facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką 

- Myślenicka drużyna reprezentująca Górne Przedmieście od nowego sezonu ponownie rozgrywać będzie swoje spotkania w A-klasie. Mimo że głównym tematem dzisiejszego wywiadu jest nowy sezon, to nie sposób przejść obok wielkiego osiągnięcia i wypełnienia postawionego celu. Jakie czynniki przyczyniły się do tego, że postanowiłeś kontynuować pracę w klubie oraz co zdecydowało o tym, że Górki pozostały w „myślenickiej serie A”?

- To co przed rundą dawało nadzieję, że klub nie upadnie, to bardzo zaangażowany zarząd oraz wspierający ich ludzie związani z Górkami. Udało się skompletować kadrę w zasadzie od podstaw. A później to tylko i wyłącznie praca tych chłopaków. Mróz, deszcz, upał - zespół pracował nad tym, aby jak najlepiej pokazać się w rywalizacji ligowej. Skutek był taki, że pomimo tragicznych początków, z tygodnia na tydzień było coraz lepiej. 

- Za Tobą pół roku pięknej przygody z klubem Górki Myślenice. Chociaż był to niezwykle trudny czas, to ostateczne rozstrzygnięcia przyniosły znakomity sukces w postaci utrzymania zespołu w rozgrywkach A-klasy. Jak oceniasz grę drużyny podczas rundy rewanżowej minionego sezonu?

- Tak jak powiedziałem, z tygodnia na tydzień widoczny był progres. Skutkiem była końcówka sezonu, gdy inni odczuwali zmęczeni rywalizacją ligową, natomiast my coraz bardziej się rozkręcaliśmy i wcielaliśmy w życie plan gry, który nakreśliłem zespołowi. Kluczowym momentem, choć to dziwnie zabrzmi, było przełamanie strachu przed grą w piłkę. Gdy ów lęk został rozmyty, zaczęliśmy po prostu grać coraz lepiej. 

- Samo utrzymanie było kluczowe, co do przyszłości klubu, który od nowego sezonu reprezentować będą dwie drużyny seniorskie. Utworzenie drużyny rezerw to z pewnością kolejna ważna decyzja, dlatego chciałbym Cię zapytać, jak oceniasz nowy projekt Górek?

- Gdy przyszedłem było 14-15 zawodników, którzy mieli wielki problem, aby  wygrać z B-klasowymi zespołami. Teraz jest 44 zawodników do gry w seniorach. Zmarnować taki kapitał ludzki byłoby czymś bardzo nieroztropnym, dlatego klub wcielił w życie ideę, aby powstał drugi zespół Górek. Dla przyszłości sportowej klubu to świetne rozwiązanie.

- Drużyna rezerw, to z pewnością ciekawy projekt, jednak najważniejszym, kontynuowanym już od czternastu sezonów, jest prowadzenie pierwszej ekipy Górek. W dniu siedemnastego lipca rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, wyjątkowo krótkie ze względu na wcześnie ruszające rozgrywki. Jak zawodnicy wypadali na treningach i czy ich frekwencja była zadawalająca?

- W Górkach w tym momencie borykam się z tzw. kłopotem bogactwa. Frekwencja na treningach to 24-26 zawodników, co chyba pokazuje, że jest dobrze. Mam dystans do tego, gdyż w zimie frekwencja też wynosiła ok. 20 zawodników, po czym zostało nas 16-18, a reszta okazała się dotknięta syndromem „słomianego zapału”. 

- Szeroka kadra w zespole amatorskim na poziomie niższych lig krajowych, to z pewnością coś o czym marzy wiele trenerów borykającym się z problemami kadrowymi. Od letniego okresu przygotowawczego w Górkach na treningi regularnie uczestniczy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zawodników. Czy dla Ciebie nadzorowanie większą grupą ludzi jest spełnieniem oczekiwań czy nieco problematyczne?

