facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Trudne początki przebudowanej drużyny

Halniak Maków Podhalański od kilku sezonów próbuje zbudować solidny zespół. Nie mając własnych wychowanków zmuszony jest angażować zawodników spoza powiatu suskiego. Teraz w zespole tym występują zawodnicy związani w przeszłości z Kmitą Zabierzów. Do Piotra Bagnickiego i Krzysztofa Krauza, którzy w Makowie grają od jakiegoś czasu, dołączyli Dawid Burzyński, Adam Popowicz i Krzysztof Barczuk. Trener Sławomir Frączek miał latem mało czasu, by zespół właściwie zgrać, więc musi się on dotrzeć w lidze. Nadwiślanin zaś ma skład, w którym od kilku lat niewiele się zmienia. Stabilność daje ekipie z powiatu chrzanowskiego pewność, że w klasie okręgowej się utrzyma na w miarę wysokim miejscu w tabeli. 

Taki też był mecz na inaugurację sezonu. Gra Halniaka była szarpana, momentami znakomita, ale czasem wręcz żenująca. To dlatego gospodarze musieli gonić wynik i punkt uratowali w końcówce. Niemniej Halniak z każdym meczem powinien grać lepiej i być coraz groźniejszy. Ekipa z Gromca zaś będzie, wzorem lat poprzednich, mozolnie gromadzić punkty, ale o to w tym klubie chodzi.

Halniak Maków Podhalański - Nadwiślanin Gromiec 1-1 (0-0)
Kowalczyk 84 - Zejma 60.
Halnak: Kobiałka - Popowicz (46 Barczuk), Burzyński, Raczek, Marsowicz, Krauz, Malina (70 Kowalczyk), Grzywa, Gałuszka (77 Wójtowicz), Furman, Bagnicki.
Nadwiślanin: Księżarczyk - Bogacz, Nędza, Nowicki (46 Chylaszek), M. Pactwa (60 Wierzbic), Szlęzak, Zajas, Zejma, Wadas, Niedzielski (75 Palka).

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-08-12 18:45:28


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Wadowice)

Klasa Okręgowa (Wadowice) 

Komentarze