facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Gra nie zachwyciła, wynik poszedł w świat

W sobotnie słoneczne popołudnie w spotkaniu klasy A klasy (Kraków I), spotkały się drużyny Partyzanta Dojazdów i Wierzbowianki.  Ciemne chmury które to raz po raz zaglądały do Dojazdowa, szczęśliwie ominęły ten rejon i mecz można było rozegrać bez dodatkowych pogodowych wrażeń. Obie drużyny są na przeciwnych biegunach tabeli w tym momencie sezonu. Partyzant zajmuje pozycje wicelidera, natomiast Wierzbowianka okupuje dolne rejony tabeli. Jednakże kibice obu drużyn wiedzą, że co sezon mecze tych ekip, są ciekawymi widowiskami bez względu na zajmowane w tabeli miejsca.

 

 

Zobaczmy jak było to teraz...
 

Początek meczu to nerwowa gra obu zespołów, a akcje kończyły się najczęściej przed polem karnym obu ekip jak też w środkowych rejonach boiska. Wartymi odnotowania w tej częsci meczu sa trzy sytuacje:

 


- 13 min: od tej minuty zarysowała się lekka przewaga gospodarzy co przełożyło się na sytuacje bramkowe. Najpierw w tejże minucie z rzutu wolnego z 20 metra zacentrował w pole karne Wójcik, do piłki najwyżej wyskoczył Przemysław Kalisz – lecz piłka mineła o metr bramkę góści.


- 19 min: goście nie zamierzali się bronić i wyprowadzili ładną, składną akcję, po której Wyjadłowski z 16 metra próbował zaskoczyć Matuszczyka.


- 21 min: najlepsza sytuacja dla miejscowych. Wójcik dostaje idealne podanie w pole karne i zamiast uderzać z pierwszej piłki, przekłada piłke z nogi na nogę tracąc tym samym możliwość zakończenia akcji celnym strzałem.


Od 25 minuty mecz się wyrównał, a akcje przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Zrobił się otwarty mecz a nielicznie zgromadzeni kibice, nie mogli narzekać na boiskowe wydarzenia. Do kluczowych sytuacji bramkowych jednak nie dochodziło. Wymiana ciosów trwała jednak krótko i po 10 minutach spotkanie przypominało to z początkowych minut tego meczu, kiedy to zespoły prezentowały bardzo chaotyczną grę bez składnych akcji i bramkowych sytuacji.  Kibice zaczęli się nudzić, przywiązując większą wagę do "zestawów kibica" przyniesionych na mecz, niż oglądaniem samego spotkania.

 


Pauza 0:0 – wynik sprawiedliwy

 


Na drugą połowę meczu, drużyna Partyzanta wyszła z "mocnym postanowieniem poprawy swojej gry". Słowa usłyszane z szatni gospodarzy przełożyły się na to co działo się na boisku po przerwie. 

 


 - 1:0 53 min: Składna akcja całej drużyny gospodarzy, w środkowej częsci boiska podania między sobą wymieniają Wójcik z Morańskim, po czym obrońca mija całą linie obrony gości, wychodzi sam na sam z bramkarzem – podaje do wspomagającego go Wójcika a temu zostaje tylko skierować piłke do bramki.

 


- 2:0 62 min: bramka idealna kopia tego co wydarzyło się przy pierwszym golu, tyle że inni wykonawcy.. tym razem z dobrej strony pokazali się wprowadzeni chwilę wcześniej Gruchała i Waldemar Kalisz.. Kalisz dogrywał a dwójkową akcję na gola zamienił Gruchała.

 


- 3:0 79 min: w zamieszaniu podbramkowym w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Biały, który  to ładnym strzałem w okienko bramki podwyższył wynik meczu.

 


- 3:1 82 min: honorowego gola dla Wierzbowianki zdobywa z rzutu karnego Kutela, pewnie wykorzystujac sytuacje.

 

 

 Mecz ciekawym widowiskiem dla kibica nie był, powiedzieć trzeba otwarcie. Jednakże czasami są takie mecze, gdzie "wynik idzie w świat" a zapomina się jak wygladała sama gra. Drużyna z Dojazdowa kiedy skupia się na graniu w piłkę, wygląda całkiem fajnie...jednakże kiedy zaczynają się niesmaczne rozmowy między piłkarzami i arbitrem, zapominają że to mecz piłkarski a nie obrady Sejmu. Drużyny zostały po meczu na tych samych pozycjach w tabeli, tyle że Partyzant jest bogatszy o 3 pkt. Po zwyciestwie Niedźwiedzia w Goszczy, Dojazdów jest wciąż wiceliderem!

 


Klasa A (Kraków I), 08.09.2018 - Dojazdów
Partyzant Dojazdów – Wierzbowianka Wierzbno 3:1 (0:0)
Wójcik 53, Gruchała 61, Biały 79 – Kutela 83 (k)


Partyzant:
Matuszczyk – Przemysław Kalisz, Chłoń, Kozik (80 Poskrobko), Morański – Rutka,  Biały, Kubacki ( 70 Stachurski Konrad), Socha (60 Gruchała), Patryk Kalisz – Wójcik (60 Waldemar Kalisz)
Wierzbowianka: Hardyn – Sobczyk, Głąbicki, Gąsiorek, Frączek – Sowa, Jabłoński, Przeniosło, Makuła – Kutela, Wyjadłowski

 

 

Źródło: Gradinho

Dodano: 2018-09-10 11:08:26


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Partyzant  Wierzbowianka 

Komentarze