Bukowno zdobyte w hicie kolejki

Uzasadniona była radość drużyny Ospelu po ostatnim gwizdku sędziego Piotra Kubiczka, który zabrzmiał w 95 minucie, gdyż udało im się wywieźć bardzo cenne zwycięstwo z trudnego terenu jakim jest stadion MOSiR-u przy ulicy Spacerowej 1.

Mecz ułożył się dosyć szczęśliwie dla drużyny gości. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkarz Bukowna wrzucił sobie piłkę do bramki. Nie upłynęło zbyt dużo czasu a wynik brzmiał 0-2. Minięty z lewej strony Kubański nie zdołał zablokować dośrodkowania, które bardzo dobrze zamknął J. Nowak. Po zmianie stron faulowany w polu karnym był Bartos i sędzia podyktował jak najbardziej słuszny rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Zespół Bukowna obudził się dopiero po 60 minut gry, gdy do bramki trafił Pająk. Po zdobyciu bramki mecz się zaostrzył, czego konsekwencją było pokazanie przez sędziego Kubiczka w sumie 5 żółtych kartek (w układzie 3-2 dla gospodarzy). W 65 minucie drugi rezerwowy strzelił bramkę na 2-3 lecz w momencie dośrodkowania był na bezdyskusyjnym spalonym co nie umknęło uwagi dobrze pracującej trójki arbitrów z KS Olkusz. Na 20 minut przed końcem MZGH Bolesław złapał kontakt z drużyną gości po składnej akcji całego zespołu i strzale Kałduńskiego. Ospel odpowiadał tylko nielicznymi kontrami skupiając się na zadaniach defensywnych. W 85 minucie bliski pokonania Goncerza był kapitan Bukowna ale strzał z 20 metrów okazał się niecelny. Więcej bramek nie padło i 3 punkty pojechały do Wierbki, co pozwoliło w tabeli Ospelowi zbliżyć się na 2 punkty do dzisiejszego rywala.