Złoty gol, wicelider z Myślenic zbliża się do lidera (foto/video)

Do bardzo ciekawego spotkania w 8 kolejce IV ligi doszło w Kaszowie, gdzie miejscowa Kaszowianka podjęła Dalin Myślenice. Spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco, ponieważ obydwa zespoły zajmują miejsca w górnej części tabeli. I tak też było w niedzielne popołudnie na boisku zajmującej 6 miejsce w tabeli Kaszowianki.

Pierwsza połowa to bardzo dobra gra gości, a dosyć słaba w wykonaniu gospodarzy. Chociaż pierwsza poważna akcja należała do gospodarzy – z daleka strzelał napastnik Kaszowianki, ale chybił, to Dalin zdominował środek boiska, pewnie funkcjonowała obrona, a w ataku brylowali ponownie bracia Góreccy wraz z Kałatem i Wojtanem. W odpowiedzi Kałat w sytuacji kiedy miał bramkarza przed sobą przestrzelił. Efektem tej przewagi przyjezdnych była akcja w 19 minucie, kiedy to sędzia główny Tomasz Kita podyktował dla podopiecznych Roberta Orłowskiego jedenastkę. Wcześniej Wojtan trafił w słupek a poprawka dośrodkowania przyniosła strzał nożycami Kałata. Piłkę ręką zatrzymał obrońca i w efekcie nadszedł czas na rzut karny. Do piłki podszedł Michał Górecki i pewnym półgórnym strzałem dał Dalinowi prowadzenie, które notabene było wynikiem zasłużonym z przebiegu dotychczasowej części tego spotkania.

Oblicze gry zasadniczo nie zmieniło się do końca tej połowy, a biało-zieloni ciekawie atakowali, jednak bez efektu bramkowego. Warty odnotowania był strzał Wojtana po ziemi, obroniony przez golkipera, a także mocny, ale niecelny strzał tego zawodnika kilkanaście minut później. Mocno strzelał również Michał Górecki. Gospodarze pierwszą połowę spotkania szybko chcieli zapomnieć, gdyż zebrani kibice mogli nie poznać dobrze do tej pory grającej Kaszowianki.

Na drugą część spotkania gospodarze wyszli bardziej zmobilizowani, natomiast Dalin dalej grał „swoją piłkę”. Obie drużyny miały szanse na zdobycie bramek w drugiej części spotkania. Warty odnotowania był mocny strzał gospodarzy z dystansu, czy sytuacja w polu karnym, jaką miał Dalin. Bardzo dobrze grał Kałat, który wystawił Stelmachowi piłkę „jak na tacy”, jednak strzał zawodnika gości był niecelny. Do końca tego spotkania wynik nie uległ już zmianie i jak się okazało „złotego gola” w tym spotkaniu zdobył napastnik Dalinu Michał Górecki.

Tym samym biało-zieloni kontynuują znakomitą serię zwycięstw. To 6 wygrana z rzędu podopiecznych trenera Orłowskiego. (Do tej pory 7 zwycięstw i jedna przegrana w Giebułtowie z liderem ligi). Dalin zajmuje druga pozycję w tabeli z punktem straty do Jutrzenki. Kaszowianka natomiast odnotowała drugą porażkę z rzędu – w poprzedniej kolejce uległa Węgrzcance 1-2. Następna kolejka to mecz u siebie Dalinu ze Słomniczanką, a Kaszowianka wyjeżdża do Oświęcimia, by tam zmierzyć się z tamtejsza Unią.