Wisła wciąż bez porażki

Liszczanka w 4.kolejce krakowskiej Klasy A doznała drugiej porażki w rundzie jesiennej, uznając wyższość rywala - Wisły Jeziorzany. Był to typowy mecz walki, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Widowisko obfitowało w dużą ilość walki, ale i nie brakowało składnych akcji i sytuacji bramkowych. W 4 minucie z dystansu uderzał Kopeć, lecz było to zbyt słabe uderzenie by zaskoczyć bramkarza. W 19 minucie groźną okazję stworzyli gospodarze, po niepotrzebnej stracie we własnym polu karnym przez Bąka zawodnik z Jeziorzan nieznacznie się pomylił. W 33 minucie meczu po rzucie rożnym został otworzony wynik. Marek przegrał pojedynek główkowy, a piłka po lekkim strzale Mlostka i błędzie w chwycie Cholewy wpadła do siatki. Podrażnieni tym faktem przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, jednak mimo zaangażowania gra nie zazębiała się, a stwarzane sytuacje były mało klarowne, by zaskoczyć gospodarzy.

Druga część meczu przyniosła sporo emocji. Liszczanka dążyła do wyrównania, stwarzała zagrożenie po stałych fragmentach gry. Wykonywane przez wprowadzonego w przerwie Moszumańskiego zmarnowali kolejno Sieniawski i Bąk. W 59 minucie Sieniawski długim podaniem uruchomił Karpija, ten zagrał do Moszumańskiego, jednak wynik pozostał bez zmian. W 62 minucie niezdecydowanie obrońców przyjezdnych wykorzystał Musiał, zdobywając mocnym uderzeniem w długi róg bramkę na 2:0. Po stracie drugiego gola goście otworzyli się, stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, lecz raz po raz nadziewali się na kontry przeciwnika. W 83 minucie z dystansu uderzał Sieniawski, lecz jego strzał sparował na słupek bramkarz Wisły. Dwie minuty później Moszumański trafił w boczną siatkę, a Karpij z bliskiej odległości nie trafił w bramkę.

Wynik do końca spotkania już nie uległ zmianie i Liszczanka tym samym doznała drugiej porażki w sezonie. Należy nadmienić, że indolencja strzelecka trwa w najlepsze, gdyż był to trzeci mecz z rzędu bez strzelonej bramki przez drużynę prowadzoną przez trenera Sieniawskiego.

Klasa A (Kraków II), 09.09.2018
Wisła Jeziorzany - Liszczanka Liszki 2:0 (1:0)
Mlostek 30, Musiał 60

Wisła: Gruca - Nowak (62 Przebinda), Romaniuk (80 Taborski), Solecki (85 Kapusta), Mlostek (46 D.Korcel), Galos (70 Królik), Sikora, Gaweł, Tyrała, Musiał, P.Korcel.
Liszczanka: Cholewa - Machnik, Bąk, Sieniawski, Szewczyk - Marek, Sobesto (46. Czubaj) - Karpij, Ł.Koczwara (82. Kowalik), Kopeć (46. Moszumański) - Ptak.

- Jestem rozczarowany naszym dzisiejszym występem. Zagraliśmy zdecydowanie poniżej własnych możliwości, a stracone bramki świadczą o braku koncentracji w kluczowych momentach. Szczegóły decydowały o niepowodzeniach naszych akcji. Znowu zawiodła skuteczność, nad którą staramy się nieustannie pracować. Przed nami mecz u siebie z Dragonem Szczyglice, w którym jestem przekonany, pokażemy pełnię swoich możliwości - skomentował po meczu trener gości Jakub Sieniawski