- Organizacyjnie wymaga to ode mnie dużej pracy. Przy takiej liczbie zawodników jeden trener ma ciężko, ale mnie to cieszy. Ważna dla mnie jest duża intensywność treningu, aby miał on przełożenie na formę, dlatego bardzo starannie planuję wcześniej co będziemy robić. Kilka godzin przed treningiem wiem ilu nas będzie, co daje mi komfort jeżeli idzie o dobór treści treningowych. Ważne jest to, że pomimo iż chłopaki grają za darmo, dołączyło do nas kilku nowych chłopaków, a część z nich na bardzo dobrym poziomie piłkarskim.

- W ostatnim czasie zawodnicy reprezentujący zespół z Górnego Przedmieścia trenowali głównie na swoim obiekcie przy ul. Solidarności 6. Na co trener kładł szczególny nacisk na każdej jednostce treningowej w ramach letnich przygotowań?

- Motoryka i taktyka, aby móc intensywnie walczyć przez pełne dziewięćdziesiąt minut, ale zgodnie z założonym planem, by nie było to bieganie dla samego biegania. 
Mecze kontrolne w wykonaniu naszej ekipy były całkiem niezłe, a same wyniki obiecujące i napawające optymizmem przed zbliżającą się rundą jesienną.

- Jak oceniasz postawę swoich podopiecznych w sparingach?

- Zespół już na końcu rozgrywek grał solidnie, a teraz po dojściu kilku chłopaków, którzy sportowo podnoszą poziom, ta gra jest coraz lepsza. Gdy przejmowałem zespół, to w zimie przegraliśmy gładko z Sępem Droginia 4:1, teraz wygraliśmy 9:0. Krótki czas przygotowań sprawił, że zależało mi, by następny mecz kontrolny zagrać z dobrym zespołem, aby obnażył on nasze braki. Wybór padł na wicemistrza ligi okręgowej Gościbię Sułkowice. Po dobrym meczu wygraliśmy 4:3, choć z przebiegu gry powinniśmy wygrać znacznie wyżej. Oczywiście są to sparingi, ale pokazują nam na czym stoimy. Przed nami jeszcze sparing z Wilgą Koźmice Wielkie. 

- Jednym z elementów, który z pewnością należy głośno podkreślić jest fakt, że zdecydowana większość zawodników nadal będzie występowała w barwach Górek, a do tego myślenicka ekipa zanotowała kilka wzmocnień i wielkich powrotów. Co sądzisz na temat kadry pierwszej drużyny i potencjalnych wzmocnień?

- Problemem będzie wytypowanie osiemnastki meczowej, gdyż niejeden raz poza nią znajdą się zawodnicy, którzy spokojnie mogliby grać w innych A-klasowych zespołach. Wśród sześciu ofensywnych pozycji mam w zasadzie po dwóch równorzędnych zawodników. Zamierzam stosować rotację, tak aby każdy z nich grał, choć łatwe to nie będzie. Jeżeli komuś taka sytuacja nie odpowiada, to ma możliwość grać w drużynie rezerw albo poszukać szczęścia gdzie indziej. Liczy się tylko zespół! 

- Utworzenie drugiego zespołu miało głównie na celu pozostanie jak największej liczby zawodników w Górkach. Czy planujesz korekty w składzie, czyli branie pod uwagę wyróżniających się graczy z ekipy rezerw, a co za tym idzie przesuwanie do Górek II zawodnikom, aby w niższej lidze odzyskali swoją nominalną dyspozycję?

- Oczywiście. Mam nadzieję na pełną symbiozę pomiędzy zespołami. 

- Tradycyjne pytanie, która pojawia się w praktycznie każdym wywiadzie to współpraca na linii zarząd klubu - sztab szkoleniowy. Czy podtrzymujesz swoje zdanie i czy jesteś zadowolony z współpracy oraz warunków w klubie w czasie minionego sezonu, letnich przygotowań, a także zbliżającej się rundy jesiennej?

