facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką 

- Myślenicka drużyna reprezentująca Górne Przedmieście od nowego sezonu ponownie rozgrywać będzie swoje spotkania w A-klasie. Mimo że głównym tematem dzisiejszego wywiadu jest nowy sezon, to nie sposób przejść obok wielkiego osiągnięcia i wypełnienia postawionego celu. Jakie czynniki przyczyniły się do tego, że postanowiłeś kontynuować pracę w klubie oraz co zdecydowało o tym, że Górki pozostały w „myślenickiej serie A”?

- To co przed rundą dawało nadzieję, że klub nie upadnie, to bardzo zaangażowany zarząd oraz wspierający ich ludzie związani z Górkami. Udało się skompletować kadrę w zasadzie od podstaw. A później to tylko i wyłącznie praca tych chłopaków. Mróz, deszcz, upał - zespół pracował nad tym, aby jak najlepiej pokazać się w rywalizacji ligowej. Skutek był taki, że pomimo tragicznych początków, z tygodnia na tydzień było coraz lepiej. 

- Za Tobą pół roku pięknej przygody z klubem Górki Myślenice. Chociaż był to niezwykle trudny czas, to ostateczne rozstrzygnięcia przyniosły znakomity sukces w postaci utrzymania zespołu w rozgrywkach A-klasy. Jak oceniasz grę drużyny podczas rundy rewanżowej minionego sezonu?

- Tak jak powiedziałem, z tygodnia na tydzień widoczny był progres. Skutkiem była końcówka sezonu, gdy inni odczuwali zmęczeni rywalizacją ligową, natomiast my coraz bardziej się rozkręcaliśmy i wcielaliśmy w życie plan gry, który nakreśliłem zespołowi. Kluczowym momentem, choć to dziwnie zabrzmi, było przełamanie strachu przed grą w piłkę. Gdy ów lęk został rozmyty, zaczęliśmy po prostu grać coraz lepiej. 

- Samo utrzymanie było kluczowe, co do przyszłości klubu, który od nowego sezonu reprezentować będą dwie drużyny seniorskie. Utworzenie drużyny rezerw to z pewnością kolejna ważna decyzja, dlatego chciałbym Cię zapytać, jak oceniasz nowy projekt Górek?

- Gdy przyszedłem było 14-15 zawodników, którzy mieli wielki problem, aby  wygrać z B-klasowymi zespołami. Teraz jest 44 zawodników do gry w seniorach. Zmarnować taki kapitał ludzki byłoby czymś bardzo nieroztropnym, dlatego klub wcielił w życie ideę, aby powstał drugi zespół Górek. Dla przyszłości sportowej klubu to świetne rozwiązanie.

- Drużyna rezerw, to z pewnością ciekawy projekt, jednak najważniejszym, kontynuowanym już od czternastu sezonów, jest prowadzenie pierwszej ekipy Górek. W dniu siedemnastego lipca rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, wyjątkowo krótkie ze względu na wcześnie ruszające rozgrywki. Jak zawodnicy wypadali na treningach i czy ich frekwencja była zadawalająca?

- W Górkach w tym momencie borykam się z tzw. kłopotem bogactwa. Frekwencja na treningach to 24-26 zawodników, co chyba pokazuje, że jest dobrze. Mam dystans do tego, gdyż w zimie frekwencja też wynosiła ok. 20 zawodników, po czym zostało nas 16-18, a reszta okazała się dotknięta syndromem „słomianego zapału”. 

- Szeroka kadra w zespole amatorskim na poziomie niższych lig krajowych, to z pewnością coś o czym marzy wiele trenerów borykającym się z problemami kadrowymi. Od letniego okresu przygotowawczego w Górkach na treningi regularnie uczestniczy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zawodników. Czy dla Ciebie nadzorowanie większą grupą ludzi jest spełnieniem oczekiwań czy nieco problematyczne?

- Organizacyjnie wymaga to ode mnie dużej pracy. Przy takiej liczbie zawodników jeden trener ma ciężko, ale mnie to cieszy. Ważna dla mnie jest duża intensywność treningu, aby miał on przełożenie na formę, dlatego bardzo starannie planuję wcześniej co będziemy robić. Kilka godzin przed treningiem wiem ilu nas będzie, co daje mi komfort jeżeli idzie o dobór treści treningowych. Ważne jest to, że pomimo iż chłopaki grają za darmo, dołączyło do nas kilku nowych chłopaków, a część z nich na bardzo dobrym poziomie piłkarskim.

- W ostatnim czasie zawodnicy reprezentujący zespół z Górnego Przedmieścia trenowali głównie na swoim obiekcie przy ul. Solidarności 6. Na co trener kładł szczególny nacisk na każdej jednostce treningowej w ramach letnich przygotowań?

