facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Czajka: Celem jest wygrać każdy następny mecz

Wywiad z trenerem LKS Górki Myślenice - Wojciechem Czajką 

- Myślenicka drużyna reprezentująca Górne Przedmieście od nowego sezonu ponownie rozgrywać będzie swoje spotkania w A-klasie. Mimo że głównym tematem dzisiejszego wywiadu jest nowy sezon, to nie sposób przejść obok wielkiego osiągnięcia i wypełnienia postawionego celu. Jakie czynniki przyczyniły się do tego, że postanowiłeś kontynuować pracę w klubie oraz co zdecydowało o tym, że Górki pozostały w „myślenickiej serie A”?

- To co przed rundą dawało nadzieję, że klub nie upadnie, to bardzo zaangażowany zarząd oraz wspierający ich ludzie związani z Górkami. Udało się skompletować kadrę w zasadzie od podstaw. A później to tylko i wyłącznie praca tych chłopaków. Mróz, deszcz, upał - zespół pracował nad tym, aby jak najlepiej pokazać się w rywalizacji ligowej. Skutek był taki, że pomimo tragicznych początków, z tygodnia na tydzień było coraz lepiej. 

- Za Tobą pół roku pięknej przygody z klubem Górki Myślenice. Chociaż był to niezwykle trudny czas, to ostateczne rozstrzygnięcia przyniosły znakomity sukces w postaci utrzymania zespołu w rozgrywkach A-klasy. Jak oceniasz grę drużyny podczas rundy rewanżowej minionego sezonu?

- Tak jak powiedziałem, z tygodnia na tydzień widoczny był progres. Skutkiem była końcówka sezonu, gdy inni odczuwali zmęczeni rywalizacją ligową, natomiast my coraz bardziej się rozkręcaliśmy i wcielaliśmy w życie plan gry, który nakreśliłem zespołowi. Kluczowym momentem, choć to dziwnie zabrzmi, było przełamanie strachu przed grą w piłkę. Gdy ów lęk został rozmyty, zaczęliśmy po prostu grać coraz lepiej. 

- Samo utrzymanie było kluczowe, co do przyszłości klubu, który od nowego sezonu reprezentować będą dwie drużyny seniorskie. Utworzenie drużyny rezerw to z pewnością kolejna ważna decyzja, dlatego chciałbym Cię zapytać, jak oceniasz nowy projekt Górek?

- Gdy przyszedłem było 14-15 zawodników, którzy mieli wielki problem, aby  wygrać z B-klasowymi zespołami. Teraz jest 44 zawodników do gry w seniorach. Zmarnować taki kapitał ludzki byłoby czymś bardzo nieroztropnym, dlatego klub wcielił w życie ideę, aby powstał drugi zespół Górek. Dla przyszłości sportowej klubu to świetne rozwiązanie.

- Drużyna rezerw, to z pewnością ciekawy projekt, jednak najważniejszym, kontynuowanym już od czternastu sezonów, jest prowadzenie pierwszej ekipy Górek. W dniu siedemnastego lipca rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, wyjątkowo krótkie ze względu na wcześnie ruszające rozgrywki. Jak zawodnicy wypadali na treningach i czy ich frekwencja była zadawalająca?

- W Górkach w tym momencie borykam się z tzw. kłopotem bogactwa. Frekwencja na treningach to 24-26 zawodników, co chyba pokazuje, że jest dobrze. Mam dystans do tego, gdyż w zimie frekwencja też wynosiła ok. 20 zawodników, po czym zostało nas 16-18, a reszta okazała się dotknięta syndromem „słomianego zapału”. 

- Szeroka kadra w zespole amatorskim na poziomie niższych lig krajowych, to z pewnością coś o czym marzy wiele trenerów borykającym się z problemami kadrowymi. Od letniego okresu przygotowawczego w Górkach na treningi regularnie uczestniczy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zawodników. Czy dla Ciebie nadzorowanie większą grupą ludzi jest spełnieniem oczekiwań czy nieco problematyczne?

