Pietrzyk z hattrickiem (foto)

Do jednostronnego widowiska doszło w Sułkowicach, gdzie tamtejsza ekipa rezerw piątoligowej Gościbii mierzyła się z Górkami Myślenice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki w swoim spotkaniu „o być albo nie być”, pokonali drużynę gospodarzy aż 0:5 i odnieśli drugie na wiosnę zwycięstwo.

Po ostatnich niezbyt korzystnych spotkaniach, Górki Myślenice stanęły do rywalizacji w już ósmym meczu ligowym na wiosnę. Sytuacja w tabeli po ostatnich zmaganiach nie była zbyt korzystna dla myśleniczan, dlatego ewentualna wygrana w starciu z ostatnim zespołem w tabeli była kluczowa do pozostawienia sobie szans na utrzymanie w lidze.

W spotkaniu już od samego początku było oczywiste, kto jest faworytem, gdyż Górki przeważały w ofensywie. Chociaż ekipa gospodarzy kilkukrotnie zagroziła, to przyjezdni grali pewnie w obronie. Po kilku szansach, goście wynik otworzyli w 30. minucie za sprawą trafienia Pietrzyka. Ten sam zawodnik podwyższył w ostatniej akcji pierwszej połowy i do szatni gospodarze schodzili z bagażem dwóch trafień.

W drugiej połowie, Górki kontynuowały napór ofensywny na bramkę przeciwnika. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki grali dobre spotkanie i już w 63. minucie prowadzili trzema bramkami, a hat-tricka skompletował Pietrzyk. W końcówce meczu padły jeszcze dwa trafienia, a gole zdobyli nominalni obrońcy - Ireneusz Ziaja i Kamil Plewa. Mimo że sułkowiczanie wcale nie zagrali złego meczu, to goście z Myślenic mogli wygrać jeszcze większą różnicą bramek.

Zwycięstwo w arcyważnym spotkaniu z Gościbią II stało się faktem, a myśleniczanie oprócz przerwania niekorzystnej serii w rundzie rewanżowej, w końcu mogli cieszyć się z wygranej w Sułkowicach, skąd Górki jeszcze nigdy nie wywiozły trzech punktów. Ekipa z Myślenic, po zwycięstwie przesunęła się w tabeli na dwunastą lokatę i jest dalej w rywalizacji o utrzymanie w A-klasie na kolejny rok. W najbliższą sobotę, Górki u siebie zmierzą się z Toporem Tenczyn.

A-klasa (Myślenice) - 13.05.18
Gościbia II Sułkowice - Górki Myślenice 0:5 (0:2)
Pietrzyk 30, 45+1, 63, Ziaja 71, Plewa 85

Sędziował: Michał Bargiel (KS Myślenice)
Widzów: 60
Gościbia II: K.Majocha - D.Górszczak, Łaski, W.Światłoń (80 P.Garbień), J.Garbień, Łojek, Betlej, Konieczny (80 A.Majocha), D.Górszczak (80 Latoń), K.Światłoń, Gruchała
Górki: Kubiczek - Maślak (78 J.Ulman), Kania, Bujas, Ziaja - S.Klasik - Obierzyński (32 Szlachetka), Pietrzyk, Biela, Turała (67 Tokoń) - Malina (75 Plewa)

Źródło: Oliwier Bzowski (tekst); Paweł Biela (foto)

Dodano: 2018-05-15 00:14:21