facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Proszowianka goniła wynik po przerwie (foto)

Pojedynek dziewiątej kolejki KO, pomiędzy Proszowianką a Zieleńczanką rozpoczął się wybornie dla gości, którzy w 5 min po strzale z rzutu wolnego Sabliasza nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Niestety w 9 min nieodpowiedzialne zachowanie Frączka, który w ciągu 2 min zarobił dwie żółte kartki, kosztowało ich utratę zawodnika, a jak się później okazało, także punktów. Paradoksalnie, grająca w przewadze Proszowianka w pierwszej połowie nie stworzyła praktycznie ani jednej bramkowej sytuacji, może poza strzałem głową w słupek, Adama Przeniosły w 44 min, natomiast goście mieli trzy znakomite okazje na podwyższenie wyniku. W 28 min Rozwadowski trafił piłką w słupek, ten zam zawodnik tylko w sobie znany sposób nie zamienił podania Michalaka na bramkę w 35 min, wreszcie w 45 min Zawartka kapitalnie wybronił strzał Sabliasza zza linii pola karnego. W przerwie trener gospodarzy Mariusz Szarek dokonał aż czterech zmian i to jak się okazało było skuteczne na tyle, że wreszcie miejscowi zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe i zdołali to spotkanie wygrać. Do wyrównania doprowadził Mach wykorzystując wrzutkę Kaczora w 54 min, natomiast zwycieską bramkę zdobył Adam Przeniosło w 66 min, po rożnym Bździuły. Pomimo okazji A. Przeniosły, Wasilewskiego po stronie Proszowianki, oraz dwóch okazji Rozwadowskiego dla Zieleńczanki, wynik nie uległ już zmianie.

Klasa Okręgowa (Kraków I), 07.10.2018
Proszowianka Proszowice - Zieleńczanka Zielonki 2:1 (0:1)
Mach 54, A.Przeniosło 66 - Sabliasz 5

Sędziowali: Łukasz Piątek oraz Piotr Kubiczek i Idzi Kucharczyk
Żółte kartki: Wrona, Wasilewski, Wąsowicz, A.Przeniosło (P) - Frączek 2, Chrząstowski, Drobny, Rozwadowski (Z)
Czerwona kartka: Frączek 9 min (2 żółte)
Proszowianka: Zawartka - Wrona (46 Kaczor), Wasilewski, Skalski, Woźniak (46 Mach) - Polański (46 Gorczyca), K. Bździuła (79 Wąsowicz) - M. Przeniosło, A. Przeniosło, Dębski - Kowalski (46 Prochownik)
Zieleńczanka: Mazur - Rożek (81 Baran), Jaworski, Anioł, Nowak - Frączek, Chrząstowski (72 Drobny), Małek (39 Dulias), Michalak  - Sabliasz, Rozwadowski (69 Kardas) 

 

 

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2018-10-08 23:35:26


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków I)

Proszowianka  Zieleńczanka 

Komentarze