- Motoryka i taktyka, aby móc intensywnie walczyć przez pełne dziewięćdziesiąt minut, ale zgodnie z założonym planem, by nie było to bieganie dla samego biegania. 
Mecze kontrolne w wykonaniu naszej ekipy były całkiem niezłe, a same wyniki obiecujące i napawające optymizmem przed zbliżającą się rundą jesienną.

- Jak oceniasz postawę swoich podopiecznych w sparingach?

- Zespół już na końcu rozgrywek grał solidnie, a teraz po dojściu kilku chłopaków, którzy sportowo podnoszą poziom, ta gra jest coraz lepsza. Gdy przejmowałem zespół, to w zimie przegraliśmy gładko z Sępem Droginia 4:1, teraz wygraliśmy 9:0. Krótki czas przygotowań sprawił, że zależało mi, by następny mecz kontrolny zagrać z dobrym zespołem, aby obnażył on nasze braki. Wybór padł na wicemistrza ligi okręgowej Gościbię Sułkowice. Po dobrym meczu wygraliśmy 4:3, choć z przebiegu gry powinniśmy wygrać znacznie wyżej. Oczywiście są to sparingi, ale pokazują nam na czym stoimy. Przed nami jeszcze sparing z Wilgą Koźmice Wielkie. 

- Jednym z elementów, który z pewnością należy głośno podkreślić jest fakt, że zdecydowana większość zawodników nadal będzie występowała w barwach Górek, a do tego myślenicka ekipa zanotowała kilka wzmocnień i wielkich powrotów. Co sądzisz na temat kadry pierwszej drużyny i potencjalnych wzmocnień?

- Problemem będzie wytypowanie osiemnastki meczowej, gdyż niejeden raz poza nią znajdą się zawodnicy, którzy spokojnie mogliby grać w innych A-klasowych zespołach. Wśród sześciu ofensywnych pozycji mam w zasadzie po dwóch równorzędnych zawodników. Zamierzam stosować rotację, tak aby każdy z nich grał, choć łatwe to nie będzie. Jeżeli komuś taka sytuacja nie odpowiada, to ma możliwość grać w drużynie rezerw albo poszukać szczęścia gdzie indziej. Liczy się tylko zespół! 

- Utworzenie drugiego zespołu miało głównie na celu pozostanie jak największej liczby zawodników w Górkach. Czy planujesz korekty w składzie, czyli branie pod uwagę wyróżniających się graczy z ekipy rezerw, a co za tym idzie przesuwanie do Górek II zawodnikom, aby w niższej lidze odzyskali swoją nominalną dyspozycję?

- Oczywiście. Mam nadzieję na pełną symbiozę pomiędzy zespołami. 

- Tradycyjne pytanie, która pojawia się w praktycznie każdym wywiadzie to współpraca na linii zarząd klubu - sztab szkoleniowy. Czy podtrzymujesz swoje zdanie i czy jesteś zadowolony z współpracy oraz warunków w klubie w czasie minionego sezonu, letnich przygotowań, a także zbliżającej się rundy jesiennej?

- Pół roku temu moja bardzo pozytywna ocena mogła okazać się trochę przedwczesna, gdyż wszystko wychodzi w trudnych momentach. Po wspólnym doświadczeniu takowych, muszę podtrzymać bardzo pozytywną ocenę. Dla trenera w ligach amatorskich ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki do pracy. Przede wszystkim czuję od zarządu wielkie wsparcie i zaufanie. Zażyczyłem sobie poprawy murawy i poszerzenia boiska – wszyscy wzięli się do pracy. Zażyczyłem sobie niszowego sprzętu treningowego jak gumy oporowe czy pasy do ćwiczenia ustawienia  formacji – kilka dni później były już zamówione itd.,itd.  Generalnie nasza współpraca jest bardzo dobra i każdemu trenerowi takiej życzę. 

- Coś z czego z pewnością słynie piłkarska ekipa Górek, to świetna atmosfera w klubowej szatni. Nowi piłkarze praktycznie od razu „zarażeni są” tym optymizmem oraz jednością, które cechują nasz zespół. Górki ponownie stały się jedną wielką drużyną, a chciałbym zapytać jak myślisz co ma wpływ na taką atmosferę?

- Takim przykładem jest jeden z naszych nowych zawodników, który w zeszłym sezonie grał w lidze okręgowej i dostał ofertę z solidnego IV-ligowego klubu. Przyszedł do nas na dwa treningi i jeden sparing i zespół, atmosfera go wchłonęła. Generalnie jest bardzo dobra atmosfera. Chłopaki często po ciężkim dniu pracy idą na trening, żeby pobyć ze sobą, pośmiać się, no i przede wszystkim radować się pasją, jaką jest gra w piłkę. 

