Blamaż Liszczanki w Piekarach

W derbowym pojedynku Liszczanka zdecydowanie poległa w Piekarach. Tęcza od początku spotkania była zespołem lepszym, bardziej walecznym oraz bardziej zdeterminowanym. Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarze będą w tym meczu rządzić na boisku. Grali szybszą i bardziej kombinacyjną piłkę, dokładając do tego cechy wolicjonalne raz po raz stwarzali sytuacje pod bramką Cholewy. W 15 minucie po faulu Bąka sędzia podyktował rzut karny, jednak bramkarz Liszczanki wyczuł intencje strzelca, parując piłkę do boku. Jednak świetna interwencja bramkarza gości nie podziałała mobilizująco na zespół. Tęcza nadal miała przewagę, a pierwsza bramka padła po rzucie rożnym i mocnym uderzeniu w długi róg bramki przyjezdnych. Chwilę później było już 2:0 po pechowej interwencji Cholewy, który ratując się wybiciem nabił przypadkowo zawodnika z Piekar, a ten skierował piłkę do pustej już bramki. Trzeci gol padł tuż przed przerwą, również po prostopadłej piłce między obrońców z Liszek, po czym napastnik mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył akcję.

W drugiej połowie na boisku panował już totalny chaos. Zawodnicy Tęczy starali się dobić rywali, natomiast drużyna gości próbowała wrócić do gry, raz po raz nadziewając się na kontry. Czwarty gol padł po rzucie karnym, a wynik ustalony został po zamknięciu strzałem głową dobrego dośrodkowania z prawej strony boiska.

Tęcza tym samym w pełni zasłużenie pokonała całkowicie nieporadny zespół Liszczanki.

Klasa A (Kraków II), 28.10.2018
Tęcza Piekary - Liszczanka Liszki 5:0 (3:0)

Liszczanka: Cholewa - Bąk, Sieniawski, Turek (60. Haber), M.Szewczyk - Sobesto (82. Ł. Szewczyk) - Kopeć, Marek, Ptak (77. Kowalik), Koczwara - Karpij.
- Zaprezentowaliśmy się katastrofalnie. W każdej formacji zagraliśmy poniżej krytyki, czego efektem jest wynik dzisiejszego spotkania. Nie podjęliśmy z rywalem walki, a przecież wiedzieliśmy, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Pod względem piłkarskim wyglądaliśmy równie marnie, na dobrą sprawę nie stworzyliśmy żadnej klarownej sytuacji Nie pozostaje nam nic innego jak skupić się na pracy oraz wyciągnąć wnioski, bo takie porażki niewątpliwie uczą pokory - tak podsumował mecz trener Liszczanki, Jakub Sieniawski.