facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Senderski: Wszystkim życzę takich warunków pracy

Senderski: Wszystkim życzę takich warunków pracy

Wywiad z Trenerem Respektu Myślenice Przemysławem Senderskim
 
- Naszą rozmowę rozpocznijmy od przedstawienia Przemysława Senderskiego naszym czytelnikom. Słysząc Twoje nazwisko od razu przychodzą na myśl dwie nazwy – Dalin Myślenice i Respekt Myślenice. Zawodnik i trener. Kim jest Przemysław Senderski?
 
- Zgadza się. Jestem zawodnikiem Dalinu Myślenice  i trenerem Respektu Myślenice. Od niedawna szczęśliwym tatą półrocznej Mai. Jestem ambitnym człowiekiem, który do swoich obowiązków podchodzi w pełni profesjonalnie. Zarówno jako zawodnik jak i trener chcę być zawsze przygotowany w stu procentach. Tylko wtedy można dać z siebie wszystko. Osoby, które mnie znają wiedzą, że jako zawodnik nigdy nie odpuszczam i gram do końca - tego samego wymagam od zespołów, które prowadzę. 
 
- Respekt Myślenice - wielu zna ten klub, ale nie wszyscy. Respekt Myślenice to…
 
- Kobiecy klub piłkarski z Myślenic, który w tym roku awansował do 1 ligi. Respekt to drużyna w której panuje fajna rodzinna atmosfera.
 
- Klub został założony 5 lat temu i w tym czasie osiągnął bardzo duże sukcesy. Ty jako trener pracujesz z dziewczętami od kiedy? Co było najważniejsze na początku Twojej pracy w Respekcie? Co w tym czasie Twojej obecności się wydarzyło w zespole?
 
- Tak w tym roku klub świętował pięciolecie swojego istnienia. W tym roku minęły też trzy lata od kiedy rozpocząłem pracę. Na początku obejmując drużynę musiałem poznać cały zespół, gdyż wcześniej nie miałem możliwości oglądania ich meczów i nie miałem poglądu na to, jakie mają umiejętności i jak to wszystko funkcjonuje. Po pierwszych treningach od razu można było zauważyć, że dziewczyny mają bardzo duży potencjał, który przy odpowiedniej pracy można z czasem rozwijać. Na pewno musiałem przekonać zespół do siebie i do nowych metod treningów. Drużyna musiała mi zaufać i zrozumieć, że to co będziemy robili przyniesie z czasem efekty. Muszę powiedzieć, że od początku pracy było widać duże zaangażowanie. Pierwszą rzeczą, którą chciałem poprawić był styl gry, przy tych umiejętnościach, które posiadały zawodniczki chciałem żeby ta gra była poukładana, by czerpały z tego większą radość, by w grze było jak najmniej przypadku. Wiadomo, że do tego wszystkiego potrzeba czasu. 
 
- Respekt Myślenice to drużyna seniorek. Przedstaw ją proszę pokrótce. Ile liczy zawodniczek, w jakim wieku rozpoczyna się kategoria seniorek? Jak wygląda praca, treningi z dziewczętami?
 
- W tym momencie w kadrze seniorek znajduje się 18 zawodniczek, które mogą występować na poziomie pierwszej ligi. Przepis mówi, że w rozgrywkach pierwszej ligi można występować od 16 roku życia, dlatego też wiele naszych młodszych zawodniczek musi poczekać na możliwość gry. Jeżeli chodzi o treningi, to nie różnią się one od treningów męskich drużyn. Robimy wszystkie elementy, które wykonują męskie zespoły, przecież to ta sama dyscyplina, wiec skupiamy się na technice, taktyce i motoryce, która wiadomo musi być odpowiednio dostosowana do indywidualnych możliwości i predyspozycji. 
 
- Oprócz zespołu seniorek Respekt to również młodsze drużyny. W jakich kategoriach grają młodsze dziewczęta w Respekcie? Jak wygląda praca z młodymi adeptkami piłki nożnej?
 
- Zgadza się - w klubie trenują też młodsze zawodniczki, w przedziale wiekowym od 10 do15 lat. Biorą udział w turniejach, które są organizowane dla młodziczek i juniorek. W tym roku będą występować w rozgrywkach ligowych z chłopakami, by mieć możliwość systematycznej gry i rozwoju. W głównej mierze skupiam się tutaj nad rozwojem umiejętności indywidualnych, wynik schodzi na drugi plan. Za jakiś czas to one będą stanowiły o sile drużyny seniorek i wtedy przyjdzie czas na wyniki. Cieszy mnie to, że młodsze zawodniczki patrzą na starsze koleżanki i interesują się ich poczynaniami, na pewno je to mobilizuje do ciężkiej pracy. Uczymy je podstawowych zasad takich jak systematyczność, wzajemny szacunek, odpowiedzialność i rzetelne podchodzenie do swoich obowiązków. Są to wartości, które zostaną im na całe życie. 
 
