Młodzi Przebojem wygrywają rzutem na taśmę (foto/video)

W V kolejce 1.ligi, trampkarze Clepardii gościli zespół Młodych Przebojem z Wolbromia. Otwarcie meczu należało do miejscowych. Dośrodkowanie Karola Sanaka, obrońca gości wybił przed pole karne, tam do piłki dopadł Franciszek Ochoński, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę uzyskał prowadzenie. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie 10 minut. W 14 minucie piłkę w środku pola przejął Maciej Pałka i i pięknym strzałem z okolic 25 metra doprowadził do wyrównania. Godula robił co mógł by piłka nie wpadła do bramki, ale strzał był na tyle mocny i precyzyjny, że bramkarzowi nie pozostało nic innego jak wyciągnąć piłkę z siatki. Bramka dodała skrzydeł gościom i po chwili wyszli na prowadzenie. Błąd obrońcy gospodarzy wykorzystał Grzegorz Żuchowicz i mieliśmy 1:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Na drugą odsłonę młoda drużyna Clepardii wyszła odmieniona. To gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem i dążyli do szybkiego wyrównania. Swoje sytuacje mięli Krok (dwukrotnie), Krewniak i Per, ale ostatecznie brakowało lepszego wykończenia. Kolejna okazja bramkowa zakończyła się jednak wyrównaniem. Piłkę po podaniu Sternala przyjął Kacper Kuś, zwodem zwiódł obrońcę i ładnym strzałem lewą nogą z okolic pola karnego zdobył gola na 2:2. Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem na solową akcję zdecydował się Karol Szlachta. Po 50-metrowym rajdzie z piłką został powalony przed polem karnym przez Chronowskiego. Do rzutu wolnego podszedł kapitan gości Aleks Jaskólski i precyzyjnym strzałem po długim rogu wprowadził w zachwyt kolegów z drużyny. Ambitni zawodnicy Clepardii postawili wszystko na jedną szalę. Dążąc do wyrównania zmuszeni byli się odkryć, wynikiem czego była bramka gości która ustaliła wynik spotkania.
Tomasz Turek:  Chciałem pogratulować chłopcom tego że potrafili podnieść się po słabej pierwszej połowie. Jeśli te dobre fragmenty meczów będziemy czasowo wydłużać na całe spotkania będę spokojny o wyniki końcowe. Te na pewno są ważne, ale nienajważniejsze. Cieszy to, że chłopcy wiedzą co z piłką zrobić, mają pomysł na grę i przede wszystkim umiejętności. Z meczu na mecz widać że wygląda to coraz lepiej i pomimo różnicy wieku, tych różnic czysto piłkarskich na boisku jest coraz mniej.