facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Senderski: Wszystkim życzę takich warunków pracy

Senderski: Wszystkim życzę takich warunków pracy

Wywiad z Trenerem Respektu Myślenice Przemysławem Senderskim
 
- Naszą rozmowę rozpocznijmy od przedstawienia Przemysława Senderskiego naszym czytelnikom. Słysząc Twoje nazwisko od razu przychodzą na myśl dwie nazwy – Dalin Myślenice i Respekt Myślenice. Zawodnik i trener. Kim jest Przemysław Senderski?
 
- Zgadza się. Jestem zawodnikiem Dalinu Myślenice  i trenerem Respektu Myślenice. Od niedawna szczęśliwym tatą półrocznej Mai. Jestem ambitnym człowiekiem, który do swoich obowiązków podchodzi w pełni profesjonalnie. Zarówno jako zawodnik jak i trener chcę być zawsze przygotowany w stu procentach. Tylko wtedy można dać z siebie wszystko. Osoby, które mnie znają wiedzą, że jako zawodnik nigdy nie odpuszczam i gram do końca - tego samego wymagam od zespołów, które prowadzę. 
 
- Respekt Myślenice - wielu zna ten klub, ale nie wszyscy. Respekt Myślenice to…
 
- Kobiecy klub piłkarski z Myślenic, który w tym roku awansował do 1 ligi. Respekt to drużyna w której panuje fajna rodzinna atmosfera.
 
- Klub został założony 5 lat temu i w tym czasie osiągnął bardzo duże sukcesy. Ty jako trener pracujesz z dziewczętami od kiedy? Co było najważniejsze na początku Twojej pracy w Respekcie? Co w tym czasie Twojej obecności się wydarzyło w zespole?
 
- Tak w tym roku klub świętował pięciolecie swojego istnienia. W tym roku minęły też trzy lata od kiedy rozpocząłem pracę. Na początku obejmując drużynę musiałem poznać cały zespół, gdyż wcześniej nie miałem możliwości oglądania ich meczów i nie miałem poglądu na to, jakie mają umiejętności i jak to wszystko funkcjonuje. Po pierwszych treningach od razu można było zauważyć, że dziewczyny mają bardzo duży potencjał, który przy odpowiedniej pracy można z czasem rozwijać. Na pewno musiałem przekonać zespół do siebie i do nowych metod treningów. Drużyna musiała mi zaufać i zrozumieć, że to co będziemy robili przyniesie z czasem efekty. Muszę powiedzieć, że od początku pracy było widać duże zaangażowanie. Pierwszą rzeczą, którą chciałem poprawić był styl gry, przy tych umiejętnościach, które posiadały zawodniczki chciałem żeby ta gra była poukładana, by czerpały z tego większą radość, by w grze było jak najmniej przypadku. Wiadomo, że do tego wszystkiego potrzeba czasu. 
 
- Respekt Myślenice to drużyna seniorek. Przedstaw ją proszę pokrótce. Ile liczy zawodniczek, w jakim wieku rozpoczyna się kategoria seniorek? Jak wygląda praca, treningi z dziewczętami?
 
- W tym momencie w kadrze seniorek znajduje się 18 zawodniczek, które mogą występować na poziomie pierwszej ligi. Przepis mówi, że w rozgrywkach pierwszej ligi można występować od 16 roku życia, dlatego też wiele naszych młodszych zawodniczek musi poczekać na możliwość gry. Jeżeli chodzi o treningi, to nie różnią się one od treningów męskich drużyn. Robimy wszystkie elementy, które wykonują męskie zespoły, przecież to ta sama dyscyplina, wiec skupiamy się na technice, taktyce i motoryce, która wiadomo musi być odpowiednio dostosowana do indywidualnych możliwości i predyspozycji. 
 
- Oprócz zespołu seniorek Respekt to również młodsze drużyny. W jakich kategoriach grają młodsze dziewczęta w Respekcie? Jak wygląda praca z młodymi adeptkami piłki nożnej?
 
