facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Puchar Wójta znów zostaje w Kaszowie (foto)

Puchar Wójta znów zostaje w Kaszowie (foto)

Kolejna edycja Pucharu Wójta Gminy Liszki za nami. Kolejna, zdominowana przez faworyta i najwyżej w gminie notowany zespół Kaszowianki. Świeżo upieczony beniaminek czwartej ligi, mimo że w decydującej fazie turnieju nie dysponował najbardziej optymalnym składem, podołał wyzwaniu i wzorem lat ubiegłych zgarnął pełną pulę zarówno drużynowo jak i indywidualnie.

 

 

Królem strzelców imprezy, co prawda dopiero po dodatkowej serii rzutów karnych został Damian Pabiś z 3 golami (w fazie pucharowej) na koncie (wygrał konkurs karnych z Piotrem Sikorą z Wisły Jeziorzany, który także zdobył 3 bramki), MVP turnieju wybrano Krzysztofa Pachacza, a najlepszym bramkarzem - także zawodnika Kaszowianki - Jakuba Kozłowskiego.
 
Podopieczni Roberta Stanuli małe problemy mieli jedynie w ćwierćfinale, w którym mierzyli się z ubiegłorocznym finalistą - Tęczą Piekary. Mimo, że do 86 minuty utrzymywał się wynik remisowy, gole T.Grzesiaka i Kaima w końcówce przechyliły szalę awansu do strefy medalowej na korzyść kaszowian. Na papierze, jedyną ekipą która miała napsuć krwi faworytom, była Wisła Jeziorzany grająca w tym sezonie razem z Kaszowianką w Klasie Okręgowej. Wiślacy bez większych ceregieli pokonali Liszczankę 2:0 i zameldowali się w półfinałach. Tam, także obaj faworyci nie zawiedli, a wręcz rozbili swoich przeciwników. Kaszowianka ograła 6:0 najniżej notowaną ekipę Iskry Czułów, wiślacy zaś zdemolowani zdekompletowanego Strażaka Rączna 5:0 zniechęcając rywali do wyjścia na drugą połowę meczu. 
 
Pewnego rodzaju niespodzianką na pewno był awans czułowian właśnie do strefy medalowej. Z trudem utrzymany w B klasie zespół Iskry sprawił nie lada sensację pokonując w ćwierćfinale Lotnika Kryspinów. Uczynił to co prawda dopiero po serii rzutów karnych ale to wynik idzie w świat i zawodnikom Iskry przyszło mierzyć się z głównym faworytem imprezy w meczu którego stawką był ścisły finał turnieju. Tyle jeśli chodzi o zmagania przedfinałowe, których losy śledzić można było już od środy. 
 
W niedzielę, a więc w finałowym dniu imprezy obejrzeliśmy trzy pojedynki. W pierwszej kolejności pokazowy mecz z udziałem oldbojów Kaszowianki i reprezentacji Kaszowa. Patrząc w metryki, za faworyta uznać można było tych drugich ale boisko pokazało, że lepsze zgranie i większa determinacja wciąż może górować nad młodością. Oldbojów Kaszowianki do okazałego triumfu poprowadził Marek Skowronek, zdecydowanie najbardziej wartościowy gracz tego pojedynku. Jego intuicja i fenomenalne prostopadłe podania z głębi pola z zadziwiającą skutecznością otwierały drogę do bramki jego partnerom, a w szczególności Danielowi Goczałowi, który marnował wyśmienite okazje na potęgę. Goczał pudłował minimalnie i z bliska i lobując bramkarza na 15 metrze, a i z 2 metrów potrafił ostemplować jedynie słupek. Dla oldbojów dobrze, że rozdający genialne piłki Skowronek, tuż po przerwie sam wziął się za strzelanie i precyzyjnym uderzeniem z prawej strony pola karnego otworzył wynik meczu. Rywale mimo że dużo (mało tego dnia produktywnej) pracy w środku pola wykonywał Sławomir Kuśmierczyk oraz na lewej obronie wyprowadzający większość akcji Przemysław Kamiński, tylko raz na dobrą sprawę byli w stanie poważniej zagrozić bramce oldbojów. W 18 minucie po świetnym podaniu Przemysława Misia, zwiódł przytomnie obrońców Bartosz Klimas ale pocelował w dalszy narożnik minimalnie niecelnie. Dopiero w samej końcówce, oldboje przypieczętowali przewagę zdobywając trzy kolejne bramki. Dwie okazje (wreszcie) wykorzystał Goczał, a z karnego rywala dobił Jan Trojan.
 
Pokazowy mecz był znakomitym wprowadzeniem w dalszy etap atrakcji niedzielnej fazy turnieju. Tradycyjnie nie zawiodła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Kaszowie pod przewodnictwem Pani Renaty Mądry, Doroty Urbaniec oraz Katarzyny Klimas, a także oraz Dyrektor Szkoły Pani Jolanty Karcz. Dziewczęta i chłopcy zapewniali wypełaniącej obiekt widowni liczne atrakcje taneczno-muzyczne dodając imprezie luzu i atmosfery sielanki. Bohaterowie pojedynku oldbojów mieli po zakończeniu meczu przy grillu i suto zastawionych stołach okazję powspominać najlepsze czasy przygody z piłką, powymieniać się bardziej lub... jeszcze bardziej zabawnymi anegdotami toteż przerwy między meczami spędzano pod hasłem "Przy muzyce o sporcie". 
 
Nie zawiodła też grupa kibiców Ultras "Niebiesko-Biało-Czerwonej". Grupa "Młody Kaszów" zapewniała gromki doping, ze wsparciem bębniarza, rac świetlnych i innych efektów wizualnych. Zaprezentowano także "sektorówkę" dedykowaną Alanowi Suchanowi, na rzecz którego tydzień wcześniej podczas specjalnie zorganizowanego festynu prowadzono aukcje charytatywne. 
 