- Pół roku temu moja bardzo pozytywna ocena mogła okazać się trochę przedwczesna, gdyż wszystko wychodzi w trudnych momentach. Po wspólnym doświadczeniu takowych, muszę podtrzymać bardzo pozytywną ocenę. Dla trenera w ligach amatorskich ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki do pracy. Przede wszystkim czuję od zarządu wielkie wsparcie i zaufanie. Zażyczyłem sobie poprawy murawy i poszerzenia boiska – wszyscy wzięli się do pracy. Zażyczyłem sobie niszowego sprzętu treningowego jak gumy oporowe czy pasy do ćwiczenia ustawienia  formacji – kilka dni później były już zamówione itd.,itd.  Generalnie nasza współpraca jest bardzo dobra i każdemu trenerowi takiej życzę. 

- Coś z czego z pewnością słynie piłkarska ekipa Górek, to świetna atmosfera w klubowej szatni. Nowi piłkarze praktycznie od razu „zarażeni są” tym optymizmem oraz jednością, które cechują nasz zespół. Górki ponownie stały się jedną wielką drużyną, a chciałbym zapytać jak myślisz co ma wpływ na taką atmosferę?

- Takim przykładem jest jeden z naszych nowych zawodników, który w zeszłym sezonie grał w lidze okręgowej i dostał ofertę z solidnego IV-ligowego klubu. Przyszedł do nas na dwa treningi i jeden sparing i zespół, atmosfera go wchłonęła. Generalnie jest bardzo dobra atmosfera. Chłopaki często po ciężkim dniu pracy idą na trening, żeby pobyć ze sobą, pośmiać się, no i przede wszystkim radować się pasją, jaką jest gra w piłkę. 

- Chociaż w rundzie wiosennej spotkań w roli gospodarza na obiekcie przy Solidarności 6 było wyjątkowo mało, to z pewnością mecze z Lubomirem, Wrzosami czy nawet Rokitą zostaną zapamiętane jako świetne widowiska połączone z głośno wspierającą publicznością. Sami kibice licznie uczestniczyli również w meczach kontrolnych. Jak sądzisz co przyciąga kibiców do tak wielkiego oddania swojej lokalnej drużynie piłkarskiej?

- Wszyscy jesteśmy jak rodzina. Kibice są świetni. Nawet po słabych meczach wszyscy byli smutni razem z zawodnikami, zero krytyki czy wylewania życiowych frustracji. Gdy graliśmy sparing z Gościbią, to goście byli w szoku, że w środku tygodnia o 19:00 grają przy publice, jakiej nie doświadczysz na poziomie ligowym. Podobnie na wyjazdach, zazwyczaj naszych kibiców jest więcej niż miejscowych. To wszystko razem buduje taką atmosferę. 

- Atmosfera w szatni, żywiołowo dopingująca publiczność, bardzo rozwinięta medialność czy też bezinteresowne zaangażowanie wielu osób jak np. fotografa czy jednego z kibiców zawożącego swoim prywatnym busem pozostałych sympatyków na mecz, to tylko niektóre elementy sprawiające, że Górki wyróżniają się na tle innych drużyn. Czy w swojej trenerskiej karierze spotkałeś się z takim zjawiskiem, które panuje na Górnym Przedmieściu już od kilkunastu lat?

- Trenuje od siedmiu lat, ale aż takiego zaangażowania nie spotkałem nigdzie. 

- Letnia przerwa to burzliwy czas dla działaczy związkowych, a ostateczne decyzje jakie zostały podjęte to utrzymanie szesnastu drużyn w A-klasie. Jak myślisz, który z rywali będzie walczył o czołowe lokaty, a który może być przewidziany do opuszczenia rozgrywek w dosyć wyrównanej lidze, zważywszy na to, że możliwy jest spadek nawet czterech ekip. 

- Generalnie nie zawracam sobie tym głowy. Patrzę na nasz zespół, aby z meczu na mecz grać coraz lepiej. Mamy piętnaście pojedynków i koncentruję się tylko na najbliższym meczu. Po pierwszej rundzie tabela pokaże, kto o co walczy. Ja jestem optymistycznie nastawiony przed startem, ale podstawą sukcesu jest praca, praca i jeszcze raz praca.