- Zgadza się - w klubie trenują też młodsze zawodniczki, w przedziale wiekowym od 10 do15 lat. Biorą udział w turniejach, które są organizowane dla młodziczek i juniorek. W tym roku będą występować w rozgrywkach ligowych z chłopakami, by mieć możliwość systematycznej gry i rozwoju. W głównej mierze skupiam się tutaj nad rozwojem umiejętności indywidualnych, wynik schodzi na drugi plan. Za jakiś czas to one będą stanowiły o sile drużyny seniorek i wtedy przyjdzie czas na wyniki. Cieszy mnie to, że młodsze zawodniczki patrzą na starsze koleżanki i interesują się ich poczynaniami, na pewno je to mobilizuje do ciężkiej pracy. Uczymy je podstawowych zasad takich jak systematyczność, wzajemny szacunek, odpowiedzialność i rzetelne podchodzenie do swoich obowiązków. Są to wartości, które zostaną im na całe życie. 
 
- Sezon 2017/2018 obfitował w bardzo ważne i ciekawe wydarzenia i był pełen sukcesów dla zespołu LKS Respekt Myślenice. To wyjazd na Mistrzostwa Polski, to różnorakie turnieje, to wreszcie liga. I tutaj pojawia się znaczący sukces zespołu. W lidze jako drużyna pokazaliście pełną dominację. Jak wyglądał sezon ligowy z Twojej perspektywy?
 
- Z moich analiz i statystyk, które prowadzę wynika, że drużyna w każdym sezonie robi postępy. Udowadnia to, że rozwój dziewcząt zmierza w dobrym kierunku. Osiągnęliśmy bardzo duży sukces jakim jest awans do pierwszej ligi - bez starty punktu. Chyba nie udało się to jeszcze żadnej kobiecej drużynie. W każdym meczu zmagaliśmy się z drużynami ustawianymi defensywnie, musieliśmy wykazywać się przy tym sporą kreatywnością w ataku i dużą koncentracją w obronie, bo przeciwnicy liczyli na grę z kontrataku. Do końca sezonu było widać chęć odniesienia kompletu zwycięstw mimo wcześniejszego zapewnienia sobie awansu - to pokazuje jaki charakter jest w tym zespole…
 
- Jak wspominasz Mistrzostwa Polski i czy dla zespołu wyjazd na północ Polski był potrzebny? Poprzedni sezon to również udział w Turniejach. Jakie to były?
 
- Ten wyjazd to fajne podsumowanie całego sezonu. Znaleźliśmy się w ósemce najlepszych drużyn w całej Polsce i mieliśmy możliwość rywalizacji z topowymi drużynami z Polski. Był to nasz drugi udział w finałach. Żeby się tam znaleźć musieliśmy przejść dwa etapy eliminacji i tam pokonać bardzo dobre zespoły. Takie wyjazdy dają nam możliwość zdobywania doświadczenia i pokazują nam w którym miejscu jesteśmy i nad czym mamy pracować, żeby stawać się jeszcze lepszym zespołem. W zimę braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Futsalu rozgrywanych we Wrocławiu i w Tychach. W kategorii U-16 zdobyliśmy brązowy medal Mistrzostw Polski, a w kategorii U-18 zajęliśmy wysokie piąte miejsce. To duże osiągniecie, gdyż grały tam zawodniczki i zespoły, które regularnie grają w futsalu, a my jesteśmy drużyną, która bardziej nastawiona jest na rozgrywki na trawie. Dodatkowo na turnieje finałow  można było sięgać po zawodniczki z innych klubów, tworząc mocniejsze drużyny, jednak my braliśmy udział całkowicie drużyną złożoną z zawodniczek z naszego klubu. To pokazuje, że możemy spokojnie rywalizować z najlepszymi. Kto wie może w przyszłości będziemy też brali udział w rozgrywkach ligowych w futsalu. 
 
- Na zakończenie sezonu i świętując 5-lecie istnienia klubu Respekt zorganizował na myślenickim Zarabiu turniej w dwóch kategoriach U14 oraz Seniorek. Pojawiło się na nim łącznie 18 drużyn. To bardzo imponujące. Zresztą całość przeprowadzenia tych zawodów mogła zaimponować niejednemu. Jak z Twojej perspektywy jako trenera oceniasz ten Turniej?
 
