Gorący myślenicki stadion zdobyty! (foto)

Myślenickie Zarabie tym razem gościło na stadionie im. Gustawa Grochala zespół Słomniczanki Słomniki. W 9 kolejce spotkań wicelider Dalin podjął szósty zespół tabeli. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i przyniosło zwycięstwo przyjezdnych 2-1.

Mecz tej kolejki zapowiadał się niezwykle ciekawie. Biało-zieloni podjęli grających w czarnych strojach Słomniczan. Pierwsze 15 minut spotkania to koncertowa gra gospodarzy. Celne podania, rajdy i ciekawie rozgrywane akcje wywoływały głośne brawa na trybunach. Dla gospodarzy już 6 minuta spotkania przyniosła zdobycie bramki i objęcie prowadzenia. Podanie Kałata do Michała Góreckiego, a następnie długi rajd napastnika gospodarzy z własnej połowy zakończony strzałem obok interweniującego Widawskiego. Za tą akcję napastnikowi należy się uznanie i brawa, ponieważ w rajdzie minął łącznie 4 zawodników Słomniczanki i w pełnym biegu strzelił po długim rogu bramkę. Po kwadransie to zawodnicy trenera Dudzińskiego doszli do głosu i zarysowała się niewielka ich przewaga. W dwudziestej minucie Kozieł uderzył na bramkę, a piłka zatrzymała się i odbiła od słupka bramki strzeżonej przez Szubę. Golkiper gospodarzy dwukrotnie w pierwszej części spotkania pokazał się z dobrej strony – obronił m. in. strzał zawodnika gości w sytuacji sam na sam. W pierwszej połowie warto jeszcze odnotować kolejny słupek Słomniczanki oraz dwa strzały aktywnego Kawuli. Również warto wspomnieć sporą liczbę fauli (zdecydowana większość w walce) oraz impulsywne reagowanie na decyzje arbitra zawodników gości i ławki trenerskiej. Do przerwy 1-0 dla Dalinu.

Drugą część spotkania rozpoczął Dalin. W jego szeregach ciekawie szarpał na skrzydle Jakub Górecki, a aktywny w tej części spotkania był Kawula. Wśród gości warto odnotować postawę kapitana zespołu Saroty oraz „kąsającego” Kozieła. Cios za cios, nikt nie odstawiał nogi. Jednak to goście zaczęli częściej dochodzić do głosu, a do zagrożenia dochodziło na prawej stronie, gdzie aktywnie grali zawodnicy Słomnik. Konsekwencja i upór gości przyniósł skutek w postaci bramki wyrównującej. Mocnym strzałem z daleka popisał się Krystian Nowak, który tym samym dał wielką radość całemu swojemu zespołowi.

Jak się okazało te minuty spotkania były decydujące dla końcowego wyniku spotkania. Sześć minut później kolejny wybuch radości u gości – gola dającego prowadzenie zdobył wspominany wcześniej Sarota. Tutaj pojawiły się kontrowersje, ponieważ zawodnicy gospodarzy protestowali, że golkiper Dalinu był faulowany „w piątce”. Atmosfera przez całe spotkanie była „podwyższona”, a emocje piłkarskie były naprawdę wysokie. Dalin po stracie bramki atakował i dążył do wyrównania. Dobrze zaprezentował się wchodząc z ławki Oliwier Górecki (m. in. mocny strzał z narożnika pola karnego). Aktywnie na lewej stronie wspomagał go Senderski, po którego dośrodkowaniu „zakotłowało się” w polu karnym. W międzyczasie po kontrze zawodnicy Słomniczanki po raz trzeci uderzyli w słupek bramki Szuby. Niewykorzystane sytuacje gości prawie się zemściły w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu w pole karne do piłki najwyżej wyskoczył Senderski (bardzo aktywnie zaatakował piłkę, która uderzyła w poprzeczkę), doszło do zamieszania, a uderzoną piłkę odruchowo wybił bramkarz z linii bramkowej. Tym samym zapewnił tą interwencją 3 punkty Słomniczance na gorącym terenie w Myślenicach.

Ten mecz przyniósł wiele pozytywnych emocji wszystkim zebranym. Piękne spotkanie, wiele świetnych akcji, zaangażowanie każdego zespołu, mnóstwo emocji i nawet trochę nerwów sprawiło, że każdy kto był widzem tego spotkania będzie wspominał te zawody jeszcze długo. Dalin stracił punkty, a „na ogonie” tym samym „siedzi” mu Węgrzcanka. Słomniczanka awansowała na czwartą pozycję w tabeli.