Niedźwiedź znów wdrapał się na szczyt

W Niedźwiedziu doszło do ciekawego spotkania. Naprzeciw siebie stanęły drużyny LKS Niedźwiedź i Partyzant Dojazdów.

Kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek snajperów, Sławomir Gałkowski w barwach gospodarzy w tym sezonie zdobył już dwadzieścia dwie bramki a Konrad Linczowski zatrzymał się na dorobku dwudziestu dziewięciu bramek. Niestety snajper Partyzanta przed meczem zgłosił niedyspozycję i trener Stachurski musiał dokonać korekty w wyjściowym składzie.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków drużyny gospodarzy, którzy co rusz gościli w polu karnym Partyzanta. Brakowało jednak wykończenia i dokładności w boiskowych poczynaniach. Goście najgroźniejsze sytuacji stwarzali praktycznie tylko po stałych fragmentach gry.

Kiedy wydawało się, że do przerwy nic już się nie wydarzy, obrońca gospodarzy Robert Bucki wpadł w pole karne i na pełnej szybkości ograł zdezorientowaną defensywę rywali wykładając piłkę jak na tacy do grającego trenera - Łukasza Lecha, któremu pozostało dostawić tylko nogę i wyprowadzić swój zespół na prowadzanie.

Druga połowa podobnie jak i pierwsza zaczęła się od ataków miejscowych, którzy dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Taka okazja pojawiał się już w 47 minucie, kiedy to gospodarze wykonywali rzut wolny. Z dwudziestu pięciu metrów precyzyjnie przymierzył Adrian Kolano i piłka po raz drugi znalazła się w siatce Partyzanta.

Dzięki dwubramkowemu prowadzeniu Niedźwiedź mógł się skupić na swojej grze, kilkukrotnie groźnie atakując, ale podobnie jak w pierwszej połowie gospodarzom brakowało wykończenia i szczęścia pod bramką rywali.

W 85 minucie aktywny w tym meczu Artur Cieślik zagubił się w dryblingu przed polem karnym, ale dzięki dobremu instynktowi oraz nieporozumieniu w szeregach obronnych gości, Cieślik odzyskał piłkę i mocnym strzałem z lewej nogi zaskoczył Krzysztofa Matuszczyka ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dzięki zwycięstwu Niedźwiedź wrócił na fotel lidera wykorzystując równocześnie fakt, że dotychczasowy lider Hutnik II Kraków w tej serii gier pauzował.