facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

70 lat w dolinie Cedronu

70 lat w dolinie Cedronu

Działalność Parafialnego Klubu Sportowego Cedronka jest kontynuacją działalności Ludowego Zespołu Sportowego powstałego w 1948 roku i działającego z małymi przerwami do 1989. Nazwa klubu powstała od rzeki Cedron przepływającej przez  miejscowość Wolę Radziszowską. W tym roku Cedronka świętuje jubileusz 70 lecia działalności.


Cedrnka to klub, który zawsze jest na uboczu, najpierw gdy działał w strukturach PPn Myslenicach, teraz, gdy jest w strukturach PPN Kraków. Malowniczo położone boisko, piekna historia oraz fakt, że w klubie grają wyłacznie Wolanie sprawia, że stworzył się tu od lat specyficzny futbolowy mikroklimat. Każdy, kto choć raz gościł w tej miejscowości wie, że można tu odpocząć i zobaczyć dobry mecz.

Aby klub mógł funkcjonować niezbędny był teren na którym można było rozgrywać zawody i prowadzić treningi . Według informacji uzyskanych z opowieści przekazywanych przez osoby starsze można było się dowiedzieć o historii lokalizacji obecnego boiska sportowego z których wynika, że ksiądz Oprzędkiewicz, ówczesny Proboszcz Parafii podarował łąki na których obecnie znajduje się boisko.

Duże zaangażowanie działaczy i członków klubu oraz pasjonatów i ludzi mu oddanych spowodował że ten klub funkcjonował tyle lat mimo tylu nieraz przeciwności. Dużym zaangażowaniem w tym okresie (lata 50.) w organizowaniu dla młodzieży imprez sportowych i kulturalnych, a także klubu sportowego odznaczyli się Maria i Józef Gajowie, a w latach 60. Wacław Woźniak, który był również wieloletnim prezesem klubu.

Doczekano się też pierwszych sędziów piłkarskich którymi byli Zdzisław Wardyła i Wacław Woźniak. Zarówno w latach 60. jak i 70. drużyna piłkarska nie odnosiła znaczących awansów i występowała w klasie C jednak zawsze utrzymywała swą pozycję w czołówce, a nawet robiła niespodzianki wygrywając z zespołami wyżej notowanymi. Poważnym problemem z którym rokrocznie przychodziło się zmierzyć były pobory do wojska do tzw. zasadniczej służby wojskowej, szczególnie te wiosenne. Często zdarzało się tak, że gdy drużyna jesienią uzyskała dobre miejsce i marzyła o awansie, to na wiosnę trzeba było ją budować na nowo z powodu licznego wcielania zawodników do wojska.

W latach 70. i 80. klub działał prężnie dzięki dużemu zaangażowaniu Prezesów Mariana Starca, Franciszka Maślanki, Ignacego Woźniaka, Marka Bogdanowicza oraz działaczy i członków zarządów Stanisława Uchacza, Ludwika Szczyrbaka, Władysława Szczyrbaka, Mieczysława Bogdanowicza, Józefa Grabca, Mirosława Stefaniaka, Bogusława Szczyrbaka, Sylwestra Woźniaka, Antoniego Mańka i Henryka Gaja.

W roku 1983 był pierwszy awans w historii klubu drużyny seniorów do klasy B. Awans wywalczyli następujący zawodnicy: Antoni Maniek, Marek Bogdanowicz – kapitan drużyny, Janusz Bucki, Włodzimierz Szczyrbak, Bogdan Szczyrbak, Józef Zwoliński, Wieńczysław Bucki, Mirosław Stefaniak, Mieczysław Zwoliński, Piotr Chromy, Henryk Gaj, Jan Marek i Jacek Bucki.

Należy wspomnieć że klub w tym okresie wychował i wypromował też kilku zawodników którzy później grali w klasie Okręgowej (odpowiednik dzisiejszej V ligi) – m.in. Eugeniusz Szczyrbak, Piotr Uchacz i Józef Zwoliński grali w Tramwaju. Utworzono w tym czasie również drużynę juniorów, a jeden z naszych wychowanków Michał Jezioro trafił do TKS Skawinka by później awansować z nią do III ligi.

Niestety pod koniec lat 80 klub dosięgnął kryzys organizacyjny i sportowy. Nastąpił spadek drużyny seniorów do kl. C, zakończyło grę kilku zawodników a z pracy w Zarządzie Klubu zrezygnowali niektórzy działacze. To spowodowało że w następstwie tego od 1989 roku Ludowy Zespól Sportowy Cedronka zawiesił działalność i zginął na kilka lat z mapy sportowej regionu.

