facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Liszczanka zwycieża po stałych fragmentach

Spotkanie drugiej kolejki krakowskiej Klasy A zapowiadało się emocjonująco, bowiem oba zespoły przegrały swoje pierwsze spotkania. Dodatkowo Liszczanka przystępowała do pojedynku osłabiona absencją kilku graczy. Początek spotkania to wzajemne badanie sił. Stopniowo jednak do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, lepiej czujący się w grze atakiem pozycyjnym. Do tego nerwowo grający goście, nie potrafiący utrzymać piłki, zbyt szybko podejmujący złe decyzje napędzali akcje przeciwnikowi bardzo często tracąc w głupi i niewymuszony sposób futbolówkę. Kilkukrotnie także i w obronie zespołu z Liszek zdarzały się błędy, a najczęstszym brak doskoku do zawodnika oraz pozwalanie na oddanie strzału. W ten właśnie sposób gospodarze otworzyli wynik meczu. Brak zdecydowania obrońców wykorzystał pomocnik Sportowca, pokonując z 16 metrów Cholewę. Po stracie gola gra Liszczanki była szarpana, a dobrze zapowiadające się akcje zaczepne były marnowane na połowie przeciwnika. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się zatem zasłużonym prowadzeniem gospodarzy.
 
Na drugą połowę Liszczanka wyszła niezwykle zdeterminowana, bardzo ambitnie starając się odwrócić losy meczu. Zdecydowanie lepsza gra w środkowej strefie boiska powodowała niepokój u tracącego z minuty na minutę siły przeciwnika. W 55 minucie błąd popełnił Cholewa wybijając piłkę pod nogi rywala, lecz bez konsekwencji. W 68 minucie padła bramka wyrównująca, a jej zdobywcą został Sieniawski, który po wrzutce z kornera Ł.Koczwary strzałem głową w długi róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Liszczanka jeszcze mocniej uwierzyła w zwycięstwo i już 4 minuty później mogła się cieszyć z prowadzenia. Łukasz Koczwara bezpośrednio z rzutu rożnego zapewnił gościom komplet oczek.

Do końca meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zespół z Liszek cofnął się do głębokiej defensywy, licząc na wyprowadzenie kontry. Sportowiec starał się odrobić straty i był bliski w 82 minucie, lecz fenomenalna interwencja Cholewy zapobiegła stracie bramki wyrównującej.

Klasa A (Kraków II), 25.08.2018
Sportowiec Modlniczka - Liszczanka Liszki 1:2 (1:0)
Dla Liszczanki: Sieniawski 68, Ł.Koczwara 72
 
Liszczanka: Cholewa - K.Koczwara (82 Joao Rossy), Bąk, Sieniawski, Szewczyk - Marek, Machnik - Haber (30 Kowalik), Ł.Koczwara, Czubaj - Karpij.
 
- Bardzo cieszą zdobyte dzisiaj 3 punkty. Pomimo nieobecności kilku zawodników mój zespół pokazał charakter, wolę walki i chęć zwycięstwa. Gra być może nie układała się tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Graliśmy nerwowo, momentami bardzo chaotycznie, zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki. Liczy się jednak to, że po porażce w pierwszej kolejce podnieśliśmy się i do końca wierzyliśmy w wygraną. Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników, wykonali bardzo dużą pracę, co w tym spotkaniu przyniosło efekt w postaci zwycięstwa. Cieszy również mocna i wyrównana kadra, a rywalizacja o miejsce w składzie zapowiada się obiecująco, co tylko podniesie poziom drużyny - mówił po meczu trener Liszczanki Jakub Sieniawski.

 

 

Źródło: ks

Dodano: 2018-08-26 13:34:21


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków II)

Liszczanka  Sportowiec 

Komentarze