facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kontrowersje i czerwone kartki na Suchych Stawach (video)

Kontrowersje i czerwone kartki na Suchych Stawach (video)

Starcie beniaminków na Suchych Stawach miało dwa różne oblicza. Początek spotkania należał zdecydowanie do gości, który zaskoczyli wszystkich bardzo dobrą grą i już w 2 minucie po bramce Andrzeja Wąsika wyszli na prowadzenie. 

W 36 minucie, kiedy już wszyscy byli przekonani, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości, Krzysztof Świątek dośrodkował w pole karne, gdzie piłka dość przypadkowo odbiła się od Dawida Lincy, trafiła pod nogi dobrze dysponowanego tego dnia Kamila Sobali i wyrównanie stało się faktem.

 

 

Emocje rozpoczęły się niedługo po zdobyciu bramki wyrównującej. Wychodzący na czystą pozycję Bartłomiej Purcha został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę Hutnika Tomasza Jaklika, za co został ukarany jedynie żółtą kartką. Goście domagali się kartki czerwonej, ale sędzia uznał, że w linii obrony było jeszcze dwóch innych zawodników drużyny gospodarzy i podtrzymał swoją decyzję. W 42 minucie miała miejsce kolejna i najważniejsza dla obrazu całego meczu sytuacja, kiedy to  Sebastian Padiasek i Łukasz Kędziora wystartowali do piłki. Ten pierwszy sfaulował zawodnika Hutnika, a sędzia Łukasz Szczołko pokazał zawodnikowi gości czerwoną kartkę. Faul był bezsprzeczny, ale zdania co do kary dla winowajcy są podzielone. Po tej sytuacji bardzo długo trwało wznowienie gry bowiem, sędzia ukarał zawodnika gości na ławce rezerwowych zółtą kartką, a następnie wyprosił na trybuny Kierownika i Trenera Sokoła Sieniawa.

Jeszcze przed przerwą Hutnik próbował za wszelką cenę wyjść na prowadzenie, ale bez powodzenia. 

W drugiej połowie, goście ograniczali się do obrony, od czasu do czasu wyprowadzając groźne kontrataki ale dobrze dysponowany Mateusz Zając nie dał się ponownie pokonać.

W 74 minucie dopiął swego. Będący ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Mariusz Bienias zapędził się pod pole karne gości asystując przy bramce Kamila Sobali, który strzałem między nogami umieścił piłkę w siatce. W 85 minucie z dystansu uderzył Bartłomiej Purcha, ale piękną paradą popisał się Mateusz Zając, który uchronił swój zespół przed utratą bramki. Dwie minuty później po kontrataku Hutnika Gawęcki posłał ładną prostopadłą piłkę do Mateusza Reczulskiego, który rozstrzygnął definitywnie losy rywalizacji. 

Do oceny kontrowersyjnych sytuacji zapraszamy Państwa po obejrzeniu relacji filmowej. 

 

3 liga grupa IV 01.09.2018 r. g.17:00

Hutnik Kraków - Sokół Sieniawa 3:1 (1:1) 
Sobala 36,74, Reczulski 87 - Wąsik 2
 
Hutnik: Zając – Ptak, Jaklik, Bienias, Tetych (83 Reczulski) – Linca (46 Pachowicz), Gawęcki (90 Lejda), Kędziora, Świątek, Marszalik (70 Antoniak) – Sobala (88 Pietrzyk) 
Sokół: Pawlus – Kardyś, Kapuściński, Padiasek, Ochał, Pelc (82 Majda) – Wąsik (45 Skała), Surmiak (82 Wilusz), Kasza, M.Jędryas (21 Purcha) – Brocki (82 Lis) 
 
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin) Asystenci: Robert Brzozowski i Karol Szczołko
Żółte kartki: Linca, Jaklik, Bienias – Surmiak, Kasza, Kapuściński, Lis, D.Jędryas (jako gracze rezerwowi)
Czerwone kartki: Sebastian Padiasek 42, trener Szymon Szydełko i Konrad Bober (wszyscy Sokół Sieniawa) 
Widzów ok 550

Relacja filmowa WUTE TV


Pomeczowa konferencja prasowa HTV

Źródło: wojciech tracz, nh2010.pl, HTV

Dodano: 2018-09-02 14:59:56


Zobacz też: III liga, gr. IV

Hutnik Kraków 

Komentarze