- W Górkach jako Trener dałeś się poznać jako człowiek niezwykle ambitny, który zawsze zakłada sobie odważne cele. Klasyk mawia, że kto nie idzie do przodu, a staje w miejscu, ten się cofa o dwa kroki w tył, a więc chciałbym zagadnąć na temat Twoich planów, co do drużyny na nowy sezon oraz co będzie naszą największą siłą?

- Celem jest wygrać każdy następny mecz. 

- Pytaniem kończącym wywiad będzie mała analogia. W 2015 roku Górki po rewolucji kadrowej i trudnej sytuacji punktowej po pierwszej fazie sezonu pozostały w B-klasie, a dwa lata później cieszyliśmy się z awansu. Teraz myśleniczanie pozostali w A-klasie po równie trudnej rundzie rewanżowej i jeszcze większych zmianach kadrowych, a więc kierujemy pytanie jak oceniasz szansę ekipy Górek przed nowym sezonem, w którym myśleniczanie nie jako beniaminek przewidziany do spadku, a solidny zespół rozpoczną walkę o miejmy nadzieję czołowe lokaty?

- Górki to ciekawy i pracowity zespół. Jeżeli przechodzisz przez zagracony pokój, aby dojść do drzwi, to masz dwie możliwości. Albo spoglądasz na końcowy cel, czyli drzwi, co wiąże się z tym, że przy pierwszej przeszkodzie przewrócisz się, a przy dwunastej już nie będzie sił, aby powstać z ziemi. Jest druga droga: idziesz i koncentrujesz się po kolei na każdej następnej przeszkodzie, aby ją przejść, a wtedy dojdziesz do celu cały i zdrowy. Ja preferuje drugie podejście. Liczy się każdy następny mecz, a co z tego wyniknie pokaże tabela po uporaniu się z trzydziestoma przeszkodami. Słowa łatwo rzucać, ale znaczenie mają czyny. 

- Na koniec proszę krótkie przesłanie kierowane do naszych kibiców, aby już od pierwszego weekendu sierpnia, aż do końcowych dni października, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wspierali swój zespół na dobre i na złe w rozgrywkach ligowych myślenickiej A-klasy.

- Niewątpliwie dla całych Górek to piękny czas. Nasze mecze dają wiele emocji, ale też są coraz lepszymi widowiskami, co niewątpliwie sprawia, że tylu kibiców nas wspiera. Życzę nam wszystkim, aby był to niezapomniany sezon, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Oliwier Bzowski; fot. Paweł Biela

Dodano: 2018-07-31 10:12:50


Zobacz też: Klasa A (Myślenice)

Górki Myślenice  wywiad 

Komentarze


Ekstraklasa

Cracovia Kraków
0:1
Zagłębie Lubin
17.08.2018
18:00
Miedź Legnica
1:1
Korona Kielce
17.08.2018
20:30
Wisła Płock
1:3
Arka Gdynia
18.08.2018
18:00
Górnik Zabrze
:
Lechia Gdańsk
18.08.2018
20:30
Legia Warszawa
:
Zagłębie Sosnowiec
19.08.2018
15:30
Jagiellonia Białystok
:
Piast Gliwice
19.08.2018
18:00
Lech Poznań
:
Wisła Kraków
19.08.2018
18:00
Śląsk Wrocław
:
Pogoń Szczecin
20.08.2018
18:00

I liga

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:1
Sandecja Nowy Sącz
17.08.2018
19:00
Odra Opole
1:2
GKS Jastrzębie
17.08.2018
19:00
Stal Mielec
0:1
Podbeskidzie Bielsko Biała
17.08.2018
20:30
Chojniczanka Chojnice
1:1
Puszcza Niepołomice
17.08.2018
20:00
GKS Tychy
0:3
Stomil Olsztyn
17.08.2018
19:00
GKS Katowice
:
Wigry Suwałki
18.08.2018
20:00
Chrobry Głogów
0:1
Raków Częstochowa
18.08.2018
17:45
Garbarnia Kraków
3:2
ŁKS Łódź
18.08.2018
17:00