- Chociaż w rundzie wiosennej spotkań w roli gospodarza na obiekcie przy Solidarności 6 było wyjątkowo mało, to z pewnością mecze z Lubomirem, Wrzosami czy nawet Rokitą zostaną zapamiętane jako świetne widowiska połączone z głośno wspierającą publicznością. Sami kibice licznie uczestniczyli również w meczach kontrolnych. Jak sądzisz co przyciąga kibiców do tak wielkiego oddania swojej lokalnej drużynie piłkarskiej?

- Wszyscy jesteśmy jak rodzina. Kibice są świetni. Nawet po słabych meczach wszyscy byli smutni razem z zawodnikami, zero krytyki czy wylewania życiowych frustracji. Gdy graliśmy sparing z Gościbią, to goście byli w szoku, że w środku tygodnia o 19:00 grają przy publice, jakiej nie doświadczysz na poziomie ligowym. Podobnie na wyjazdach, zazwyczaj naszych kibiców jest więcej niż miejscowych. To wszystko razem buduje taką atmosferę. 

- Atmosfera w szatni, żywiołowo dopingująca publiczność, bardzo rozwinięta medialność czy też bezinteresowne zaangażowanie wielu osób jak np. fotografa czy jednego z kibiców zawożącego swoim prywatnym busem pozostałych sympatyków na mecz, to tylko niektóre elementy sprawiające, że Górki wyróżniają się na tle innych drużyn. Czy w swojej trenerskiej karierze spotkałeś się z takim zjawiskiem, które panuje na Górnym Przedmieściu już od kilkunastu lat?

- Trenuje od siedmiu lat, ale aż takiego zaangażowania nie spotkałem nigdzie. 

- Letnia przerwa to burzliwy czas dla działaczy związkowych, a ostateczne decyzje jakie zostały podjęte to utrzymanie szesnastu drużyn w A-klasie. Jak myślisz, który z rywali będzie walczył o czołowe lokaty, a który może być przewidziany do opuszczenia rozgrywek w dosyć wyrównanej lidze, zważywszy na to, że możliwy jest spadek nawet czterech ekip. 

- Generalnie nie zawracam sobie tym głowy. Patrzę na nasz zespół, aby z meczu na mecz grać coraz lepiej. Mamy piętnaście pojedynków i koncentruję się tylko na najbliższym meczu. Po pierwszej rundzie tabela pokaże, kto o co walczy. Ja jestem optymistycznie nastawiony przed startem, ale podstawą sukcesu jest praca, praca i jeszcze raz praca.

- W Górkach jako Trener dałeś się poznać jako człowiek niezwykle ambitny, który zawsze zakłada sobie odważne cele. Klasyk mawia, że kto nie idzie do przodu, a staje w miejscu, ten się cofa o dwa kroki w tył, a więc chciałbym zagadnąć na temat Twoich planów, co do drużyny na nowy sezon oraz co będzie naszą największą siłą?

- Celem jest wygrać każdy następny mecz. 

- Pytaniem kończącym wywiad będzie mała analogia. W 2015 roku Górki po rewolucji kadrowej i trudnej sytuacji punktowej po pierwszej fazie sezonu pozostały w B-klasie, a dwa lata później cieszyliśmy się z awansu. Teraz myśleniczanie pozostali w A-klasie po równie trudnej rundzie rewanżowej i jeszcze większych zmianach kadrowych, a więc kierujemy pytanie jak oceniasz szansę ekipy Górek przed nowym sezonem, w którym myśleniczanie nie jako beniaminek przewidziany do spadku, a solidny zespół rozpoczną walkę o miejmy nadzieję czołowe lokaty?

- Górki to ciekawy i pracowity zespół. Jeżeli przechodzisz przez zagracony pokój, aby dojść do drzwi, to masz dwie możliwości. Albo spoglądasz na końcowy cel, czyli drzwi, co wiąże się z tym, że przy pierwszej przeszkodzie przewrócisz się, a przy dwunastej już nie będzie sił, aby powstać z ziemi. Jest druga droga: idziesz i koncentrujesz się po kolei na każdej następnej przeszkodzie, aby ją przejść, a wtedy dojdziesz do celu cały i zdrowy. Ja preferuje drugie podejście. Liczy się każdy następny mecz, a co z tego wyniknie pokaże tabela po uporaniu się z trzydziestoma przeszkodami. Słowa łatwo rzucać, ale znaczenie mają czyny. 

