Garbarnia wytrzymała ciśnienie (foto)

To był kluczowy dla losów triumfu w Małopolskiej Lidze Juniorów mecz. Na pojedynek Garbarni Kraków z Hutnikiem Kraków czekali wszyscy...

Z pojedynku lidera z wiceliderm MLJ, zwycięsko wyszli gospodarze, czym wykonali ogromny krok w kierunku baraży o CLJ, bowiem ich przewaga nad Hutnikiem wzrosła do 5 pkt, co oznacza duży komfort przed finiszem ligi. Mecz był szybki i ciekawy, a o wyniku zadecydowały stałe fragmenty gry. Garbarnia już w 9 minucie otworzyła wynik, po wrzutce Barana z wolnego, celnym strzałem głową popisał się  Mruk. Taki wynik ustawił gospodarzom mecz, bo to teraz Hutnik musiał atakować. W 23 minucie Wąchała miał okazje do wyrównania, lecz w dogodnej sytuacji strzelił zbyt lekko. Emocjonujące było ostatnie 6 minut przed przerwą, w 39 minucie faulowany w polu karnym był Górski, a Wiśniewski nie dał szans Buryle, pewnie wykonując jedenastkę. Minutę później sytuacja się odwróciła, za faul na Baranie sędzia podyktował rzut karny, tym razem dla Garbarni. Sam poszkodowany chciał wymierzyć sprawiedliwość, lecz Tracz popisał się kapitalną interwencją i do szatni zawodnicy schodzili przy stanie 1-1.  Po zmianie stron lekką przewagę uzyskała Garbarnia, swoje okazje mieli Paczka i  Piotrowski, ale wynik nie uległ zmianie. Podobnie jak w pierwszej części, decydująca była końcówka, w 88 minucie Smbatyan w idealnej sytuacji uderzył mocno, jednak ponad bramką. W odpowiedzi Obtułowicz wychodził na czystą pozycję, ale został w ostatnim momencie zablokowany, chwilę później Baran ładnie uderzył z 20 metrów, a Tracz popisał się piękna robinsonadą i wybił piłkę na róg. Właśnie ten rzut rożny przesądził o losach spotkania, Baran zacentrował, na długim rogu znalazł się Penszkal i głową zapewnił gospodarzom 3 pkt, w doliczonym już czasie gry6. Hutnicy rzucili się do odrabiania strat, ale brakło już na to czasu, gorąco zrobiło się  po końcowym gwizdku arbitra, niektórzy zawodnicy nie wytrzymali ciśnienia i próbowali okazać swoją dominację niekoniecznie kopiąc piłkę, a preferując sport bardziej kontaktowy.