- Bardzo fajna inicjatywa. Organizacja turnieju na najwyższym poziomie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zespoły dopisały, pogoda przez dwa dni była znakomita. Myślę, że drużyny, które się pojawiły będą mile wspominać ten turniej. Każdy klub otrzymał pamiątki, był poczęstunek i możliwość wymiany poglądów na tematy szkoleniowe. Mecze dostarczały wiele emocji, wynik tego dnia nie był najważniejszy, ale każdy zespół chciał wygrać. W kategoriiU-14 zajęliśmy 5 miejsce a w kategorii U-18 drugie miejsce, przegrywając w karnych z Wandą Kraków. Osoby, które pracowały przy tym turnieju spisały się na medal.
 
- Tutaj od razu przy okazji tego wydarzenia warto powiedzieć o osobach zaangażowanych w działalność Respektu. A jest to niemały sztab ludzi i ciężko byłoby sobie wyobrazić zespól bez nich. Czy mógłbyś przedstawić pokrótce te osoby?
 
- Tak, w klubie jest grono zgranych ludzi, którzy wzajemnie się uzupełniają, by zawodniczkom nie zabrało niczego i mogły spokojnie trenować. Prezesem jest Jan Dziadkowiec, który stara się zawsze wszystkiego pilnować. Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec zawsze przed sezonem dopina wszystkie formalności związane z rejestracją zawodniczek i zajmuje się dokumentami. Kierownik drużyny Józef Topa pomaga w organizacji i dopinaniu formalności podczas meczów. Jarosław Szlachetka zawsze pomaga i doradza nam w różnych kwestiach związanych z działalnością. Jakub Madej jest fizjoterapeutą i dba o to, żeby dziewczyny mogły być przygotowane do odpowiedniego wysiłku. Renata Topa podczas meczów sprawuje opiekę medyczną. O to, że jesteśmy medialni dba ten Pan, który ze mną rozmawia. I oczywiście rodzice zawodniczek, musiałbym tutaj wymieniać i wymieniać, a bez nich byłoby bardzo ciężko o takie funkcjonowanie i to jest także ich sukces. Życzę każdemu trenerowi takiego sztabu ludzi, bo nie musimy się martwić o nic, możemy skupić się tylko na pracy.
 
- Wspomniałeś o rodzicach i osobach pomagających zespołowi. Co daje takie zaangażowanie z ich strony?
 
- Daje duży spokój w pracy, ale także dodatkowo integruje i poprawia atmosferę. Czasem bywa naprawdę wesoło, a dobra atmosfera sprzyja dobrym wynikom. Życzę każdemu Trenerowi takiego sztabu zaangażowanych ludzi, naprawdę nie musimy się o nic martwić, możemy skupić się tylko na ciężkiej pracy wiedząc, że inne sprawy są dopięte na ostatni guzik.
 
- Sezon 2017/18 pełen sukcesów już przeszedł do historii. Już niedługo początek nowego. Jak wyglądają przygotowania zespołu do występu w pierwszej lidze? Ile jednostek treningowych przed zespołem i na co jako trener zwracasz uwagę w przygotowaniu zespołu i poszczególnych formacji?
 
- Tak do tego podchodzimy, poprzedni sezon już się skończył i to już było. My musimy patrzeć dalej w przód, bo inne drużyny też się rozwijają. Nie możemy zadowolić się tym, co zrobiliśmy do tej pory. Trenujemy trzy razy w tygodniu na obiektach Dalinu Myślenice. Odbyliśmy tygodniowy obóz dochodzeniowy, głównie skoncentrowaliśmy się na przygotowaniu fizycznym oraz nad poprawą w organizacji gry. W 1 lidze są już mocniejsze zespoły i nie zawsze będziemy skupiać się na ofensywie, dlatego każda z zawodniczek musi wiedzieć jak ma zachowywać się w danych strefach boiska i jak się ustawiać.
 