- Sezon 2017/2018 obfitował w bardzo ważne i ciekawe wydarzenia i był pełen sukcesów dla zespołu LKS Respekt Myślenice. To wyjazd na Mistrzostwa Polski, to różnorakie turnieje, to wreszcie liga. I tutaj pojawia się znaczący sukces zespołu. W lidze jako drużyna pokazaliście pełną dominację. Jak wyglądał sezon ligowy z Twojej perspektywy?
 
- Z moich analiz i statystyk, które prowadzę wynika, że drużyna w każdym sezonie robi postępy. Udowadnia to, że rozwój dziewcząt zmierza w dobrym kierunku. Osiągnęliśmy bardzo duży sukces jakim jest awans do pierwszej ligi - bez starty punktu. Chyba nie udało się to jeszcze żadnej kobiecej drużynie. W każdym meczu zmagaliśmy się z drużynami ustawianymi defensywnie, musieliśmy wykazywać się przy tym sporą kreatywnością w ataku i dużą koncentracją w obronie, bo przeciwnicy liczyli na grę z kontrataku. Do końca sezonu było widać chęć odniesienia kompletu zwycięstw mimo wcześniejszego zapewnienia sobie awansu - to pokazuje jaki charakter jest w tym zespole…
 
- Jak wspominasz Mistrzostwa Polski i czy dla zespołu wyjazd na północ Polski był potrzebny? Poprzedni sezon to również udział w Turniejach. Jakie to były?
 
- Ten wyjazd to fajne podsumowanie całego sezonu. Znaleźliśmy się w ósemce najlepszych drużyn w całej Polsce i mieliśmy możliwość rywalizacji z topowymi drużynami z Polski. Był to nasz drugi udział w finałach. Żeby się tam znaleźć musieliśmy przejść dwa etapy eliminacji i tam pokonać bardzo dobre zespoły. Takie wyjazdy dają nam możliwość zdobywania doświadczenia i pokazują nam w którym miejscu jesteśmy i nad czym mamy pracować, żeby stawać się jeszcze lepszym zespołem. W zimę braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Futsalu rozgrywanych we Wrocławiu i w Tychach. W kategorii U-16 zdobyliśmy brązowy medal Mistrzostw Polski, a w kategorii U-18 zajęliśmy wysokie piąte miejsce. To duże osiągniecie, gdyż grały tam zawodniczki i zespoły, które regularnie grają w futsalu, a my jesteśmy drużyną, która bardziej nastawiona jest na rozgrywki na trawie. Dodatkowo na turnieje finałow  można było sięgać po zawodniczki z innych klubów, tworząc mocniejsze drużyny, jednak my braliśmy udział całkowicie drużyną złożoną z zawodniczek z naszego klubu. To pokazuje, że możemy spokojnie rywalizować z najlepszymi. Kto wie może w przyszłości będziemy też brali udział w rozgrywkach ligowych w futsalu. 
 
- Na zakończenie sezonu i świętując 5-lecie istnienia klubu Respekt zorganizował na myślenickim Zarabiu turniej w dwóch kategoriach U14 oraz Seniorek. Pojawiło się na nim łącznie 18 drużyn. To bardzo imponujące. Zresztą całość przeprowadzenia tych zawodów mogła zaimponować niejednemu. Jak z Twojej perspektywy jako trenera oceniasz ten Turniej?
 
- Bardzo fajna inicjatywa. Organizacja turnieju na najwyższym poziomie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zespoły dopisały, pogoda przez dwa dni była znakomita. Myślę, że drużyny, które się pojawiły będą mile wspominać ten turniej. Każdy klub otrzymał pamiątki, był poczęstunek i możliwość wymiany poglądów na tematy szkoleniowe. Mecze dostarczały wiele emocji, wynik tego dnia nie był najważniejszy, ale każdy zespół chciał wygrać. W kategoriiU-14 zajęliśmy 5 miejsce a w kategorii U-18 drugie miejsce, przegrywając w karnych z Wandą Kraków. Osoby, które pracowały przy tym turnieju spisały się na medal.
 
