facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Rolniczki zdobyły Myślenice (foto)

Rolniczki zdobyły Myślenice (foto)

LKS Respekt zadebiutował w I lidze kobiet w grupie południowej w niedzielne popołudnie 19 sierpnia. Na stadionie im. Gustawa Grochala, na którym rozgrywa swe mecze męski zespół Dalinu Myślenice podopieczne trenera Przemysława Senderskiego podjęły wieloletniego pierwszoligowca jakim jest drużyna LKS Rolnik B. Głogówek. Debiut może nie wypadł okazale pod względem wyniku (0-2) jednak zebranym dosyć licznie kibicom spotkanie mogło się podobać i bardzo pozytywnie spędzili popołudnie na trybunach.

Święcące ostro słońce i bardzo gorąco – w takich warunkach przyszło grać w tym spotkaniu zawodniczkom Rolnika i Respektu. Pierwszy gwizdek sędziny rozbrzmiał punktualnie o godzinie 16.00 i rozpoczęły się te ciekawie zapowiadające się zawody. W składzie gospodyń zabrakło kilku zawodniczek, jednak skład który wystawił trener myśleniczanek od początku atakował i starał się zdobyć bramkę strzeżoną przez Magdalenę Religę. Z dobrej strony od początku spotkania pokazywała się grająca z numerem 9 Maria Topa, a w przeciwnej drużynie największe zagrożenie stanowiłą grająca z nr 11 Katarzyna Bąk, która mimo niewielkiego wzrostu umiejętnie się zastawiała i często wygrywała pojedynki z obroną gospodyń. Pierwsze 30 minut spotkania to przewaga zawodniczek Respektu. Częściej utrzymywały się przy piłce, groźnie dośrodkowywały ze skrzydeł (Dziadkowiec, Jania, Topa Maria) i posiadały przewagę w środkowej części boiska. Wszyscy zebrani słyszeli dobre kierowanie zespołem przez trenera Senderskiego, który „żył na ławce” i podpowiadał zawodniczkom w czasie gry. Wraz z upływem kolejnych minut do głosu zaczęły dochodzić piłkarki, które prowadzi Stanisław Dyja. Widać było wieloletnie doświadczenie zawodniczek w tej lidze, spryt, ale też umiejętności „delikatnego faulowania przeciwniczek”. Ten spryt został potwierdzony pod koniec pierwszej połowy, kiedy to w polu karnym Respektu najsprytniejsza okazała się wspomniana wcześniej Katarzyna Bąk i strzałem w lewy róg bramki strzeżonej przez Paulinę Kanię otworzyła wynik tego spotkania. Do przerwy wynik spotkania pozostał bez zmian i po pierwszej połowie Respekt 0 – Rolnik 1.

Na drugą część spotkania trener Dyja desygnował do gry Paulinę Procyszyn, która zastąpiła Wiktorię Aumiiller. I pierwsze 20 minut drugiej części spotkania to rozgrywanie piłki przez zawodniczki z Głogówka na połówce Respektu. Po tym czasie nastąpiła chwila kiedy to Respekt miał swoje dwie okazje pod bramką Rolnika, jednak bez efektów bramkowych. I sytuacja się odwróciła, ponieważ sędzina zauważyła zagranie ręką jednej z zawodniczek Respektu i wskazała na "wapno”. Zwycięsko z pojedynko Kania – Kujawska wyszła ta druga, która pewnym strzałem w prawy róg bramki Respektu zdobyła drugą bramkę dla Rolnika. W sytuacji drugiej połowy warto jeszcze wspomnieć tą, która miała miejsce w doliczonym czasie gry, kiedy po dośrodkowaniu Dziadkowiec w bardzo dobrej sytuacji znalazła się Monika Żądło, jednak będąc sama przed bramkarką przestrzeliła i nie zdobyła honorowej bramki dla Respektu.

Debiut drużyny z Myślenic pokazał, że będzie ona walczyć w każdym spotkaniu i może w pierwszej lidze niejednokrotnie zamieszać. Z każdym meczem dziewczęta będą się ogrywały i zdobywały jakże ogromne doświadczenie. A Rolnik pokazał w tym spotkaniu solidność, doświadczenie i bardzo dobre zgranie drużyny.

Słowo trenera Senderskiego: Rozpoczynamy sezon od porażki, pierwsze 30 minut meczu niezłe w naszym wykonaniu - próbowaliśmy rozgrywać i tworzyć sobie sytuacje, ale Rolnik solidnie grał w obronie i ciężko się było przedostać. Stworzyliśmy dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki, ale nie udało się ich wykorzystać i przed przerwą straciliśmy bramkę. W drugiej połowie chcieliśmy przyspieszyć grę ale przez słabaą koncentrację tracimy druga bramkę po karnym. Próbowaliśmy atakować, ale tego dnia było ciężko o akcje bramkowe. Dziękuję zespołowi za walkę. Musimy dostosować się do warunków pierwszoligowych, bo liga będzie bardzo wyrównana. Będziemy walczyć w kolejnych spotkaniu o zwycięstwo.

I liga polska kobiet, 19.08.2018
Respekt Myślenice – Rolnik B. Głogówek 0–2 (0-1)
Katarzyna Bąk, Ilona Kujawska (k)

Sędzia: Angelika Gąbka 
Respekt: Paulina Kania, Mariola Stojeba, Karolina Top (kapitan), Natalia Topa, Maria Topa, Kamila Topa,  Zuzanna Węglarz, Anna Jania (Agnieszka Bobowska), Maria Dziadkowiec, Sonia Jurka, Oliwia Łętocha (Monika Żądło).
Rolnik: Magdalena Religa, Patrycja Luty, Magdalena Kościelniak, Natalia Wojdyło, Ewa Duda, Justyna Skinder (Aleksandra Misiak 77’), Ilona Kujawska (kapitan), Emilia Pawłowska, Katarzyna Bąk (Laura Berestecka 83’), Wiktoria Aumiiller (Paulina Procyszyn 46’).

 

 

Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2018-08-19 23:00:51


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: I liga kobiet (południe)

Rolnik Głogówek  Respekt Myślenice 

Komentarze