facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wrócili na fotel lidera

Za sprawą niedzielnej wygranej w Nawojowej Górze z miejscową Górzanką 7-1, AP Kmita wyprzedził w tabeli Wisłę Jeziorzany i w ten sposób zajął pozycję lidera. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie było wątpliwości, że każdy inny wynik niż wysoka wygrana AP Kmity będzie zaskoczeniem, wszak Górzanka w tym sezonie jest outsiderem rozgrywek, który nie wywalczył choćby punktu. Od pierwszej minuty licznie zgromadzona publiczność była zatem świadkiem dominacji zespołu z Zabierzowa. Worek z golami otworzył się w 5 minucie za sprawą samobójczego trafienia Muchy. Chwilę później było już 2-0, po tym jak na raty Kuflika pokonał Świder. Najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik AP Kmity wpisał się ponownie na listę strzelców w 20 minucie, wykorzystując idealne dogranie z prawej strony od Ramuta. Do przerwy wynik już się nie zmienił, choć jest to głównie efektem braku spokoju i złych wyborów podopiecznych Marcina Rusina pod bramką rywali, a także kilku spalonych. Trzeba też oddać, że przy strzale M. Rysia, kapitalną interwencją popisał się Kuflik. 

Po przerwie na 4-0 podwyższył Markowski, który płaskim strzałem wykorzystał dogranie od Skotnickiego. Ozdobą spotkania była bez wątpienia bramka Tyrały, który przymierzył z około 30 metrów, a piłka zatrzymała się dopiero w siatce. Ambitnie grający gospodarze zdobyli honorowego gola. W 73 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Letner, a minimalny rykoszet dodatkowo utrudnił interwencję J. Rysiowi, który w konsekwencji przepuścił strzał. W końcówce spotkania najpierw po uderzeniu głową gola zdobył Śliwiński, zaś wynik ustalił Kwiatkowski który dobił piłkę odbitą wcześniej przez bramkarza Górzanki. 

Podsumowując AP Kmita wygrał w pełni zasłużenie, a przy nieco lepszej skuteczności wynik powinien być dwucyfrowy. Wobec remisu Wisły Jeziorzany w Kryspinowie, niedzielna wygrana pozwoliła AP Kmicie wrócić na sam szczyt ligowej tabeli. Oby taki stan rzeczy utrzymał sie już do końca sezonu!

Górzanka Nawojowa Góra - AP Kmita Zabierzów 1-7 (0-3)
Letner 73 - Mucha 5, Świder 8, 20, Markowski 52, Śliwiński 85, Kwiatowski 86.
AP Kmita: J. Ryś - Kawałek, Lekki, Śliwiński, Ramut (58 Góral) - Skotnicki (75 Wójcik), Tyrała, Nadopta (46 Olkuski), Markowski (75 Kwiatkowski), M. Ryś (60 Woźniak) - Świder.

 

 

 

Źródło: AP Kmita

Dodano: 2018-10-15 16:16:03


Zobacz też: Klasa A (Kraków II)

Klasa A Kraków 

Komentarze