- Tutaj od razu przy okazji tego wydarzenia warto powiedzieć o osobach zaangażowanych w działalność Respektu. A jest to niemały sztab ludzi i ciężko byłoby sobie wyobrazić zespól bez nich. Czy mógłbyś przedstawić pokrótce te osoby?
 
- Tak, w klubie jest grono zgranych ludzi, którzy wzajemnie się uzupełniają, by zawodniczkom nie zabrało niczego i mogły spokojnie trenować. Prezesem jest Jan Dziadkowiec, który stara się zawsze wszystkiego pilnować. Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec zawsze przed sezonem dopina wszystkie formalności związane z rejestracją zawodniczek i zajmuje się dokumentami. Kierownik drużyny Józef Topa pomaga w organizacji i dopinaniu formalności podczas meczów. Jarosław Szlachetka zawsze pomaga i doradza nam w różnych kwestiach związanych z działalnością. Jakub Madej jest fizjoterapeutą i dba o to, żeby dziewczyny mogły być przygotowane do odpowiedniego wysiłku. Renata Topa podczas meczów sprawuje opiekę medyczną. O to, że jesteśmy medialni dba ten Pan, który ze mną rozmawia. I oczywiście rodzice zawodniczek, musiałbym tutaj wymieniać i wymieniać, a bez nich byłoby bardzo ciężko o takie funkcjonowanie i to jest także ich sukces. Życzę każdemu trenerowi takiego sztabu ludzi, bo nie musimy się martwić o nic, możemy skupić się tylko na pracy.
 
- Wspomniałeś o rodzicach i osobach pomagających zespołowi. Co daje takie zaangażowanie z ich strony?
 
- Daje duży spokój w pracy, ale także dodatkowo integruje i poprawia atmosferę. Czasem bywa naprawdę wesoło, a dobra atmosfera sprzyja dobrym wynikom. Życzę każdemu Trenerowi takiego sztabu zaangażowanych ludzi, naprawdę nie musimy się o nic martwić, możemy skupić się tylko na ciężkiej pracy wiedząc, że inne sprawy są dopięte na ostatni guzik.
 
- Sezon 2017/18 pełen sukcesów już przeszedł do historii. Już niedługo początek nowego. Jak wyglądają przygotowania zespołu do występu w pierwszej lidze? Ile jednostek treningowych przed zespołem i na co jako trener zwracasz uwagę w przygotowaniu zespołu i poszczególnych formacji?
 
- Tak do tego podchodzimy, poprzedni sezon już się skończył i to już było. My musimy patrzeć dalej w przód, bo inne drużyny też się rozwijają. Nie możemy zadowolić się tym, co zrobiliśmy do tej pory. Trenujemy trzy razy w tygodniu na obiektach Dalinu Myślenice. Odbyliśmy tygodniowy obóz dochodzeniowy, głównie skoncentrowaliśmy się na przygotowaniu fizycznym oraz nad poprawą w organizacji gry. W 1 lidze są już mocniejsze zespoły i nie zawsze będziemy skupiać się na ofensywie, dlatego każda z zawodniczek musi wiedzieć jak ma zachowywać się w danych strefach boiska i jak się ustawiać.
 
- To co każdemu oglądającemu mecze Respektu na pewno rzuciło się w oczy to bardzo dobra atmosfera w drużynie, jedność i wiele szacunku dla wszystkich. Wielokrotnie podkreślane jest, że sukces nie jest dziełem jednej osoby tylko całego zespołu. Ale też w zespole są różne osobowości i charaktery. Czy ciężko jest utrzymać „w ryzach” taką grupę indywidualności? Bo przecież to dziewczęta dorastające, rozwijające się, często mające swoje zdanie…
 
- Tak w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Zawodniczki znają się od małego, trenują ze sobą już bardzo długo i lubią spędzać ze sobą wolny czas, a to tylko poprawia ich relacje. W każdej drużynie są różne charaktery i trzeba umiejętnie tym zarządzać. Wielokrotnie powtarzałem, że dla mnie tak samo ważna jest zawodniczka, która występuje w pierwszym składzie jak i ta, która czeka na swoją szansę, bo to ona wchodząc może przesądzić o losach meczu. Każda z nich jest bardzo ambitna i chce grać. Czasem zdarzy się niezadowolenie po słabszym meczu, jednak myślę, że jest to spowodowane dużą ambicją. Wtedy wymieniamy poglądy i zastanawiamy się jak to poprawić. Każdy z nas chce, żeby wynik był najlepszy. Praca z tymi zawodniczkami to duża przyjemność.
 
- Czy w zespole pojawią się nowe twarze po awansie do I ligi? 
 
