Galicja zagrała na piątkę!

W ostatnią wrześniową, słoneczną niedzielę, w Raciborowicach spotkały się zespoły Galicji oraz Eklera. Pojedynek rywali zza miedzy zapowiadał się ciekawie, jak to często bywa gdy spotykają się drużyny z sąsiednich miejscowości. W poprzednej kolejce Galicja doznała wysokiej porażki w Dojazdowie, przywożąc worek z pięcioma bramkami, natomiast Ekler wygrał mecz "o sześć punktów" z drużyną Wierzbowianki. Wnioskować można zatem że mecz bedzię ciekawym widowiskiem. Gospodarze chcący zmazać plamę sprzed tygodnia, natomiast Ekler głodny kolejnych punktów które potrzebne są od zaraz! Ciekawie było, tyle tylko, że w tym spotkaniu świeciła blaskiem tylko Galicja. Zgromadzeni kibice jeszcze dobrze nie zasiedli na swoich miejscach, a już w 8 minucie Wojciech Herian odważną indywidualną akcją daje gospodarzom prowadzenie, pewnym mocnym strzałem lokując piłkę w siatce. Mecz wyrównany jednakże ze wskazaniem na miejscowych, którzy to ponownie w 14 minucie zdobywają drugiego gola. Autorem tegoż znów Herian, który tym razem lokuje piłkę w samym okienku bramki Szczałby, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Eklera. Wydawać by się mogło, że po dwoch szybkich ciosach z przyjezdnych "zejdzie powietrze", stało się jednak odwrotnie.. Ekler dążył do jak najszybszego złapania kontaktu bramkowego i był bliski tego w 17 minucie meczu. Marczykiewicz posyła bombę na bramkę Kusi z 30 metra, piąstkujący bramkarz obija rękę swojego obrońcy.. zrobiło się nerwowo, jednak gwizdek arbitra milczał. Napór gości trwał dziesięć minut, po czym znów wróciliśmy do meczu wyrównanego gdzie akcje kończyły się w okolicach pola karnego obu drużyn. Gdy wydawało się że nic w tej połowie już się nie wydarzy, nastapiła 43 minuta spotkania. Galicja przeprowadza kolejną groźną akcję, dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne, a tam odnajduje się Siwek, który to najpierw ogrywa Szczałbę a następnie nie bez problemów umieszcza piłkę w bramce. Do przerwy 3:0 dla gospodarzy.

Na drugą połowę zespoł z Raciborowic wyszedł z nastawieniem gry z kontry, spokojnie rozgrywając piłkę i raz po raz uruchamiając swoją defensywę. Galicja nie forsowała tempa, a Eklerowi brakowało wykończenia w stwarzanych sytuacjach. Taka gra opłaciła się gospodarzom, w 63 minucie meczu Rosiek podwyższa na 4:0 dla miejscowych kiedy to pewnym plasowanym strzałem tuż przy słupku z 20 metra pokonuje po raz czwarty bezradnego bramkarza gości. Szczałba odprowadzał piłkę tylko wzrokiem przy tym uderzeniu, jak widać nie wystarczyło. Zadowolona takim obrotem meczowych spraw Galicja postanowiła zadać jeszcze jeden cios. W 70 minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki przez obrońców gości, wykorzystali wespół Mateusz Karpierz i Tomasz Sikora, akcję wieńczy ten drugi i podwyższa na 5:0. Takim też rezultatem kończy się to spotkanie.

Pewne i zasłużone zwycięstwo Galicji, która w pełni rehabilituje się za ubiegłotygodniową porażkę 0:5. Ciężkie chwile natomiast przeżywa sympatyczny zespół z Baranówki, po stracie dwóch czołowych obrońców Wierzbińskiego oraz Poplatka (pierwszy kontuzja, drugi przeniósł się do zespołu Dąb Paszkówka), zespół ten w niczym nie przypomina drużyny z ubiegłego sezonu. Braki w defensywie oraz ofensywie widać gołym okiem o czym świadczą wyniki osiągane przez ten zespół w obecnym sezonie.