facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Zabójczy trójkąt

W pierwszoligowych derbach Małopolski Respekt Myślenice uległ wysoko Rysom Bukowina Tatrzańska 2-7. Wynik w zasadzie mówi wiele o tych zawodach, ale wypada pochylić się, z czystej przyzwoitości, nad grą ekipy z Podhala.

Nie można przejść bowiem do porządku dziennego nie doceniając sportowej klasy Klaudii Maciążki. Reprezentantka Polski U-19 udowodniła, że jest liderką zespołu, potrafi zrobić z piłką wiele, a do tego nie gra pod siebie, tylko dla drużyny. O losach zawodów zadecydował w dużej mierze jego poczatek. Dwie akcje Maciążki i dwa gole dla Rysów, które wbiły Julia Szostak i Julia Gawlak-Socka. Ta ostatnia oprócz strzeleckiej formy zaprdzentowała także pełną gamę rozwiązań przy rozegraniu akcji, a całość ofensywnego arsenału ekipy Pawła Podczerwińskiego spinała klamrą Brygisa Solawa. O tej ostatniej wystarczy chyba powiedzieć, że po prostu potrafi grać w piłkę. Czy Respekt mógł cokolwiek zdziałać wobec magicznego trójkąta Rysów, który rozgrywał piłkę jak chciał? Owszem. Po pierwsze pogubily się sędziny i co ważne uczyniły to w momencie, gdy zawody nie były jeszcze rozstrzygnięte. Po drugie słabo dysponowana była bramkarka gospodyń, co w znacznym stopniu ułatwiło zadanie przyjezdnym. W końcu Respekt nie ma takiej zawodniczki jak Maciążka, która w sytuacji, gdy rywal doprowadził do stanu 2-3 poszła na przebój i dała się sfaulować w polu karnym. Po strzale Szostak piłkę sparowała bramkarka Respektu, ale wobec dobitki zawodniczki Rysów była bezradna. To był punkt zwrotny zawodów, bo od tego czasu Rysy przejęły całkowicie mkontrolę nad wydsarzeniami boiskowymi i strzeliły jeszcze trzy gole.

Respekt Myślenice - Rysy Bukowina Tatrzańska 2-7 (1-3)
Lętocha 37, Karolina Topa 51 - Szostak 8, 65, Gawlak-Socka 19, 45, 86, Kornaś 75, 78.

Respekt
: Kania - Dziadkowiec, Łętocha (69 Jania), Karolina Topa, Maria Topa, Węglarz (90 Żądło), Suder (73 Kowalska), Natalia Topa, Jurka, Bobowska (80 Tupta).
Rysy: Dulak - Misiura, Solawa, Maciążka, Kulpa, Jurkowska, Łagowska (80 Kokoskova), Kornaś, Nowobilska, Szostak, Gawlak-Socka.
Sędziowała Sylwia Wiatr.
Żółte kartki: Węglarz, Kulpa.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-10-22 15:08:59


Zobacz też: I liga kobiet (południe)

Respekt Myślenice  Rysy Bukowina Tatrzańska 

Komentarze