- Będziemy występować zawodniczkami, które wywalczyły awans do pierwszej ligi. To nagroda dla nich i możliwość sprawdzenia się na wyższym poziomie oraz szansa dalszego rozwoju. Oczywiście nie zamykamy się na nowe zawodniczki i jeżeli któraś tylko chce przyjść umożliwiamy to.
 
- W poprzednim sezonie drużyna występowała w II lidze, obecnie będzie to I liga. Jak wygląda ta klasa rozgrywkowa? Czy zespół czekają dalekie wyjazdy? Kogo w tej lidze można zaliczyć do faworytów?
 
- Na pewno będziemy się uczyć tej ligi. Niektóre zespoły już znamy takie np. jak Tarnovię, Resovię, Rysy, Wandę, a z niektórymi przyjdzie nam zmierzyć się po raz pierwszy. Poziom w tej lidze będzie dużo wyższy, gra bardziej poukładana, tutaj już nie ma przypadkowych drużyn. Zapewne mecze będą wyrównane i czasem decydować będą detale. Jeżeli chodzi o wyjazdy to będą porównywalne do tych, które mieliśmy ma poziomie drugiej ligi. Powiedziałbym nawet, że logistycznie dla nas będzie lepiej niż do tej pory. W gronie faworytów na pewno trzeba stawiać Tarnovię i Row Rybnik. Jednak liga pokaże na co stać zespoły. My w każdym meczu będziemy dawać maksimum i walczyć o zwycięstwo.
 
- Kiedy i z kim rozpoczynacie zmagania ligowe? 
 
- Zaczynamy w najbliższą niedzielę z drużyną Rolnika Biedrzychowice. Zapraszamy wszystkich do przyjścia i dopingowania. Liczymy, że z każdym meczem naszych kibiców będzie przybywać.
 
- Do tej pory Respekt rozgrywał większość swoich spotkań na gościnnym boisku LKS Sęp Droginia. W tym sezonie wszystkie spotkania jako gospodarz rozegracie na głównej płycie boiska Dalinu Myślenice. Dlaczego taka zamiana? Czy w związku z awansem zwiększyły się „wymagania”? 
 
- Wymagania do otrzymania licencji są dużo większe w pierwszej lidze. Tylko boisko Dalinu je spełnia, dlatego od tego sezonu wszystkie mecze „u siebie” będziemy rozgrywać w Myślenicach. W Drogini zawsze mogliśmy liczyć na dużą przychylność, boisko było zawsze świetnie przygotowane za co dziękujemy ludziom związanym z Sępem. Grało się tam z ogromną przyjemnością.
 
- Jaki cel jako trener stawiasz przed całą drużyną na sezon 2018/19?
 
- Jako beniaminek chcemy zająć miejsce w środku tabeli, ale liga pokaże na co nas stać. Ja wierzę w mój zespół. Jesteśmy dobrze przygotowani i wiem, że jesteśmy w stanie w każdym meczu dobrze się zaprezentować. Jak będzie? Czas pokaże.
 
- Czego możemy życzyć drużynie Respektu na nowy sezon?
 
- Na pewno dużo zdrowia, bo jeśli kontuzje będą nas omijały, to o wyniki jestem spokojny. Na inne rzeczy sami zapracujemy.
 
- Tak więc tego właśnie życzymy drużynie Respektu na nadchodzący sezon. Niech „Perełka Myślenic” świeci nadal wspaniałym, a może jeszcze większym blaskiem. A wszystkim oprócz sukcesów sportowych życzymy wiele zdrowia, bo ono w sporcie jest szczególnie ważne. Bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę i powodzenia w I lidze!
 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Paweł Biela

Dodano: 2018-08-19 08:27:41


Respekt Myślenice  wywiad  Senderski 

Komentarze


Myślenicka Liga Firm

Polplast
:
OL-Fliz
20.09.2018
20:00
Talaga
:
Tonix
20.09.2018
20:00
K.B. Expansion
:
Pod Blachą
20.09.2018
21:00
Petrus Travel
:
Euforia
20.09.2018
21:00

Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
:
Piast Gliwice
22.09.2018
 
Miedź Legnica
:
Legia Warszawa
22.09.2018
 
Pogoń Szczecin
:
Wisła Kraków
22.09.2018
 
Cracovia Kraków
:
Wisła Płock
22.09.2018
 
Arka Gdynia
:
Lech Poznań
22.09.2018
 
Lechia Gdańsk
:
Zagłębie Lubin
22.09.2018
 
Korona Kielce
:
Zagłębie Sosnowiec
22.09.2018
 
Górnik Zabrze
:
Jagiellonia Białystok
22.09.2018
 

I liga

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Chojniczanka Chojnice
19.09.2018
18:00
GKS Katowice
:
Odra Opole
19.09.2018
19:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
ŁKS Łódź
19.09.2018
19:00
GKS Jastrzębie
:
Stomil Olsztyn
19.09.2018
19:00
Chrobry Głogów
:
Puszcza Niepołomice
19.09.2018
18:00
Stal Mielec
:
Wigry Suwałki
19.09.2018
19:00
Bytovia Bytów
:
Wigry Suwałki
22.09.2018
16:00
ŁKS Łódź
:
GKS Tychy
22.09.2018
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Chrobry Głogów
22.09.2018
17:00
GKS Katowice
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
18:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Sandecja Nowy Sącz
22.09.2018
18:00
Stomil Olsztyn
:
Odra Opole
22.09.2018
 
Stal Mielec
:
GKS Jastrzębie
22.09.2018
 
Warta Poznań
:
Raków Częstochowa
22.09.2018
 
Garbarnia Kraków
:
Chojniczanka Chojnice
22.09.2018
 

II liga

Błękitni Stargard
:
Elana Toruń
19.09.2018
17:00
Błękitni Stargard
:
Górnik Łęczna
22.09.2018
16:00
Radomiak Radom
:
Resovia Rzeszów
22.09.2018
16:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Elana Toruń
22.09.2018
16:00
GKS Bełchatów
:
Stal Stalowa Wola
22.09.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Znicz Pruszków
22.09.2018
18:00
Pogoń Siedlce
:
Widzew Łódź
22.09.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
Rozwój Katowice
22.09.2018
19:45
Ruch Chorzów
:
Gryf Wejherowo
22.09.2018
 
Skra Bełchatów
:
ROW Rybnik
22.09.2018
 

III liga, gr. IV

Podhale Nowy Targ
:
Podlasie Biała Podlaska
22.09.2018
15:00
Stal Rzeszów
:
Czarni Połaniec
22.09.2018
16:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Soła Oświęcim
22.09.2018
16:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Spartakus Daleszyce
22.09.2018
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Hutnik Kraków
22.09.2018
19:29
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Avia Świdnik
22.09.2018
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Słomniczanka Słomniki
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
22.09.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Pcimianka Pcim
22.09.2018
 
Clepardia Kraków
:
Wiślanka Grabie
22.09.2018
 
LKS Jawiszowice
:
Unia Oświęcim
22.09.2018
 
Beskid Andrychów
:
Orzeł Ryczów
22.09.2018
 
KS Olkusz
:
Górnik Wieliczka
22.09.2018
 
MKS Trzebinia
:
Jutrzenka Giebułtów
22.09.2018
 

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

LKS Szaflary
:
Barciczanka Barcice
22.09.2018
 
Dunajec Zakliczyn
:
Lubań Maniowy
22.09.2018
 
Unia Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
22.09.2018
 
Poprad Muszyna
:
Watra Białka Tatrzańska
22.09.2018
 
Sandecja II Nowy Sącz
:
Olimpia Pisarzowa
22.09.2018
 
GKS Drwinia
:
BKS Bochnia
22.09.2018
 
Orkan Szczyrzyc
:
Okocimski Brzesko
22.09.2018
 
Limanovia Limanowa
:
Glinik Gorlice
22.09.2018
 

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2018
16:00
Piliczanka Pilica
:
Zieleńczanka Zielonki
22.09.2018
16:00
Przemsza Klucze
:
Sokół Kocmyrzów
22.09.2018
16:00
LOT Balice
:
Przebój Wolbrom
22.09.2018
16:00
Pogoń Miechów
:
Prądniczanka Kraków
22.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Iskra Radwanowice
:
Piast Wołowice
22.09.2018
16:00
Prokocim Kraków
:
Hutnik II Kraków
22.09.2018
16:00
Świt Krzeszowice
:
Wieczysta Kraków
22.09.2018
16:00
Nadwiślan Kraków
:
Borek Kraków
22.09.2018
16:00
Błękitni Modlnica
:
Skawinka Skawina
22.09.2018
16:00
Bronowianka Kraków
:
Wiślanie II Jaśkowice
22.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

LKS Śledziejowice
:
Gościbia Sułkowice
19.09.2018
17:00
Orzeł Myślenice
:
Wiarusy Igołomia
22.09.2018
 
