facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Odrobili straty z pierwszej połowy

Avia Świdnik jest od lat zespołem, który gwarantuje solidny poziom, dokładnie taki, jak sprzet, który w tym mieście się produkuje. Podhalanie nie przegrywają, ale też trudno im wygrywać mecze, a w Świdniku sytuacja ekipy z Małopolski nie była łatwa. Otóż po pierwszych 45 minutach wygrywała Avia 2-0, dzięki imponującej końcówce I połowy, gdy w odstępie czterech minut zdobyła dwa gole.

Podhalu przyszło w drugiej odsłonie odrabiać straty, ale miejscowi, choć tylko się bronili, to nie dawali wielu okazji, by goście miei nadzieję na odniesienie korzystnego wyniku. Tyle, że jak Avia zaimponowała w końcówce I poółowy, tak finisz zawodów należał do NKP. W 84 min w polu karnym rywala padł Cyfert, a rzyt karny wykorzystał Dynarek. To tylko spotęgowało emocje w końcówce. Zmęczeni ciągłym atakowaniem goście dostali wiatr w żagle, Avia zaś broniła się w dziesiątkę (czerwona karta Kołodzieja). W piątej minucie doliczonego czasu gry Bedronka posłał piłkę do bramki w zamnieszaniu pod bramką Avii, po czym arbiter zakończył zawody.


Avia Świdnik – NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (2:0)

Prędota 41, Maluga 45 - Dynarek 84, Bedronka 90.

Avia: Wójcicki – Jarzynka ŻK, Lusiusz, Drelich (46 Szymala), Mroczek - Głaz, Białek (77 Strug), Maluga, Kołodziej, Mykytyn – Prędota.

Podhale: Szukała – Tonia, Cyfert, Bedronka, Drobnak – Przybylski (59 Potoniec), Lewiński (71 Kobylarczyk), Dynarek, Mrówka (67 Dziedzic), Mizia – Pląskowki.

 

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-09-01 16:24:41


Zobacz też: III liga, gr. IV

III liga 

Komentarze