Imprezę, tradycyjnie "nadzorował" gospodarz Gminy i współorganizator oraz fundator ogromnego przechodniego Pucharu dla triumfatorów - Wójt Paweł Miś, który dumny z poziomu organizacyjno-sportowego imprezy na koniec gratulował uczestnikom zapału, sportowej rywalizacji i wręczał rzecz jasna puchary, statuetki, nagrody rzeczowe ufundowane m.in przez Select MG-Sport oraz Kraksport. Wśród sponsorów imprezy nie zabrakło tradycyjnie Piekarni Łysa Góra czy firmy Wolarek - Specjały Lisieckie. Statuetki otrzymali także sędziowie turnieju: Michał Gurgul, Łukasz Szymczyk, Wojciech Curyło oraz Zbigniew Marszałek. Wyróżniono też Andrzeja Mądrego - konferansjera imprezy.
 
Zanim jednak rozdano nagrody, dokonano przydziału miejsc na podium. O poszczególne miejsca na pudle walczyły Kaszowianka z Wisłą Jeziorzany oraz Iskra Czułów ze Strażakiem Rączna. O g.15:30 rozległ się pierwszy gwizdek boju o trzecie miejsce. Ten mecz miał jednego bohatera: Wojciecha Wsołka. Playmaker Strażaka rozegrał genialne zawody. Jego praca w środku pola, przy kapitalnym wsparciu grającego trenera Michała Steczko zasługuje na specjalne wyróżnienie. Wsołek dorzucał partnerom tak pomysłowe i nieprzwidywalne dla rywali piłki, że wielokrotnie nasuwały się porównania jego zagrań do tych oglądanych w telewizji z największych światowych imprez piłkarskich. To Wsołek właśnie w 11 minucie sprokurował karnego po znakomitym podaniu Steczko i dzięki temu duetowi, z 11 metrów prowadzenie Strażakowi zapewnił Stolarski. Wkrótce było już 0:2 ale po akcji, która na długo zapadnie w pamięci kibicom. Rącznianie rozegrali książkową akcję od własnego pola karnego serią podań na jeden kontakt i padł gol kończący emocje w tym spotkaniu. Kluczowe podania wymienili w decydującej fazie Twaróg i W.Wsołek. Ten ostatni fenomenalnie wyczuł intencje Wlazły i posłał w tzw uliczkę między czterech obrońców piłkę idealnie w tempo, co znacznie ułatwiło adresatowi ulokowanie piłki w siatce. O Twarogu także warto słów kilka napisać. Był bowiem świetnym uzupełnieniem rządzącego w środku pola duetu Wsołek - Steczko. Dodać jednak trzeba, że i Twaróg i wspomniany wcześniej Wlazło zmarnowali w drugiej połowie kilka okazji, które do pogromu mogły doprowadzić znacznie wcześniej niż dopiero w ostatnich 7 minutach gry. Z drugiej jednak strony, to właśnie Twaróg popisał się w 90 minucie solową akcją i kapitalną bombą w same widły bramki Nęcka. Czułowianie grali twardo, po męsku i niezwykle ambitnie. Niestety piłkarsko ustępowali rywalom. Na pewno w oczy rzucały się indywidualne umiejętności piłkarskie, szybkość i niestety... nadmierna nerwowość Krystiana Korczka, ale wynikała chyba trochę ze zbyt słabego wsparcia ze strony jego kolegów z drużyny. Strażak zatem wybił czułowianom z głowy marzenia o brązowych medalach i wszyscy zacierali ręce na wielki bój finałowy.
 
Mecz o pierwsze miejsce okazał się jednak bojem bardziej dla koneserów. Owszem, obejrzeliśmy trochę przetrzebioną kadrowo Kaszowiankę oraz Wisłę Jeziorzany prezentujące naprawdę zbliżony i co ważne techniczny poziom piłkarski. Być może z tego też powodu brakowało finałowej potyczce trochę polotu, nieobliczalności i poniekąd też emocji. Pewnie te braki nie wystąpiłyby gdyby w 16 minucie po dośrodkowaniu D.Korcela z wolnego, dokładniej głowę do piłki dostawił na piątym metrze Przebinda, a tak - grająca także dość statycznie Kaszowianka w 22 minucie odpowiedziała skutecznie. Gol padł jednak trochę z niczego. Mięciutko co prawda z końcowej linii piłkę dorzucał Kaim ale wprost na głowę jednego z obrońców. Ten jednak zagrał wprost pod nogi Pabisia i ten okazji nie zmarnował. I gdy wydawało się, że skromne prowadzenie do przerwy, jeszcze poderwie wiślaków do walki po zmianie stron, ofiarność Arynina w ostatniej akcji przed pauzą opłaciła się na tyle, że wiślacy stracili wiarę w zwycięstwo. Walka do ostatniej chwili o piłkę zmierzającą poza końcową linię boiska zwieńczona została przez Arynina przechwytem piłki, dośrodkowaniem do stojącego tyłem do bramki Sobóla, który zrobił z piłki należyty pożytek. Po przerwie niestety z utęsknieniem oczekiwano na kolejne bramkowe okacje. Był co prawda niecelny strzał Arynina po podaniu Pachacza, czy odpowiedź Sotwina w ramach której Kozłowski musiał interweniować na raty ale to zdecydowanie zbyt mało, by finał zasłużył na miano wielkiego widowiska. 
 
Mimo to, walorów czysto piłkarskich nie brakowało. Podopieczni Marcina Królika zaprezentowali spokój w rozegraniu akcji, umiejętną grę w ataku pozycyjnym choć nie pozbawioną wad bo przedostać się w pole karne kaszowian raczej się nie udawało. Dobre wrażenie w środku pola pozostawił po sobie waleczny i szukający gry Maciej Nowak. Jego walka o dominację wokół środkowej linii była jednak niezwykle trudna wobec jego rywala na tej pozycji - Krzysztofa Pachacza. Ten doświadczony zawodnik gospodarzy pracował jak wół, co przy stoickim spokoju Konrada Tyrpuły oraz polotowi Damiana Pabisia pozwoliło stłamsić Wiślaków jako drużynę w drugiej linii.
 