Karpaty Siepraw
:
Gościbia Sułkowice
22.09.2018
 
Raba Dobczyce
:
Targowianka Targowisko
22.09.2018
 
Radziszowianka Radziszów
:
Czarni Staniątki
22.09.2018
 
Pasternik Ochojno
:
Tempo Rzeszotary
22.09.2018
 
Wróblowianka Wróblowice
:
Gdovia Gdów
22.09.2018
 
LKS Śledziejowice
:
Dziecanovia Dziekanowice
22.09.2018
 

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Sosnowianka Stanisław Dln
:
Niwa Nowa Wieś
22.09.2018
15:00
KS Chełmek
:
Brzezina Osiek
22.09.2018
16:00
Victoria Jaworzno
:
Garbarz Zembrzyce
22.09.2018
16:00
Halniak Maków Podhalański
:
Zatorzanka Zator
22.09.2018
16:00
LKS Rajsko
:
Arka Babice
22.09.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia Kąty
:
Arkadia Olszyny
22.09.2018
11:00
LKS Gnojnik
:
Strażak Mokrzyska
22.09.2018
16:00
Olimpia B.
:
Naprzód Sobolów
22.09.2018
16:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Radłovia Radłów
22.09.2018
16:30
Orzeł Dębno
:
Rylovia Rylowa
22.09.2018
16:30

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Pogórze
:
Polan Żabno
22.09.2018
14:00
LKS Ładna
:
Wolania Wola Rzędzińska
22.09.2018
16:00
Wola Radłowska
:
KS US Śmigno
22.09.2018
16:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
:
Huragan Waksmund
19.09.2018
16:00
Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
Skalnik Kamionka Wielka
21.09.2018
16:30
KS Tymbark
:
Kolejarz Stróże
22.09.2018
16:00
Orzeł Wojnarowa
:
LKS Rupniów
22.09.2018
16:00
Sokół Słopnice
:
Gród Podegrodzie
22.09.2018
16:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
:
Galicja Raciborowice
22.09.2018
16:00
Spartak Wielkanoc
:
LKS Niedźwiedź
22.09.2018
 
Strażak Goszcza
:
Orzeł Bębło
22.09.2018
 
Kapitol Racławice
:
Szreniawa Koszyce
22.09.2018
 
Michałowianka Michałowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
22.09.2018
 
Ekler Baranówka
:
Wierzbowianka Wierzbno
22.09.2018
 

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
:
Górzanka Nawojowa Góra
22.09.2018
16:00
Nadwiślan Rusocice
:
Kmita Zabierzów
22.09.2018
16:00
Orlęta Rudawa
:
Liszczanka Liszki
22.09.2018
 
Wisła Jeziorzany
:
Tęcza Piekary
22.09.2018
 
Sportowiec Modlniczka
:
Sokół Rybna
22.09.2018
 
Wisła Czernichów
:
Lotnik Kryspinów
22.09.2018
 
JKS Zelków
:
Strażak Rączna
22.09.2018
 

Klasa A (Kraków III)

Dąbski Kraków
:
Strzelcy Kraków
22.09.2018
16:00
Podgórze Kraków
:
Tramwaj Kraków
22.09.2018
 
Wawel Kraków
:
Radziszowianka II
22.09.2018
 
Wanda Nowa Huta
:
Krakus Swoszowice
22.09.2018
 
Cedronka Wola Radziszowska
:
Bieżanowianka Kraków
22.09.2018
 
Płomień Kostrze
:
Zwierzyniecki Kraków
22.09.2018
 
Iskra Krzęcin
:
Gajowianka Gaj
22.09.2018
 

Klasa A (Wieliczka)

Wolni Kłaj
:
Błękitni Bodzanów
22.09.2018
 
Piłkarz Podłęże
:
Czarnochowice
22.09.2018
 
Piast Łapanów
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
22.09.2018
 
Strażak Kokotów
:
Contra Sułków
22.09.2018
 
Wieliczanka Wieliczka
:
Złomex Branice
22.09.2018
 
Wilga Koźmice Wielkie
:
Zieloni Niegowić
22.09.2018
 
UKS Sygneczów
:
Zryw Szarów
22.09.2018
 

Klasa A (Myślenice)

Hejnał Krzyszkowice
:
Orzeł Nowa Wieś
20.09.2018
17:00
Topór Tenczyn
:
Orzeł Nowa Wieś
22.09.2018
 