- Na koniec proszę krótkie przesłanie kierowane do naszych kibiców, aby już od pierwszego weekendu sierpnia, aż do końcowych dni października, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wspierali swój zespół na dobre i na złe w rozgrywkach ligowych myślenickiej A-klasy.

- Niewątpliwie dla całych Górek to piękny czas. Nasze mecze dają wiele emocji, ale też są coraz lepszymi widowiskami, co niewątpliwie sprawia, że tylu kibiców nas wspiera. Życzę nam wszystkim, aby był to niezapomniany sezon, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Oliwier Bzowski; fot. Paweł Biela

Dodano: 2018-07-31 10:12:50


Zobacz też: Klasa A (Myślenice)

Górki Myślenice  wywiad 

Komentarze


Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
1:2
Arka Gdynia
20.10.2018
18:00
Lech Poznań
2:1
Korona Kielce
20.10.2018
20:30
Zagłębie Sosnowiec
3:1
Miedź Legnica
20.10.2018
15:30
Zagłębie Lubin
3:3
Wisła Płock
21.10.2018
15:30
Legia Warszawa
:
Wisła Kraków
21.10.2018
18:00
Cracovia Kraków
:
Górnik Zabrze
22.10.2018
18:00

I liga

ŁKS Łódź
2:0
GKS Jastrzębie
20.10.2018
15:00
Bytovia Bytów
1:1
Odra Opole
20.10.2018
16:00
GKS Tychy
0:0
Raków Częstochowa
20.10.2018
17:45
Podbeskidzie Bielsko Biała
2:1
Chojniczanka Chojnice
20.10.2018
18:00
Stomil Olsztyn
2:2
Puszcza Niepołomice
20.10.2018
15:30
Warta Poznań
2:1
Chrobry Głogów
21.10.2018
14:00
GKS Katowice
:
Garbarnia Kraków
23.10.2018
17:00
Odra Opole
:
Warta Poznań
24.10.2018
19:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Stomil Olsztyn
24.10.2018
18:00
Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
24.10.2018
17:00
GKS Jastrzębie
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
24.10.2018
18:00
Raków Częstochowa
:
ŁKS Łódź
24.10.2018
17:00

II liga

Siarka Tarnobrzeg
0:3
Górnik Łęczna
20.10.2018
15:00
Radomiak Radom
3:2
Pogoń Siedlce
20.10.2018
15:00
GKS Bełchatów
0:0
Elana Toruń
20.10.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
3:4
Resovia Rzeszów
20.10.2018
18:00
Olimpia Elbląg
0:0
ROW Rybnik
20.10.2018
19:45
Skra Częstochowa
1:0
Błękitni Stargard
20.10.2018
15:30
Ruch Chorzów
1:3
Widzew Łódź
20.10.2018
18:00
Rozwój Katowice
2:1
Gryf Wejherowo
20.10.2018
15:00
Elana Toruń
:
Ruch Chorzów
24.10.2018
15:00

III liga, gr. IV

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:1
Hutnik Kraków
20.10.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
1:0
Sokół Sieniawa
20.10.2018
14:00
Stal Rzeszów
2:2
Motor Lublin
20.10.2018
15:00
Wiślanie Jaśkowice
2:1
Czarni Połaniec
20.10.2018
15:00
Avia Świdnik
1:1
Podlasie Biała Podlaska
20.10.2018
15:00
Chełmianka Chełm
1:3
Stal Kraśnik
20.10.2018
15:30
KSZO Ostrowiec Św.
3:0
Wisła Sandomierz
20.10.2018
19:29
Soła Oświęcim
1:0
Spartakus Daleszyce
20.10.2018
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
2:0
Wisła Puławy
20.10.2018
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

MKS Trzebinia
0:2
Clepardia Kraków
20.10.2018
15:00
Dalin Myślenice
1:2
Unia Oświęcim
20.10.2018
15:00
KS Olkusz
2:1
Beskid Andrychów
20.10.2018
15:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
1:0
Pcimianka Pcim
21.10.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
Jutrzenka Giebułtów
21.10.2018
12:00
LKS Jawiszowice
2:3
Orzeł Ryczów
21.10.2018
15:00
Kaszowianka Kaszów
0:3
Wiślanka Grabie
21.10.2018
14:00
Słomniczanka Słomniki
1:0
Górnik Wieliczka
21.10.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