Kaszowianie szaleńczej radości po triumfie nie zaprezentowali. Podopieczni Roberta Stanuli od kilku lat zdecydowanie dominują w gminie i przyzwyczaili swoich fanów do zdobywania najwyższych laurów w tym turnieju. Niemniej nie zabrakło uroczystego wręczenia pucharu oraz oficjalnej dekoracji i wzniesienia trofeum na balkonie klubowego budynku.
 
 
 
Ćwierćfinały:
 
Lotnik Kryspinów - Iskra Czułów 1:1 (0:1), k.1-4
Nogieć 60 - Kołacz 11
Żółte kartki: Michalczyk - Steczko, Bierzało, Stachak, Korczek.
Lotnik: Olszewski - Kuchasz, Zygmunt, Karoń, Grzesiak, Musiał, Malimevhkyi, Michalczyk, Wąsowicz, Witanowski (46 Skóra), Nogieć.
Iskra: Lipiarz (30 Szewczyk), Faron, Dukała, Kołacz, Baster, Ostrowski, Cygan (58 Stachak), Korczek, Madir, Siwek (58 Bierzało), Steczko.
 
Liszczanka Liszki - Wisła Jeziorzany 0:2 (0:2)
Sikora 38, Nowak 43
Żółte kartki: K.Koczwara, K.Bąk, Tyrała, Ł.Sotwin.
Liszczanka: Dukała - K.Kędzierski, Ł.Koczwara, Kopeć, K.Koczwara, Sobesto (39 Gołębiowski), Ł.Szewczyk, Bąk, Kowalik, Haber, P.Kędzierski (61 Delimia).
Wisła: Gruca - P.Korcel, K.Korcel (66 D.Korcel), Ł.Sotwin, Nowak (85 Przebinda), Śladowski, Galos, Tyrała, Sikora, Mlostek (61 D.Sotwin).
 
Gwiazda Ściejowice - Strażak Rączna (2:8)
Ugotek 30 (k), Gruca 34 - Stolarski 1, 24, Rosek 11, 13, 18, 36, 45, Stopa 41
Gwiazda: Gdula - Ugorek, G.Taborski, Królik, A.Taborski, Kumerski, Nowak, A.Gruca, G.Gruca, Żak, Czekaj.
Strażak: Brzostkiewicz - M.Wsołek, Piwowarczyk, Wąsiołek, Grzesiak, Stolarski, Steczko, W.Wsołek, Pawłowski, Rosek, Stopa.
 
Tęcza Piekary - Kaszowianka Kaszów 2:4 (0:1)
Kozioł 56, Żyła 68 - T.Grzesiak 3, 62, 86, Kaim 89
Żółte kartki: Pyla, Kozioł
Tęcza: Bojda - Pyla, Królik, Warzecha, Kozioł, Steczko, Jasiołek, Żyła, Soból, Ludwikowski (79 Palonek), Florian.
Kaszowianka: Kozłowski - Fijak, Koczwara, Pikuła, Misiewicz (70 M.Grzesiak), Pabiś, Pamuła (84 Ciuba), Pachacz, T.Grzesiak, Bereta (56 D.Mądry), Kaim.
 

Półfinały:
 
Iskra Czułów - Kaszowianka Kaszów 0:6 (0:2)
Soból 13, Pabiś 34, 64, Misiewicz 53, 62, Baster 56 (s)
Iskra: Nęcek - Faron, Baster (65 D.Dukała), Waśniak, Steczko, Stachak, Kołacz, Lewczuk, Ostrowski (65 Karcz), Siwek (46 Sz.Dukała), Korczek (68 Bierzało).
Kaszowianka: Bereta - Pikuła (58 M.Grzesiak), Koczwara, Klima, Kaim (46 Mądry), Pachacz, Pabiś, Misiewicz (64 Ciuba), Soból, Arynin, Tyrpuła.
 
Wisła Jeziorzany - Strażak Rączna (5:0)
Sikora 8, 15, D.Sotwin 30, Ł.Sotwin 41
Wisła: Gruca - K.Korcel, D.Korcel, P.Korcel, Gaweł, Śladowski, K.Nowak, Sotwin, Tyrała, Galos, Sikora.
Strażak: Kozłowski - Wsołek, Grzesiak, Wąsiołek, Żaczek, Piwowarski, Stolarski, Steczko, Twaróg, Pawłowski.
 

Mecz pokazowy: (2x30 minut):

Kaszowianka Oldboje - Reprezentacja Kaszowa 4:0 (0:0)
Skowronek 35, Goczał 52, 59, Trojan 54
Sędziował: Michał Gurgul (Kraków)
Kaszowianka Old: Płatek, Kromka - A.Mądry, S.Miś, Klimas, Goczał, Sieradzki, Moniak, Para, Trojan, Hajduga, Skowronek, Kapusta.
Reprezentacja Kaszowa: B.Mądry - Klimas, Mastek, Bujak, Żak, Kędzierski, Kamiński, Przemysław Miś, Kuśmierczyk, Mitana, K.Płatek, Piotr Miś, Łatak.

 
Mecz o III miejsce:
 
Iskra Czułów - Strażak Rączna 0:5 (0:2)
Stolarski 11 (k), 88, Wlazło 18, Grzesiak 86, Twaróg 90
Sędziował: Łukasz Szymczyk (Kraków)
Żółte kartki: Korczek - W.Wsołek
Iskra: Nęcek - Baster (46 Dukała), Ostrowski, Stachak, Lewczuk (56 Bieżało) - Faron (46 Wiecheć), Konik, Karcz, Kołacz - Steczko, Korczek.
Strażak: Kozłowski - M.Wsołek, Ł.Wsołek, Wąsiołek, Piwowarczyk - Twaróg, W.Wsołek, Steczko, Stolarski, Wlazło - Pawłowski (79 Grzesiak).

