facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

W Dąbiu coś drgnęło

Dąbski Klub Sportowy był od lat miejscem, gdzie można było zobaczyć futbol na solidnym poziomie, ale głównym zadaniem działaczy było to, by klub przetrwał. Trudno się temu dziwić, gdy wspomnieniem młodości wielu z nich była masakra Dąbia, jakiej dopuścili się niemieccy okupanci, a o czym w Dąbiu, zwłaszcza w klubie sportowym, nigdy się nie zapomni. Świadczy o tym monument, przypominający o czasach, gdy było się zarówno piłkarzem, jak i człowiekiem honoru. 

Dzięki tym działaczom klub przetrwał najtrudniejszy czas, ale kto się nie rozwija ten się cofa. Z Dąbia pochodzi wielu znakomitych piłkarzy, obecnie klub z trudem, ale zebrał ekipę juniorów i wystawił ją w rozgrywkach. Zmienił się również skład ekipy seniorów, która stała się młodsza i chce powalczyć o coś więcej. Trenuje trzy razy w tygodniu, co potem widać w ligowych konfrontacjach. Wkrótce zacząć się mają inwestycje w klubowym budynku i na obiekcie sportowym. W Dąbiu ma być nowocześnie, ale jednocześnie nikomu nie przychodzi do głowy, by wypierać się tradycji, która jest solą tego klubu.

Mecz z beniaminkiem z Radziszowa nie był jednostronnym widowiskiem, niemniej wygrana podopiecznych Krzysztofa Szewczyka w pełni zasłużona. Pierwszą bramkę zdobył po strzale z woleja Jedrysiak, drugą Turczyk z karnego. Potem gola uzyskali goście, a w końcówce miejscowi nie wykorzystali dwóch rzutów karnych!

Dąbski Kraków - Radziszowianka II 2-1 (2-0)
Bramki: Jędrysiak, Turczyk - M. Małysa.
Dąbski: Wolnik - Szot, Nowak, Cebula, Kozak, Jakubiec, Turczyk, Semper (51 Żychowski), Jędrysiak (73 Korneliuk), Malota, Kinarz.
Radziszowianka II:  D. Maślak, P. Magiera, K. Młodzik, J. Karaś, J. Lelek, M. Małysa, M. Firlej, T. Kozik, B. Firlej (80  R. Radziszowski), T. Kwiatek,

 

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-09-10 14:39:22


Zobacz też: Klasa A (Kraków III)

Klasa A Kraków 

Komentarze