facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kryspinów Cup Skrzatów (foto)

Kryspinów Cup Skrzatów (foto)

Kryspinów Cup trwa nadal. W sobotę 17 listopada na parkiecie Zespołu Szkół im.J.Kantego w Liszkach rywalizowały drużyny w kategorii Skrzatów. Emocji tradycyjnie nie zabrakło ale nie zabrakło przede wszystkim dobrej zabawy, o którą tak naprawdę tego dnia chodziło.

 

 

W tym wieku trudno jeszcze o znaczące różnice w poziomie piłkarskim między zespołami, więc o losach rywalizacji często decydowały indywidualności bądź odrobina szczęścia. Niemniej kilku perełek, tradycyjnie można było się tego dnia doszukać. Choćby grający w Lotniku Kryspinów Szymon Indyk - zawodnik ze znakomicie ułożoną lewą nogą, z dużymi umiejętnościami snajperskimi ale i defensywnymi. Dużo notował przechwytów i ogólnie miał niebagatelny wkład w siłę ognia kryspinowian w grupie A. A przecież był jeszcze filigranowy Kacper Piątek, snajper który wzorem Krzysztofa Piątka z Genoi strzelał w tym turnieju jak na zawołanie. Prezentował dużą umiejętność gry jeden na jeden noi nosa do zdobywania goli miał przede wszystkim. Wraz z Igorem Rakoczym i Igorem Armatysem z Piasta Wołowice, prezentował się najlepiej w klasyfikacji strzelców całego turnieju. 
 
Konynuując wątek piłkarskich perełek, nie sposób przejść obojętnie obok postawy Franciszka Majdy z Bronowianki. To niezwykle przebojowy piłkarz, z ogromnym ciągiem na bramkę. Szarżował na bramkę rywali bezpardonowo i jeśli przez życie będzie brnął tak pewny siebie jak w tych zawodach, przed tym chłopakiem świetlana przyszłość. Nastrzelał w turnieju cztery gole ale mógł i więcej bo w meczu z Hutnikiem był autorem spektakularnego strzału, po którym piłka odbiła się od obu słupków i wróciła na plac gry. Trochę wbrew wynikom drużyny, świetnie prezentowało się też kilku graczy Prokocimia Kraków. Mowa przede wszystkim Karolu Marcjanie, który jako jeden z nielicznych w całej imprezie wykazywał się kapitalnym panowaniem nad piłką, pomysłowymi zwodami, dobrym balansem ciała noi jak się okazało także skutecznością pod bramką przeciwnika (najskuteczniejszy strzelec w drużynie) - ale i o Piotrze Gadowskim, który dobrze grał z nogą na piłce, błysnął kilkoma ciekawymi dryblingami i pomysłowością w grze. W oko wpadała także gra Igora Paździerkiewicza z Akademii Futbolu Ochojno. To gracz który wyraźnie ma dryg do futbolu, a do tego w ofensywie spisywał się bardzo poprawnie i wydawać by się mogło, że koszulka Barcelony, w jakich grali młodzi gracze ze szkółki trenera Stawowego dodawała temu zawodnikowi skrzydeł. Noi rzecz jasna o kilku indywidualnościach Piasta Wołowice należy wspomnieć. Taki tercet jak Igor Rakoczy, Igor Armatys i Piotr Niedośpiał to skarb w talii każdego szkoleniowca i ten właśnie poprowadził ekipę Piasta do kompletu zwycięstw w turnieju. 
 
A Piast potrafił i rozgromić nawet wicelidera Bronowiankę. Wynik 10:3 robi wrażenie ale warto dodać, że był to też poniekąd wyścig strzelecki Armatysa i Rakoczego. Oboje zdobyli po cztery gole i wypracowali ten jakże okazały wynik. Bronowianie dużo zawdzięczali wspomnianej przebojowości Franciszka Majdy, który w asyście Stanisława Jaśkiewicza i Aleksandra Markuta poprowadzili ekipę z ul.Zarzecze do fotela wicelidera tabeli. Podopieczni Sebastiana Lutaka potrafili też zachwycić kreatywnością ustawiając czterosobowy mur na połowie przeciwnika przy rzucie wolnym wykonywanym przez rywala. Trzeci w tabeli był Lotnik Kryspinów, zespół z duetem Kacper Piątek - Szymon Indyk. Obaj generowali spory ruch pod bramką przeciwnika i pewnie gdyby kryspinowanie mieli więcej zimnej krwi pod własną bramką i nie stracili dziesięciu goli, miejscowi powalczyliby z Bronowianką o drugi stopień podium. Mniej indywidualności miały ekipy Błękitnych Modlnica i Hutnika. To oraz kilka detali spowodowały, że walki o podium nie udało się podjąć. Modlniczanie nie dali się rozgromić Piastowi i Bronowiance, urwali punkty Lotnikowi i pewnie pokonali Hutnika plasując się w tabeli tuż za gospodarzami. Na koniec słów kilka o Hutniku. Tu wyraźnie dominowała edukacja i.. dobra zabawa. Hutnicy mieli lepsze i słabsze momenty ale na plus na pewno zapiszą zdobycie najwięcej goli przeciwko dominatorom z Wołowic oraz minimalną porażkę z Lotnikiem.
 