- Organizacyjnie wymaga to ode mnie dużej pracy. Przy takiej liczbie zawodników jeden trener ma ciężko, ale mnie to cieszy. Ważna dla mnie jest duża intensywność treningu, aby miał on przełożenie na formę, dlatego bardzo starannie planuję wcześniej co będziemy robić. Kilka godzin przed treningiem wiem ilu nas będzie, co daje mi komfort jeżeli idzie o dobór treści treningowych. Ważne jest to, że pomimo iż chłopaki grają za darmo, dołączyło do nas kilku nowych chłopaków, a część z nich na bardzo dobrym poziomie piłkarskim.

- W ostatnim czasie zawodnicy reprezentujący zespół z Górnego Przedmieścia trenowali głównie na swoim obiekcie przy ul. Solidarności 6. Na co trener kładł szczególny nacisk na każdej jednostce treningowej w ramach letnich przygotowań?

- Motoryka i taktyka, aby móc intensywnie walczyć przez pełne dziewięćdziesiąt minut, ale zgodnie z założonym planem, by nie było to bieganie dla samego biegania. 
Mecze kontrolne w wykonaniu naszej ekipy były całkiem niezłe, a same wyniki obiecujące i napawające optymizmem przed zbliżającą się rundą jesienną.

- Jak oceniasz postawę swoich podopiecznych w sparingach?

- Zespół już na końcu rozgrywek grał solidnie, a teraz po dojściu kilku chłopaków, którzy sportowo podnoszą poziom, ta gra jest coraz lepsza. Gdy przejmowałem zespół, to w zimie przegraliśmy gładko z Sępem Droginia 4:1, teraz wygraliśmy 9:0. Krótki czas przygotowań sprawił, że zależało mi, by następny mecz kontrolny zagrać z dobrym zespołem, aby obnażył on nasze braki. Wybór padł na wicemistrza ligi okręgowej Gościbię Sułkowice. Po dobrym meczu wygraliśmy 4:3, choć z przebiegu gry powinniśmy wygrać znacznie wyżej. Oczywiście są to sparingi, ale pokazują nam na czym stoimy. Przed nami jeszcze sparing z Wilgą Koźmice Wielkie. 

- Jednym z elementów, który z pewnością należy głośno podkreślić jest fakt, że zdecydowana większość zawodników nadal będzie występowała w barwach Górek, a do tego myślenicka ekipa zanotowała kilka wzmocnień i wielkich powrotów. Co sądzisz na temat kadry pierwszej drużyny i potencjalnych wzmocnień?

- Problemem będzie wytypowanie osiemnastki meczowej, gdyż niejeden raz poza nią znajdą się zawodnicy, którzy spokojnie mogliby grać w innych A-klasowych zespołach. Wśród sześciu ofensywnych pozycji mam w zasadzie po dwóch równorzędnych zawodników. Zamierzam stosować rotację, tak aby każdy z nich grał, choć łatwe to nie będzie. Jeżeli komuś taka sytuacja nie odpowiada, to ma możliwość grać w drużynie rezerw albo poszukać szczęścia gdzie indziej. Liczy się tylko zespół! 

- Utworzenie drugiego zespołu miało głównie na celu pozostanie jak największej liczby zawodników w Górkach. Czy planujesz korekty w składzie, czyli branie pod uwagę wyróżniających się graczy z ekipy rezerw, a co za tym idzie przesuwanie do Górek II zawodnikom, aby w niższej lidze odzyskali swoją nominalną dyspozycję?

- Oczywiście. Mam nadzieję na pełną symbiozę pomiędzy zespołami. 

- Tradycyjne pytanie, która pojawia się w praktycznie każdym wywiadzie to współpraca na linii zarząd klubu - sztab szkoleniowy. Czy podtrzymujesz swoje zdanie i czy jesteś zadowolony z współpracy oraz warunków w klubie w czasie minionego sezonu, letnich przygotowań, a także zbliżającej się rundy jesiennej?

