Gol za golem i Gol pokonany (foto)

Piłkarki Respektu Myślenice podjęły w zaległym spotkaniu ligowym zespół AS Gol Częstochowa. Spotkanie odbyło się na stadionie im. Gustawa Grochala w Myślenicach, a rozpoczęło się o godzinie 15:00. Zespół z Częstochowy nadrabia zaległości ligowe, a to spotkanie było zaplanowane w drugiej kolejce spotkań.

Od początku widać było, że zebranych widzów czeka obserwowanie meczu walki. Gra w pierwszych minutach toczyła się głównie w środkowej części boiska, choć ten czas to delikatna przewaga gospodyń. Od początku szarpała z przodu Oliwia Łętocha i to ona dała mnóstwo radości gospodyniom już w 14 minucie spotkania. Po przyjęciu piłki i przebiegnięciu sporego dystansu mocnym strzałem w prawy róg bramki strzeżonej przez Klaudię Ciupę zdobyła bramkę dla Respektu. 1-0 dla gospodyń.

Dalsza część pierwszej połowy tego spotkania przypominała wczorajszy mecz Dalinu Myślenice ze Słomniczanką na tym stadionie. Wtedy to również gospodarze szybko strzelili bramkę, a po tym wydarzeniu inicjatywę przejęli goście. Podobnie stało się i w tym spotkaniu. W kolejnych minutach lepiej wyglądała gra przyjezdnych, czego efektem był m. in. strzał w słupek grającej z numerem 9 Patrycji Falborskiej. Akcje zespołu z Częstochowy coraz częściej miały miejsce w polu karnym Respektu, jednak do końca pierwszych 45 minut nie przyniosły efektu bramkowego. Tutaj szczególnie wyróżniła się kapitan Karolina Topa, która pewnie przerywała ataki gości i dyrygowała defensywa Respektu. W międzyczasie warte odnotowania były dwa uderzenia podopiecznych trenera Senderskiego – uderzały Jurka oraz Węglarz.

Druga część spotkania rozpoczęła się od przejęcia inicjatywy przez Respekt. Dobre rozgrywanie piłki, solidność w obronie i dwie kolejne sytuacje to efekt tej części spotkania. Ta druga akcja przyniosła szczególny wybuch entuzjazmu i radości. Dokładnie ze środka boiska prostopadłym podaniem w wykonaniu Zuzanny Węglarz uruchomiona została Maria Dziadkowiec, która to w piękny sposób minęła broniącą zawodniczkę gości i pewnym strzałem podwyższyła wynik na 2-0. Asysta, minięcie i strzał – pierwszorzędne. Kolejne minuty to wyrównana walka, a upływające minuty przybliżały Respekt do zwycięstwa. Im bliżej końca, tym więcej zmian mogliśmy zaobserwować w drużynie gospodyń – na murawie pojawiły się wszystkie zawodniczki rezerwowe.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a całe spotkanie było inne niż to ostatnie z Resovią Rzeszów. Mimo może słabszego meczu niż z Rzeszowem 3 punkty pozostały w Myślenicach. Bo w futbolu nie chodzi o to kto pięknie gra, ale o to kto więcej strzeli bramek… A tutaj Respekt był bezkonkurencyjny.

I liga kobiet, 30.09.2018
Respekt Myślenice - ISD-AJD Gol Częstochowa 2:0 (1:0)
Oliwia Łętocha 14, Maria Dziadkowiec 50

Żółte kartki: Pająk, Wodarz (Częstochowa)
Respekt: Paulina Kania, Mariola Stojeba, Karolina Topa (kapitan), Natalia Topa, Maria Topa (Agnieszka Bobowska), Kamila Topa (Suder Wiktoria), Zuzanna Węglarz (Anna Jania), Natalia Kowalska, Maria Dziadkowiec, Sonia Jurka (Monika Żądło), Oliwia Łętocha (Gabriela Tupta).
Gol: Klaudia Ciupa, Małgorzata Miniak, Natalia Klyta (Aleksandra Rusek), Patrycja Falborska, Stefania Wodarz, Renata Uchnast, Dominika Małycha (Sylwia Kępa), Oliwia Pająk (Kamila Czaja), Natalia Krawczyk (Dominika Woszczyńska), Martyna Jeziorska, Justyna Wójcik.

Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2018-10-01 13:09:21