facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Małopolska zweryfikuje ich poziom

Małopolska zweryfikuje ich poziom

Górnik Wieliczka pod wodzą trenera Piotra Pasternaka wywalczył w ubiegłym sezonie awans do Małopolskiej Lidze Juniorów. O tym, jak i gdzie młodzi wieliczanie przygotowywali się do rozgrywek w lidze wojewódzkiej, będzie poniższy materiał.

 

 

I Trener: Piotr Pasternak
Trener Motoryki: Jerzy Lipczyński, Barbara Karwan
Trener Bramkarzy: Marek Rutkiewicz, Adam Dul
Masażysta: Marcin Marek
Trener Fitness: Joanna PasternakKADRA GÓRNIKA NA RUNDĘ JESIENNĄ 2018/2019:
Bramkarze: Hubert Świerczyński, Jakub Hebda, Dariusz Potępa
Obrońcy: Piotr Urbańczyk, Jakub Marchewka, Kamil Polus, Filip Hrabia, Jakub Płonka, Konrad Wątor, Krystian Sławęta, Bartosz Gorczyca, Jakub Adamski, Jakub Kominiak, Mihail Ivasiuc
Pomocnicy: Nikodem Morawski, Maksymilian Kubik, Kamil Kurzawiński, Daniel Ptak, Patryk Steinhoff, Paweł Kostuch, Marcin Piątek, Szymon Janas, Maciej Wiech, Jakub Kulik, Marcel Topolski, Maciej Kłys, Sebastian Ptak, Kacper Sznajder, Jakub Jędras
Napastnicy: Kamil Rembecki, Mateusz Kowalczyk, Jakub Sikora, Przemysław Głowacki

Ubyli: Dominik Góralczyk - Korona Kielce,  Michał Żychowicz - Czarni Staniątki,   Andrzej Rutkiewicz - Termalica Nieciecza, Michał Józefek, Wiktor Zajadlik, Wojciech Miękina, Adrian Suder, Hubert Krusinowski - Górnik Wieliczka (I drużyna)
Przybyli: Jakub Jędras - AS Progres


- Jesteśmy po obozie we Włoszech. Warunki jakie nas tam spotkały, dały nam wiele możliwości. Był czas pracy, odnowy, regeneracji i integracji. Zawodnicy nie zawiedli. Intensywność była wysoka, a mimo tego praca i zaangażowanie na treningach spełniły oczekiwania trenerów. Naprawdę mocny okres za nami. Kadra praktycznie nie zmieniła swojego kształtu. Cieszy awans zawodników z rocznika 99 do kadry pierwszego zespołu. Również grupa z rocznika 2000 dostała szansę pokazania umiejętności trenerowi Owcy. Liczę, że dojrzeją, wykorzystają kredyt zaufania i pokażą dobrą gre, pomagając również w Lidze Małopolskiej. Gratuluję przy okazji zawodnikom, którzy zmienili barwy. Góralczyk kontynuuje wypożyczenie w Koronie Kielce, Rutkiewicz trafił do Niecieczy, a Żychowicz do Staniątek. Jestem dumny z tego, że mogłem być ich trenerem, to świetni i ambitni ludzie. Liczę, że będą grali i spełnią swoje piłkarskie marzenia. Po awansie jesteśmy ciekawi nowej ligi i głodni zwycięstw. Jako beniaminek nic nie musimy. Chcemy grać lepiej niż w zeszłym sezonie. Zobaczymy na ile wystarczy umiejętności i ambicji. Mam dobry, zgrany zespół. Liczę, że będą chcieli zrobić kolejny krok do przodu. To szansa na promocję do lepszych lig. Wywaczyli awans, to ich sukces, wiem że stać ich na wiele. Wychodząc na boisko, zmienia się świat. Jeśli kochasz piłkę, zrobisz wszystko aby zwyciężyć. Cel drużyny będzie łatwiej określić po pierwszych meczach. Pracą podnieśliśmy sobie poprzeczkę, tego chcieliśmy. Teraz czas na weryfikację i nowe wyzwania. Nie bez przyczyny wygraliśmy ligę, lubimy wygrywać, będziemy robić wszystko, aby cieszyć się grą i pokazywać rywalom, że w Wieliczce jest zdolna piłkarska młodzież - podsumował trener Piotr Pasternak.Więcej o pracy trenera Piotra Pasternaka znaleźć można na stronie pastercoach.pl.

Obszerne relacje i galerie zdjęć ze wszystkich spotkań Górnika Wieliczka w Małopolskiej Lidze Juniorów, będzie można śledzić w Futbol-Małopolska, w ramach usługi www.futmal.pl/patronat.

Źródło: własne / fot. Adam Murzański

Dodano: 2018-08-18 00:05:32


Zobacz też: Małopolska Liga Juniorów

Górnik W. 

Komentarze