II liga

Ruch Chorzów
2:2
GKS Bełchatów
17.08.2018
19:20
Olimpia Grudziądz
4:0
Skra Bełchatów
17.08.2018
19:00
Resovia Rzeszów
2:2
Górnik Łęczna
18.08.2018
12:00
Błękitni Stargard
1:0
Stal Stalowa Wola
18.08.2018
16:00
Pogoń Siedlce
0:3
Znicz Pruszków
18.08.2018
17:00
Elana Toruń
3:0
ROW Rybnik
18.08.2018
17:00
Siarka Tarnobrzeg
1:0
Rozwój Katowice
18.08.2018
17:00
Radomiak Radom
5:0
Olimpia Elbląg
18.08.2018
18:00
Widzew Łódź
:
Gryf Wejherowo
18.08.2018
19:10

III liga, gr. IV

Podhale Nowy Targ
2:1
Wólczanka Wólka Pełkińska
18.08.2018
17:00
Motor Lublin
:
Soła Oświęcim
18.08.2018
19:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Avia Świdnik
19.08.2018
17:00
Chełmianka Chełm
:
Wiślanie Jaśkowice
19.08.2018
15:30
Czarni Połaniec
:
Wisła Sandomierz
19.08.2018
17:00
Stal Kraśnik
:
Spartakus Daleszyce
19.08.2018
17:00
Hutnik Kraków
:
Wisła Puławy
19.08.2018
17:00
Sokół Sieniawa
:
Podlasie Biała Podlaska
19.08.2018
17:00
Stal Rzeszów
:
Orlęta Radzyń Podlaski
19.08.2018
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Górnik Wieliczka
0:0
Wiślanka Grabie
18.08.2018
17:00
MKS Trzebinia
1:3
LKS Jawiszowice
18.08.2018
11:00
Dalin Myślenice
3:1
Beskid Andrychów
18.08.2018
17:00
Unia Oświęcim
0:2
Jutrzenka Giebułtów
18.08.2018
17:30
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Clepardia Kraków
19.08.2018
17:00
Pcimianka Pcim
:
Orzeł Ryczów
19.08.2018
16:30
Kaszowianka Kaszów
:
Orzeł Piaski Wielkie
19.08.2018
14:00
Słomniczanka Słomniki
:
KS Olkusz
19.08.2018
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Barciczanka Barcice
3:0
Tarnovia Tarnów
17.08.2018
18:00
BKS Bochnia
3:2
Olimpia Pisarzowa
18.08.2018
16:00
Okocimski Brzesko
0:1
Unia Tarnów
18.08.2018
17:00
Poprad Muszyna
2:0
GKS Drwinia
18.08.2018
11:00
Lubań Maniowy
:
Glinik Gorlice
19.08.2018
16:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Sandecja II Nowy Sącz
19.08.2018
17:00
Orkan Szczyrzyc
:
LKS Szaflary
19.08.2018
17:00
Dunajec Zakliczyn
:
Limanovia Limanowa
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
1:2
Proszowianka Proszowice
18.08.2018
17:00
Grębałowianka Kraków
1:2
LOT Balice
18.08.2018
17:00
Przemsza Klucze
3:1
Prądniczanka Kraków
18.08.2018
17:30
Prądnik Sułoszowa
:
Zieleńczanka Zielonki
19.08.2018
16:00
Spójnia Osiek
:
Sokół Kocmyrzów
19.08.2018
17:00
Bibiczanka Bibice
:
Orzeł Iwanowice
19.08.2018
17:00
Pogoń Miechów
:
Piliczanka Pilica
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
2:1
Błękitni Modlnica
18.08.2018
11:00
TS Węgrzce
5:3
Hutnik II Kraków
18.08.2018
11:00
Nadwiślan Kraków
0:4
Garbarnia II Kraków
18.08.2018
11:00
Iskra Radwanowice
0:0
Prokocim Kraków
18.08.2018
17:00
Wieczysta Kraków
1:2
Wiślanie II Jaśkowice
18.08.2018
17:00
Piast Wołowice
:
Bronowianka Kraków
19.08.2018
16:00
Skawinka Skawina
:
Świt Krzeszowice
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Tempo Rzeszotary
4:2
Wiarusy Igołomia
18.08.2018
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
0:4
Targowianka Targowisko
18.08.2018
13:00
Gdovia Gdów
2:2
Radziszowianka Radziszów
18.08.2018
17:00
Gościbia Sułkowice
0:2
Raba Dobczyce
18.08.2018
17:00
Wróblowianka Wróblowice
1:2
Orzeł Myślenice
18.08.2018
18:00
Czarni Staniątki
3:1
LKS Śledziejowice
18.08.2018
17:00
Karpaty Siepraw
:
Pasternik Ochojno
19.08.2018
17:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