- Pół roku temu moja bardzo pozytywna ocena mogła okazać się trochę przedwczesna, gdyż wszystko wychodzi w trudnych momentach. Po wspólnym doświadczeniu takowych, muszę podtrzymać bardzo pozytywną ocenę. Dla trenera w ligach amatorskich ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki do pracy. Przede wszystkim czuję od zarządu wielkie wsparcie i zaufanie. Zażyczyłem sobie poprawy murawy i poszerzenia boiska – wszyscy wzięli się do pracy. Zażyczyłem sobie niszowego sprzętu treningowego jak gumy oporowe czy pasy do ćwiczenia ustawienia  formacji – kilka dni później były już zamówione itd.,itd.  Generalnie nasza współpraca jest bardzo dobra i każdemu trenerowi takiej życzę. 

- Coś z czego z pewnością słynie piłkarska ekipa Górek, to świetna atmosfera w klubowej szatni. Nowi piłkarze praktycznie od razu „zarażeni są” tym optymizmem oraz jednością, które cechują nasz zespół. Górki ponownie stały się jedną wielką drużyną, a chciałbym zapytać jak myślisz co ma wpływ na taką atmosferę?

- Takim przykładem jest jeden z naszych nowych zawodników, który w zeszłym sezonie grał w lidze okręgowej i dostał ofertę z solidnego IV-ligowego klubu. Przyszedł do nas na dwa treningi i jeden sparing i zespół, atmosfera go wchłonęła. Generalnie jest bardzo dobra atmosfera. Chłopaki często po ciężkim dniu pracy idą na trening, żeby pobyć ze sobą, pośmiać się, no i przede wszystkim radować się pasją, jaką jest gra w piłkę. 

- Chociaż w rundzie wiosennej spotkań w roli gospodarza na obiekcie przy Solidarności 6 było wyjątkowo mało, to z pewnością mecze z Lubomirem, Wrzosami czy nawet Rokitą zostaną zapamiętane jako świetne widowiska połączone z głośno wspierającą publicznością. Sami kibice licznie uczestniczyli również w meczach kontrolnych. Jak sądzisz co przyciąga kibiców do tak wielkiego oddania swojej lokalnej drużynie piłkarskiej?

- Wszyscy jesteśmy jak rodzina. Kibice są świetni. Nawet po słabych meczach wszyscy byli smutni razem z zawodnikami, zero krytyki czy wylewania życiowych frustracji. Gdy graliśmy sparing z Gościbią, to goście byli w szoku, że w środku tygodnia o 19:00 grają przy publice, jakiej nie doświadczysz na poziomie ligowym. Podobnie na wyjazdach, zazwyczaj naszych kibiców jest więcej niż miejscowych. To wszystko razem buduje taką atmosferę. 

- Atmosfera w szatni, żywiołowo dopingująca publiczność, bardzo rozwinięta medialność czy też bezinteresowne zaangażowanie wielu osób jak np. fotografa czy jednego z kibiców zawożącego swoim prywatnym busem pozostałych sympatyków na mecz, to tylko niektóre elementy sprawiające, że Górki wyróżniają się na tle innych drużyn. Czy w swojej trenerskiej karierze spotkałeś się z takim zjawiskiem, które panuje na Górnym Przedmieściu już od kilkunastu lat?

- Trenuje od siedmiu lat, ale aż takiego zaangażowania nie spotkałem nigdzie. 

- Letnia przerwa to burzliwy czas dla działaczy związkowych, a ostateczne decyzje jakie zostały podjęte to utrzymanie szesnastu drużyn w A-klasie. Jak myślisz, który z rywali będzie walczył o czołowe lokaty, a który może być przewidziany do opuszczenia rozgrywek w dosyć wyrównanej lidze, zważywszy na to, że możliwy jest spadek nawet czterech ekip. 

- Generalnie nie zawracam sobie tym głowy. Patrzę na nasz zespół, aby z meczu na mecz grać coraz lepiej. Mamy piętnaście pojedynków i koncentruję się tylko na najbliższym meczu. Po pierwszej rundzie tabela pokaże, kto o co walczy. Ja jestem optymistycznie nastawiony przed startem, ale podstawą sukcesu jest praca, praca i jeszcze raz praca.

- W Górkach jako Trener dałeś się poznać jako człowiek niezwykle ambitny, który zawsze zakłada sobie odważne cele. Klasyk mawia, że kto nie idzie do przodu, a staje w miejscu, ten się cofa o dwa kroki w tył, a więc chciałbym zagadnąć na temat Twoich planów, co do drużyny na nowy sezon oraz co będzie naszą największą siłą?