LKS Szaflary
0:3
Glinik Gorlice
20.10.2018
15:00
Poprad Muszyna
1:0
BKS Bochnia
20.10.2018
14:30
Okocimski Brzesko
1:0
Lubań Maniowy
20.10.2018
15:00
Watra Białka Tatrzańska
4:1
Barciczanka Barcice
20.10.2018
15:00
Orkan Szczyrzyc
2:1
Olimpia Pisarzowa
20.10.2018
15:00
Limanovia Limanowa
2:0
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
1:1
Tarnovia Tarnów
21.10.2018
15:00
GKS Drwinia
0:2
Unia Tarnów
21.10.2018
15:00
Orkan Szczyrzyc
:
Limanovia Limanowa
24.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Pogoń Miechów
1:4
Zieleńczanka Zielonki
20.10.2018
15:00
Grębałowianka Kraków
0:0
Spójnia Osiek
20.10.2018
15:00
Piliczanka Pilica
2:3
Przebój Wolbrom
20.10.2018
15:00
Orzeł Iwanowice
2:2
Przemsza Klucze
21.10.2018
15:00
Proszowianka Proszowice
0:0
LOT Balice
21.10.2018
15:00
Bibiczanka Bibice
0:3
Sokół Kocmyrzów
21.10.2018
15:00
Prądnik Sułoszowa
1:1
Prądniczanka Kraków
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:1
Wieczysta Kraków
20.10.2018
11:00
Iskra Radwanowice
5:1
Hutnik II Kraków
20.10.2018
15:00
Prokocim Kraków
1:1
Skawinka Skawina
20.10.2018
15:00
Świt Krzeszowice
1:3
Błękitni Modlnica
20.10.2018
15:00
Nadwiślan Kraków
2:3
Wiślanie II Jaśkowice
20.10.2018
15:00
Garbarnia II Kraków
6:0
Bronowianka Kraków
21.10.2018
11:00
Piast Wołowice
0:0
TS Węgrzce
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Orzeł Myślenice
1:2
Raba Dobczyce
20.10.2018
15:00
Karpaty Siepraw
1:1
Tempo Rzeszotary
20.10.2018
15:00
Gościbia Sułkowice
1:3
Wiarusy Igołomia
20.10.2018
11:00
Gdovia Gdów
1:3
Dziecanovia Dziekanowice
20.10.2018
15:00
LKS Śledziejowice
2:0
Radziszowianka Radziszów
20.10.2018
15:00
Pasternik Ochojno
2:7
Czarni Staniątki
21.10.2018
15:30
Wróblowianka Wróblowice
1:3
Targowianka Targowisko
21.10.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Halniak Maków Podhalański
1:4
Tempo Białka
20.10.2018
15:00
Arka Babice
1:0
Kalwarianka Kalwaria Z.
20.10.2018
15:00
LKS Żarki
1:1
Niwa Nowa Wieś
20.10.2018
15:00
LKS Rajsko
3:2
Brzezina Osiek
20.10.2018
15:00
Relaks Wysoka
5:0
Garbarz Zembrzyce
20.10.2018
11:00
Nadwiślanin Gromiec
0:1
KS Chełmek
21.10.2018
15:00
Victoria Jaworzno
9:0
Sosnowianka Stanisław Dln
21.10.2018
14:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia B.
0:1
Rylovia Rylowa
20.10.2018
15:00
Olimpia Kąty
1:1
Orzeł Dębno
20.10.2018
15:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
1:1
Jadowniczanka Jadowniki
20.10.2018
15:00
Strażak Mokrzyska
3:1
Arkadia Olszyny
20.10.2018
15:00
Sokół Maszkienice
8:2
Tarnavia
21.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
3:1
Radłovia Radłów
21.10.2018
15:30
Raba Książnice
4:0
LKS Gnojnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wola Radłowska
1:1
Metal Tarnów
20.10.2018
15:00
LKS Ładna
1:6
Zorza Zaczarnie
20.10.2018
15:00
Tuchovia Tuchów
1:0
Wolania Wola Rzędzińska
20.10.2018
15:00
KS US Śmigno
0:7
Polan Żabno
21.10.2018
11:30
Pogórze
1:0
LUKS Skrzyszów
21.10.2018
14:00
Ciężkowianka Ciężkowice
1:1
Dunajec Zbylitowska Góra
21.10.2018
14:00
Wisła Szczucin
1:2
Olimpia Wojnicz
21.10.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
1:2
GLKS Gromnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Sokół Słopnice
3:2
Ogniwo Piwniczna Zdrój
20.10.2018
15:00
LKS Łużna
2:0
Zalesianka
20.10.2018
15:00
Orzeł Wojnarowa
4:0
KS Tymbark
20.10.2018
15:00
Sokół Stary Sącz
3:1
LKS Rupniów
20.10.2018
15:00
Jarmuta
3:0
Huragan Waksmund
20.10.2018
14:30
Laskovia
1:5
Skalnik Kamionka Wielka
20.10.2018
15:00
Wierchy Rabka Zdrój
6:0
Kolejarz Stróże
20.10.2018
15:30
Poprad Rytro
3:3
Gród Podegrodzie
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
4:2
Michałowianka Michałowice
20.10.2018
15:00
LKS Niedźwiedź
2:1
Czarni 03 Grzegorzowice
20.10.2018
15:30
Spartak Wielkanoc
5:2
Wierzbowianka Wierzbno
20.10.2018
15:00
Strażak Goszcza
1:0
Ekler Baranówka
21.10.2018
15:30
Szreniawa Koszyce
:
Orzeł Bębło
21.10.2018
15:30
Kapitol Racławice
1:1
Jastrzębiec Książ Wielki
21.10.2018
11:00
Juvenia Prandocin
2:2
Galicja Raciborowice
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
3:1
Lotnik Kryspinów
20.10.2018
14:00
Wisła Jeziorzany
2:3
Sportowiec Modlniczka
20.10.2018
15:00
Liszczanka Liszki
:
Górzanka Nawojowa Góra
20.10.2018
15:30
Kmita Zabierzów
2:1
Tęcza Piekary
20.10.2018
15:00
Orlęta Rudawa
3:1
Sokół Rybna
21.10.2018
12:00
Wisła Czernichów
1:3
JKS Zelków
21.10.2018
15:00
Nadwiślan Rusocice
3:1
Strażak Rączna
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
4:0
Strzelcy Kraków
20.10.2018
15:00
Dąbski Kraków
2:2
Iskra Krzęcin
20.10.2018
15:30
Cedronka Wola Radziszowska
1:2
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:00
Wawel Kraków
1:3
Gajowianka Gaj
20.10.2018
15:30
Podgórze Kraków
2:1
Bieżanowianka Kraków
20.10.2018
12:00
Radziszowianka II
1:3
Tramwaj Kraków
21.10.2018
15:00
Płomień Kostrze
1:6
Krakus Swoszowice
21.10.2018
14:00