LKS Rajsko
2:0
Halniak Maków Podhalański
18.08.2018
15:00
Brzezina Osiek
5:0
Garbarz Zembrzyce
18.08.2018
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
0:2
Tempo Białka
18.08.2018
17:00
Arka Babice
8:0
Sosnowianka Stanisław Dln
18.08.2018
17:00
Iskra Klecza Dolna
0:6
KS Chełmek
18.08.2018
17:00
Relaks Wysoka
3:4
Victoria Jaworzno
18.08.2018
17:30
Zatorzanka Zator
:
Niwa Nowa Wieś
19.08.2018
17:00
LKS Żarki
:
Nadwiślanin Gromiec
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia B.
1:1
Olimpia Kąty
18.08.2018
17:00
Tarnavia
2:4
Novi/Rzezawianka Rzezawa
18.08.2018
17:00
LKS Gnojnik
5:1
Sokół Maszkienice
18.08.2018
17:30
Strażak Mokrzyska
1:0
Orzeł Dębno
18.08.2018
18:00
Radłovia Radłów
1:3
Rylovia Rylowa
18.08.2018
18:00
Arkadia Olszyny
:
Raba Książnice
19.08.2018
17:00
Naprzód Sobolów
:
Jadowniczanka Jadowniki
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Metal Tarnów
2:0
Wolania Wola Rzędzińska
18.08.2018
17:00
LUKS Skrzyszów
1:3
Polan Żabno
18.08.2018
17:00
LKS Ładna
3:0
Pogórze
18.08.2018
17:00
Zorza Zaczarnie
1:0
KS US Śmigno
18.08.2018
17:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
Olimpia Wojnicz
19.08.2018
16:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Wisła Szczucin
19.08.2018
17:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Wola Radłowska
19.08.2018
17:00
GLKS Gromnik
:
Tuchovia Tuchów
19.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Zalesianka
1:0
Kolejarz Stróże
18.08.2018
17:00
Sokół Stary Sącz
1:2
Orzeł Wojnarowa
18.08.2018
18:00
Jarmuta
5:0
KS Tymbark
18.08.2018
18:00
LKS Łużna
:
Ogniwo Piwniczna Zdrój
19.08.2018
14:00
Laskovia
:
Poprad Rytro
19.08.2018
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
:
Sokół Słopnice
19.08.2018
17:00
LKS Rupniów
:
Skalnik Kamionka Wielka
19.08.2018
17:00
Huragan Waksmund
:
Gród Podegrodzie
19.08.2018
17:00

Klasa A (Kraków I)

