facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Umocnili się w czołówce tabeli

Bardzo dobrze radzi sobie zespół Wisły w Centralnej Lidze Juniorów. Pierwsza składna akcja podopiecznych Pawła Regulskiego przyniosła efekt bramkowy. Prawą stroną popędził Daniel Morys, który w pełnym biegu minął dwóch rywali po czym wstrzelił piłkę w pole karne. Ta trafiła pod nogi Śliwy, który zauważył nadbiegającego przed polem karnym Dawida Malika, który precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Szymańskiemu.
Wiślacy przez pierwsze 30 minut meczu kontrolowali jego przebieg, zaś Górnicy ograniczali się do zagrożenia po stałych fragmentach gry. Po jednym z krótko rozegranych kornerów na zaskakujący strzał zdecydował się Eizenchart, ale Broda wygiął się jak struna i końcami palców sparował piłkę na kolejny róg. Krakowianie chcieli odpowiedzieć pięknym za nadobne za sprawą Moskiewicza, lecz jego główka trafiła wprost w ręce golkipera Trójkolorowych. Jeszcze lepszą okazję miał przebojowy w pierwszej połowie Morys, który znów urwał się lewemu obrońcy gości i wypalił ile sił w nogach, ale trafił tylko w boczną siatkę, tuż za słupkiem bramki Szymańskiego. 
Ostatni kwadrans pierwszej części spotkania należał jednak do przyjezdnych, którzy zaczęli coraz częściej przedostawać się pod pole karne Brody. Kolejny raz z dystansu swych sił spróbował Eizenchart, ale i tym razem bramkarz Wisły sparował uderzenie. Jedyną odpowiedzią Wisły był kolejny stały fragment - po wrzutce Grabowskiego i główce Laskosia piłka po rykoszecie była bliska wpadnięcia golkiperowi Górnika za kołnierz, lecz nieznacznie minęła bramkę Szymańskiego. W identycznej sytuacji w 40. minucie to goście wyrównali - po centrze z boku boiska najwyżej do głowy wyskoczył Lukoszek, piłka obtarła się jeszcze od pleców któregoś z Wiślaków, przez co golkiper Białej Gwiazdy nie miał szans na skuteczną interwencję. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć stan rywalizacji, lecz w 45. minucie spudłował w dogodnej okazji z linii pola bramkowego. 
 
 
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy Górnika. W 49. minucie na potężny strzał zza szesnastki zdecydował się Ściślak, a piłka ostemplowała słupek. Dźwięk ten pobudził Wiślaków na tyle, że to oni ponownie dyktowali warunki gry. W 59. minucie drugą bramkę powinien był zdobyć Malik, ale w sytuacji sam na sam z Szymańskim przeniósł piłkę nad bramką. Kolejną okazję na zdobycie bramki miał bardzo aktywny Morys, ale jego strzał z 69. minuty padł łupem bramkarza gości, a mierzone uderzenie z 79. minuty trafiło tylko w poprzeczkę. W międzyczasie stało się jednak to, na co czekali podopieczni Pawła Regulskiego - po solowej akcji wprowadzonego po przerwie Sławomira Chmiela futbolówka spadła pod nogi Dawida Malika, który wziął na plecy jednego z defensorów zabrzan, obrócił się i huknął tak, że Szymański musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi.
 
W końcówce obie strony mogły zdobyć jeszcze po golu, lecz główkę jednego z zabrzan obronił Broda, zaś zmiennik Gruszkowski przelobował główką bramkarza Górnika, ale ten mimo wywrotki zdołał schwytać piłkę przed linią bramkową. Ostatecznie więc Białą Gwiazda notuje bardzo ważne zwycięstwo i umacnia się na 5. miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów.
 
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:1 (1:1) 
Malik 12, 73 - Lukoszek 40.
Wisła: Broda - Gałka, Laskoś, Szot, Grabowski - Morys (84 Zawada), Malik, Śliwa (70 Gruszkowski), Moskiewicz, Korczyk (63 Chmiel) - Wydra (46 Kasia).
 
 

 

 

Źródło: Wisła SA

Dodano: 2018-10-08 10:24:19


Zobacz też: Centralna Liga Juniorów

clj 

Komentarze