facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sukcesy reprezentacji Polski

Młodzieżowe reprezentacje Polski dziewcząt osiągnęły ostatnio dwa sukcesy. Kadra U-19 awansowała do drugiej rundy Elira Round mistrzostw Europy. Polski zagrają w drugim etapie o awans do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w Szkocji.

W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Holandii kadra selekcjonera Marcina Kasprowicza pokonała Białoruś 2:0, następnie po golu w doliczonym czasie gry wygrała z Albanią 1:0 i na koniec przegrała z Holandią 0:3. W kadrze występowały dwie zawodniczki z Małopolski - Weronika Wójcik z AZS UJ Kraków i Klaudia Maciążka z Rysów Bukowian Tatrzańska oraz była zawodniczka AZS UJ Olga Sirant.

Podobny sukces ma na koncie reprezentacja U-17, której drugą trenerką jest Joanna Kubisiak z FSA Kraków, a w kadrze występuje Paulina Tomasiak ze Staszkówki Jelna. Polski wygrały turniej, którego były gospodyniami i zapewniły sobie awans do kolejnej fazy eliminacje ME.

Reprezentacja Polski seniorek wygrała w towarzyskim meczu z Irlandią 4-0, a najpiępniejszą bramkę zdobyła pochodząca z Małopolski Gabriela Grzywińska.

 

 

Źródło: ap

Dodano: 2018-10-10 20:32:26


Zobacz też: Ekstraliga Kobiet

Kobieca Piłka 

Komentarze