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
1:5
Czarnochowice
20.10.2018
15:00
Wieliczanka Wieliczka
2:5
Błękitni Bodzanów
20.10.2018
15:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
1:1
Zryw Szarów
21.10.2018
10:00
Piłkarz Podłęże
0:1
Zieloni Niegowić
21.10.2018
14:00
Piast Łapanów
3:3
Złomex Branice
21.10.2018
15:00
Strażak Kokotów
1:2
Wolni Kłaj
21.10.2018
15:00
Wilga Koźmice Wielkie
3:3
UKS Sygneczów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:1
Iskra Głogoczów
20.10.2018
16:00
Skalnik Trzemeśnia
3:4
Jordan Sum Zakliczyn
20.10.2018
16:00
Beskid Tokarnia
5:0
Clavia Świątniki Górne
20.10.2018
15:00
Zielonka Wrząsowice
2:3
Iskra Brzączowice
20.10.2018
16:00
LKS Rudnik
1:1
Górki Myślenice
20.10.2018
14:30
Rokita Kornatka
3:0
LKS Trzebunia
21.10.2018
15:00
Orzeł Nowa Wieś
1:0
Lubomir Wiśniowa
21.10.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:5
Bolesław Bukowno
20.10.2018
15:00
Promień Przeginia
0:1
Pilica Wierbka
20.10.2018
15:00
Wielmożanka Wielmoża
3:2
Strażak Przybysławice
21.10.2018
11:00
Orzeł K.
5:5
Trzy Korony Żarnowiec
21.10.2018
11:00
Spartak Charsznica
6:2
Hetman Dłużec
21.10.2018
11:00
Unia Jaroszowiec
0:5
Centuria Chechło
21.10.2018
14:00
Leśnik Gorenice
2:1
Błysk Zederman
21.10.2018
15:00
Legion Bydlin
:
Olimpia Łobzów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Zagórzanka Zagórze
6:2
Wolanka Wola Filipowska
20.10.2018
15:00
Tęcza Tenczynek
1:2
Błyskawica Myślachowice
20.10.2018
15:00
Ciężkowianka Jaworzno
2:0
UKS Dulowa
20.10.2018
15:00
MKS Libiąż
3:0
Wisła Jankowice
20.10.2018
15:00
MKS Alwernia
0:1
Fablok Chrzanów
21.10.2018
15:00
Korona Lgota
1:2
Start Kamień
21.10.2018
15:00
SPRiN Regulice
3:3
Victoria Zalas
21.10.2018
15:00
MKS Libiąż
:
MKS Alwernia
24.10.2018
19:00

Klasa B (Kraków I)