- Celem jest wygrać każdy następny mecz. 

- Pytaniem kończącym wywiad będzie mała analogia. W 2015 roku Górki po rewolucji kadrowej i trudnej sytuacji punktowej po pierwszej fazie sezonu pozostały w B-klasie, a dwa lata później cieszyliśmy się z awansu. Teraz myśleniczanie pozostali w A-klasie po równie trudnej rundzie rewanżowej i jeszcze większych zmianach kadrowych, a więc kierujemy pytanie jak oceniasz szansę ekipy Górek przed nowym sezonem, w którym myśleniczanie nie jako beniaminek przewidziany do spadku, a solidny zespół rozpoczną walkę o miejmy nadzieję czołowe lokaty?

- Górki to ciekawy i pracowity zespół. Jeżeli przechodzisz przez zagracony pokój, aby dojść do drzwi, to masz dwie możliwości. Albo spoglądasz na końcowy cel, czyli drzwi, co wiąże się z tym, że przy pierwszej przeszkodzie przewrócisz się, a przy dwunastej już nie będzie sił, aby powstać z ziemi. Jest druga droga: idziesz i koncentrujesz się po kolei na każdej następnej przeszkodzie, aby ją przejść, a wtedy dojdziesz do celu cały i zdrowy. Ja preferuje drugie podejście. Liczy się każdy następny mecz, a co z tego wyniknie pokaże tabela po uporaniu się z trzydziestoma przeszkodami. Słowa łatwo rzucać, ale znaczenie mają czyny. 

- Na koniec proszę krótkie przesłanie kierowane do naszych kibiców, aby już od pierwszego weekendu sierpnia, aż do końcowych dni października, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wspierali swój zespół na dobre i na złe w rozgrywkach ligowych myślenickiej A-klasy.

- Niewątpliwie dla całych Górek to piękny czas. Nasze mecze dają wiele emocji, ale też są coraz lepszymi widowiskami, co niewątpliwie sprawia, że tylu kibiców nas wspiera. Życzę nam wszystkim, aby był to niezapomniany sezon, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Oliwier Bzowski; fot. Paweł Biela

Dodano: 2018-07-31 10:12:50


Zobacz też: Klasa A (Myślenice)