W 1993 odradza się Cedronka jako Parafialny Klub Sportowy Cedronka w Woli Radziszowskiej z inicjatywy lokalnej młodzieży, która zainspirowała księdza Prałata Józefa Kanię Proboszcza Parafii do zorganizowania klubu sportowego w miejscowości. Znaczącym wsparciem w tym czasie dla nowopowstałego klubu było przekazanie przez księdza Kanię budynku parafialnego tzw. ,,Ochronki” na siedzibę klubu oraz terenu na którym w niedługim czasie wybudowano z inicjatywy proboszcza boiska do siatkówki , koszykówki i tenisa ziemnego oraz boisko treningowe do piłki nożnej.

Rozpoczęto pracę z dziećmi i młodzieżą z zakresu gry w piłkę nożną w trzech grupach wiekowych seniorów, juniorów i trampkarzy i z grupą dziewcząt gimnastykę. Pojawiły się pierwsze trofea w klubie gdyż młodzież i dzieci uczestniczyły w parafiadach organizowanych dla klubów PKS i nieźle sobie radziły. Przyszły też pierwsze awanse i porażki drużyny seniorów piłki nożnej awans 1996 do klasy B. Drużyna grała wówczas w składzie: Grzegorz Racut, Mirosław Racułt, Rafał Stefaniak, Bogusław Leniartek, Grzegorz Leniartek, Andrzej Maślanka, Grzegorz Maślanka, Grzegorz Kudela, Rafał Maślanka, Robert Jezioro I, Robert Jezioro II, Rafał Daniel, Rafał Kurański, Józef Jezioro, a grającym trenerem był Marek Bogdanowicz.

W 2002 drużyna wywalczyła pierwszy awans do klasy A, a po raz drugi uczyniła to w 2005, by cztery lata póxniej do końca bić się o awans do klasy okręgowej.

Parafialny Klub Sportowy Cedronka aby przetrwać musiał się też zmagać z żywiołami , ale atak odparł i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego choć w roku 1997 i 2001 Wolę Radziszowską nawiedziła powódź zalewając liczne tereny i zabudowania w tym także i obiekty sportowe klubu . Kolejnym Zarządom klubu oraz działaczom i zawodnikom przyszło się zmierzyć z ogromną pracą społeczną związaną z usuwaniem skutków tego żywiołu żeby doprowadzić obiekty sportowe do takiego stanu, aby dalej można było z nich korzystać i prowadzić zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą. Była to walka o przetrwanie .Usuwano naniesiony muł i gałęzie oraz inne zanieczyszczenia ,odbudowano zrujnowaną infrastrukturę . Klub dalej istniał pomimo tych przeciwności chociaż ta lokalizacja obiektów sportowych w bliskim sąsiedztwie rzeki Cedron nieraz już dawała się we znaki i jeszcze da o sobie znać w niedalekiej przyszłości.  Tak było i w 2010 roku gdy przez miejscowość przeszła kolejna fala powodziowa która zrujnowała całe boisko i od nowego sezonu swoje mecze drużyna seniorów rozgrywała w Rzozowie, a drużyna juniorów i trampkarzy w Borku Szlacheckim, Rzozowie lub Radziszowie.


Obecnie pogoda stała się łaskawsza, wypiękniał obiekt, a klub finansowo stanął na nogi.Najwybitniejsi działacze otrzymali nagrody z rąk prezesa MZPN Ryszarda Niemca oraz wiceprezesa PPN Kraków Łukasza Krupy. Obchody jubileuszu zakończyło spotkanie pokoleń, odbyła się wystawa klubowych trofeów.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-11-29 22:49:55


Zobacz też: Klasa A (Kraków III)

Cedronka Wola Radziszowska 

Komentarze


I liga

Stomil Olsztyn
:
Chrobry Głogów
18.04.2019
19:45
Bytovia Bytów
:
Raków Częstochowa
18.04.2019
18:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Wigry Suwałki
18.04.2019
18:00
ŁKS Łódź
:
Sandecja Nowy Sącz
19.04.2019
20:30
Warta Poznań
:
GKS Jastrzębie
20.04.2019
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
GKS Katowice
20.04.2019
16:30
Garbarnia Kraków
:
Odra Opole
20.04.2019
13:00
Stal Mielec
:
Chojniczanka Chojnice
20.04.2019
17:30
GKS Tychy
:
Puszcza Niepołomice
20.04.2019
18:00