Skalnik Trzemeśnia
:
Rokita Kornatka
22.09.2018
 
Beskid Tokarnia
:
Hejnał Krzyszkowice
22.09.2018
 
Clavia Świątniki Górne
:
Iskra Głogoczów
22.09.2018
 
Zielonka Wrząsowice
:
Lubomir Wiśniowa
22.09.2018
 
Górki Myślenice
:
Iskra Brzączowice
22.09.2018
 
LKS Rudnik
:
Jordan Sum Zakliczyn
22.09.2018
 

Klasa A (Olkusz)

Bolesław Bukowno
:
Trzy Korony Żarnowiec
22.09.2018
16:00
Centuria Chechło
:
Pilica Wierbka
22.09.2018
16:00
Laskowianka Laski
:
Hetman Dłużec
22.09.2018
16:00

Klasa A (Chrzanów)

MKS Alwernia
:
Korona Lgota
22.09.2018
11:00
Zagórzanka Zagórze
:
Victoria Zalas
22.09.2018
16:30
Tęcza Tenczynek
:
Start Kamień
22.09.2018
16:30
Wolanka Wola Filipowska
:
Fablok Chrzanów
22.09.2018
16:30
Ciężkowianka Ciężkowice
:
MKS Libiąż
22.09.2018
16:00

Klasa B (Kraków I)

Milenium Radziemice
:
Sparta Skrzeszowice
22.09.2018
 
Słomniczanka II Słomniki
:
Iskra Pałecznica
22.09.2018
 
Orzeł II Iwanowice
:
LKS Polanowice
22.09.2018
 
Maszycanka Maszyce
:
Novi Narama
22.09.2018
 
Trątnowianka Trątnowice
:
Płomień Kościelec
22.09.2018
 
Agricola Klimontów
:
LKS Niedźwiedź II
22.09.2018
 

Klasa B (Kraków II)

Kmita II Zabierzów
:
Sparta Przeginia Duchowna
22.09.2018
16:00
Topór Aleksandrowice
:
Tyniec Kraków
22.09.2018
16:30

Klasa B (Kraków III)

Orzeł II Bębło
:
Bronowicki/Bratniak Kraków
19.09.2018
17:00
Prądniczanka II Kraków
:
Polonia Wilczkowice
22.09.2018
 
Błękitni II Modlnica
:
Fairant Kraków
22.09.2018
 
Grębałowianka II Kraków
:
Zawisza Sulechów
22.09.2018
 
Albertus Kraków
:
Płomień Jerzmanowice
22.09.2018
 
Bronowicki/Bratniak Kraków
:
MKS Skała 2004
22.09.2018
 
Kabel
:
Clepardia II Kraków
22.09.2018
 

Klasa B (Kraków IV)

Pozowianka Pozowice
:
Rzozovia Rzozów
19.09.2018
17:00
Pozowianka Pozowice
:
Armatura Kraków
22.09.2018
 
Rybitwy Kraków
:
Borkowianka Borek Sz.
22.09.2018
 
Pychowianka Kraków
:
Grom Kraków
22.09.2018
 
Universum Kraków
:
Rzozovia Rzozów
22.09.2018
 
TKKF Kliny Kraków
:
Pogoń Skotniki
22.09.2018
 

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
:
Wilga Instalbud Golkowice
22.09.2018
 
Gryf Wiatowice
:
Gdovia II Gdów
22.09.2018
 
Gwiazda Brzegi
:
Dąb Zabierzów Bocheński
22.09.2018
 
Iskra Zakrzów
:
Błyskawica Wyciąże
22.09.2018
 
Sokół Chorągwica
:
Tęcza Słomiróg
22.09.2018
 
Start Brzezie
:
Batory Wola Batorska
22.09.2018
 
Rożnowa
:
Wiarusy II
22.09.2018
 

Klasa B (Myślenice I)

Szczebel Lubień
:
Górki II Myślenice
22.09.2018
 
Sokół Borzęta
:
Wicher Stróża
22.09.2018
 
Sęp Droginia
:
Grodzisko Raciechowice
22.09.2018
 
Orzeł II Myślenice
:
Karpaty II Siepraw
22.09.2018
 

Klasa B (Myślenice II)

Radwan Skomielna Czarna
:
Cisy Harbutowice
22.09.2018
 
Raba II Dobczyce
:
Staw Polanka
22.09.2018
 
Jawor Jawornik
:
Cyrhla Krzczonów
22.09.2018
 
Gościbia II Sułkowice
:
Dukla Bysina
22.09.2018
 

Klasa B (Olkusz II)