Ciekawie było też i w grupie B, gdzie także trzy zespoły nadawały ton rozgrywce. Grający w niemal niezmienionym (co w porannej grupie A) składzie Lotnik tym razem nie znalazł pogromcy. Wysokie zwycięstwo 6:2 nad Orbitą na inaugurację okazało się wyznacznikiem formy kryspinowian. Ogranie wicemistrza grupy tak okazale pociągnęło za sobą coraz lepszą grę w kolejnych meczach i gdyby nie niemoc strzelecka przeciwko Wiarusom, Lotnik mógł zakończyć zmagania nawet z kompletem punktów. Niewiele zabrakło wspomnianej Orbicie Bukowno z Igim Matuszewskim w składzie. Ekipę z Bukowna charateryzował niezwykle ofensywny styl gry. Odbiło się to zresztą na bilansie bramkowym, który obrazuje wysoki nacisk na atak, a nieco mniejszy na grę obronną. Tyle, że ta pasja i waleczność, zarażała kibiców, którzy od drugiego pojedynku mocno utożsamiali się ze stylem gry zespołu i ich doping potęgował piękno widowiska. Wiarusy Igołomia. Zespół który nie podołał wyraźnie Orbicie i Lotnikowi ale uporał się gładko z resztą stawki, toteż znalazło się dla tej ekipy miejsce na podium, ekipy dość zbilansowanej i wyrównanej. Zdobyczą bramkową dzieliło się aż pięciu spośród siedmiu zawodników wpisanych do protokołu meczowego. Słabo punktowały AFO i Prokocim, zespoły które mimo kilku ciekawych graczy, nie grzeszyły konsekwencją w defensywie i rywale skrzętnie to wykorzystali. 
 
Tradycyjnie na koniec piłkarskich zmagań w obu grupach, odbywała się Ceremonia Wręczenia Nagród. Medalami nagrodzono wszystkich uczestników, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, okazały puchar oraz upominki ufundowane przez firmę Kraksport, Kraków Airport, Powiat Krakowski, Gminę Liszki a także Polski Związek Piłki Nożnej. Nie zabrakło statuetek dla liderów poszczególnych drużyn a także nagród niespodzianek wręczanych zawodnikom wybieranych w drodze losowania.
 
Grupa A
Lotnik - Hutnik 3:2
Piast - Błękitni 4:1
Hutnik - Piast 5:9
Lotnik - Bronowianka 2:2
Piast - Bronowianka 10:3
Hutnik - Błękitni 2:7
Błękitni - Bronowianka 0:3
Lotnik - Piast 1:4
Lotnik - Błękitni 2:2
Bronowianka - Hutnik 4:1

1. Piast 4 12 28-10
2. Bronowianka 4  7 12-13
3. Lotnik 4  5  8-10
4. Błękitni 4  4 10-11
5. Hutnik 4  0  8-23
 
Piast Wołowice: Radosław Machaczka, Kacper Morawski (1 gol), Mateusz Bojda (1), Igor Rakoczy (8), Igor Armatys (10), Bartosz Zalasiński (4), Mikołaj Skowronek, Piotr Niedośpiał (4), Mateusz Gaweł. LIDER: Igor Armatys. TRENER: Dawid Gala.
Bronowianka Kraków: Stanisław Jaśkiewicz (4), Sebastian Kłaputa (1), Szymon Witek, Jan Brzęk, Norbert Zieliński, Leon Zięba, Franciszek Majda (4), Aleksander Markut (2). LIDER: Leon Zięba. TRENER: Sebastian Lutak.
Hutnik Kraków: Wiktor Zapała, Wiktor Murdza (2), Krystian Zaborski (1), Maciej Dudek (4), Krzysztof Korpak (1), Arkadiusz Burnat (2), Ignacy Jaroniewski, Alan Wojtusik, Wojciech Zając, Sebastian Cisowski. LIDER: Maciej Dudek. TRENER: Maksymilian Habowski.
Błękitni Modlnica: Maksymilian Drzyzga, Bartosz Janik (2), Brunon Janik, Igor Kotula, Kamil Polakiewicz, Franciszek Stefański (4), Tymoteusz Waliłko, Jerzy Wołkowski, Zuzanna Ostrowska, Olivier Kustra. LIDER: Franciszek Stefański. TRENER: Piotr Pasternak.
Lotnik Kryspinów: Antoni Kowalówka, Paweł Kącik, Szymon Jaskowski, Maksymilian Żurek (1), Cezary Maślanka (2), Feliks Chruściel, Mateusz Steczko, Kacper Piątek, Tadeusz Stec, Patryk Duszyk, Stanisław Rodzynkiewicz, Szymon Indyk (5). LIDER: Mateusz Steczko. TRENER: Bartosz Poniedziałek.