 
Mecz o I miejsce:
 
Kaszowianka Kaszów - Wisła Jerziorzany 2:0 (2:0)
Pabiś 22, Soból 45
Sędziował: Wojciech Curyło (Kraków)
Kaszowianka: Kozłowski - Kaim (79 Mądry), Koczwara, Klima, Pikuła - Soból, Pabiś, Tyrpuła, Pachacz, Misiewicz - Arynin (86 Ciuba)
Wisła: Gruca - D.Korcel, K.Korcel, Gaweł, P.Korcel - Sotwin, Przebinda (74 Kapusta), Nowak, Tyrała, Galos (85 Sobesto) - Sikora.
 

Król strzelców: Damian Pabiś (Kaszowianka)
Najlepszy Bramkarz: Jakub Kozłowski (Kaszowianka)
MVP Turnieju: Krzysztof Pachacz (Kaszowianka) 

KOŃCÓWA KLASYFIKACJA:
1. Kaszowianka Kaszów (KO)
2. Wisła Jeziorzany (KO)
3. Strażak Rączna (A)
4. Iskra Czułów (B)
5-8. Lotnik Kryspinów (A)
. Tęcza Piekary (A)
. Liszczanka Liszki (A)
. Gwiazda Ściejowice (B)

Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki): - Ten rok był szczególny dla naszej gminy bo przecież Kaszowianka awansowała do czwartej ligi, pozostałe drużyny kończyły sezon z różnym skutkiem ale wciąż widać ogromny zapał i zaangażowanie ludzi z naszej gminy w sport i tak naprawdę widać wciąż, że to futbolem nasza gmina stoi. Po raz kolejny nie zawiodła nasza społeczność, która licznie zgromadzona świetnie się bawiła podczas całej imprezy, a olbrzymia w tym zasługa klubu sportowego Kaszowianka, który ponownie perfekcyjnie zorganizował ten turniej. Chciałbym serdecznie podziękować za tak wysoki poziom organizacyjny całego przedsięwzięcia. Co do triumfu Kaszowianki. Nie przyszedł on tak naprawdę łatwo bo już w ćwierćfinale los przydzielił tej drużynie ubiegłorocznego finalistę Tęczę Piekary i ten eliminacyjny mecz pokazał, że nie będzie gospodarzom łatwo. Odniesionone rzutem na taśmę w końcówce zwycięstwo poniosło miejscowych do obrony mistrzowskiego tytułu. Trzeba jednak też pamiętać o tym że tegoroczny Puchar Wójta grany był świeżo po zakończeniu ciężkiego sezonu piłkarskiego więc nie wszystkie ekipy dysponowały optymalnymi składami. Czego spodziewać możemy się za rok? Trudno powiedzieć coś więcej poza tym, że na pewno znów nie zabraknie twardej walki i zaangażowania, a także to że triumfując w tym roku, Kaszowianka znów zapewniła sobie prawo organizacji turnieju w 2019 roku. Niektórzy z przymróżeniem oka uznają już, że Kaszowianka ma pewnego rodzaju abonament na organizację turniejów. Ja jednak nie miałbym nic przeciwko, aby doszło kiedyś do detronizacji Kaszowianki i by turniej mogły organizować inne ekipy. O wszystkim jednak wciąż decyduje boisko piłkarskie. Póki co tu w Kaszowie mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Poziom sportowy niesie za sobą coraz większe zainteresowanie lokalnej społeczności, a co najbardziej cieszy - młodzieży i dzieci. Niesamowitą przyjemność sprawia uczestnictwo w imprezie, której towarzyszy tak efektowna i aktywna oprawa czy to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Kaszowie czy młodej grupy wsparcia prowadzącej profesjonalny doping. To pokazuje, że warto w naszej gminie inwestować w sport choćby po to by aktywizować i integrować ze sobą naszą lokalną społeczność. Specjalne podziękowania należą się oczywiście tym dzieciom, które zaangażowały się w doping swojej drużynie ale i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kaszowie, paniom nauczycielkom oraz rodzicom, którzy także angażowali się w organizację turnieju oraz przyprowadzili swoje pociechy na nasz turniej.
 
Robert Stanula (trener Kaszowianki): - Na temat poziomu turnieju chciałbym wypowiedzieć się na dwóch płaszczyznach. Organizacyjnie? Pierwsza klasa. Życzyłbym sobie prowadzić zespół w turniejach z tak wysokiej półki organizacyjnej jak ten. Sportowo jednak bywało już różnie. Niestety nie wszystkie ekipy poważnie podchodzą do tej jakże ważnej dla całej gminy imprezy. Niedopuszczalne jest by wobec ogromu pracy wielu ludzi przy organizacji turnieju, jakiś zespół przyjeżdżał zdekompletowany i rezygnował z gry po pierwszej połowie. Przykre jest to, że nie wszyscy szanują pracę przy organizacji turnieju tym bardziej, że nie są to odosobnione przypadki. Jeśli chodzi o nasz występ. Z różnych przyczyn graliśmy w nieco przetrzebionym składzie, co faktycznie skutkowało tym, że nasza gra specjalnie widowiskowa nie była. Ale turniej udowodnił też, że dysponujemy na tyle wyrównaną kadrą, że bez kilku podstawowych graczy wciąż jesteśmy w stanie wygrywać. Nie będę też ukrywał, że kluczowym pojedynkiem w drodze do mistrzostwa był piątkowy ćwierćfinał z Tęczą Piekary. Tam zagraliśmy na wysokim poziomie i po ciężkiej walce pokonaliśmy ubiegłorocznego finalistę. W sobotę, półfinał to lżejszy już mecz, a dziś w wielkim finale decydowały detale, pojedyncze błędy. Dobry zespół charakteryzuje się tym, że potrafi takie elementy gry wykorzystać i wypunktować przeciwnika. Czy dysponujuemy kadrą na czwartą ligę? Na pewno przyda nam się trzech, czterech nowych graczy przede wszystkim po to by zwiększyć rywaizację. Poza tym, uważam że mamy drużynę która przede wszystkim powinna dostać szansę pokazania czy prezentuje adekwatny dla czwartej ligi poziom. Ten zespół wywalczył sobie awans i bazując na drużynie w obecnym składzie zamierzamy walczyć w wyższej klasie rozgrywkowej.


