facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Powstanie nowy obiekt w Bieżanowie

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Klubu Sportowego Bieżanowianka Mirosław Boryczko, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim Zbigniew Kożuch, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego Łęgprzem sp. z o.o. Kazimierz Zagórski podpisali akt erekcyjny, a następnie wmurowali kamień węgielny pod budowę Centrum Zapaśniczego w Bieżanowie.

Nowy obiekt dla Bieżanowianki pozwoli kontynuować bogate tradycje sportu zapaśniczego, nawiązać utalentowanym wychowankom do sukcesów mistrza Polski Kazimierza Michalika oraz jego następcy Mirosława Aziewicza. W ramach inwestycji pn. Centrum Zapaśnicze w Bieżanowie powstanie budynek klubowy z zapleczem treningowym, zostanie zagospodarowany teren, wykonane też będą miejsce postojowe dla samochodów. Centrum Zapaśnicze, w którym będzie mieć siedzibę KS Bieżanowianka powstanie w miejsce znajdującego się obecnie przy ul. Lipowskiego 5 parterowego budynku, który jest przeznaczony do rozbiórki. Przez kilkadziesiąt lat służył on sportowcom Biueżanowianki, głównie sekcji piłkarskiej, która także skorzysta na inwestycji. Budynek powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie boiska ze sztuczną nawoerzchnią, któe oddane zostało do użytku dwa lata temu.

Powstanie budynek o zwartej, prostej bryle, która dobrze komponuje się z otoczeniem. Ciemny kolor elewacji nie stanowi konkurencji dla zabytkowego otoczenia, natomiast dobrze „wtapia“ się w otaczającą zieleń. W budynku znajdować się będą: pomieszczenia związane ze sportem i rekreacją, stanowią zaplecze dla Klubu Sportowego Bieżanowianka (szatnie dla sportowców, sale do ćwiczeń i treningów, pomieszczenia biurowe dla zarządu klubu  i trenerów).

Budynek będzie miał  trzy kondygnacje w tym jedną podziemną. Kondygnacja – 1 to zespół szatni i łazienek przeznaczonych dla sportowców korzystających z obiektu, a także pomieszczenia techniczne i magazyny. Z poziomu – 1 przewidziane jest bezpośrednie wyjście na boisko dla piłkarzy, trenerów i sędziów. Na poziomie parteru przewiduje się funkcję administracyjną i biurową budynku. Na tej kondygnacji znajdować się także będą: recepcja, siłownia, sala fitness, gabinety lekarskie, toalety dla użytkowników budynku oraz pokój dla trenerów. Na piętrze znajdują się dwie sale ćwiczeń dla zapaśników i gimnastyczek. Sale są przedzielone mobilną ścianką przesuwną, umożliwiającą połączenie dwóch sal np. podczas odbywających się zawodów. Na tej kondygnacji przewiduje się także dwie szatnie z łazienkami, toaletę i pomieszczenie gospodarcze.

 

 

 

Źródło: ZIS Kraków, Paweł Panuś

Dodano: 2018-10-12 09:26:25


Zobacz też: Klasa A (Kraków III)

Bieżanowianka 

Komentarze