facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kończyli mecz w dziewiątkę

Kończyli mecz w dziewiątkę

Piłkarze Krakusa Swoszowice wywalczyli drugi punkt w tym sezonie. Nie o to jednak gospodarzom chodzi w roku jubleuszu 70 lecia klubu. Nie bawiąc się w jakieś górnolotne sformułowania i nie obchodząc tematu, piłkarze WLKS Krakus zagrali słaby mecz. To jednak drużyna, która powinna grać coraz lepiej, bo solidnie trenuje i ma sporo młodych zawodników w składzie. Gdy podopieczni Grzegorza Pabiana zaczną grać szybciej, bardziej schematycznie, wówczas mają szansę, by powalczyc o coś więcej niż utrzymanie.

Jak to się robi miejscowi mogli zobaczyć na przykładzie Gajowianki. Tam trener Bartłomiej Piszczek od kilku sezonów buduje drużynę i choć kończyła mecz w dziewiątkę, to momentami przeważała. Co decyduje o sukcesie Gajowianki? Otóż pewny jak Zawisza Cąber w bramce, solidne rozegranie gwarantowane przez weteranów Forysia i Kluskę oraz błysk w ataku Dulemby. I jeszcze ważna rzecz. Dziwnym trafem latem z rozgrywek wycofały się dwie drużyny seniorskie z gminy Mogilany (Libertów i LKS Mogilany) co spowodowało, że męski futbolowy honor gminy dzierży dziś tylko ekipa z Gaja.

Była druga minuta meczu, gdy pomylił się bramkarz Krakusa, a piłkę do bramki wepchnął Dulemba. Gajowianka uzyskała znaczną przewagę i nawet wówczas, gdy bezmyślnie dwie żółte kartki zarobił K. Gadocha inicjatywa była po stronie gości. Miejscowi przebudzili się w końcówce, o czym świadczyły próby strzałów Nowaka i Moskały, ale umówmy się Cąber takie piłki łapie od... trzech dekad. Natomiast grająca w dziesiątkę Gajowianka miała okazję, gdy po strzale Dybki piłka trafiła w słupek.

Po przerwie inicjatywę przejęli miejscowi i pokazali, że w piłkę grać potrafią. W 65 minucie w polu karnym padł Dziegiel. Czy był faulowany? Są różne zdania na ten temat. Faktem jest, że defensor Gajowianki Gucwa zbyt "soczyście" komentował decyzję arbitra i ten odesłał go pod prysznic. Po chwili Chwastowski z karnego ustalił wynik meczu. W 73 min z rzutu rożnego dośrodkował Dybka i piłka trafiła w słupek. Gracze Krakusa bardzo się starali, mieli kilka okazji, jednak nie było one na tyle klarowne, by zakończyć się zwycięskim golem.

Krakus Swoszowice - Gajowianka 1-1 (0-1)
Chwastowski 65 - Dulemba 2.
Krakus: Kozera - Krężołek, Biłka, Nowak, Mączeński, Mołka, Chwastowski, Dziegiel, Ruszil (72 Stefanik), Moskała, Gurne.
Gajowianka: Cąber - M. Gadocha, Gucwa, Kita, K. Gadocha, Jakubczak, Foryś, Kluska (46 Czopek), Latocha, Dybka, Dulemba.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-09-04 08:32:44


Zobacz też: Klasa A (Kraków III)

Klasa A Kraków 

Komentarze