RELACJA WYKONANA W RAMACH USLUGI PREMIUM:
WWW.FUTMAL.PL/PATRONAT

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-06-19 10:06:46


Galeria zdjęć

 

Wisła Jeziorzany  Kaszowianka  Puchar Wójta 

Komentarze


Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
1:2
Arka Gdynia
20.10.2018
18:00
Lech Poznań
2:1
Korona Kielce
20.10.2018
20:30
Zagłębie Sosnowiec
3:1
Miedź Legnica
20.10.2018
15:30
Zagłębie Lubin
3:3
Wisła Płock
21.10.2018
15:30
Legia Warszawa
:
Wisła Kraków
21.10.2018
18:00
Cracovia Kraków
:
Górnik Zabrze
22.10.2018
18:00

I liga

ŁKS Łódź
2:0
GKS Jastrzębie
20.10.2018
15:00
Bytovia Bytów
1:1
Odra Opole
20.10.2018
16:00
GKS Tychy
0:0
Raków Częstochowa
20.10.2018
17:45
Podbeskidzie Bielsko Biała
2:1
Chojniczanka Chojnice
20.10.2018
18:00
Stomil Olsztyn
2:2
Puszcza Niepołomice
20.10.2018
15:30
Warta Poznań
2:1
Chrobry Głogów
21.10.2018
14:00
GKS Katowice
:
Garbarnia Kraków
23.10.2018
17:00
Odra Opole
:
Warta Poznań
24.10.2018
19:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Stomil Olsztyn
24.10.2018
18:00
Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
24.10.2018
17:00
GKS Jastrzębie
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
24.10.2018
18:00
Raków Częstochowa
:
ŁKS Łódź
24.10.2018
17:00

II liga

Siarka Tarnobrzeg
0:3
Górnik Łęczna
20.10.2018
15:00
Radomiak Radom
3:2
Pogoń Siedlce
20.10.2018
15:00
GKS Bełchatów
0:0
Elana Toruń
20.10.2018
17:00
Olimpia Grudziądz
3:4
Resovia Rzeszów
20.10.2018
18:00
Olimpia Elbląg
0:0
ROW Rybnik
20.10.2018
19:45
Skra Częstochowa
1:0
Błękitni Stargard
20.10.2018
15:30
Ruch Chorzów
1:3
Widzew Łódź
20.10.2018
18:00
Rozwój Katowice
2:1
Gryf Wejherowo
20.10.2018
15:00
Elana Toruń
:
Ruch Chorzów
24.10.2018
15:00

III liga, gr. IV

Wólczanka Wólka Pełkińska
5:1
Hutnik Kraków
20.10.2018
14:00
Podhale Nowy Targ
1:0
Sokół Sieniawa
20.10.2018
14:00
Stal Rzeszów
2:2
Motor Lublin
20.10.2018
15:00
Wiślanie Jaśkowice
2:1
Czarni Połaniec
20.10.2018
15:00
Avia Świdnik
1:1
Podlasie Biała Podlaska
20.10.2018
15:00
Chełmianka Chełm
1:3
Stal Kraśnik
20.10.2018
15:30
KSZO Ostrowiec Św.
3:0
Wisła Sandomierz
20.10.2018
19:29
Soła Oświęcim
1:0
Spartakus Daleszyce
20.10.2018
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
2:0
Wisła Puławy
20.10.2018
15:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

MKS Trzebinia
0:2
Clepardia Kraków
20.10.2018
15:00
Dalin Myślenice
1:2
Unia Oświęcim
20.10.2018
15:00
KS Olkusz
2:1
Beskid Andrychów
20.10.2018
15:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
1:0
Pcimianka Pcim
21.10.2018
15:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
Jutrzenka Giebułtów
21.10.2018
12:00
LKS Jawiszowice
2:3
Orzeł Ryczów
21.10.2018
15:00
Kaszowianka Kaszów
0:3
Wiślanka Grabie
21.10.2018
14:00
Słomniczanka Słomniki
1:0
Górnik Wieliczka
21.10.2018
15:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