LKS Niedźwiedź
3:0
Galicja Raciborowice
18.08.2018
17:00
Spartak Wielkanoc
5:7
Strażak Goszcza
18.08.2018
18:00
Orzeł Bębło
:
Jastrzębiec Książ Wielki
19.08.2018
12:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Wierzbowianka Wierzbno
19.08.2018
17:30
Szreniawa Koszyce
:
Ekler Baranówka
19.08.2018
18:00
Kapitol Racławice
:
Michałowianka Michałowice
19.08.2018
11:00
Juvenia Prandocin
:
Partyzant Dojazdów
19.08.2018
17:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
3:2
Wisła Czernichów
18.08.2018
17:00
Orlęta Rudawa
3:3
Wisła Jeziorzany
18.08.2018
17:00
Liszczanka Liszki
1:2
Lotnik Kryspinów
18.08.2018
17:00
Tęcza Piekary
:
Strażak Rączna
19.08.2018
16:00
Górzanka Nawojowa Góra
:
Sokół Rybna
19.08.2018
17:00
Kmita Zabierzów
:
Sportowiec Modlniczka
19.08.2018
17:00
Nadwiślan Rusocice
:
JKS Zelków
19.08.2018
16:00

Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
2:3
Iskra Krzęcin
18.08.2018
17:00
Płomień Kostrze
3:1
Wanda Nowa Huta
18.08.2018
17:00
Wawel Kraków
2:4
Dąbski Kraków
18.08.2018
11:00
Podgórze Kraków
5:2
Cedronka Wola Radziszowska
18.08.2018
12:00
Radziszowianka II
:
Bieżanowianka Kraków
19.08.2018
17:00
Strzelcy Kraków
:
Krakus Swoszowice
19.08.2018
16:00

Klasa A (Wieliczka)

Zieloni Niegowić
0:2
Czarnochowice
18.08.2018
18:00
UKS Sygneczów
1:1
Strażak Kokotów
18.08.2018
17:00
Złomex Branice
4:2
Contra Sułków
18.08.2018
11:00
Wolni Kłaj
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
19.08.2018
18:00
Piłkarz Podłęże
:
Wieliczanka Wieliczka
19.08.2018
17:00
Wilga Koźmice Wielkie
:
Piast Łapanów
19.08.2018
18:00
Błękitni Bodzanów
:
Zryw Szarów
19.08.2018
17:30

Klasa A (Myślenice)

LKS Rudnik
3:1
Topór Tenczyn
18.08.2018
17:00
Clavia Świątniki Górne
4:1
Skalnik Trzemeśnia
18.08.2018
17:00
Górki Myślenice
1:2
Rokita Kornatka
18.08.2018
18:00
Hejnał Krzyszkowice
:
Orzeł Nowa Wieś
18.08.2018
17:00
Iskra Brzączowice
:
Lubomir Wiśniowa
19.08.2018
17:30
Iskra Głogoczów
:
LKS Trzebunia
19.08.2018
17:00
Beskid Tokarnia
:
Jordan Sum Zakliczyn
19.08.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
5:1
Orzeł K.
18.08.2018
11:00
Olimpia Łobzów
0:0
Trzy Korony Żarnowiec
18.08.2018
17:30
Leśnik Gorenice
8:1
Unia Jaroszowiec
18.08.2018
17:30
Spartak Charsznica
2:2
Laskowianka Laski
18.08.2018
18:00
Strażak Przybysławice
:
Centuria Chechło
19.08.2018
11:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Bolesław Bukowno
19.08.2018
11:00
Hetman Dłużec
:
Błysk Zederman
19.08.2018
16:00
Legion Bydlin
:
Promień Przeginia
19.08.2018
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Ciężkowianka Ciężkowice
2:2
Promyk Bolęcin
18.08.2018
17:00
Start Kamień
5:2
Fablok Chrzanów
18.08.2018
17:00
Wisła Jankowice
1:0
UKS Dulowa
18.08.2018
18:00
Korona Lgota
:
Błyskawica Myślachowice
19.08.2018
14:30
MKS Alwernia
:
Wolanka Wola Filipowska
19.08.2018
17:00
SPRiN Regulice
:
Zagórzanka Zagórze
19.08.2018
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Start Brzezie
:
Gdovia II Gdów
18.08.2018
18:00
Naprzód Ochmanów
3:0
Iskra Zakrzów
18.08.2018
16:30
Rożnowa
0:1
Gwiazda Brzegi
18.08.2018
18:00
Tęcza Słomiróg
:
Dąb Zabierzów Bocheński
19.08.2018
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Batory Wola Batorska
19.08.2018
17:00
Sokół Chorągwica
:
Gryf Wiatowice
19.08.2018
18:00
Wiarusy II
:
Błyskawica Wyciąże
19.08.2018
16:00