II liga

Rozwój Katowice
:
Górnik Łęczna
18.04.2019
16:00
Skra Częstochowa
:
Resovia Rzeszów
20.04.2019
12:00
Pogoń Siedlce
:
Błękitni Stargard
20.04.2019
13:30
Siarka Tarnobrzeg
:
Widzew Łódź
20.04.2019
13:00
Olimpia Elbląg
:
Znicz Pruszków
20.04.2019
15:00
Ruch Chorzów
:
ROW Rybnik
20.04.2019
18:00
GKS Bełchatów
:
Gryf Wejherowo
20.04.2019
17:00
Radomiak Radom
:
Elana Toruń
20.04.2019
13:05
Olimpia Grudziądz
:
Stal Stalowa Wola
20.04.2019
18:00

III liga, gr. IV

Wiślanie Jaśkowice
:
Avia Świdnik
20.04.2019
12:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Czarni Połaniec
20.04.2019
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Spartakus Daleszyce
20.04.2019
16:00
Stal Rzeszów
:
Wisła Puławy
20.04.2019
15:00
Motor Lublin
:
Hutnik Kraków
20.04.2019
15:00
Chełmianka Chełm
:
Podlasie Biała Podlaska
20.04.2019
16:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Soła Oświęcim
20.04.2019
13:00
Stal Kraśnik
:
Sokół Sieniawa
20.04.2019
16:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wisła Sandomierz
20.04.2019
14:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Orzeł Ryczów
:
MKS Trzebinia
18.04.2019
17:30
Dalin Myślenice
:
Orzeł Piaski Wielkie
20.04.2019
13:00
Wiślanka Grabie
:
Jutrzenka Giebułtów
20.04.2019
12:00
Pcimianka Pcim
:
Clepardia Kraków
20.04.2019
13:30
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
LKS Jawiszowice
20.04.2019
12:00
Górnik Wieliczka
:
Beskid Andrychów
20.04.2019
13:00
Unia Oświęcim
:
KS Olkusz
20.04.2019
11:00
Słomniczanka Słomniki
:
Kaszowianka Kaszów
20.04.2019
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Okocimski Brzesko
:
LKS Szaflary
20.04.2019
 
BKS Bochnia
:
Unia Tarnów
20.04.2019
13:30
Tarnovia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
20.04.2019
17:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Dunajec Zakliczyn
20.04.2019
13:00
Barciczanka Barcice
:
Sandecja II Nowy Sącz
20.04.2019
13:00
Lubań Maniowy
:
GKS Drwinia
20.04.2019
12:00
Poprad Muszyna
:
Orkan Szczyrzyc
20.04.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
:
LOT Balice
20.04.2019
11:00
Sokół Kocmyrzów
:
Przebój Wolbrom
20.04.2019
14:00
Prądnik Sułoszowa
:
Przemsza Klucze
20.04.2019
15:00
Prądniczanka Kraków
:
Proszowianka Proszowice
20.04.2019
14:30
Pogoń Miechów
:
Bibiczanka Bibice
20.04.2019
15:00
Spójnia Osiek
:
Piliczanka Pilica
20.04.2019
16:00
Grębałowianka Kraków
:
Orzeł Iwanowice
20.04.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