Górki Myślenice  wywiad 

Komentarze


III liga, gr. IV

Hutnik Kraków
2:2
Orlęta Radzyń Podlaski
24.05.2019
16:00
KSZO Ostrowiec Św.
1:2
Chełmianka Chełm
24.05.2019
19:29
Motor Lublin
3:2
Podhale Nowy Targ
25.05.2019
17:00
Stal Kraśnik
1:0
Wólczanka Wólka Pełkińska
25.05.2019
17:00
Podlasie Biała Podlaska
2:1
Spartakus Daleszyce
25.05.2019
17:00
Wisła Sandomierz
1:1
Stal Rzeszów
25.05.2019
17:00
Sokół Sieniawa
:
Wiślanie Jaśkowice
26.05.2019
17:00
Wisła Puławy
:
Soła Oświęcim
26.05.2019
17:00
Czarni Połaniec
:
Avia Świdnik
28.05.2019
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
0:3
MKS Trzebinia
25.05.2019
11:00
Unia Oświęcim
3:2
Dalin Myślenice
25.05.2019
18:00
Beskid Andrychów
1:0
KS Olkusz
25.05.2019
18:00
Pcimianka Pcim
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
26.05.2019
16:30
Górnik Wieliczka
:
Słomniczanka Słomniki
26.05.2019
18:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
4:1
LKS Szaflary
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
1:1
Poprad Muszyna
25.05.2019
15:00
Sandecja II Nowy Sącz
2:2
Limanovia Limanowa
25.05.2019
11:00
Tarnovia Tarnów
4:1
Dunajec Zakliczyn
25.05.2019
17:00
Unia Tarnów
1:1
GKS Drwinia
25.05.2019
17:00
Lubań Maniowy
:
Okocimski Brzesko
26.05.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Prądniczanka Kraków
3:2
Spójnia Osiek
25.05.2019
17:00
Pogoń Miechów
4:1
Prądnik Sułoszowa
25.05.2019
17:00
Piliczanka Pilica
:
Przemsza Klucze
26.05.2019
11:00
Orzeł Iwanowice
:
LOT Balice
26.05.2019
11:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:3
Skawinka Skawina
25.05.2019
11:00
Nadwiślan Kraków
0:3
Hutnik II Kraków
25.05.2019
17:30
Piast Wołowice
:
Wieczysta Kraków
26.05.2019
16:00
Garbarnia II Kraków
:
Błękitni Modlnica
26.05.2019
15:00
Świt Krzeszowice
:
Wiślanie II Jaśkowice
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Targowianka Targowisko
:
Orzeł Myślenice
26.05.2019
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
3:5
KS Chełmek
25.05.2019
17:00
Arka Babice
0:2
Brzezina Osiek
25.05.2019
17:00
LKS Rajsko
2:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
25.05.2019
18:00
Niwa Nowa Wieś
:
Nadwiślanin Gromiec
26.05.2019
14:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Rylovia Rylowa
25.05.2019
17:00
Olimpia Kąty
:
Jadowniczanka Jadowniki
25.05.2019
16:00
LKS Gnojnik
:
Arkadia Olszyny
25.05.2019
18:00
Olimpia B.
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
LKS Gnojnik
:
Raba Książnice
25.05.2019
18:00
Sokół Maszkienice
:
Orzeł Dębno
26.05.2019
16:00
Strażak Mokrzyska
:
Radłovia Radłów
26.05.2019
17:00
Naprzód Sobolów
:
Tarnavia
26.05.2019
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
:
LKS Ładna
24.05.2019
18:30
Metal Tarnów
:
Wola Radłowska
25.05.2019
17:00
Polan Żabno
4:2
KS US Śmigno
25.05.2019
18:00
LUKS Skrzyszów
:
Pogórze
25.05.2019
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:1
Ciężkowianka Ciężkowice
25.05.2019
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Tuchovia Tuchów
26.05.2019
17:00
Olimpia Wojnicz
:
Wisła Szczucin
26.05.2019
17:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Kolejarz Stróże
2:1
Orzeł Wojnarowa
25.05.2019
17:00
Gród Podegrodzie
11:0
Ogniwo Piwniczna Zdrój
25.05.2019
15:00
Jarmuta
4:0
LKS Łużna
25.05.2019
18:00
Zalesianka
5:3
Laskovia
25.05.2019
17:00
Huragan Waksmund
:
Sokół Stary Sącz
26.05.2019
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
Poprad Rytro
26.05.2019
18:00

Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło
:
Szreniawa Koszyce
26.05.2019
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Kapitol Racławice
26.05.2019
17:00

Klasa A (Kraków II)

Górzanka Nawojowa Góra
:
Liszczanka Liszki
26.05.2019
17:00
JKS Zelków
:
Wisła Czernichów
26.05.2019
16:00

Klasa A (Kraków III)

Tramwaj Kraków
1:4
Radziszowianka II
25.05.2019
17:30
Strzelcy Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
26.05.2019
17:00
Gajowianka Gaj
:
Wawel Kraków
26.05.2019
18:00
Bieżanowianka Kraków
:
Podgórze Kraków
26.05.2019
17:00
Krakus Swoszowice
:
Płomień Kostrze
26.05.2019
17:00

Klasa A (Myślenice)

Jordan Sum Zakliczyn
2:1
LKS Rudnik
25.05.2019
17:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:3
Promień Przeginia
25.05.2019
17:00
Unia Jaroszowiec
2:3
Bolesław Bukowno
25.05.2019
17:30
Leśnik Gorenice
:
Trzy Korony Żarnowiec
26.05.2019
17:30
Strażak Przybysławice
:
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00
Legion Bydlin
:
Hetman Dłużec
26.05.2019
17:00
Spartak Charsznica
:
Błysk Zederman
26.05.2019
11:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Olimpia Łobzów
26.05.2019
11:00
Orzeł K.
:
Centuria Chechło
26.05.2019
13:00