LKS Szaflary
0:3
Glinik Gorlice
20.10.2018
15:00
Poprad Muszyna
1:0
BKS Bochnia
20.10.2018
14:30
Okocimski Brzesko
1:0
Lubań Maniowy
20.10.2018
15:00
Watra Białka Tatrzańska
4:1
Barciczanka Barcice
20.10.2018
15:00
Orkan Szczyrzyc
2:1
Olimpia Pisarzowa
20.10.2018
15:00
Limanovia Limanowa
2:0
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
15:00
Dunajec Zakliczyn
1:1
Tarnovia Tarnów
21.10.2018
15:00
GKS Drwinia
0:2
Unia Tarnów
21.10.2018
15:00
Orkan Szczyrzyc
:
Limanovia Limanowa
24.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Pogoń Miechów
1:4
Zieleńczanka Zielonki
20.10.2018
15:00
Grębałowianka Kraków
0:0
Spójnia Osiek
20.10.2018
15:00
Piliczanka Pilica
2:3
Przebój Wolbrom
20.10.2018
15:00
Orzeł Iwanowice
2:2
Przemsza Klucze
21.10.2018
15:00
Proszowianka Proszowice
0:0
LOT Balice
21.10.2018
15:00
Bibiczanka Bibice
0:3
Sokół Kocmyrzów
21.10.2018
15:00
Prądnik Sułoszowa
1:1
Prądniczanka Kraków
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
0:1
Wieczysta Kraków
20.10.2018
11:00
Iskra Radwanowice
5:1
Hutnik II Kraków
20.10.2018
15:00
Prokocim Kraków
1:1
Skawinka Skawina
20.10.2018
15:00
Świt Krzeszowice
1:3
Błękitni Modlnica
20.10.2018
15:00
Nadwiślan Kraków
2:3
Wiślanie II Jaśkowice
20.10.2018
15:00
Garbarnia II Kraków
6:0
Bronowianka Kraków
21.10.2018
11:00
Piast Wołowice
0:0
TS Węgrzce
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Orzeł Myślenice
1:2
Raba Dobczyce
20.10.2018
15:00
Karpaty Siepraw
1:1
Tempo Rzeszotary
20.10.2018
15:00
Gościbia Sułkowice
1:3
Wiarusy Igołomia
20.10.2018
11:00
Gdovia Gdów
1:3
Dziecanovia Dziekanowice
20.10.2018
15:00
LKS Śledziejowice
2:0
Radziszowianka Radziszów
20.10.2018
15:00
Pasternik Ochojno
2:7
Czarni Staniątki
21.10.2018
15:30
Wróblowianka Wróblowice
1:3
Targowianka Targowisko
21.10.2018
11:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Halniak Maków Podhalański
1:4
Tempo Białka
20.10.2018
15:00
Arka Babice
1:0
Kalwarianka Kalwaria Z.
20.10.2018
15:00
LKS Żarki
1:1
Niwa Nowa Wieś
20.10.2018
15:00
LKS Rajsko
3:2
Brzezina Osiek
20.10.2018
15:00
Relaks Wysoka
5:0
Garbarz Zembrzyce
20.10.2018
11:00
Nadwiślanin Gromiec
0:1
KS Chełmek
21.10.2018
15:00
Victoria Jaworzno
9:0
Sosnowianka Stanisław Dln
21.10.2018
14:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Olimpia B.
0:1
Rylovia Rylowa
20.10.2018
15:00
Olimpia Kąty
1:1
Orzeł Dębno
20.10.2018
15:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
1:1
Jadowniczanka Jadowniki
20.10.2018
15:00
Strażak Mokrzyska
3:1
Arkadia Olszyny
20.10.2018
15:00
Sokół Maszkienice
8:2
Tarnavia
21.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
3:1
Radłovia Radłów
21.10.2018
15:30
Raba Książnice
4:0
LKS Gnojnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Wola Radłowska
1:1
Metal Tarnów
20.10.2018
15:00
LKS Ładna
1:6
Zorza Zaczarnie
20.10.2018
15:00
Tuchovia Tuchów
1:0
Wolania Wola Rzędzińska
20.10.2018
15:00
KS US Śmigno
0:7
Polan Żabno
21.10.2018
11:30
Pogórze
1:0
LUKS Skrzyszów
21.10.2018
14:00
Ciężkowianka Ciężkowice
1:1
Dunajec Zbylitowska Góra
21.10.2018
14:00
Wisła Szczucin
1:2
Olimpia Wojnicz
21.10.2018
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
1:2
GLKS Gromnik
21.10.2018
15:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Sokół Słopnice
3:2
Ogniwo Piwniczna Zdrój
20.10.2018
15:00
LKS Łużna
2:0
Zalesianka
20.10.2018
15:00
Orzeł Wojnarowa
4:0
KS Tymbark
20.10.2018
15:00
Sokół Stary Sącz
3:1
LKS Rupniów
20.10.2018
15:00
Jarmuta
3:0
Huragan Waksmund
20.10.2018
14:30
Laskovia
1:5
Skalnik Kamionka Wielka
20.10.2018
15:00
Wierchy Rabka Zdrój
6:0
Kolejarz Stróże
20.10.2018
15:30
Poprad Rytro
3:3
Gród Podegrodzie
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków I)

Partyzant Dojazdów
4:2
Michałowianka Michałowice
20.10.2018
15:00
LKS Niedźwiedź
2:1
Czarni 03 Grzegorzowice
20.10.2018
15:30
Spartak Wielkanoc
5:2
Wierzbowianka Wierzbno
20.10.2018
15:00
Strażak Goszcza
1:0
Ekler Baranówka
21.10.2018
15:30
Szreniawa Koszyce
:
Orzeł Bębło
21.10.2018
15:30
Kapitol Racławice
1:1
Jastrzębiec Książ Wielki
21.10.2018
11:00
Juvenia Prandocin
2:2
Galicja Raciborowice
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
3:1
Lotnik Kryspinów
20.10.2018
14:00
Wisła Jeziorzany
2:3
Sportowiec Modlniczka
20.10.2018
15:00
Liszczanka Liszki
:
Górzanka Nawojowa Góra
20.10.2018
15:30
Kmita Zabierzów
2:1
Tęcza Piekary
20.10.2018
15:00
Orlęta Rudawa
3:1
Sokół Rybna
21.10.2018
12:00
Wisła Czernichów
1:3
JKS Zelków
21.10.2018
15:00
Nadwiślan Rusocice
3:1
Strażak Rączna
21.10.2018
15:00

Klasa A (Kraków III)

Zwierzyniecki Kraków
4:0
Strzelcy Kraków
20.10.2018
15:00
Dąbski Kraków
2:2
Iskra Krzęcin
20.10.2018
15:30
Cedronka Wola Radziszowska
1:2
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:00
Wawel Kraków
1:3
Gajowianka Gaj
20.10.2018
15:30
Podgórze Kraków
2:1
Bieżanowianka Kraków
20.10.2018
12:00
Radziszowianka II
1:3
Tramwaj Kraków
21.10.2018
15:00
Płomień Kostrze
1:6
Krakus Swoszowice
21.10.2018
14:00

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
1:5
Czarnochowice
20.10.2018
15:00
Wieliczanka Wieliczka
2:5
Błękitni Bodzanów
20.10.2018
15:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
1:1
Zryw Szarów
21.10.2018
10:00
Piłkarz Podłęże
0:1
Zieloni Niegowić
21.10.2018
14:00
Piast Łapanów
3:3
Złomex Branice
21.10.2018
15:00
Strażak Kokotów
1:2
Wolni Kłaj
21.10.2018
15:00
Wilga Koźmice Wielkie
3:3
UKS Sygneczów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Myślenice)

Topór Tenczyn
2:1
Iskra Głogoczów
20.10.2018
16:00
Skalnik Trzemeśnia
3:4
Jordan Sum Zakliczyn
20.10.2018
16:00
Beskid Tokarnia
5:0
Clavia Świątniki Górne
20.10.2018
15:00
Zielonka Wrząsowice
2:3
Iskra Brzączowice
20.10.2018
16:00
LKS Rudnik
1:1
Górki Myślenice
20.10.2018
14:30
Rokita Kornatka
3:0
LKS Trzebunia
21.10.2018
15:00
Orzeł Nowa Wieś
1:0
Lubomir Wiśniowa
21.10.2018
15:00

