Derby dla Partyzanta!

W piękne, słoneczne sobotnie popołudnie, na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Dojazdowie spotkały się drużyny Partyzanta i Eklera. W przeddzień Wielkich Derbów Krakowa, gmina Kocmyrzów – Luborzyca miała swoje lokalne spotkanie Derbowe. Przed tygodniem Partyzant przywiózł komplet punktów z ciężkiego terenu w Koszycach, natomiast Ekler doznał klęski w Raciborowicach. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, pomimo że obie drużyny zajmują przeciwległe miejsca w tabeli (Partyzant jest wiceliderem, Ekler zamyka stawkę). Jak jednak wiadomo, derby rządzą sie swoimi prawami i w takich meczach często tabela nie jest odzwierciedleniem. Jakby tego było mało, smaku pojedynkowi dodawała kolejna informacja. Mianowicie Partyzant zagrał w tym meczu ze stoperem w bramce (kontuzję leczy Matuszczyk a zastępujący go Rafałowski w Koszycach złamał dwa palce). W bramce stanał grający na codzień na stoperze Kozik i jak się okazało był to trafiony wybór trenera Stachurskiego, gdyż zachował on czyste konto w tym meczu.

Co do samego meczu. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla miejscowych. Była ledwie 3 minuta, kiedy to Wójcik z rzutu wolnego z 20 metra dośrodkował wprost na głowę ofensywnie grającego obrońcy Chłonia i szybko zrobiło sie 1:0.
Po stracie bramki Ekler odważnie zaatakował, lecz cała akcja zakończyła się faulem na bramkarzu Partyzanta. Po tejże akcji drużynie z Baranówki "jakby odcięło prąd" a przecież to dopiero początek spotkania. Partyzant raz po raz przedostwał się w pole karne gości i gdyby tylko zawodnicy zachowywali więcej zimnej krwi w stwarzanych sytuacjach, mecz mógłby być rozstrzygnięty po dwudziestu minutach. Mowa tu o Sosze, Linczowskim czy Gruchale, którzy nie mogli ale powinni zdobyć bramki w tym okresie. Nastąpiła jednak 27 minuta meczu i gospodarze wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Akcja rzadko spotykana na tym poziomie rozgrywek. Morański z własnej połowy posyła czterdziestometrowe podanie obsługując Sochę po przeciwległej stronie boiska, ten przyjęciem gubi obrońcę, wpada w pole karne i wykłada piłkę Linczowskiemu, któremu nie pozostaje nic jak tylko wykorzystać sytuację. Kolejne minuty to kolejne sytuacje dla gospodarzy, którzy jednak seryjnie je marnują jak było to we wcześniejszej fazie meczu. 2:0 do przerwy to najmniejszy wymiar kary dla przyjezdnych.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Partyzant atakuje, a Ekler na ile może przeszkadza w rozwinięciu skrzydeł gospodarzom. Na niewiele się to jednak zdaje, bo w 50 minucie robi się 3:0 dla miejscowych. Dwójkowa akcja Socha Linczowski, kończy się podwyższeniem wyniku. Z gola cieszy się tym razem Socha, który finalizuje akcję strzałem tuż przy słupku bramki Szczałby. Kolejne minuty to napór graczy Partzanta, którzy pomiędzy 55 a 65 minutą stworzyli sobie kilka kolejnych dogodnych sytuacji do zdobycia goli, wynik jednak nie zmieniał się. W 56 minucie na boisku pojawił się Waldemar Kalisz, który jeszcze bardziej rozruszał ofensywę miejscowych. To właśnie za faul na nim w 70 minucie spotkania, sędzia podyktował rzut karny. Na ogół pewny wykonawca Linczowski, tym razem się jedak pomylił i jego uderzenie wybronił Szczałba. Decydujący cios Partyzant zadał w 85 minucie, kiedy to ponownie faulowany w polu karnym był Waldemar Kalisz. Tym razem pewnym wykonawcą okazał się Patryk Kalisz i ustalił wynik spotkania na 4:0 dla gospodarzy.

Jak się okazało, tym razem tabela odzwierciedliła zajmowane przez oba zespoły miejsca. Partyzant przewyższał gości pod każdym względem, a wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Zespół Eklera jest "w dołku" co widać było dziś jak też w ubegłym tygodniu, gdzie poniósł porażkę 0:5 z Galicją. Szkoda tylko, że spotkanie derbowe nie okazało się takim na jakie liczyli wszyscy, że będzie walka, kartki, a wynik będzie sprawą otwartą do ostatniej minuty.