TS Węgrzce
:
Bronowianka Kraków
18.04.2019
17:00
Wieczysta Kraków
:
Prokocim Kraków
20.04.2019
13:00
Piast Wołowice
:
Świt Krzeszowice
20.04.2019
15:00
Skawinka Skawina
:
Wiślanie II Jaśkowice
20.04.2019
16:30
Borek Kraków
:
Garbarnia II Kraków
20.04.2019
11:00
Hutnik II Kraków
:
Błękitni Modlnica
20.04.2019
13:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Targowianka Targowisko
:
Tempo Rzeszotary
20.04.2019
15:00
Wiarusy Igołomia
:
Radziszowianka Radziszów
20.04.2019
12:00
Gościbia Sułkowice
:
Orzeł Myślenice
20.04.2019
17:00
LKS Śledziejowice
:
Karpaty Siepraw
20.04.2019
16:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Czarni Staniątki
20.04.2019
17:00
Raba Dobczyce
:
Dziecanovia Dziekanowice
20.04.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
2:2
LKS Żarki
17.04.2019
17:00
Garbarz Zembrzyce
:
LKS Rajsko
20.04.2019
11:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Victoria Jaworzno
20.04.2019
12:00
KS Chełmek
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
20.04.2019
11:00
Niwa Nowa Wieś
:
Brzezina Osiek
20.04.2019
11:00
Zatorzanka Zator
:
Tempo Białka
20.04.2019
11:00
Arka Babice
:
Halniak Maków Podhalański
20.04.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Arkadia Olszyny
:
Orzeł Dębno
20.04.2019
13:00
Naprzód Sobolów
:
Olimpia Kąty
20.04.2019
15:00
Raba Książnice
:
Jadowniczanka Jadowniki
20.04.2019
11:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Strażak Mokrzyska
20.04.2019
17:00
Tarnavia
:
Rylovia Rylowa
20.04.2019
14:00
LKS Gnojnik
:
Olimpia B.
20.04.2019
15:00
Radłovia Radłów
:
Sokół Maszkienice
20.04.2019
11:30

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wisła Szczucin
:
Wola Radłowska
20.04.2019
14:00
Metal Tarnów
:
Zorza Zaczarnie
20.04.2019
13:30
KS US Śmigno
:
LKS Ładna
20.04.2019
13:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Dunajec Zbylitowska Góra
20.04.2019
15:00
Tuchovia Tuchów
:
Pogórze
20.04.2019
12:00
LUKS Skrzyszów
:
Ciężkowianka Ciężkowice
20.04.2019
13:00
Polan Żabno
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
20.04.2019
15:00
Olimpia Wojnicz
:
GLKS Gromnik
20.04.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Jarmuta
:
Ogniwo Piwniczna Zdrój
20.04.2019
14:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Sokół Słopnice
20.04.2019
14:00
LKS Łużna
:
Orzeł Wojnarowa
20.04.2019
12:00
Zalesianka
:
Gród Podegrodzie
20.04.2019
13:30
LKS Rupniów
:
Kolejarz Stróże
20.04.2019
17:00
Huragan Waksmund
:
KS Tymbark
20.04.2019
11:00
Sokół Stary Sącz
:
Poprad Rytro
20.04.2019
14:00
Laskovia
:
Wierchy Rabka Zdrój
20.04.2019
14:00

Klasa A (Kraków I)

Wierzbowianka Wierzbno
:
Partyzant Dojazdów
20.04.2019
17:00
Szreniawa Koszyce
:
Juvenia Prandocin
20.04.2019
15:00
LKS Niedźwiedź
:
Strażak Goszcza
20.04.2019
11:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Michałowianka Michałowice
20.04.2019
16:00
Kapitol Racławice
:
Spartak Wielkanoc
20.04.2019
11:00
Orzeł Bębło
:
Ekler Baranówka
20.04.2019
12:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Galicja Raciborowice
20.04.2019
15:00

Klasa A (Kraków II)

Kmita Zabierzów
:
Dragon Szczyglice
20.04.2019
16:00
Strażak Rączna
:
Lotnik Kryspinów
20.04.2019
15:30
Górzanka Nawojowa Góra
:
JKS Zelków
20.04.2019
14:00
Nadwiślan Rusocice
:
Orlęta Rudawa
20.04.2019
14:00
Tęcza Piekary
:
Sportowiec Modlniczka
20.04.2019
15:00
Sokół Rybna
:
Wisła Czernichów
20.04.2019
12:00
Liszczanka Liszki
:
Wisła Jeziorzany
20.04.2019
11:00

Klasa A (Kraków III)

Gajowianka Gaj
1:4
Cedronka Wola Radziszowska
17.04.2019
17:45
Radziszowianka II
:
Dąbski Kraków
20.04.2019
11:00
Płomień Kostrze
:
Wawel Kraków
20.04.2019
16:00
Krakus Swoszowice
:
Bieżanowianka Kraków
20.04.2019
11:00
Tramwaj Kraków
:
Wanda Nowa Huta
20.04.2019
11:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Podgórze Kraków
20.04.2019
14:00
Strzelcy Kraków
:
Iskra Krzęcin
20.04.2019
11:00

Klasa A (Wieliczka)

