facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Mini Mistrzostwa Świata Żaków w Rudawie (foto/video)

W Rudawie znają już triumfatora Mundialu 2018! Wielka impreza, mnóstwo zabawy i emocji towarzyszyło Mini Mistrzostwom Świata Żaków w podkrakowskiej Rudawie.

 

 

W podkrakowskiej miejscowości Rudawa rozegrano wielki turniej Mini-mistrzostwa Świata Żaków. W imprezie uczestniczyły 32 ekipy klubowe, które wcieliły się na potrzeby turnieju w poszczególne Reprezentacje uczestniczące w prawdziwym Mundialu w Rosji. 
 
Drużyny podzielono na 8 grup, a rozgrywkę toczony w pięciu podturniejach: cztery grupowe i piąty - finałowy.
 
W poszczególnych grupowych podturniejach rywalizowały ze sobą zespoły z grup kolejno A i B (podturniej A), C i D (podturniej B), E i F (podturniej C) oraz G i H (podturniej D).
 
Finaliści poszczególnych podturniejów grupowych, awansowali do ćwierćfinałów całego turnieju (podturniej piąty) i walczyli o miejsca 1-8. Pozostałe ekipy rywalizowały o lokaty 9-32.
 
Impreza na celu miała promowanie Mundialu wśród najmłodszych adeptów futbolu, sportową i zabawową rywalizację oraz promowanie sportowego trybu życia w Rudawie, gdzie coraz większy nacisk kładzie się na rozwój młodzieży poprzez sport.
 
Koniec końców, do strefy medalowej nie dotarła żadna reprezentacja z Europy. Najwyżej z przedstawicieli Starego Kontynentu notowani byli Szwajcarzy (Futbolica Kraków), którzy w batalii o 5.miejsce całego Mundialu pokonali Niemców (AP Gołcza) 1:0. Brąz przypadł Senegalowi (Krakus Nowa Huta), który Peru (Clepardia), a w bitwie o złoto najlepsi okazali się Kolumbijczycy z Wieczystej Kraków ogrywając ekipę rewelację turnieju Arabię Saudyjską z Maszyc (Maszycanka).
 
Na koniec uroczyście nagrodzono każdy z 32 zespołów, a nagrody wręczały osoby bez których impreza nie doszłaby do skutku, Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, Prezes Orląt Rudawa Andrzej Kaczmarczyk oraz przedstawiciel organizatorów Pan Kazimierz Śliwiński.
 
Wszyscy wyżej wymienieni zgodnie podkreślali, że prawdziwie mrówczą i najbardziej realną pracę przy organizacji turnieju wykonali rodzice pociech, którzy w największym stopniu przyczynili się do sukcesu całego przedsięwzięcia.
 
Poniżej prezentujemy komplet rezultatów oraz bogate materiały filmowe i fotograficzne wykonane w ramach usługi premium futmal.pl/patronat.


-[KOMPLET WYNIKÓW MINI MISTRZOSTW ŚWIATA ŻAKÓW





-[FOTOGALERIA I ADAMA MURZAŃSKIEGO

-[FOTOGALERIA II ADAMA MURZAŃSKIEGO

-[FOTOGALERIA III ADAMA MURZAŃSKIEGO

-[FOTOGALERIA IV ADAMA MURZAŃSKIEGO












Źródło: Adam Murzański

Dodano: 2018-06-14 13:28:24


Komentarze


Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
:
Pogoń Szczecin
20.08.2018
18:00

I liga

ŁKS Łódź
:
Stal Mielec
22.08.2018
17:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Warta Poznań
22.08.2018
18:00
GKS Tychy
:
Garbarnia Kraków
22.08.2018
19:00
Puszcza Niepołomice
:
Bytovia Bytów
22.08.2018
19:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Stomil Olsztyn
22.08.2018
19:10
GKS Jastrzębie
:
Chrobry Głogów
22.08.2018
20:00
Chojniczanka Chojnice
:
Odra Opole
22.08.2018
20:00
Raków Częstochowa
:
GKS Katowice
22.08.2018
20:00
Wigry Suwałki
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.08.2018
 

II liga

Resovia Rzeszów
:
Elana Toruń
22.08.2018
17:00
Stal Stalowa Wola
:
Pogoń Siedlce
22.08.2018
17:00
Rozwój Katowice
:
Radomiak Radom
22.08.2018
17:00
ROW Rybnik
:
Widzew Łódź
22.08.2018
17:00
Gryf Wejherowo
:
Błękitni Stargard
22.08.2018
18:00
Górnik Łęczna
:
GKS Bełchatów
22.08.2018
18:00
Olimpia Grudziądz
:
Ruch Chorzów
22.08.2018
18:00
Olimpia Elbląg
:
Skra Bełchatów
22.08.2018
19:45
Znicz Pruszków
:
Siarka Tarnobrzeg
22.08.2018
 

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
:
Przebój Wolbrom
22.08.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

KS US Śmigno
:
GLKS Gromnik
22.08.2018
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
LUKS Skrzyszów
22.08.2018
17:00
Pogórze
:
Ciężkowianka Ciężkowice
22.08.2018
17:00
Polan Żabno
:
Zorza Zaczarnie
22.08.2018
17:30
Tuchovia Tuchów
:
Dunajec Zbylitowska Góra
22.08.2018
18:00
Wisła Szczucin
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
22.08.2018
18:00
Olimpia Wojnicz
:
Metal Tarnów
22.08.2018
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Ogniwo Piwniczna Zdrój
:
Jarmuta
24.08.2018
17:30

Klasa A (Wieliczka)

Zryw Szarów
:
Złomex Branice
22.08.2018
18:00
Zieloni Niegowić
:
Contra Sułków
22.08.2018
18:00
Czarnochowice
:
Wolni Kłaj
22.08.2018
18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Wilga Koźmice Wielkie
22.08.2018
18:00
Piast Łapanów
:
Wieliczanka Wieliczka
22.08.2018
18:00
Błękitni Bodzanów
:
Strażak Kokotów
22.08.2018
18:00

Klasa A (Chrzanów)

SPRiN Regulice
:
Tęcza Tenczynek
22.08.2018
18:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Ciężkowianka Ciężkowice
22.08.2018
18:00
Promyk Bolęcin
:
MKS Libiąż
22.08.2018
18:00
Victoria Zalas
:
Korona Lgota
22.08.2018
18:00
Błyskawica Myślachowice
:
Start Kamień
22.08.2018
18:00
Fablok Chrzanów
:
Wisła Jankowice
22.08.2018
18:00
Zagórzanka Zagórze
:
UKS Dulowa
22.08.2018
18:00

Klasa B (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Wiarusy II
22.08.2018
18:00

Centralna Liga Juniorów

Lech Poznań
:
Jagiellonia
21.08.2018
11:00
Zagłębie Lubin
:
Śląsk Wrocław
22.08.2018
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz
:
Dalin Myślenice
21.08.2018
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
22.08.2018
10:00
Limanovia Limanowa
:
Górnik Wieliczka
22.08.2018
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Podgórze Kraków
:
Tarnovia Tarnów
22.08.2018
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Soła Oświęcim
:
Sandecja II Nowy Sącz
20.08.2018
15:00
Podhale Nowy Targ
:
Victoria Jaworzno
22.08.2018
16:30

II Małopolska Liga Trampkarzy

Karol Wadowice
:
Hutnik Kraków
22.08.2018
17:00
Orzeł Myślenice
:
Dunajec Nowy Sącz
22.08.2018
17:30