Klasa A (Chrzanów)

Błyskawica Myślachowice
3:0
Tęcza Tenczynek
25.05.2019
17:00
UKS Dulowa
:
Ciężkowianka Jaworzno
26.05.2019
17:00
Wisła Jankowice
:
MKS Libiąż
26.05.2019
16:00

Klasa B (Kraków I)

Płomień Kościelec
:
LKS Polanowice
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków II)

Niegoszowianka
:
Iskra Czułów
25.05.2019
17:00
Potok Więckowice
:
Wisła Rząska
25.05.2019
17:00
Lotnik II Kryspinów
:
Kmita II Zabierzów
26.05.2019
12:00
Błękitni Czułówek
:
Topór Aleksandrowice
26.05.2019
16:00
Tyniec Kraków
:
Gwiazda Ściejowice
26.05.2019
17:00
Sparta Przeginia Duchowna
:
Fitball Szklary
26.05.2019
17:00

Klasa B (Kraków III)

Bronowicki/Bratniak Kraków
:
Kabel
25.05.2019
15:30
Prądniczanka II Kraków
:
Clepardia II Kraków
26.05.2019
13:00
Błękitni II Modlnica
:
Albertus Kraków
26.05.2019
18:00

Klasa B (Kraków IV)

Rzozovia Rzozów
4:0
Pychowianka Kraków
25.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz I)

Stare Bukowno
:
Przemsza II Klucze
25.05.2019
17:00
Przebój II Wolbrom
:
Pilica Wierbka
26.05.2019
17:00

Klasa B (Olkusz II)

Cobra Wężerów
:
Zryw Przesławice
25.05.2019
12:00
Czapla Czaple Male
:
Northstar Miechów
26.05.2019
11:00
Victoria Smroków
:
Dłubnia Trzyciąż
26.05.2019
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Strumyk Zarzecze
26.05.2019
11:00
Błyskawica Kolbark
:
Sokół Gołaczewy
26.05.2019
15:00
Błękitni Falniów
:
Nidzica Słaboszów
26.05.2019
16:00

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
0:0
Legia Warszawa
25.05.2019
17:00
Jagiellonia
2:0
Motor Lublin
25.05.2019
13:30
Zagłębie Lubin
1:0
Pogoń Szczecin
25.05.2019
13:15
Arka G.
3:0
Wisła Kraków
25.05.2019
15:30
GKS Bełchatów
2:3
Escola Varsovia Warszawa
25.05.2019
14:30
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
26.05.2019
13:00
Ruch Chorzów
:
Śląsk Wrocław
26.05.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D) - wiosna

Stal Mielec
2:1
Wisła Kraków
25.05.2019
11:00
Cracovia Kraków
3:2
Resovia Rzeszów
25.05.2019
15:30
BKS Lublin
0:0
Korona Kielce
25.05.2019
15:00
Podgórze Kraków
4:1
Motor Lublin
25.05.2019
15:00

Centralna Liga Trampkarzy (gr.D) - wiosna

Resovia Rzeszów
0:2
Wisła Kraków
25.05.2019
12:30
TOP 54 Biała Podlaska
3:0
KKP Korona
25.05.2019
12:00
AP 21 Kraków
3:0
Motor Lublin
25.05.2019
17:00
Górnik Ł.
:
Cracovia Kraków
26.05.2019
13:00

Makroregionalna Liga Juniorów (gr.D)

Stal Rzeszów
3:0
Orlęta R.P.
25.05.2019
12:00
Chełmianka Chełm
0:1
Garbarnia Kraków
25.05.2019
17:00
Orlęta K.
:
Resovia Rzeszów
26.05.2019
16:00
Hutnik Kraków
:
Star
26.05.2019
18:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Słopnice
1:2
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
2:3
Limanovia Limanowa
25.05.2019
17:00
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
26.05.2019
10:00
Dalin Myślenice
:
Podhale Nowy Targ
26.05.2019
10:00
Okocimski Brzesko
:
Unia Tarnów
28.05.2019
18:30

I Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Pcimianka
:
Hutnik Kraków
24.05.2019
18:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
25.05.2019
12:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4:2
Garbarnia Kraków
25.05.2019
10:00
Soła Oświęcim
:
Dąb P.
26.05.2019
12:00

II Małopolska Liga Juniorów Młd - wiosna

Unia Oświęcim
2:1
Podhale Nowy Targ
24.05.2019
15:00
Limanovia Limanowa
0:4
Dunajec Nowy Sącz
25.05.2019
14:00
Sandecja II Nowy Sącz
12:1
Dalin Myślenice
25.05.2019
14:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
7:0
Unia Tarnów
25.05.2019
10:00
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Glinik
25.05.2019
11:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
28.05.2019
18:30

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Limanovia
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.05.2019
10:00
Soła
0:8
MKS Trzebinia
25.05.2019
10:00

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
2:2
Górnik Łęczna
25.05.2019
12:00
Czarni Sosnowiec
4:0
GKS Katowice
25.05.2019
13:00
AZS PSW Biała Podlaska
3:2
AZS Wrocław
26.05.2019
11:00
Olimpia Szczecin
:
Polonia Poznań
26.05.2019
16:00
Medyk Konin
:
AZS PWSZ Wałbrzych
26.05.2019
17:00
Mitech Żywiec
:
AZS UJ Kraków
26.05.2019
14:00

I liga kobiet (południe)

ROW Rybnik
2:2
Czwórka Radom
25.05.2019
16:00
Rekord Bielsko Biała
2:1
Resovia Rzeszów
25.05.2019
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Wanda Nowa Huta
26.05.2019
15:00
Rolnik Głogówek
:
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
26.05.2019
12:00
ISD-AJD Częstochowa
0:0
Rysy Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
11:00
Respekt Myślenice
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
26.05.2019
16:00

II liga małopolska kobiet

Łysica Bodzentyn
0:0
GKS Majdan Sieniawski
25.05.2019
11:00
Sparta Daleszyce
:
Potok Sitno
25.05.2019
11:00
Prądniczanka Kraków
4:1
UKS Staszkówka Jelna
25.05.2019
11:00
Resovia II Rzeszów
:
Starówka Nowy Sącz
26.05.2019
14:00

III liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
3:0
Tuchovia Tuchów
25.05.2019
14:00
Pogorzanka Pogorzyce
1:4
Bronowianka Kraków
25.05.2019
14:00
Podgórze Kraków
4:0
FSA Kraków
25.05.2019
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Rysy II Bukowina Tatrzańska
26.05.2019
14:00
Olimpia Osieczany
:
Iskra Brzezinka KKPN
26.05.2019
17:00

IV liga małopolska kobiet (zachód)

Victoria Gaj
:
Queens Witanowice
25.05.2019
 
Burza Roczyny
:
Wisła Brzeźnica
25.05.2019
 
Jedynka Krzeszowice
:
Victoria Zalas
25.05.2019
 

IV liga małopolska kobiet (wschód)

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Zielonka Wrząsowice
25.05.2019
 
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Tarnovia II
25.05.2019
 
Nieszkowianka Nieszkowice
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
25.05.2019
 
Uran Łukowica
:
Piast Łapanów
25.05.2019
 

Myślenicka Liga Firm

Maan
5:3
Nembud
24.05.2019
20:00
Mako
2:1
Pod Blachą
24.05.2019
20:00
Arch VR
4:2
ZISiBO
24.05.2019
21:00
Netfox
4:3
Polplast
24.05.2019
21:00

I liga oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
:
Prądniczanka Kraków
27.05.2019
19:00
Dąbski
:
Garbarnia Kraków
27.05.2019
18:00
Hutnik Kraków
:
Wanda Kraków
27.05.2019
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Cracovia Kraków
27.05.2019
18:00
Grębałowianka Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
27.05.2019
18:00

II liga oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
:
Wieczysta Kraków
27.05.2019
18:00
Clepardia Kraków
:
Prokocim Kraków
27.05.2019
18:00
Strzelcy
:
Tyniec Kraków
27.05.2019
18:00
Krakus Swoszowice
:
Zwierzyniecki Kraków
27.05.2019
18:00
Armatura Kraków
:
Borek Kraków
27.05.2019
18:00