Klasa B (Olkusz II)

Dłubnia Trzyciąż
9:1
Cobra Wężerów
18.08.2018
17:00
Victoria Smroków
:
Błyskawica Kolbark
19.08.2018
11:00
Northstar Miechów
:
Błękitni Falniów
19.08.2018
16:00
Strumyk Zarzecze
:
Zryw Przesławice
19.08.2018
17:00
Sokół Gołaczewy
:
Nidzica Słaboszów
19.08.2018
17:00

Centralna Liga Juniorów

Pogoń Szczecin
2:0
Legia Warszawa
18.08.2018
12:00
Lech Poznań
2:1
Motor Lublin
18.08.2018
12:00
Wisła Kraków
1:0
Elana Toruń
18.08.2018
12:00
Korona Kielce
2:1
Arka G.
18.08.2018
11:00
GKS Bełchatów
3:2
Ruch Chorzów
18.08.2018
14:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Zagłębie Lubin
19.08.2018
14:00
Górnik Zabrze
:
Cracovia Kraków
19.08.2018
12:00
Lech Poznań
:
Jagiellonia
21.08.2018
11:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
3:3
BKS Bochnia
18.08.2018
10:00
Zatorzanka Zator
0:3
Dalin Myślenice
18.08.2018
10:00
Podhale Nowy Targ
4:0
Limanovia Limanowa
18.08.2018
10:00
Okocimski Brzesko
1:6
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
18.08.2018
10:00
Puszcza Niepołomice
6:1
Dunajec Nowy Sącz
18.08.2018
10:00
Unia Tarnów
1:1
Profi Zielonki
18.08.2018
10:00
Górnik Wieliczka
:
Sandecja Nowy Sącz
19.08.2018
10:00
Garbarnia Kraków
:
Hutnik Kraków
19.08.2018
11:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Dalin Myślenice
21.08.2018
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dąb P.
0:2
Garbarnia Kraków
18.08.2018
11:00
Sandecja Nowy Sącz
2:2
Hutnik Kraków
18.08.2018
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.08.2018
15:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podhale Nowy Targ
0:10
Pcimianka
18.08.2018
10:00
Unia Tarnów
1:0
Okocimski Brzesko
18.08.2018
10:00
Soła Oświęcim
:
Sandecja II Nowy Sącz
20.08.2018
15:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Cracovia Kraków
4:0
AS Progres Kraków
18.08.2018
10:00
Tarnovia Tarnów
5:0
Limanovia
18.08.2018
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

MKS Trzebinia
:
Karol Wadowice
19.08.2018
11:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
4:0
AZS Wrocław
18.08.2018
11:00
Polonia Poznań
0:11
Medyk Konin
18.08.2018
16:00
Olimpia Szczecin
0:7
Górnik Łęczna
18.08.2018
11:00
Czarni Sosnowiec
3:1
Mitech Żywiec
18.08.2018
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
3:3
AZS UJ Kraków
18.08.2018
11:00
GKS Katowice
1:2
AZS PWSZ Wałbrzych
18.08.2018
13:00

I liga kobiet (południe)

Dargfil Tomaszów Mazowiecki
1:6
Rysy Bukowina Tatrzańska
18.08.2018
13:00
ROW Rybnik
1:2
Wanda Nowa Huta
18.08.2018
16:00
Rekord Bielsko Biała
4:0
Sokół Kolbuszowa Dolna
18.08.2018
15:00
Resovia Rzeszów
:
Czwórka Radom
19.08.2018
12:00
Respekt Myślenice
:
Rolnik Głogówek
19.08.2018
16:00