Grupa B
Lotnik - Orbita 6:2
AFO - Prokocim 5:0
Orbita - AFO 4:2
Lotnik - Wiarusy 0:0
AFO - Wiarusy 1:3
Orbita - Prokocim 7:2
Prokocim - Wiarusy 2:7
Lotnik - AFO 5:2
Lotnik - Prokocim 4:2
Wiarusy - Orbita 1:5

1. Lotnik 4 10 15-6
2. Orbita 4  9 18-11
3. Wiarusy 4  7 11-8
4. AFO 4  3 10-12
5. Prokocim  4  0  6-23
 
Prokocim Kraków: Szymon Piszczek, Jakub Leńczowski, Piotr Gadowski, Dawid Łanocha, Patryk Jaglarz (1), Wiktor Kantorczyk, Szymon Mostowik, Adam Szczepanik, Karol Marcjan (3), Kacper Piech. LIDER: Szymon Piszczek. TRENER: Adrian Pater.
Lotnik Kryspinów: Antoni Kowalówka, Paweł Kącik, Maks Żurek (2), Szymon Jaskowski, Feliks Chruściel, Cezary Maślanka (1), Jan Trzciński, Kacper Piątek (9), Szymon Indyk (2). LIDER: Kacper Piątek. TRENER: Bartosz Poniedziałek.
Wiarusy Igołomia: Wiktor Walczyk (2), Stanisław Drzewiecki (2), Dawid Mima (2), Wiktor Urych (3), Jakub Nowotarski (2), Adrian Marszałek. LIDER: Adrian Marszałek. TRENER: Bartłomiej Pasiut.
Akademia Futbolu Ochojno: Aleksander Kostrz (1), Olaf Wcisło, Krystian Salawa, Ignacy Kimszal, Igor Paździerkiewicz (5), Wiktor Dąbrowski, Igor Stryszowski (2), Oliwier Strzyowski (2), Jakub Tomana. LIDER: Igor Paździerkiewicz. TRENER: Piotr Drożdżowski.
Orbita Bukowno: Igi Matuszewski (2), Filip Karoń (1), Kuba Gondek, Franciszek Piekarzewski, Filip Liszka, Mateusz Piątek (5), Kajetan Czerwiński (4), Dawid Poczęsny (4), Igor Tomsia. LIDER: Dawid Poczęsny. TRENER: brak danych.


RELACJA WYKONANA W RAMACH USŁUGI: WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT
 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-11-18 17:48:05


Galeria zdjęć

 

Kryspinów Cup 

Komentarze


Heiro Rzeszów
:
Odra Futsal Opole
16.02.2019
18:00

Ekstraklasa

Pogoń Szczecin
3:1
Górnik Zabrze
15.02.2019
18:00
Piast Gliwice
4:0
Lech Poznań
15.02.2019
20:30
Jagiellonia Białystok
:
Wisła Płock
16.02.2019
15:30
Korona Kielce
:
Lechia Gdańsk
16.02.2019
20:30
Zagłębie Sosnowiec
:
Arka Gdynia
16.02.2019
18:00
Zagłębie Lubin
:
Miedź Legnica
17.02.2019
15:30
Legia Warszawa
:
Cracovia Kraków
17.02.2019
18:00
Wisła Kraków
:
Śląsk Wrocław
18.02.2019
18:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Wanda Kraków
0:3 v.o.
Hutnik Kraków
15.02.2019
19:30
Garbarnia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
15.02.2019
19:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Opatkowianka Opatkowice
15.02.2019
20:30
Wisła Kraków
7:10
Cracovia Kraków
15.02.2019
20:30
Clepardia Kraków
:
Dąbski
15.02.2019
21:30
Wieczysta Kraków
9:3
Prokocim Kraków
15.02.2019
21:30