facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Piorunująca końcówka

Orzeł Myślenice w ciągu dekady przeszedł zaskakującą drogę z prowincjonalnego klubu tułającego się po klasie B do więcej niż solidnego klubu w klasie okręgowej. Pytanie dlaczego tak się stało? Wielu wskaże na to, że lokalny samorząd w znacznym stopniu wspierał działania Orła i to jest prawda, bo piłkarze zamiast myć sie po meczu w pobliskiej Rabie, mają ku temu znacząco lepsze warunki. I nie tylko do tego zresztą. Ale jest coś, czego nie da się kupić, wypisać we wniosku grantowym, ani wynegocjować z burmistrzem. To charakter piłkarzy Orła sprawił, że pokonywali oni kolejne szczeble futbolowe, bo chcieli udowodnić sobie i kibicom, że potrafią zdobyć się na coś więcej. 

Tym razem o sile ekipy z Myślenic przekonała się walcząca o awans Targowianka. Podopieczni Wojciecha Rajtara byli faworytem i każdy, kto był na meczu wychodził z niego w przekonaniu, że goście byli zespołem piłkarsko lepszym. No więc dlaczego trzy punkty zostały w Myślenicach? Bo gospodarze mając w 80 minucie wynik 0-0 i wiedząc, że są słabsi postanowili zaryzykować. Postanowili się porwać na niemożliwe i tak jak wyrwali rywalom awans do klasy A i klasy okręgowej, tak i teraz sprawili ogromną niespodziankę. Najpierw po strzale Zająca piłkę odbił bramkarz gości, a skuteczną dobitką popisał się Górka. Po chwili Kasprzyk wznowił grę wrzutem z autu i piłka odbiwszy się od obrońcy gości wpadła do bramki. W końcu po szarży Zająca debiutujący w zespole Kyrylov ustalił wynik meczu.


Orzeł Myślenice - Targowianka Targowisko 3:0 (0:0) 
Górka 80, Kasprzyk 83, Kyrylov 88 
Orzeł: Obłaza - Wyroba, Kasprzyk, Suder - Żak, Sałach (74 Kyrylov), Marchiński, Bartosz (60 Kasperek), Grochal (60 Zając) - M.Górka (81 Leśniak), Mistarz.
Targowianka: Bożok - Dziadzio, Czuraj, Jagła, Chryczyk - Baranowski (60 Oleksa), Szafraniec, Zawadzki (82 Chróściel), Kucabiński (68 Armatys), Białkowski - Piszczewskij (75 Manterys).

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-10-08 09:27:51


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Klasa Okręgowa (Kraków) 

Komentarze