Olimpia Czaple Wielkie
:
Słomniczanka II Słomniki
21.10.2018
15:00
Orzeł II Iwanowice
7:0
Iskra Pałecznica
21.10.2018
12:00
LKS Polanowice
0:4
Płomień Kościelec
21.10.2018
15:30
LKS Niedźwiedź II
1:0
Novi Narama
21.10.2018
14:00
Agricola Klimontów
2:4
Sparta Skrzeszowice
21.10.2018
11:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Milenium Radziemice
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
9:3
Błękitni Czułówek
20.10.2018
15:00
Fitball Szklary
2:3
Sparta Przeginia Duchowna
20.10.2018
15:00
Wisła Rząska
3:3
Potok Więckowice
20.10.2018
15:30
Gwiazda Ściejowice
0:2
Tyniec Kraków
21.10.2018
15:00
Kmita II Zabierzów
:
Lotnik II Kryspinów
21.10.2018
15:00
Iskra Czułów
1:0
Niegoszowianka
21.10.2018
15:30

Klasa B (Kraków III)

Zawisza Sulechów
:
Polonia Wilczkowice
20.10.2018
15:00
Clepardia II Kraków
7:1
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
13:00
Orzeł II Bębło
3:3
MKS Skała 2004
21.10.2018
15:30
Grębałowianka II Kraków
:
Fairant Kraków
21.10.2018
15:00
Albertus Kraków
0:9
Błękitni II Modlnica
21.10.2018
15:00
Kabel
5:1
Bronowicki/Bratniak Kraków
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Rybitwy Kraków
11:2
Gajowianka II Gaj
20.10.2018
15:00
Universum Kraków
2:1
Trzebol Wielkie Drogi
21.10.2018
15:00
Pychowianka Kraków
2:3
Rzozovia Rzozów
21.10.2018
15:00
TKKF Kliny Kraków
7:3
Piast Skawina
21.10.2018
11:00
Pogoń Skotniki
7:1
Grom Kraków
21.10.2018
14:00
Borkowianka Borek Sz.
7:0
Pozowianka Pozowice
21.10.2018
15:30

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
4:1
Sokół Chorągwica
20.10.2018
15:00
Dąb Zabierzów Bocheński
8:1
Błyskawica Wyciąże
20.10.2018
15:00
Gwiazda Brzegi
6:1
Tęcza Słomiróg
20.10.2018
15:00
Rożnowa
1:3
Batory Wola Batorska
20.10.2018
15:00
Gryf Wiatowice
1:1
Wiarusy II
21.10.2018
15:00
Iskra Zakrzów
3:0
Start Brzezie
21.10.2018
15:00
Gdovia II Gdów
3:0
Wilga Instalbud Golkowice
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice I)

Orzeł II Myślenice
1:2
Sokół Borzęta
20.10.2018
15:00
Sęp Droginia
1:0
Górki II Myślenice
20.10.2018
15:00
Karpaty II Siepraw
2:1
Szczebel Lubień
21.10.2018
15:00
Grodzisko Raciechowice
2:1
Wicher Stróża
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice II)

Gościbia II Sułkowice
:
Raba II Dobczyce
20.10.2018
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Staw Polanka
21.10.2018
14:00
Dukla Bysina
:
Radwan Skomielna Czarna
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
1:1
Stare Bukowno
21.10.2018
11:30
Piliczanka Pilica
3:0
Przemsza II Klucze
21.10.2018
11:00
Hetman II Dłużec
:
Przebój II Wolbrom
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
0:1
Błyskawica Kolbark
20.10.2018
15:00
Dłubnia Trzyciąż
4:2
Trzy Buki Wierzchowisko
20.10.2018
15:00
Sokół Gołaczewy
8:0
Błękitni Falniów
21.10.2018
15:00
Nidzica Słaboszów
1:1
Zryw Przesławice
21.10.2018
15:00
Victoria Smroków
2:1
Czapla Czaple Male
21.10.2018
11:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
0:4
Promień Zakrzowiec
20.10.2018
14:00
Górnik II Wieliczka
2:0
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
21.10.2018
12:30

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
0:2
Zagłębie Lubin
20.10.2018
12:00
Pogoń Szczecin
1:1
Arka G.
20.10.2018
12:00
Wisła Kraków
0:0
GKS Bełchatów
20.10.2018
12:00
Śląsk Wrocław
1:4
Korona Kielce
20.10.2018
12:00
Escola Varsovia Warszawa
3:1
Górnik Zabrze
21.10.2018
15:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Legia Warszawa
24.10.2018
15:30
Zagłębie Lubin
:
Jagiellonia
24.10.2018
11:00