- To co każdemu oglądającemu mecze Respektu na pewno rzuciło się w oczy to bardzo dobra atmosfera w drużynie, jedność i wiele szacunku dla wszystkich. Wielokrotnie podkreślane jest, że sukces nie jest dziełem jednej osoby tylko całego zespołu. Ale też w zespole są różne osobowości i charaktery. Czy ciężko jest utrzymać „w ryzach” taką grupę indywidualności? Bo przecież to dziewczęta dorastające, rozwijające się, często mające swoje zdanie…
 
- Tak w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Zawodniczki znają się od małego, trenują ze sobą już bardzo długo i lubią spędzać ze sobą wolny czas, a to tylko poprawia ich relacje. W każdej drużynie są różne charaktery i trzeba umiejętnie tym zarządzać. Wielokrotnie powtarzałem, że dla mnie tak samo ważna jest zawodniczka, która występuje w pierwszym składzie jak i ta, która czeka na swoją szansę, bo to ona wchodząc może przesądzić o losach meczu. Każda z nich jest bardzo ambitna i chce grać. Czasem zdarzy się niezadowolenie po słabszym meczu, jednak myślę, że jest to spowodowane dużą ambicją. Wtedy wymieniamy poglądy i zastanawiamy się jak to poprawić. Każdy z nas chce, żeby wynik był najlepszy. Praca z tymi zawodniczkami to duża przyjemność.
 
- Czy w zespole pojawią się nowe twarze po awansie do I ligi? 
 
- Będziemy występować zawodniczkami, które wywalczyły awans do pierwszej ligi. To nagroda dla nich i możliwość sprawdzenia się na wyższym poziomie oraz szansa dalszego rozwoju. Oczywiście nie zamykamy się na nowe zawodniczki i jeżeli któraś tylko chce przyjść umożliwiamy to.
 
- W poprzednim sezonie drużyna występowała w II lidze, obecnie będzie to I liga. Jak wygląda ta klasa rozgrywkowa? Czy zespół czekają dalekie wyjazdy? Kogo w tej lidze można zaliczyć do faworytów?
 
- Na pewno będziemy się uczyć tej ligi. Niektóre zespoły już znamy takie np. jak Tarnovię, Resovię, Rysy, Wandę, a z niektórymi przyjdzie nam zmierzyć się po raz pierwszy. Poziom w tej lidze będzie dużo wyższy, gra bardziej poukładana, tutaj już nie ma przypadkowych drużyn. Zapewne mecze będą wyrównane i czasem decydować będą detale. Jeżeli chodzi o wyjazdy to będą porównywalne do tych, które mieliśmy ma poziomie drugiej ligi. Powiedziałbym nawet, że logistycznie dla nas będzie lepiej niż do tej pory. W gronie faworytów na pewno trzeba stawiać Tarnovię i Row Rybnik. Jednak liga pokaże na co stać zespoły. My w każdym meczu będziemy dawać maksimum i walczyć o zwycięstwo.
 
- Kiedy i z kim rozpoczynacie zmagania ligowe? 
 
- Zaczynamy w najbliższą niedzielę z drużyną Rolnika Biedrzychowice. Zapraszamy wszystkich do przyjścia i dopingowania. Liczymy, że z każdym meczem naszych kibiców będzie przybywać.
 
- Do tej pory Respekt rozgrywał większość swoich spotkań na gościnnym boisku LKS Sęp Droginia. W tym sezonie wszystkie spotkania jako gospodarz rozegracie na głównej płycie boiska Dalinu Myślenice. Dlaczego taka zamiana? Czy w związku z awansem zwiększyły się „wymagania”? 
 
- Wymagania do otrzymania licencji są dużo większe w pierwszej lidze. Tylko boisko Dalinu je spełnia, dlatego od tego sezonu wszystkie mecze „u siebie” będziemy rozgrywać w Myślenicach. W Drogini zawsze mogliśmy liczyć na dużą przychylność, boisko było zawsze świetnie przygotowane za co dziękujemy ludziom związanym z Sępem. Grało się tam z ogromną przyjemnością.
 
- Jaki cel jako trener stawiasz przed całą drużyną na sezon 2018/19?
 
- Jako beniaminek chcemy zająć miejsce w środku tabeli, ale liga pokaże na co nas stać. Ja wierzę w mój zespół. Jesteśmy dobrze przygotowani i wiem, że jesteśmy w stanie w każdym meczu dobrze się zaprezentować. Jak będzie? Czas pokaże.
 
- Czego możemy życzyć drużynie Respektu na nowy sezon?
 
