facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Damy sobie radę w pierwszej lidze

Damy sobie radę w pierwszej lidze

Rozmowa z Przemysławem Senderskim, trenerem beniaminka I ligi kobiet - Respektu Myślenice.

- Jaki jest przepis na taki wielki sukces, czyli awans do I ligi z kompletem zwycięstw?
- Przejąłem zespół trzy lata temu i wówczas preferował on prosty system gry, opartty na dalekich podaniach. Zmieniełem go całkowicie, ale na to, by dało to oczekiwane efekty potrzeba było czasu. W poprzednim sezonie daliśmy sie wyprzedzić tylko Tarnovii, a zadecydowała o tym spora liczba remisów. Teraz dziewczęta są bardziej doświadczone i opanowały nowy styl gry. To przełożyło się na wyniki.

- Pierwsza liga to szczyt marzeń?
- Prawdę mówiąc, to zakładałem ten awans obejmując zespół. Teraz nie zastanawiamy się, co będzie dalej. Najpierw musimy w I lidze okrzepnąć, nauczyć się tej ligi. Tu na pewno poziom sportowy będzie o wielwe wyższy niż w drugiej.

- Jaki cel sportowy ma Respekt?
- Na pewno chcemy więcej meczów wygrac niż przegrać. Wiem, na co stać mój zespół i nie obawiam się, że spadniemy. Mam młodą drużynę, która jest ambitna i potarfi grać. Liczę, że zawodniczki będą robiły szybsze postępy grając z lepszymi zespołami.

- Czy pod względem organizacyjnym klub jest gotowy na I ligę?
- Nigdy niczego nam nie brakowało i nie sądzę, by to się zmieniło. Czeka nas sporo nowego, bo I liga, to większe wyzwania organizacyjne. Na pewno zmienimy miejsce rozgrywania spotkań, bo zapewne obiekt w Droginii nie zostanie dopuszczony do tego szczebla. Jesteśmy świeżo po sezonie, więc wiele spraw jest jeszcze nie dogranych, ale nad wszystkim panujemy.

- Będą jakieś zmiany w składzie?
- Jesli tak, to niewielkie. Mamy ekipę opartą na zawodniczkach z Myślenic i okolic i dobrze, by tak zostało.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-07-14 15:19:37


Zobacz też: I liga polska kobiet (Południe)

Przemysław Senderski 

Komentarze