Małopolska Liga Juniorów

Garbarnia Kraków
4:0
Unia Tarnów
20.10.2018
11:00
Zatorzanka Zator
2:5
Górnik Wieliczka
20.10.2018
13:00
Hutnik Kraków
3:0 v.o.
Sokół Słopnice
20.10.2018
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7:1
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Podhale Nowy Targ
9:0
Okocimski Brzesko
21.10.2018
10:00
Limanovia Limanowa
1:3
Puszcza Niepołomice
21.10.2018
11:00
Profi Zielonki
:
BKS Bochnia
23.10.2018
14:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
0:1
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Sandecja Nowy Sącz
4:0
Garbarnia Kraków
20.10.2018
10:00
Dąb P.
3:0
Podgórze Kraków
20.10.2018
11:00
Hutnik Kraków
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.10.2018
12:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podhale Nowy Targ
1:4
Dalin Myślenice
20.10.2018
10:00
Victoria Jaworzno
3:0
Okocimski Brzesko
20.10.2018
 
Unia Tarnów
3:1
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Pcimianka
0:2
Soła Oświęcim
20.10.2018
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Cracovia Kraków
8:0
Krakus Nowa Huta
20.10.2018
10:00
Glinik
0:2
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Unia Oświęcim
1:1
Unia Tarnów
20.10.2018
12:00
AS Progres Kraków
5:1
Limanovia
21.10.2018
15:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
1:3
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Okocimski Brzesko
2:0
Orzeł Myślenice
20.10.2018
15:00
Unia II Tarnów
0:10
Karol Wadowice
20.10.2018
12:00
MKS Trzebinia
1:1
Hutnik Kraków
21.10.2018
10:00

Ekstraliga Kobiet

Polonia Poznań
0:8
Górnik Łęczna
20.10.2018
17:00
Medyk Konin
3:3
AZS PWSZ Wałbrzych
20.10.2018
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
0:1
SMS Łódź
20.10.2018
11:00
Czarni Sosnowiec
4:1
GKS Katowice
20.10.2018
11:00
AZS UJ Kraków
1:1
Olimpia Szczecin
20.10.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:2
AZS Wrocław
20.10.2018
11:00
SMS Łódź
:
AZS UJ Kraków
24.10.2018
15:00
Górnik Łęczna
:
AZS PWSZ Wałbrzych
24.10.2018
15:00
AZS Wrocław
:
Medyk Konin
24.10.2018
15:00
Olimpia Szczecin
:
Mitech Żywiec
24.10.2018
 
Polonia Poznań
:
Czarni Sosnowiec
24.10.2018
 
GKS Katowice
:
AZS PSW Biała Podlaska
24.10.2018
 

I liga kobiet (południe)

Tarnovia Tarnów
0:1
Sokół Kolbuszowa Dolna
20.10.2018
15:00
Rolnik Głogówek
3:1
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:30
ROW Rybnik
1:0
Resovia Rzeszów
20.10.2018
13:00
ISD-AJD Częstochowa
1:3
Czwórka Radom
21.10.2018
11:00
Respekt Myślenice
2:7
Rysy Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Rekord Bielsko Biała
2:0
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
21.10.2018
15:00

II liga małopolska kobiet

Prądniczanka Kraków
2:3
Starówka Nowy Sącz
20.10.2018
11:00
Łysica Bodzentyn
2:1
KSP Kielce
20.10.2018
14:00
Sparta Daleszyce
1:4
UKS Staszkówka Jelna
20.10.2018
14:00
Widok Lublin
3:0
Potok Sitno
20.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
1:2
LKS Wierzchowiska
21.10.2018
13:00
Resovia II Rzeszów
0:0
GKS Majdan Sieniawski
21.10.2018
14:00

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
2:0
Górnik Wieliczka
20.10.2018
15:30
Pogorzanka Pogorzyce
0:5
FSA Kraków
20.10.2018
15:30
Bronowianka Kraków
3:1
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
14:00
Olimpia Osieczany
12:1
Rysy II Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Piast Skawina
0:4
Iskra Brzezinka KKPN
21.10.2018
10:00
Puszcza Niepołomice
1:2
Tuchovia Tuchów
21.10.2018
15:00

I liga futsalu (południe)

Heiro Rzeszów
4:4
Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój
20.10.2018
18:00
GKS Futsal Tychy
:
FC Pyskowice
21.10.2018
15:00
Berland OSiR Komprachcice
:
GST Gliwice
21.10.2018
17:00
Odra Futsal Opole
:
Gwiazda Ruda Śląska
21.10.2018
16:30
Futsal Team Brzeg
:
Futsal Nowiny
21.10.2018
18:00
AZS UMCS Lublin
:
KS Polkowice
21.10.2018
17:00