Orlęta pokonane

W meczu 6 kolejki krakowskiej A klasy Liszczanka na wyjeździe pokonała Orlęta Rudawa 3-1. Od pierwszej minuty meczu dobrze dysponowana ekipa gości narzuciła swój styl gry, długimi fragmentami przeważając nad rywalem. Gra toczyła się głównie na połowie Orląt, którzy ograniczyli się do gry z kontrataku. W 7 minucie meczu bramkarza próbował zaskoczyć Karpij, lecz uderzył zbyt słabo, by padła bramka. Kilka minut później z woleja uderzał Ptak, lecz i jego uderzenie minęło cel, a próba Ł.Koczwary z ostrego kąta także nie znalazła drogi do bramki, trafiając w boczną siatkę. W 28 minucie Sieniawski przytomnie wykończył indywidualną akcję Moszumańskiego, który przebiegł z piłką niemal całą długość boiska i Liszczanka mogła cieszyć się z prowadzenia. W 37 minucie meczu gospodarze byli bliscy wyrównania, lecz pewna interwencja Cholewy zapobiegła utracie gola. Przed przerwą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Kopeć, lecz jego mocne uderzenie minęło lewy słupek bramki gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, nadal goście prowadzili grę, byli dłużej przy piłce i stwarzali groźne sytuacje. Co jakiś czas gospodarze starali się odpowiadać szybkimi kontrami, lecz defensorom z Liszek nie zabrakło koncentracji w kluczowych momentach. W 52 minucie Ptak stanął przed swoją szansą, lecz uderzał ze zbyt ostrego kąta by zaskoczyć bramkarza. Po jednym z szybkich ataków, to Orlęta miały okazję do zdobycia gola, lecz dobrą sytuację zaprzepaścił napastnik gospodarzy, pudłując z bliskiej odległości. W 75 minucie świetnym prostopadłym podaniem Ptak obsłużył Karpija, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Orlęta nie mając nic do stracenia rzuciły się do huraganowych ataków. Okazję do wyjścia z zabójczą kontrą zwietrzyli goście, po której trzeciego gola zdobył Czubaj. Honorowe trafinie dla Orląt zdobył Chlipała, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Cholewę.

- Spodziewałem się trudnego meczu i nie pomyliłem się. Jednak mój zespół zaprezentował się bardzo solidnie, w trudnych momentach wytrzymaliśmy ciśnienie i możemy się cieszyć z kolejnego kompletu punktów. Na tle mocnego rywala zagraliśmy dojrzale, a co najbardziej trzeba docenić - w końcu skutecznie. Z tygodnia na tydzień robimy postępy, co jest odzwierciedleniem pracy jaką wykonujemy. Czeka nas tydzień przygotowań do kolejnego meczu i chcemy podtrzymać dobrą passę. - Jakub Sieniawski, trener Liszczanki.