Strumyk Zarzecze
:
Victoria Smroków
22.09.2018
 
Sokół Gołaczewy
:
Czapla Czaple Male
22.09.2018
 
Zryw Przesławice
:
Trzy Buki Wierzchowisko
22.09.2018
 
Nidzica Słaboszów
:
Cobra Wężerów
22.09.2018
 
Northstar Miechów
:
Dłubnia Trzyciąż
22.09.2018
 
Błękitni Falniów
:
Błyskawica Kolbark
22.09.2018
 

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
:
Czarni II Staniątki
22.09.2018
 

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
:
Arka G.
19.09.2018
14:00
Zagłębie Lubin
:
GKS Bełchatów
19.09.2018
15:00
Jagiellonia
:
Korona Kielce
19.09.2018
11:00
Pogoń Szczecin
:
Śląsk Wrocław
19.09.2018
12:00
Lech Poznań
:
Wisła Kraków
19.09.2018
15:00
Legia Warszawa
:
Cracovia Kraków
22.09.2018
 
Zagłębie Lubin
:
Arka G.
22.09.2018
 
Jagiellonia
:
Ruch Chorzów
22.09.2018
 
Elana Toruń
:
GKS Bełchatów
22.09.2018
 
Motor Lublin
:
Korona Kielce
22.09.2018
 
Pogoń Szczecin
:
Górnik Zabrze
22.09.2018
 
Lech Poznań
:
Escola Varsovia Warszawa
22.09.2018
 
Wisła Kraków
:
Śląsk Wrocław
22.09.2018
 

Małopolska Liga Juniorów

Podhale Nowy Targ
:
Dalin Myślenice
22.09.2018
10:00
Garbarnia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
22.09.2018
11:00
Zatorzanka Zator
:
Unia Tarnów
22.09.2018
11:00
Górnik Wieliczka
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2018
 
Hutnik Kraków
:
BKS Bochnia
22.09.2018
 
Okocimski Brzesko
:
Sokół Słopnice
22.09.2018
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
:
Hutnik Kraków
22.09.2018
10:00
Dąb P.
:
Sandecja Nowy Sącz
22.09.2018
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dalin Myślenice
:
Soła Oświęcim
22.09.2018
 
Unia Tarnów
:
Pcimianka
22.09.2018
 
Sandecja II Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
22.09.2018
 

I Małopolska Liga Trampkarzy

Unia Oświęcim
:
Krakus Nowa Huta
19.09.2018
17:00
Krakus Nowa Huta
:
Limanovia
22.09.2018
10:00
Glinik
:
AS Progres Kraków
22.09.2018
 
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
22.09.2018
 
Unia Oświęcim
:
Cracovia Kraków
22.09.2018
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
:
Unia II Tarnów
19.09.2018
18:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Orzeł Myślenice
22.09.2018
 
Unia II Tarnów
:
Górnik Wieliczka
22.09.2018
 
MKS Trzebinia
:
Okocimski Brzesko
22.09.2018
 
Hutnik Kraków
:
Karol Wadowice
22.09.2018
 

Ekstraliga Kobiet

AZS Wrocław
:
Górnik Łęczna
19.09.2018
17:00
Polonia Poznań
:
SMS Łódź
22.09.2018
 
AZS PSW Biała Podlaska
:
AZS Wrocław
22.09.2018
 
GKS Katowice
:
Górnik Łęczna
22.09.2018
 
Czarni Sosnowiec
:
Olimpia Szczecin
22.09.2018
 
AZS UJ Kraków
:
AZS PWSZ Wałbrzych
22.09.2018
 
Mitech Żywiec
:
Medyk Konin
22.09.2018
 

I liga kobiet (południe)

Wanda Nowa Huta
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
22.09.2018
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Czwórka Radom
22.09.2018
16:00
Rolnik Głogówek
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
22.09.2018
 
ISD-AJD Częstochowa
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
22.09.2018
 
Respekt Myślenice
:
Resovia Rzeszów
22.09.2018
 
ROW Rybnik
:
Rekord Bielsko Biała
22.09.2018
 

II liga małopolska kobiet

Sparta Daleszyce
:
Łysica Bodzentyn
22.09.2018
14:00
Widok Lublin
:
Naprzód Sobolów
22.09.2018
15:00
Starówka Nowy Sącz
:
Potok Sitno
22.09.2018
15:30
UKS Staszkówka Jelna
:
GKS Majdan Sieniawski
22.09.2018
 

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
:
Puszcza Niepołomice
22.09.2018
14:30
Pogorzanka Pogorzyce
:
Prądniczanka II Kraków
22.09.2018
16:00
Olimpia Osieczany
:
Bronowianka Kraków
22.09.2018
 
Iskra Brzezinka KKPN
:
FSA Kraków
22.09.2018