- Na pewno dużo zdrowia, bo jeśli kontuzje będą nas omijały, to o wyniki jestem spokojny. Na inne rzeczy sami zapracujemy.
 
- Tak więc tego właśnie życzymy drużynie Respektu na nadchodzący sezon. Niech „Perełka Myślenic” świeci nadal wspaniałym, a może jeszcze większym blaskiem. A wszystkim oprócz sukcesów sportowych życzymy wiele zdrowia, bo ono w sporcie jest szczególnie ważne. Bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę i powodzenia w I lidze!
 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Paweł Biela

Dodano: 2018-08-19 08:27:41


Respekt Myślenice  wywiad  Senderski 

Komentarze


I liga

Garbarnia Kraków
:
Wigry Suwałki
23.03.2019
17:00
Stomil Olsztyn
:
Raków Częstochowa
23.03.2019
15:00
Warta Poznań
:
GKS Tychy
24.03.2019
15:00

II liga

Błękitni Stargard
:
Resovia Rzeszów
23.03.2019
13:00
Widzew Łódź
:
Elana Toruń
23.03.2019
19:10
Radomiak Radom
:
Stal Stalowa Wola
23.03.2019
14:00
Pogoń Siedlce
:
ROW Rybnik
23.03.2019
15:00
Olimpia Grudziądz
:
Górnik Łęczna
23.03.2019
17:00
GKS Bełchatów
:
Olimpia Elbląg
23.03.2019
17:00
Skra Częstochowa
:
Znicz Pruszków
23.03.2019
15:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Gryf Wejherowo
23.03.2019
15:00
Ruch Chorzów
:
Rozwój Katowice
24.03.2019
13:05

III liga, gr. IV

Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Podhale Nowy Targ
23.03.2019
15:00
Soła Oświęcim
:
Motor Lublin
23.03.2019
15:30
Avia Świdnik
:
KSZO Ostrowiec Św.
23.03.2019
15:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Chełmianka Chełm
23.03.2019
15:00
Spartakus Daleszyce
:
Stal Kraśnik
23.03.2019
15:00
Wisła Puławy
:
Hutnik Kraków
23.03.2019
15:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Sokół Sieniawa
23.03.2019
14:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Stal Rzeszów
23.03.2019
15:00
Wisła Sandomierz
:
Czarni Połaniec
24.03.2019
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

LKS Jawiszowice
:
Orzeł Piaski Wielkie
23.03.2019
15:00
Słomniczanka Słomniki
:
Clepardia Kraków
23.03.2019
13:00
Dalin Myślenice
:
Jutrzenka Giebułtów
23.03.2019
15:00
Górnik Wieliczka
:
MKS Trzebinia
23.03.2019
15:30
Kaszowianka Kaszów
:
KS Olkusz
24.03.2019
14:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Beskid Andrychów
24.03.2019
14:00
Unia Oświęcim
:
Orzeł Ryczów
24.03.2019
11:00
Pcimianka Pcim
:
Wiślanka Grabie
24.03.2019
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Okocimski Brzesko
:
Glinik Gorlice
23.03.2019
15:00
BKS Bochnia
:
Limanovia Limanowa
23.03.2019
15:30
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Szaflary
24.03.2019
16:00
Orkan Szczyrzyc
:
GKS Drwinia
24.03.2019
15:30
Poprad Muszyna
:
Sandecja II Nowy Sącz
24.03.2019
16:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Unia Tarnów
24.03.2019
14:00
Lubań Maniowy
:
Tarnovia Tarnów
24.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
:
Prądnik Sułoszowa
23.03.2019
15:00
Spójnia Osiek
:
Zieleńczanka Zielonki
23.03.2019
15:00
Prądniczanka Kraków
:
LOT Balice
23.03.2019
15:00
Pogoń Miechów
:
Przemsza Klucze
23.03.2019
15:00
Grębałowianka Kraków
:
Sokół Kocmyrzów
23.03.2019
15:00
Bibiczanka Bibice
:
Piliczanka Pilica
24.03.2019
15:00
Proszowianka Proszowice
:
Orzeł Iwanowice
24.03.2019
15:30

