Pechowa porażka Respektu

Trzecia kolejka I ligi kobiet przyniosła Respektowi Myślenice wyjazd do dalekiego Rybnika. Piłkarki trenera Senderskiego zagrały na wyjeździe spotkanie z TS ROW Rybnik ulegając gospodyniom 2:3 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Dwa gole w końcówce spotkania zdobyła Klaudia Adamek i to ona zapewniła Rybniczankom zwycięstwo.

Respekt odbył ponad 150 kilometrową podróż, by w sobotnie popołudnie rozegrać spotkanie z TS Rybnik. Rybniczanki wyszły na prowadzenie już 9. minucie. Autorką gola została Agnieszka Słaboń. Myśleniczanki wyrównały tuż przed przerwą. Gola zdobyła niezawodna kapitan zespołu - Karolina Topa. Do przerwy wynik remisowy 1-1.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły zawodniczki Respektu. To one  wyszły na prowadzenie w 60 minucie spotkania, a zdobywczynią bramki była nasza rozgrywająca Zuzanna Węglarz. Do wyrównania doszło w 79 minucie meczu, a gola strzeliła Klaudia Adamek. I to ona w doliczonym czasie gry zdobyła dla swojego zespołu zwycięską bramkę.

I liga kobiet, 08.09.2018
TS ROW Rybnik - Respekt Myślenice 3:2 (1:1)
Słaboń 9, Adamek 79, 90+1 - Topa 42, Węglarz 60

ROW Rybnik: Alicja Bzowska - Martyna Guzik, Kamila Fuchs (Patrycja Biadacz, Anna Sroka), Agnieszka Słaboń, Dominika Rosak, Żaneta Sobota, Justyna Siwek, Liwia Garcarczyk, Marta Kamińska, Katarzyna Kubik (Klaudia Adamek), Edyta Botor
Respekt Myślenice: Paulina Kania, Karolina Topa, Maria Topa, Kamila Topa, Agnieszka Bobowska (Natalia Kowalska), Zuzanna Węglarz, Natalia Topa, Maria Dziadkowiec (Monika Żądło), Oliwia Łętocha (Wiktoria Suder), Sonia Jurka, Anna Jania, Gabriela Tupta.

- Szkoda, że wracamy z Rybnika bez punktów. Na pewno z przebiegu meczu zasłużyliśmy na choćby jeden punkt. Decydująca bramkę tracimy w 92 minucie spotkania. Takie porażki bolą, ale moje zawodniczki nie mają się czego wstydzić, jestem zadowolony z ich postawy było widać duże zaangażowanie i zostawiły bardzo dużo zdrowia na boisku. Nie ma czasu na rozmyślanie o porażce. Musimy szybko wyciągnąć wnioski. Przed nami w środę kolejny ligowy mecz, musimy odpowiednio się zregenerować i będziemy walczyć. Na razie płacimy frycowe, ale jestem pewny, że zaczniemy punktować podsumowywał Przemysław Senderski trener Respektu.

Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2018-09-12 01:04:32