Start wciąż na fali (foto)

Zgodnie z planem Start Kamień odniósł kolejne zwycięstwo w chrzanowskiej klasie A, a w pokonanym polu pozostawił drużynę Wolanki Wola Filipowska, jednak goście stawili twardy opór i zwycięstwo nie przyszło tak łatwo jak zakładano. Od początku meczu gospodarze starali się operować piłką, co przy padającym deszczu i mokrym boisku wcale nie było łatwe. Już w 5 minucie Pytka mógł zdobyć gola lecz Ryba wyczuł jego intencje i udanie interweniował. W 10 minucie pierwszą okazję mieli goście, po centrze Ł.Żbika, nad bramką główkował P.Żbik. Chwilę później po przeciwnej stronie boiska, ładny strzał Tomasza Panka, obronił Ryba, podobnie jak w 15 minucie uderzenie Pawła Panka, w sytuacji sam na sam. Golkiper gości musiał skapitulować w 17 minucie, kiedy Celej zagrał do Czechowskiego, a ten dokładnie przymierzył nie dając szansy na udaną interwencję. Goście mogli wyrównać trzy minuty później, lecz kapitalny strzał Bicza ładnie wybronił Śliwa. W 22 minucie było już 2-0, Tomasz Panek obsłużył Pytkę, który strzałem w długi róg pokonał Rybę. Chwilę później strzelec bramki musiał opuścic boisko, po groźnie wyglądającym zderzeniu głową i został odwieziony do szpitala. Gdy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, w 45 minucie Jaworski huknął z 22 metrów nie dając szans Śliwie, bramka do szatni i odżyły nadzieje Wolanki na korzystny wynik.

Rozwiał je w 54 minucie Celej, który z kolei kapitalnym strzałem z wolnego, pokonał bramkarza przyjezdych po raz trzeci, tym samym podnosząc rękawicę Jaworskiego, w wyzwaniu na "bramkę meczu".  Napór gospodarzy trwał, w 62 minucie Czechowski głową próbował zaskoczyć Rybę, w 65 minucie Paweł Pamek strzelił wprost w bramkarza będąc z nm oko w oko, zaś w 72 minucie po strzale ponownie Pawła Panka, w sukurs golkiperowi gości przyszła poprzeczka. Mimo jeszcze kilku okazji, wynik zawodów już się nie zmienił, gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo, bo w tym starciu byli drużyną lepszą, dłużej utrzymywali się przy piłce, stworzyli więcej sytuacji bramkowych, niepotrzebnie tylko zafundowali swoim kibicom nerwową końcówkę meczu, bo gdyby wykorzystali choć połowę swoich okazji to bagaż goli Wolanki by się przynajmniej podwoił. Gości należy pochwalić za ambicję i wolę walki do końca, jednak wyższość Startu w tym meczu była niepodważalna.

Wybór FUTMAL MVP nie był łatwy, dobrą partię rozegrali Tomasz Panek, Czechowski, Celej, jednak dla mnie na ten tytuł zasłużył Mariusz Wołek, zawodnik od "czarnej roboty", który zaliczył najwięcej przechwytów, ale też umiejętnie rozgrywał piłkę w środku pola, nie "odstawiał nogi" i walczył na każdym metrze boiska.

Klasa A (Chrzanów), 08.09.2018
Start Kamień - Wolanka Wola Filipowska 3:1 (2:1)
Czechowski 17, Pytka 22, Celej 54 - Jaworski 45

Sędziowali: Michał Buldy oraz Dariusz Zawadziński i Dudek Arkadiusz
Żółte kartki: Paweł Panek - Jaworski, Kacper Żbik
Start: Śliwa - Stolarczyk, Grzegorz Panek, Kozioł, Bidas (56 Gara) - Pytka (25 Czech), Wołek, Tomasz Panek (90 Rusiński), Czechowski, Paweł Panek (86 Paszkowski) - Celej (88 Wojtoń)
Wolanka: Ryba - Stadzykiewicz (46 Żbik Kacper), Kocot Grzegorz, Kocot Sebastian, Grochal, Bicz, Jaworski, Noworyta (64 Pałka), Żbik Piotr, Żbik Łukasz, Jachym

Paweł Panek (pomocnik Startu): Ciężko było, troszeczkę nie kleiła nam się gra, przeciwnik podchodził bardzo wysoko i twardo grał, próbowaliśmy grać podaniami, ale nie zawsze wychodziło, podsumowując trudno się z nimi grało. Jeśli chodzi o moje sytuacje, cóz to nie był mój dzień nic nie ustrzeliłem, raz poprzeczka, dwa razy bramkarz wyjął, tak czasem bywa. Jakie cele w tym roku? Faworytem do awansu jest Libiąż, ale czas pokaże co będzie.

Mariusz Celej (napastnik Startu): Przeciwnik postawił twarde warunki, ale niczym nas nie zaskoczył, sprawdziły się uwagi trenera co do sposobu ich gry, mecz był wyrównany ale myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Co do mojego strzału z wolnego cóż, udało się - ładna bramka, trenujemy to, więc czasem wpadnie. Ogólnie mam fajny początek sezonu, to już dziewiąta moja bramka dlatego bardzo się cieszę, czy walczymy o awans. Tak, nie wiadomo co z Libiążem, myślę, że wkrótce się wszystko wyjaśni, my broni łatwo nie złożymy.

RELACJA WYKONANA W RAMACH USŁUGI: WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2018-09-10 01:35:32