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
:
Wiślanie II Jaśkowice
23.03.2019
12:00
Świt Krzeszowice
:
Garbarnia II Kraków
23.03.2019
15:00
Iskra Radwanowice
0:3 v.o.
Bronowianka Kraków
23.03.2019
15:00
Nadwiślan Kraków
:
Prokocim Kraków
23.03.2019
15:30
Skawinka Skawina
:
TS Węgrzce
24.03.2019
15:00
Wieczysta Kraków
:
Hutnik II Kraków
24.03.2019
11:00
Piast Wołowice
:
Błękitni Modlnica
24.03.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Brzezina Osiek
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
23.03.2019
15:00
Victoria Jaworzno
:
LKS Żarki
23.03.2019
15:00
Niwa Nowa Wieś
:
Arka Babice
23.03.2019
15:00
Nadwiślanin Gromiec
:
Halniak Maków Podhalański
23.03.2019
15:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Relaks Wysoka
23.03.2019
15:00
Garbarz Zembrzyce
:
Zatorzanka Zator
23.03.2019
15:00
KS Chełmek
:
LKS Rajsko
23.03.2019
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Olimpia Kąty
23.03.2019
15:30
Orzeł Dębno
:
LKS Gnojnik
23.03.2019
15:30
Jadowniczanka Jadowniki
:
Strażak Mokrzyska
23.03.2019
15:30
Tarnavia
:
Arkadia Olszyny
23.03.2019
15:00
Naprzód Sobolów
:
Rylovia Rylowa
24.03.2019
13:00
Radłovia Radłów
:
Raba Książnice
24.03.2019
15:00
Olimpia B.
:
Sokół Maszkienice
24.03.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Polan Żabno
:
LUKS Skrzyszów
23.03.2019
15:30
Wola Radłowska
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
23.03.2019
15:30
Wolania Wola Rzędzińska
:
Metal Tarnów
24.03.2019
15:00
Pogórze
:
LKS Ładna
24.03.2019
13:30
KS US Śmigno
:
Zorza Zaczarnie
24.03.2019
11:30
Olimpia Wojnicz
:
Ciężkowianka Ciężkowice
24.03.2019
16:00
Wisła Szczucin
:
Dunajec Zbylitowska Góra
24.03.2019
15:00
Tuchovia Tuchów
:
GLKS Gromnik
24.03.2019
15:00

Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Zieloni Niegowić
23.03.2019
15:30
Contra Sułków
:
Złomex Branice
23.03.2019
15:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Wolni Kłaj
23.03.2019
15:30
Wieliczanka Wieliczka
:
Piłkarz Podłęże
23.03.2019
15:30
Strażak Kokotów
:
UKS Sygneczów
24.03.2019
15:30
Piast Łapanów
:
Wilga Koźmice Wielkie
24.03.2019
15:30
Zryw Szarów
:
Błękitni Bodzanów
24.03.2019
14:00

Klasa A (Olkusz)

Centuria Chechło
:
Strażak Przybysławice
23.03.2019
15:30
Bolesław Bukowno
:
Wielmożanka Wielmoża
23.03.2019
15:30
Orzeł K.
:
Pilica Wierbka
24.03.2019
13:00
Trzy Korony Żarnowiec
:
Olimpia Łobzów
24.03.2019
15:00
Unia Jaroszowiec
:
Leśnik Gorenice
24.03.2019
15:30
Laskowianka Laski
:
Spartak Charsznica
24.03.2019
15:00
Błysk Zederman
:
Hetman Dłużec
24.03.2019
15:30
Promień Przeginia
:
Legion Bydlin
24.03.2019
15:30

Klasa A (Chrzanów)

Promyk Bolęcin
:
Ciężkowianka Jaworzno
23.03.2019
15:00
Fablok Chrzanów
:
Start Kamień
23.03.2019
11:00
UKS Dulowa
:
Wisła Jankowice
23.03.2019
13:00
Wolanka Wola Filipowska
:
MKS Alwernia
23.03.2019
15:00
Zagórzanka Zagórze
:
SPRiN Regulice
23.03.2019
15:00
Victoria Zalas
:
MKS Libiąż
24.03.2019
11:00
Błyskawica Myślachowice
:
Korona Lgota
24.03.2019
15:00

Klasa B (Wieliczka)

