facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wanda zaimponowała siłą determinacji

Rekord Bielsko-Biała jest beniaminkiem I ligi kobiet, ale w Krakowie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. To podopieczne trenera Marcina Trzebuniaka dyktowały warunki gry, a działo się tak dlatego, że popisową partię rozgrywały Wioletta Mandla i Beata Madeja. I prawda jest taka, że gdyby nie dwie świetne interwencje Anny Król w pierwszej połowie przyjezdne bardzo szybo zapewniłyby sobie triumf. Gospodynie miały kłopot z utrzymaniem piłki na połowie przeciwnika, więc grając u siebie musiały liczyć na kontrę. Niewiele się zmieniło w drugiej połowie, w końcu Mandla po kolejnej szarży została sfaulowana w polu karnym, a Agnieszka Franaszek wykorzystała jedenastkę. To pobudziło "Wandeczki" do działania. Ich gra nie była lepsza, ale miejscowe były zdeterminowane, by wyrównać. Po serii rzutów rożnych Angelika Kamieńskia wepchnęła piłkę do bramki. Podkreślić należy bardzo słabą postawę sędzin, które solidarnie krzywdziły obie strony. 

Wanda zaprezentowała pięć nowych zawodniczek: Karolina Prokuska i Witoria Stańczyk doszły z Resovii, Natalia Janus z Bronowianki, Joanna Kisiel ze Sztormu Gdańsk, a Anna Zabagło z Piasta Skawina. Obecnie Wanda to jedna z najmłodszych drużyn w grupie południowej.

Wanda Kraków - Rekord Bielsko-Biała 1-1 (0-0)
Kamieńska 88 - Franaszek 60.
Wanda: Król - Prokuska, Karcz, Stachurska, Kamieńska, Fiałek, Dyba, Pietrzyk, Zabagło, Zaporowska, Basta oraz Gruchacz, Kisiel, Łoboz, Janus.
Rekord: Kuś - Nowacka, Chóras, Mandla, Bysko, Madeja, Chrząszcz, Franaszek, Kubica, Polnik, Kaim oraz Marchewka, Klos, Bułka, Moskała.

 

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-08-25 14:48:07


Zobacz też: I liga kobiet (południe)

I liga kobiet 

Komentarze