Górnicy dobrali się do lidera! (foto)

Spotkanie Górnika Wieliczka z liderem Małopolskiej Ligi Juniorów, Puszczą Niepołomice było szybkie i emocjonujace do ostatnich minut. Obie drużyny rozpoczęły zawody z przutupem, bowiem w pierwszych trzynastu minutach padły aż 3 bramki. Już w 6 minucie kapitalnym przerzutem popisał się Sikora, a Kubik będąc oko w oko z Gugułą, nie dał mu szans na interwencję. Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo. W 10 minucie Graniczkowski po zgraniu z klepki Manaseryana doprowadził do wyrównania. W 13 minucie prawą strona urwał się Ptak, wycofał na 11 metr, a Sikora po przyjęciu piłki przymierzył nie do obrony. W 23 minucie ponownie Sikora prostopadłym podaniem wypuścił Rembeckiego, jednak Guguła był szybszy i zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później z wolnego na bramkę Górnika uderzał Kołodziejczyk, jednak Hebda był na posterunku. W 30 minucie w idealnej sytuacji znalazł się Wiczkowski (gospodarze czekali aż sędzia zagwiżdże ofsajd), lecz próba lobowania bramkarza okazała się nieskuteczna - futbolówka minęla cel. W 44 minucie jeszcze raz Sikora popisał się pięknym prostopadłym podaniem, tym razem do Kubika, a ten w pozycji sam na sam zmieścił piłkę między nogami interweniującego Guguły. Do przerwy było więc 3-1 i zanosiło się na ogromną niespodziankę. Trzeba przyznać, że Górnik prowadził zasłużenie, z gry niby więcej miała Puszcza, lecz miejscowi umiejętnie przesuwali i niewiele z tej przewagi wynikało, bo gra toczyła się głownie w poprzek boiska. Za to każde wyjście z kontrą gospodarzy miało znamiona akcji bramkowej i sprawiało kłopot defensywie gości.

W drugiej odsłonie Puszcza rzuciła się do odrabiania strat, jednak miejscowi umiejętnie sie bronili, jedynie w 52 minucie po kiksie Hrabiego w idealnej sytuacji znalazł się Wiczkowski, lecz totalnie ją zmarnował. W 55 minucie goście dopięli swego i zdobyli bramke kontaktową, dodajmy dosyć szczęśliwie. Windys egzekwował piłkę z rzutu wolnego z ok.40 metrów, Hebda nie zdołał przenieść jej nad bramkę, a ta po odbiciu od poprzeczki wylądowała na głowie Otfinowskiego, który dosłownie z metra wepchnął ją do siatki. O ile można winić golkipera gospodarzy za utratę tej bramki, o tyle w pełni się on zrehabilitował w 62 minucie, gdy obronił strzał Chlebdy z 18 metrów i w 76 minucie, kiedy kapitalnie sparował strzał Bigdy z 12 metrów, wcześniej w 71 minucie w sukurs Hebdzie przyszła z kolei poprzeczka, po strzale głową Jamrozego. W ostatnich 10 minutach meczu przewaga Puszczy była już ogromna, gospodarzom ciężko było dłużej utrzymać się przy piłce, a po każdym wybiciu, ta wracała jak bumerang przed pole karne Hebdy. W 89 minucie prawą stroną Kłysa minął Wojtaszek i zacentrował wprost na głowę Kołodziejczyka, który z pięciu metrów nie mógł się pomylić. W 90 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Piątek i gospodarze musieli w doliczonym czasie gry, radzić sobie w dziesięciu. W 90+2 minucie doszło do faulu w sąsiedztwie ławki gości i na boisku doszło do przepychanki, a sędzia musiał długo uspakajać zawodników i trenerów obu drużyn. Żółte kartoniki obejrzeli Guguła oraz Kurzawiński i Jędras, natomiast za wyjątkowe chamstwo (oplucie rywala) czerwoną kartkę sędzia pokazał Chlebdzie, który znajdował się na ławce rezerwowych Puszczy. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Remis 3-3 w moim odczuciu nie krzywdzi żadnej z drużyn, w pierwszej odsłonie lepszy był Górnik, w drugiej Puszcza, na pewno u gospodarzy pozostanie niedosyt wszak prowadzili dwoma bramkami, jednak remis też jest ich sporym sukcesem. Do FUTMAL MVP kandydowali Piątek (czerwona kartka obniża jego notę), Sikora (bramka i dwie asysty, jednak opuścił boisko w 70 min), dlatego na ten tytuł zasłużył zdobywca dwóch bramek Kubik.