Gdovia II Gdów
:
Start Brzezie
23.03.2019
15:30
Gwiazda Brzegi
:
Rożnowa
23.03.2019
15:30
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Tęcza Słomiróg
23.03.2019
15:30
Batory Wola Batorska
:
Wilga Instalbud Golkowice
23.03.2019
14:30
Iskra Zakrzów
:
Naprzód Ochmanów
24.03.2019
15:00
Gryf Wiatowice
:
Sokół Chorągwica
24.03.2019
15:30
Wiarusy II
:
Błyskawica Wyciąże
24.03.2019
15:00

Centralna Liga Juniorów

Legia Warszawa
:
Lech Poznań
23.03.2019
14:00
Zagłębie Lubin
:
Korona Kielce
23.03.2019
15:30
Cracovia Kraków
:
GKS Bełchatów
23.03.2019
12:00
Arka G.
:
Ruch Chorzów
23.03.2019
11:00
Motor Lublin
:
Śląsk Wrocław
24.03.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
:
Wisła Kraków
23.03.2019
12:00
Korona Kielce
:
Podgórze Kraków
23.03.2019
12:00
BKS Lublin
:
Stal Mielec
23.03.2019
13:30
Cracovia Kraków
:
Motor Lublin
23.03.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
23.03.2019
13:00
Resovia Rzeszów
:
TOP 54 Biała Podlaska
23.03.2019
14:30
AP 21 Kraków
:
Górnik Ł.
24.03.2019
12:00
Motor Lublin
:
KKP Korona
24.03.2019
14:30

Małopolska Liga Juniorów

Okocimski Brzesko
:
Podhale Nowy Targ
23.03.2019
10:00
Unia Tarnów
:
Zatorzanka Zator
23.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Profi Zielonki
23.03.2019
10:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
23.03.2019
16:00
Puszcza Niepołomice
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.03.2019
10:00
BKS Bochnia
:
Sokół Słopnice
24.03.2019
10:00
Górnik Wieliczka
:
Dalin Myślenice
24.03.2019
11:00

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
23.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.03.2019
12:30
Pcimianka
:
Dąb P.
23.03.2019
15:00
Soła Oświęcim
:
Tarnovia Tarnów
24.03.2019
11:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

MUKS TAP Tarnów
:
Dunajec Nowy Sącz
23.03.2019
11:30
Unia Oświęcim
:
Dalin Myślenice
23.03.2019
12:00
Profi Zielonki
:
Podhale Nowy Targ
23.03.2019
12:00
Limanovia Limanowa
:
Sandecja II Nowy Sącz
23.03.2019
14:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
23.03.2019
10:00
Unia Tarnów
:
Unia Oświęcim
23.03.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
AS Progres Kraków
24.03.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Glinik
24.03.2019
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
:
Krakus Nowa Huta
23.03.2019
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Górnik Wieliczka
23.03.2019
12:00
Soła
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
24.03.2019
10:00
Raba Dobczyce
:
MKS Trzebinia
24.03.2019
14:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - jesień

Resovia Rzeszów
:
Wisła Kraków
23.03.2019
12:00
Korona Kielce
:
Podgórze Kraków
23.03.2019
12:00
BKS Lublin
:
Stal Mielec
23.03.2019
13:30
Cracovia Kraków
:
Motor Lublin
23.03.2019
15:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
:
Polonia Poznań
23.03.2019
11:00
AZS Wrocław
:
AZS PSW Biała Podlaska
23.03.2019
11:00
Olimpia Szczecin
:
Czarni Sosnowiec
23.03.2019
11:00
AZS PWSZ Wałbrzych
:
AZS UJ Kraków
23.03.2019
13:00
Medyk Konin
:
Mitech Żywiec
23.03.2019
11:00

I liga kobiet (południe)

Rekord Bielsko Biała
:
Wanda Nowa Huta
23.03.2019
16:00
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
23.03.2019
13:00
ROW Rybnik
:
Tarnovia Tarnów
23.03.2019
15:00
Czwórka Radom
:
Rolnik Głogówek
24.03.2019
13:00
Resovia Rzeszów
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
24.03.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
:
Respekt Myślenice
24.03.2019
12:00