Klasa A (Olkusz)

Laskowianka Laski
1:5
Bolesław Bukowno
20.10.2018
15:00
Promień Przeginia
0:1
Pilica Wierbka
20.10.2018
15:00
Wielmożanka Wielmoża
3:2
Strażak Przybysławice
21.10.2018
11:00
Orzeł K.
5:5
Trzy Korony Żarnowiec
21.10.2018
11:00
Spartak Charsznica
6:2
Hetman Dłużec
21.10.2018
11:00
Unia Jaroszowiec
0:5
Centuria Chechło
21.10.2018
14:00
Leśnik Gorenice
2:1
Błysk Zederman
21.10.2018
15:00
Legion Bydlin
:
Olimpia Łobzów
21.10.2018
15:00

Klasa A (Chrzanów)

Zagórzanka Zagórze
6:2
Wolanka Wola Filipowska
20.10.2018
15:00
Tęcza Tenczynek
1:2
Błyskawica Myślachowice
20.10.2018
15:00
Ciężkowianka Jaworzno
2:0
UKS Dulowa
20.10.2018
15:00
MKS Libiąż
3:0
Wisła Jankowice
20.10.2018
15:00
MKS Alwernia
0:1
Fablok Chrzanów
21.10.2018
15:00
Korona Lgota
1:2
Start Kamień
21.10.2018
15:00
SPRiN Regulice
3:3
Victoria Zalas
21.10.2018
15:00
MKS Libiąż
:
MKS Alwernia
24.10.2018
19:00

Klasa B (Kraków I)

Olimpia Czaple Wielkie
:
Słomniczanka II Słomniki
21.10.2018
15:00
Orzeł II Iwanowice
7:0
Iskra Pałecznica
21.10.2018
12:00
LKS Polanowice
0:4
Płomień Kościelec
21.10.2018
15:30
LKS Niedźwiedź II
1:0
Novi Narama
21.10.2018
14:00
Agricola Klimontów
2:4
Sparta Skrzeszowice
21.10.2018
11:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Milenium Radziemice
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków II)

Topór Aleksandrowice
9:3
Błękitni Czułówek
20.10.2018
15:00
Fitball Szklary
2:3
Sparta Przeginia Duchowna
20.10.2018
15:00
Wisła Rząska
3:3
Potok Więckowice
20.10.2018
15:30
Gwiazda Ściejowice
0:2
Tyniec Kraków
21.10.2018
15:00
Kmita II Zabierzów
:
Lotnik II Kryspinów
21.10.2018
15:00
Iskra Czułów
1:0
Niegoszowianka
21.10.2018
15:30

Klasa B (Kraków III)

Zawisza Sulechów
:
Polonia Wilczkowice
20.10.2018
15:00
Clepardia II Kraków
7:1
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
13:00
Orzeł II Bębło
3:3
MKS Skała 2004
21.10.2018
15:30
Grębałowianka II Kraków
:
Fairant Kraków
21.10.2018
15:00
Albertus Kraków
0:9
Błękitni II Modlnica
21.10.2018
15:00
Kabel
5:1
Bronowicki/Bratniak Kraków
21.10.2018
14:00

Klasa B (Kraków IV)

Rybitwy Kraków
11:2
Gajowianka II Gaj
20.10.2018
15:00
Universum Kraków
2:1
Trzebol Wielkie Drogi
21.10.2018
15:00
Pychowianka Kraków
2:3
Rzozovia Rzozów
21.10.2018
15:00
TKKF Kliny Kraków
7:3
Piast Skawina
21.10.2018
11:00
Pogoń Skotniki
7:1
Grom Kraków
21.10.2018
14:00
Borkowianka Borek Sz.
7:0
Pozowianka Pozowice
21.10.2018
15:30

Klasa B (Wieliczka)

Naprzód Ochmanów
4:1
Sokół Chorągwica
20.10.2018
15:00
Dąb Zabierzów Bocheński
8:1
Błyskawica Wyciąże
20.10.2018
15:00
Gwiazda Brzegi
6:1
Tęcza Słomiróg
20.10.2018
15:00
Rożnowa
1:3
Batory Wola Batorska
20.10.2018
15:00
Gryf Wiatowice
1:1
Wiarusy II
21.10.2018
15:00
Iskra Zakrzów
3:0
Start Brzezie
21.10.2018
15:00
Gdovia II Gdów
3:0
Wilga Instalbud Golkowice
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice I)

Orzeł II Myślenice
1:2
Sokół Borzęta
20.10.2018
15:00
Sęp Droginia
1:0
Górki II Myślenice
20.10.2018
15:00
Karpaty II Siepraw
2:1
Szczebel Lubień
21.10.2018
15:00
Grodzisko Raciechowice
2:1
Wicher Stróża
21.10.2018
15:00

Klasa B (Myślenice II)

Gościbia II Sułkowice
:
Raba II Dobczyce
20.10.2018
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Staw Polanka
21.10.2018
14:00
Dukla Bysina
:
Radwan Skomielna Czarna
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz I)

Pilica Wierbka
1:1
Stare Bukowno
21.10.2018
11:30
Piliczanka Pilica
3:0
Przemsza II Klucze
21.10.2018
11:00
Hetman II Dłużec
:
Przebój II Wolbrom
21.10.2018
15:00

Klasa B (Olkusz II)

Northstar Miechów
0:1
Błyskawica Kolbark
20.10.2018
15:00
Dłubnia Trzyciąż
4:2
Trzy Buki Wierzchowisko
20.10.2018
15:00
Sokół Gołaczewy
8:0
Błękitni Falniów
21.10.2018
15:00
Nidzica Słaboszów
1:1
Zryw Przesławice
21.10.2018
15:00
Victoria Smroków
2:1
Czapla Czaple Male
21.10.2018
11:00

Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
0:4
Promień Zakrzowiec
20.10.2018
14:00
Górnik II Wieliczka
2:0
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
21.10.2018
12:30

Centralna Liga Juniorów

Elana Toruń
0:2
Zagłębie Lubin
20.10.2018
12:00
Pogoń Szczecin
1:1
Arka G.
20.10.2018
12:00
Wisła Kraków
0:0
GKS Bełchatów
20.10.2018
12:00
Śląsk Wrocław
1:4
Korona Kielce
20.10.2018
12:00
Escola Varsovia Warszawa
3:1
Górnik Zabrze
21.10.2018
15:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Legia Warszawa
24.10.2018
15:30
Zagłębie Lubin
:
Jagiellonia
24.10.2018
11:00

Małopolska Liga Juniorów

Garbarnia Kraków
4:0
Unia Tarnów
20.10.2018
11:00
Zatorzanka Zator
2:5
Górnik Wieliczka
20.10.2018
13:00
Hutnik Kraków
3:0 v.o.
Sokół Słopnice
20.10.2018
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7:1
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Podhale Nowy Targ
9:0
Okocimski Brzesko
21.10.2018
10:00
Limanovia Limanowa
1:3
Puszcza Niepołomice
21.10.2018
11:00
Profi Zielonki
:
BKS Bochnia
23.10.2018
14:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Limanovia Limanowa
0:1
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Sandecja Nowy Sącz
4:0
Garbarnia Kraków
20.10.2018
10:00
Dąb P.
3:0
Podgórze Kraków
20.10.2018
11:00
Hutnik Kraków
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
20.10.2018
12:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podhale Nowy Targ
1:4
Dalin Myślenice
20.10.2018
10:00
Victoria Jaworzno
3:0
Okocimski Brzesko
20.10.2018
 
Unia Tarnów
3:1
Sandecja II Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Pcimianka
0:2
Soła Oświęcim
20.10.2018
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Cracovia Kraków
8:0
Krakus Nowa Huta
20.10.2018
10:00
Glinik
0:2
Tarnovia Tarnów
20.10.2018
10:00
Unia Oświęcim
1:1
Unia Tarnów
20.10.2018
12:00
AS Progres Kraków
5:1
Limanovia
21.10.2018
15:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Górnik Wieliczka
1:3
Dunajec Nowy Sącz
20.10.2018
10:00
Okocimski Brzesko
2:0
Orzeł Myślenice
20.10.2018
15:00
Unia II Tarnów
0:10
Karol Wadowice
20.10.2018
12:00
MKS Trzebinia
1:1
Hutnik Kraków
21.10.2018
10:00

Ekstraliga Kobiet

Polonia Poznań
0:8
Górnik Łęczna
20.10.2018
17:00
Medyk Konin
3:3
AZS PWSZ Wałbrzych
20.10.2018
11:00
AZS PSW Biała Podlaska
0:1
SMS Łódź
20.10.2018
11:00
Czarni Sosnowiec
4:1
GKS Katowice
20.10.2018
11:00
AZS UJ Kraków
1:1
Olimpia Szczecin
20.10.2018
11:00
Mitech Żywiec
1:2
AZS Wrocław
20.10.2018
11:00
SMS Łódź
:
AZS UJ Kraków
24.10.2018
15:00
Górnik Łęczna
:
AZS PWSZ Wałbrzych
24.10.2018
15:00
AZS Wrocław
:
Medyk Konin
24.10.2018
15:00
Olimpia Szczecin
:
Mitech Żywiec
24.10.2018
 
Polonia Poznań
:
Czarni Sosnowiec
24.10.2018
 
GKS Katowice
:
AZS PSW Biała Podlaska
24.10.2018
 

I liga kobiet (południe)

Tarnovia Tarnów
0:1
Sokół Kolbuszowa Dolna
20.10.2018
15:00
Rolnik Głogówek
3:1
Wanda Nowa Huta
20.10.2018
15:30
ROW Rybnik
1:0
Resovia Rzeszów
20.10.2018
13:00
ISD-AJD Częstochowa
1:3
Czwórka Radom
21.10.2018
11:00
Respekt Myślenice
2:7
Rysy Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Rekord Bielsko Biała
2:0
Dargfil Tomaszów Mazowiecki
21.10.2018
15:00

II liga małopolska kobiet

Prądniczanka Kraków
2:3
Starówka Nowy Sącz
20.10.2018
11:00
Łysica Bodzentyn
2:1
KSP Kielce
20.10.2018
14:00
Sparta Daleszyce
1:4
UKS Staszkówka Jelna
20.10.2018
14:00
Widok Lublin
3:0
Potok Sitno
20.10.2018
15:00
Naprzód Sobolów
1:2
LKS Wierzchowiska
21.10.2018
13:00
Resovia II Rzeszów
0:0
GKS Majdan Sieniawski
21.10.2018
14:00

III liga małopolska kobiet

Podgórze Kraków
2:0
Górnik Wieliczka
20.10.2018
15:30
Pogorzanka Pogorzyce
0:5
FSA Kraków
20.10.2018
15:30
Bronowianka Kraków
3:1
Prądniczanka II Kraków
21.10.2018
14:00
Olimpia Osieczany
12:1
Rysy II Bukowina Tatrzańska
21.10.2018
15:00
Piast Skawina
0:4
Iskra Brzezinka KKPN
21.10.2018
10:00
Puszcza Niepołomice
1:2
Tuchovia Tuchów
21.10.2018
15:00

I liga futsalu (południe)

Heiro Rzeszów
4:4
Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój
20.10.2018
18:00
GKS Futsal Tychy
:
FC Pyskowice
21.10.2018
15:00
Berland OSiR Komprachcice
:
GST Gliwice
21.10.2018
17:00
Odra Futsal Opole
:
Gwiazda Ruda Śląska
21.10.2018
16:30
Futsal Team Brzeg
:
Futsal Nowiny
21.10.2018
18:00
AZS UMCS Lublin
:
KS Polkowice
21.10.2018
17:00