Piast Łapanów
:
Piłkarz Podłęże
20.04.2019
12:00
Czarnochowice
:
UKS Sygneczów
20.04.2019
13:00
Błękitni Bodzanów
:
Zieloni Niegowić
20.04.2019
17:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Strażak Kokotów
20.04.2019
12:30
Zryw Szarów
:
Wilga Koźmice Wielkie
20.04.2019
13:30
Złomex Branice
:
Wolni Kłaj
20.04.2019
13:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
:
LKS Rudnik
20.04.2019
15:30
Skalnik Trzemeśnia
:
Clavia Świątniki Górne
20.04.2019
15:00
Lubomir Wiśniowa
:
Iskra Brzączowice
20.04.2019
14:30
LKS Trzebunia
:
Iskra Głogoczów
20.04.2019
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Beskid Tokarnia
20.04.2019
14:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Hejnał Krzyszkowice
20.04.2019
14:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
:
Olimpia Łobzów
20.04.2019
12:30
Spartak Charsznica
:
Pilica Wierbka
20.04.2019
14:00
Promień Przeginia
:
Hetman Dłużec
20.04.2019
13:00
Bolesław Bukowno
:
Błysk Zederman
20.04.2019
16:00
Centuria Chechło
:
Trzy Korony Żarnowiec
20.04.2019
17:00
Orzeł K.
:
Wielmożanka Wielmoża
20.04.2019
13:00
Leśnik Gorenice
:
Legion Bydlin
20.04.2019
16:30
Unia Jaroszowiec
:
Strażak Przybysławice
20.04.2019
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Zagórzanka Zagórze
:
MKS Alwernia
20.04.2019
16:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Start Kamień
20.04.2019
16:00
Promyk Bolęcin
:
Wisła Jankowice
20.04.2019
14:00
Tęcza Tenczynek
:
Ciężkowianka Jaworzno
20.04.2019
16:00
Błyskawica Myślachowice
:
Fablok Chrzanów
20.04.2019
12:00
Victoria Zalas
:
UKS Dulowa
20.04.2019
16:00
SPRiN Regulice
:
MKS Libiąż
20.04.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Novi Narama
:
Słomniczanka II Słomniki
20.04.2019
14:00
LKS Polanowice
:
Maszycanka Maszyce
20.04.2019
16:30
Płomień Kościelec
:
Milenium Radziemice
20.04.2019
15:00
Sparta Skrzeszowice
:
Olimpia Czaple Wielkie
20.04.2019
15:00
LKS Niedźwiedź II
:
Trątnowianka Trątnowice
20.04.2019
14:15

Klasa B (Kraków III)

Płomień Jerzmanowice
:
Błękitni II Modlnica
20.04.2019
17:00
Orzeł II Bębło
:
Grębałowianka II Kraków
20.04.2019
17:00
Zawisza Sulechów
:
Albertus Kraków
20.04.2019
16:00
MKS Skała 2004
:
Clepardia II Kraków
20.04.2019
14:00
Polonia Wilczkowice
:
Bronowicki/Bratniak Kraków
20.04.2019
13:00

Klasa B (Kraków IV)

Grom Kraków
:
Trzebol Wielkie Drogi
20.04.2019
16:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Pychowianka Kraków
20.04.2019
16:00
Piast Skawina
:
Universum Kraków
20.04.2019
11:00
Rybitwy Kraków
:
TKKF Kliny Kraków
20.04.2019
17:00
Armatura Kraków
:
Pogoń Skotniki
20.04.2019
11:00

Klasa B (Wieliczka)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Naprzód Ochmanów
20.04.2019
15:00
Gryf Wiatowice
:
Gwiazda Brzegi
20.04.2019
17:30
Gdovia II Gdów
:
Iskra Zakrzów
20.04.2019
13:00
Wiarusy II
:
Start Brzezie
20.04.2019
17:00
Batory Wola Batorska
:
Tęcza Słomiróg
20.04.2019
17:00
Błyskawica Wyciąże
:
Rożnowa
20.04.2019
11:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Sokół Chorągwica
20.04.2019
17:30

Klasa B (Myślenice I)

Górki II Myślenice
:
Wicher Stróża
20.04.2019
13:00
Orzeł II Myślenice
:
Sęp Droginia
20.04.2019
12:00

Klasa B (Myślenice II)

Cisy Harbutowice
:
Staw Polanka
20.04.2019
12:00
Dukla Bysina
:
Raba II Dobczyce
20.04.2019
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
:
Zryw Przesławice
20.04.2019
15:00

Klasa C (Wieliczka)

