Wojny nie było, 3 punkty zostają w Myślenicach (foto)

1 września, w dzień który dla Polaków jest przypomnieniem rozpoczęcia II wojny światowej, na Zarabiu w Myślenicach przy ulicy Zdrojowej Dalin Myślenice podejmował w piątej ligowej kolejce zespół KS Olkusz. Do tej pory zespół gości zdobył 3 punkty wygrywając z Kaszowianką, a w pozostałych spotkaniach schodził pokonany. Dalin odnotował natomiast 3 zwycięstwa i jedną porażkę (w pamiętnym meczu w Giebułtowie). Do spotkania gospodarze przystępowali więc w roli faworytów.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00, a sędzią głównym tego spotkania był Szymon Wiśniowski. Pierwsza połowa spotkania zebranym widzom mogła się podobać, ponieważ nie zabrakło w niej walki, przechwytów, strzałów i dobrych akcji. W tej części spotkania padły, jak się później okazało, wszystkie gole tego spotkania.

Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania, a żadna z drużyn znacząco się nie wyróżniała. Zmieniło się to w 17 minucie spotkania, kiedy swoją firmową akcję ze skrzydła przeprowadził Jakub Górecki.  Zejście z lewej strony do środka, przełożenie na prawą nogę i celny, półgórny strzał na bramkę strzeżoną przez Wiśniowskiego. Wybuch radości w drużynie biało-zielonych, a także na trybunach.

Ten okres spotkania obfitował w bramki. Już sześć minut później drugą bramkę zdobył dla swojego zespołu kapitan – Tomasz Pilch. Tym razem z drugiej strony boiska po dośrodkowaniu w pole karne, w zamieszaniu (oprócz obrońców piłkę strącić starali się Kałat oraz Jagła) najsprytniejszy okazał się stoper gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. 2-0 dla Dalinu. Kibice nie ochłonęli jeszcze po drugim golu, a już kontaktową bramkę dla Olkusza zdobył (po błędzie obrońcy oraz bramkarza) Szymański. Ewidentny prezent dla przyjezdnych i wynik z cyklu „na styku” -  2:1.

Do końca pierwszej części spotkania zebrani obserwowali dosyć szybki futbol, rozgrywanie piłki przede wszystkim skrzydłami, a także wrzutki w pole karne każdego z zespołów. Swoją szansę miał również Olkusz, ale po bardzo dobrym rajdzie lewą stroną w wykonaniu Kamila Pope i jego mocnym strzale piłka poszybowała niewiele ponad poprzeczką. Po pierwszej części spotkania zasłużone prowadzenie podopiecznych trenera Orłowskiego 2-1.

Druga połowa spotkania w Myślenicach nie przyniosła już tylu pozytywnych emocji co pierwsza. Nie była to pasjonująca część spotkania. Gospodarze mimo zaangażowania i walki nie stworzyli klarownych sytuacji do zdobycia kolejnej bramki. Swoje szanse w tym okresie mieli Kałat (główka), Wojtan (strzał),  Jakub Górecki oraz na koniec spotkania w 90 minucie Paryła. W tej ostatniej sytuacji znakomicie zachował się golkiper gości.

Jak to jest w znanym powiedzeniu – „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i goście mieli swoją szansę na wywiezienie punktu z gorącego myślenickiego terenu, ponieważ piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Szubę.

Kogo należy wyróżnić za to spotkanie? W drużynie gospodarzy w linii obrony na pewno byli to zdobywca bramki Pilch oraz walczący bardzo ambitnie Żółkoś, a także pewny Jagła. Z przodu na pewno na słowa uznania zasłużył Jakub Górecki, który oprócz ładnej bramki wyróżniał się aktywnością, szybkością i ciekawymi zagraniami. W zespole z Olkusza na wyróżnienie na pewno zasłużył Żmudka, pewnym punktem był bramkarz Wiśniewski oraz wspomniany wcześniej Pope.

Po ostatnim gwizdku sędziego można stwierdzić, że dla gospodarzy ten mecz należał do tych z cyklu „Ważne, że są trzy punkty”. Nie było to w ich wykonaniu porywające spotkanie, ale dosyć dobra gra z pierwszych 25 minut spotkania wystarczyła na zdobycie kompletu punktów w tych zawodach. Warto wspomnieć chociażby ostatni pojedynek tych zespołów w Olkuszu, gdzie przecież to Olkusz miał kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych (bodajże 7), a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce Dalin wyjeżdża by zagrać spotkanie z Orłem Piaski Wielkie, natomiast Olkusz podejmie na swoim boisku Unię Oświęcim.

IV liga (Kraków-Wadowice), 01.09.2018
Dalin Myślenice - KS Olkusz 2:1 (2:1)
J.Górecki 17, Pilch 23 - Szymański 24

Żółte kartki: Kasprzyk, Mrożek.
Sędziowie: Szymon Wiśniowski (główny) Daniel Witek, Michał Powroźnik.
Dalin: Szuba - Żółkoś, Pilch, Jagła, Senderski – Biel (O. Górecki 70’), Kawula,Kałat, Wojtan (Stelmach 87’), J. Górecki – M. Górecki (Paryła 84’).
Olkusz: Wiśniewski – Dudzik (Lewandowski 80’), Kasprzyk, Szczepanik, Żak - Mrożek, Tumilowicz, Żmudka (Wdowik79), Kuzak (Repa 70’), Pope - Szymański.

- Możemy się cieszyć tylko z wyniku i zdobytych 3 punktów. Taka postawa na boisku boli. Nasza gra pozostawała dzisiaj sporo do życzenia. Mam nadzieję, że pokażemy w kolejnych spotkaniach lepszy futbol, ponieważ to potrafimy - powiedział po meczu trener gospodarzy Robert Orłowski.

Źródło: Paweł Biela (tekst, foto)

Dodano: 2018-09-02 13:46:12