facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Janiczak: Chcemy tworzyć widowiska dla kibiców

Janiczak: Chcemy tworzyć widowiska dla kibiców

Już w weekend ruszają rozgrywki w trzeciej lidze, do której awansował właśnie Hutnik Kraków. O poruszenie kilku kwestii przed startem sezonu poprosiliśmy trenera nowohucian - Leszka Janiczaka.

 

 

Rozmowa z LESZKIEM JANICZAKIEM, trenerem Hutnika, beniaminka III ligi

- Hutnik przystępuje do sezonu niemal w całkowiecie odmienionym składzie. Jakie cele ma odmłodzona drużyna?

- Chcemy grać pod publiczność, stwarzać piękne widowiska. W każdym meczu będziemy walczyć o zwyciestwo, a co z tego wyjdzie zobaczymy.

- Kto jest głównym kandydatem do wygrania III ligi w zbliżającym się sezonie?

- Dwie drużyny: Motor Lublin i Stal Rzeszów. Oba kluby biją na głowę pozostałe jeśli chodzi o budżety, jakimi dysponują, mają mocne kadry i nie ukrywają swoich celów. Na szczęście pieniądze w piłkę nie grają i często zdarzaja się niespodzianki. My liczymy, że sprawimy w sezonie nie jedną taką.

- Hutnik sprowadził kilkunastu nowych piłkarzy. Nie obawia sie Pan, że to wpłynie negatywnie na zespół?

- Mamy 26 zawodników w kadrze, ale też nie wszyscy będą grać w trzeciej lidze. Nie zapominajmy, że nasze rezerwy też wywalczyły awans i będą grały w klasie okręgowej. Każdy ma czystą kartę i ma szansę gry w pierwszym zespole, a rywalizacja nikomu na złe nie wyszła. Chcieliśmy mieć młodszy zespół także dlatego, by mieć w kadrze zawodników, którzy są ambitni i przez grę w Hutniku będą chcieli się promować. Zostawiliśmy kilku starszych, by proporcje w zespole były zachowane, ale będziemy stawiać na młodych piłkarzy.

- Liczycie na profity z Pro Junior System?

- Nie ukrywamy tego, ale nie tylko tym kierowaliśmy się przy doborze nowych graczy. Przecież Mateusz Zając czy Grzesiek Marszalik przekroczyli już limit wieku, ale uważam, że powinni grać wyżej i liczę, że pomagając Hutnikowi, potem zrobią kariery. W sporcie nie  można niczego zakładać. Mamy sporo młodych zawodników, ale nie wiemy, jak pod tym względem wyglądać będą inne zespoły. Jeśli do klubowej kasy wpłyną jakieś środki z Pro Junior System, to będziemy zadowoleni.


Źródło: Rozmawiał: Paweł Panuś; fot. Dariusz Grochal

Dodano: 2018-08-10 09:41:31


Zobacz też: III liga, gr. IV

Leszek Janiczak  wywiad 

Komentarze