Contra II
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
20.04.2019
15:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Promień Zakrzowiec
20.04.2019
15:00
Czarnochowice II
:
Górnik II Wieliczka
20.04.2019
11:00

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
:
Śląsk Wrocław
18.04.2019
16:00
Wisła Kraków
:
Escola Varsovia Warszawa
18.04.2019
11:00
Lech Poznań
:
Górnik Zabrze
18.04.2019
12:00
Pogoń Szczecin
:
Korona Kielce
18.04.2019
11:00
Motor Lublin
:
GKS Bełchatów
18.04.2019
13:00
Elana Toruń
:
Ruch Chorzów
18.04.2019
12:00
Jagiellonia
:
Arka G.
18.04.2019
10:30
Zagłębie Lubin
:
Cracovia Kraków
20.04.2019
15:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Stal Mielec
:
Korona Kielce
18.04.2019
12:00
Motor Lublin
:
Wisła Kraków
18.04.2019
17:30
Cracovia Kraków
:
Podgórze Kraków
19.04.2019
11:00
BKS Lublin
:
Resovia Rzeszów
19.04.2019
13:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Motor Lublin
:
Resovia Rzeszów
17.04.2019
16:00
Górnik Ł.
:
KKP Korona
18.04.2019
11:00
TOP 54 Biała Podlaska
:
Wisła Kraków
18.04.2019
11:00
AP 21 Kraków
:
Cracovia Kraków
20.04.2019
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
:
Sandecja Nowy Sącz
17.04.2019
17:00
Puszcza Niepołomice
:
Unia Tarnów
17.04.2019
17:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.04.2019
10:00
Limanovia Limanowa
:
BKS Bochnia
18.04.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Zatorzanka Zator
18.04.2019
10:30
Dalin Myślenice
:
Okocimski Brzesko
19.04.2019
11:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Dąb P.
:
Garbarnia Kraków
18.04.2019
11:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Tarnovia Tarnów
20.04.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Hutnik Kraków
20.04.2019
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Podhale Nowy Targ
:
Dalin Myślenice
20.04.2019
10:00
MUKS TAP Tarnów
:
Profi Zielonki
20.04.2019
11:30
Limanovia Limanowa
:
Unia Oświęcim
20.04.2019
13:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Okocimski Brzesko
:
Dunajec Nowy Sącz
17.04.2019
17:00
Tarnovia Tarnów
:
Unia Oświęcim
20.04.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
20.04.2019
11:00
AS Progres Kraków
:
Glinik
20.04.2019
16:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
:
Podhale Nowy Targ
18.04.2019
12:30
MKS Trzebinia
:
Górnik Wieliczka
18.04.2019
11:00
Krakus Nowa Huta
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.04.2019
10:00
Soła
:
Raba Dobczyce
20.04.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

Górnik Łęczna
6:0
Polonia Poznań
17.04.2019
16:00
GKS Katowice
1:1
Czarni Sosnowiec
17.04.2019
17:00
AZS PWSZ Wałbrzych
:
Medyk Konin
18.04.2019
16:30
SMS Łódź
:
AZS PSW Biała Podlaska
18.04.2019
16:30
Olimpia Szczecin
:
AZS UJ Kraków
18.04.2019
16:00
AZS Wrocław
:
Mitech Żywiec
18.04.2019
15:00
Górnik Łęczna
:
GKS Katowice
20.04.2019
11:30

I liga kobiet (południe)

Czwórka Radom
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
17.04.2019
18:00
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
:
Tarnovia Tarnów
18.04.2019
16:00
Resovia Rzeszów
:
Wanda Nowa Huta
18.04.2019
12:00
Rysy Bukowina Tatrzańska
:
Rolnik Głogówek
18.04.2019
12:00
Rekord Bielsko Biała
:
Respekt Myślenice
18.04.2019
16:00
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
18.04.2019
17:00

II liga małopolska kobiet

Widok Lublin
:
Sparta Daleszyce
20.04.2019
14:30
Naprzód Sobolów
:
Prądniczanka Kraków
20.04.2019
13:00
KSP Kielce
:
Starówka Nowy Sącz
20.04.2019
 
LKS Wierzchowiska
:
UKS Staszkówka Jelna
20.04.2019
 
Łysica Bodzentyn
:
Resovia II Rzeszów
20.04.2019
11:00
GKS Majdan Sieniawski
:
Potok Sitno
20.04.2019
12:00