facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Udana inauguracja Niedźwiedzia

Udana inauguracja Niedźwiedzia

W ten weekend na dobre ruszyły już rozgrywki w Małopolsce w niższych ligach. Co prawda, w zeszłych tygodniach rozgrywano już mecze w ramach Pucharu Polski, jednak ligowe rozgrywki musiały jeszcze poczekać na start nowego sezonu.
 
Mecz LKS-u Niedźwiedź z Galicją Raciborowice oficjalnie zainaugurował start krakowskiej A-klasy Gr I. Pierwsze minuty spotkania to badanie sił w obu zespołach. Mało się działo na boisku i dość długo zgromadzeni kibice musieli czekać na konkrety w wykonaniu obu drużyn. Z przebiegu gry zarysowywała się lekka przewaga gospodarzy, którzy mądrze i długo utrzymywali się przy piłce i nie pchali na siłę swoich akcji pod pole karne rywali. Goście z Raciborowic mieli natomiast duże problemy z utrzymaniem się przy piłce, kilkukrotnie sami wrzucali się na przysłowiową minę, grając między sobą dość ryzykowane piłki, co tylko wzbudzało niepokój trenera Arkadiusza Panka. 
 
Przed upływem pierwszego kwadransa gry, gospodarze wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł Adrian Kolano i precyzyjnie dośrodkował na głowę Burdackiego, który powinien dać miejscowym prowadzenie. Tylko instynktowna interwencja Tomasza Misiaka uratowała gości od straty pierwszej bramki. 
 
Od tej pory gospodarze ruszyli do bardziej żwawych ataków. W dwudziestej ósmej minucie zakotłowało się pod bramką Misiaka, piłka trafiła do Jana Marka, który zdaniem arbitra głównego został sfaulowany i gospodarze stanęli przed szansą na zdobycie bramki. Rzut karny pewnie wyegzekwował Sławomir Gałkowski i to LKS mógł cieszyć się z prowadzenia.  Chwilę później Galicja mogła odpowiedzieć w najlepszy sposób strzelając bramkę wyrównującą, jednak Wojciech Herian strzałem z rzutu wolnego posłał futbolówkę wysoko ponad bramką. 
 
Co nie udało się gościom udało się po raz drugi w tym spotkaniu miejscowym zawodnikom. Stały fragment gry wykonywał Gałkowski, dobra centra w pole karne padła łupem obrońców Galicji, którzy wybyli piłkę tuż przed pole karne. Na taką okazję czekał już Marek Zagrodzki, który dokładnie przymierzył po dalszym słupku bramki i gospodarze prowadzili już 2:0. Tuż przed przerwą podopieczni Arkadiusza Panka, mieli dogodną okazję do zmniejszenia strat. Damian Lis dośrodkował w pole karne wprost do Wojciecha Raźnego, ale jego strzał wylądował w rękach Dominika Nowaka. 
 
Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanie lepszej gry gości, którzy za wszelką cenę starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Znowu w roli głównej wystąpił Wojciech Herian, ale Dominik Nowak wspaniałą interwencją uchronił swój zespół przed stratą bramki. Z upływem czasu gospodarze odzyskiwali kontrolę nad meczem wracając do sprawdzonej w pierwszej połowie gry - spokojnego rozgrywania piłki na jeden-dwa kontakty. Po upływie godziny gry Filip Sikora próbował zaskoczyć z rzutu wolnego Dominika Nowaka, ale przytomna interwencja jednego z obrońców zmieniła tor lotu piłki i nie znalazła drogi do bramki. Kilka minut późnej po raz kolejny bramkarz miejscowych uratował swój zespół przed utartą bramki. Dobrze wykonany rzut rożny przez gości, lecz znowu na drodze do bramki stanął Nowak, które przeniósł piłkę nad poprzeczką.  Im bliżej końca meczu, tym więcej sił Galicja rzuciła do ataku, licząc, że uda się najpierw zmniejszyć stratę a potem wyrównać stan rywalizacji. Można powiedzieć, że gracze Niedźwiedzia tylko czekali na taki rozwój wypadków i jak wytrawny bokser na dziesięć minut przed końcem meczu zadali ostateczny cios. Autorem bramki niezawodny kapitan LKS-u - Sławomir Gałkowski, który po raz drugi znalazł sposób na pokonanie Tomasza Misiaka. Piłkę na połowie rywali przejął Łukasz Lech i zagrał do Gałkowskiego, który z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się okazję. 
 
Klasa A (Kraków I), 18.08.2018
LKS Niedźwiedź - Galicja Raciborowice 3:0 (2:0)
Sławomir Gałkowski 28, 80, Marek Zagrodzki 38

Żółta kartka: Cichy 
Widzów: ok. 80
Niedźwiedź: Nowak - Kolano, Chorąży, Bucki, Kawa, Burdacki, Gorzkowski, Zagordzki (77 Lech), Gałkowski (87 Kurzdym), Cieślik, Marek (70 Wójcik)
Galicja: T. Misiak - Kusia, Raźny, (68. T.Sikora) Herian, Cichy, Siwiec, F. Sikora, Radomski(60. Karaś), Siwek(75. Karpierz), Lis, M. Misiak.

 

 

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2018-08-19 23:31:59


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Niedźwiedź  Galicja 

Komentarze