facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Jest pierwsze zwycięstwo Respektu (foto)

15 września Respekt Myślenice udał się pod Warszawę, by tam rozegrać spotkanie w piątej kolejce I ligi kobiet. Przeciwniczkami naszego zespołu były gospodynie – drużyna MUKS Tomaszów Mazowiecki, a mecz odbył się na stadionie im. Braci Gadajów.

 

Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwsze minuty pokazały, że będzie to mecz walki i niewielki błąd może przesądzić o wygranej jednego lub drugiego zespołu. Już pierwszej połowie Respekt mógł prowadzić nawet 2-0, ale raz Sonia Jurka po mocnym strzale trafiła piłką w słupek, a za drugim razem w sytuacji sam na sam z zawodniczką Respektu zwycięsko wyszła bramkarka gospodyń. Szanse miała również Oliwa Łętocha. Ze strony Tomaszowa warto odnotować jeden celny strzał na bramkę strzeżoną przez Paulinę Kanię. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, ale przewagę w tej części zawodów miały zawodniczki trenera Przemysława Senderskiego.

Jedyna bramka tego spotkania walki padła w drugiej części spotkania. Gol dla Respektu padł po świetnym podaniu Marii Topy do Sonii Jurki, a ta w sytuacji sam na sam wykazała się opanowaniem i pewnym strzałem dała wiele radości zespołowi z Myślenic. Oprócz tego w drugiej części spotkania warto odnotować sytuacje bramkowe Marii Dziadkowiec oraz bardzo aktywnej Sonii Jurki.

Było to ważne spotkanie dla Myśleniczanek i bardzo cenne punkty, które spowodowały przesunięcie poza strefę spadkową. Kolejnym przeciwnikiem Respektu będzie Resovia Rzeszów. Będzie to bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ Resovia jest wiceliderem ligi, a Respekt jest na fali wznoszącej. Już dziś zapraszamy wszystkich na spotkanie Respekt – Resovia w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 na stadion Dalinu.

Słowo trenera Przemysława Senderskiego:

- W końcu wygrywamy i zdobywamy komplet punktów. Od początku narzuciliśmy swój styl gry. Stworzyliśmy w pierwszej połowie trzy bardzo dobre sytuacje, ale nie udało się ich zamienić na gola. Po przerwie mecz się wyrównał, było sporo walki w środkowej części boiska. Było widać, że to trzecie spotkanie w przeciągu tygodnia. Mimo tego stworzyliśmy kolejne sytuacje i po jednej z nich i strzale Sonii Jurki zdobywamy bramkę. Pod koniec meczu było trochę nerwowo, chcieliśmy utrzymać wynik, a przeciwnik za wszelka cenę chciał wyrównać. Udało się i odnosimy pierwsze historyczne zwycięstwo na poziomie pierwszej ligi. Gratuluję drużynie postawy i tego, że po trzech porażkach z rzędu pokazały charakter i bardzo chciały wygrać. Zasłużyły na to, bo od dwóch meczy ciężko pracowały na to zwycięstwo. - powiedział Przemysław Senderski, szkoleniowiec Respektu.


I liga kobiet, 15.09.2018
MUKS Tomaszów Mazowiecki – Respekt Myślenice 0-1 (0-0)
Sonia Jurka

 

Respekt: Paulina Kania, Natalia Topa, Kamila Topa, Karolina Topa, Majka Topa, Mariola Stojeba (Gabriela Tupta), Anna Jania, Sonia Jurka, Maria Dziadkowiec, Oliwia Łętocha, Natalia Kowalska.

 

 

Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2018-09-20 10:48:12


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: I liga kobiet (południe)

Respekt  Dargfil 

Komentarze