Jeszcze wierzą w mistrzostwo

Juniorzy starsi Hutnika wygrali na Suchych Stawach z Unią Tarnów 2-0 i na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych tracą trzy punkty do prowadzącej Garbarni, która zremisowała na trudnym terenie w Limanowej 1-1.
Pierwszą groźną sytuację w dzisiejszym spotkaniu Hutnik stworzył po dograniu Karola Buraczka i strzale Sławomira Rozkruta, który jednak był skierowany wprost w bramkarza Unii. Prawoskrzydłowy Hutnika zrehabilitował się niedługo póżniej, kiedy to dostał podanie od Sebastiana Zdebskiego, podprowadził piłkę wzdłuż lini pola karnego i pięknym strzałem nad bramkarzem umieścił ją pod poprzeczką. Przed przerwą szansę miał jeszcze Buraczek, który wpadł w pole karne i uderzył płasko, jednak bramkarz gości zachował czujność i złapał piłkę.
Po przerwie hutnicy nadal dyktowali warunki gry. Wracający po pauzie za czerwoną kartkę Damian Serafin uderzył ładnie z rzutu wolnego egzekwowanego z ostrego kąta, lecz bramkarz unistów był na posterunku. Z kolei po "centrostrzale" Oskara Świecy, golkiper gości z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Nie miał jednak nic do powiedzenia, gdy Łukasz Kaczor, w sytuacji sam na sam posłał piłkę do bramki. Wcześniej świetnym prostopadłym podaniem obsłużył strzelca Daniel Wiśniewski. Hutnicy do końca meczu dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Świeca minął zwodem obrońcę i sprzed pola karnego strzelił tuż nad okienkiem. Z kolei Oskar Lejda po kornerze i zamieszaniu podbramkowym uderzył w światło bramki, lecz bramkarz gości odbił piłkę na kolejny rzut rożny.

Hutnik Kraków - Unia Tarnów 2-0 (1-0)
Bramki: Sł.Rozkrut, Kaczor
Hutnik: Tracz - Janecki, Leśniak (Lejda), Źródlewski, Wiatr - Sł.Rozkrut (Kaczor), Broda, Serafin (Skrzyński), Zdebski (Świeca), Buraczek (Wiśniewski) - Górski (Kostuj).

Źródło: nh2010.p

Dodano: 2018-05-14 20:08:15