facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Bramkowa posucha w Pcimiu (foto/video)

Bramkowa posucha w Pcimiu (foto/video)

Jak to dobrze, że w I lidze wielicko-myślenickiej juniorów są poza Górnikiem jeszcze Pcimianka i Orzeł. Dzięki tym trzem ekipom, walka o awans ma jakikolwiek koloryt. Szczególnie Orzeł i Górnik to ekipy które tą ligę wyraźnie przerastają. Pewnie gdyby więcej konsekwencji w defensywie miała i Pcimianka, byłby to trzeci zespół do ostatniej kolejki walczący o MLJ. A tak, pcimianie są ostatnim bastionem w tej lidze, który czołowej dwójce tabeli potrafi się przeciwstawić. I właśnie przed jednym z kluczowych dla losów mistrzostwa tej ligi pojedynkiem (Górnik vs Orzeł), Pcimianka urwała punkty liderowi zacieśniając jeszcze bardziej batalię o pierwsze miejsce w tabeli.
 
Ale sam mecz niestety kibiców nie rozpieścił. Dopóki więcej sił, determinacji i okresów gry atakiem pozycyjnym wykazywali miejscowi, a Górnik szukał szans z kontry, pod obiema bramkami nudno było tylko trochę, to po przerwie gdy role odwróciły się - było... jeszcze gorzej. 
 
Pcimianie szukali odbiorów piłki agresywnym pressingiem szczególnie w pierwszej odsłonie. Prokurowało to szybkie kontry Górnika, w większości kreowane przez prawoskrzydłowego Rutkiewicza. Dzięki temu mecz nabierał tempa i można było oczekiwać bramkowych okazji. Więcej mieli mimo wszystko wieliczanie. To po rzucie wolnym Sikory, groźnie z półobrotu przymierzył Rembecki, to Rembecki także wykorzystał moment zagapienia się Barlika i w 36 minucie wygrał z nim pościg o piłkę ale golkiper z tego beznadziejnego wydawało się już pojedynku wyszedł obronna ręką. Był też nieśmiały strzał Sikory z 18 metrów ale na więcej niestety nie doczekaliśmy się. Pcimianie, choć sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych, grających dłużej piłką, nie byli w stanie sklecić w zasadzie nic. Wyjątek był jeden i jakże bardzo istotny. W 24 minucie bardzo aktywny na boisku Luberda ograł na skrzydle Płonkę i pognał samotnie na bramkę Świerczyńskiego. Szczęście golkipera gości polegało na tym, że Luberda miał dość ostry kąt do bramki i jej sternik wygrał tą rywalizację. Można, choć w zasadzie trzeba też wspomnieć o atomowym uderzeniu Luberdy z 20 metrów tuż przed przerwą, po której "Świerszczu" zmuszony był fruwać wszerz bramki.
 
Gdy po zmianie stron i dośrodkowaniu Banika, z bliska głową strzelał (wprost w bramkarza) Zięba, a chwilę potem odpowiedział Górnik za sprawą Kubika (efektowny strzał w długi róg) zanosiło się na więcej niż przed przerwą emocji. Niestety posucha podbramkowa okazała się jeszcze większa. Górnik powoli podkręcał tempo, osiągał przewagę optyczną ale napotykał podobne jak Pcimianka przed pauzą problemy. Solidna defensywa, niewielka ilość błędów rywala i trochę takie bicie głową z mur. Ważne dla miejscowych było także wsparcie Zięby i nawet Banika, który często wracał na swoją połowę szukając gry, dzięki czemu Górnikowi jeszcze trudniej było dostać się pod bramkę Barlika. Pod koniec meczu pojawiły się co prawda strzały z dystansu Sikory, Rutkiewicza czy Kubika, a nawet Kłysa ale Barlik odprowadzał jedynie piłkę wzrokiem. Tak naprawdę jedyną, wymarzoną i być może meczową akcję przeprowadzili w 65 minucie goście. Idealnie ze skrzydła dośrodkował Kurzawiński, idealnie od krycia uwolnił się Rembecki i miał... idealną okazję by z 6 metrów trafić do siatki. Sęk w tym, że trafił w słupek i być może najlepsza w całym meczu okazja przepadła. 
 
Mecz na remis, trudno uznać że któryś zespół zasłużył na zwycięstwo. Nikła ilość bramkowych okazji z obu stron oraz obustronne problemy ze sforsowaniem defensywy rywala nie zasługiwały na więcej niż na podział punktów. Najjaśniejszą postacią Górnika był Rutkiewicz, który ciągnął grę w pierwszej połowie i w ostatnim kwadransie drugiej. Ciężko było temu graczowi odebrać piłkę ale równie ciężko temu zawodnikowi było minąć więcej niż dwóch, trzech rywali. Jego akcje rozbijały się w końcu o nogi obrońców. Groźny w środku pola był też Sikora. Kilka jego nietuzinkowych dryblingów i dobry przegląd pola pozwalały momentami osiągać Górnikowi panowanie w środku boiska. Aktywny i niezwykle dynamiczny był na skrzydle Kłys, podpierany momentami przez Kubika. Ale i pcimianie mieli sporo mocnych ogniw. Bardzo trudnym rywalem okazał się przede wszystkim Luberda. Jego dynamika i panowanie nad piłką siały zamęt. Dużym opanowaniem wykazywał się w środku pola Zięba, dużo pracy w defensywie wykonywał też Banik, w pierwszej odsłonie trudny do zatrzymania był też Jugowiec. Summa summarum, na FUTMAL MVP naszym zdaniem zasłużył Banik, przede wszystkim za wszechstronność, pracę zarówno w ofensywie jak i w obronie oraz za dobrą naprawdę współpracę z kolegami.

I liga juniorów (Wieliczka-Myślenice), 25.04.2018
Pcimianka Pcim - Górnik Wieliczka 0:0
 
Sędziował: Stanisław Święch (Myślenice)
Żółta kartka: Polus
Widzów: 20
Pcimianka: Barlik - Stawowy, Korzeń, Łabuz, W.Mizera (46 Filipek) - Leśniak (77 Janicki), Zięba, Panek, Luberda (46 M.Mizera) - Jugowiec, Banik.
Górnik: Świerczyński - Józefek, Polus, Hrabia (7 Płonka), Kłys - Kubik, Sikora, Kurzawiński, Ptak, Rutkiewicz - Rembecki.
FUTMAL MVP: Maciej Banik (Pcimianka)


 

 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2018-04-26 00:15:46


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: I liga juniorów (Wieliczka-Myślenice)

Pcimianka  Górnik W. 

Komentarze


Ekstraliga Futsalu Kobiet (południe)

Wanda Słomniczanka Słomniki
4:3
ROW Rybnik
19.01.2019
18:00
AZS UJ Kraków
6:3
ISD-AJD Częstochowa
19.01.2019
18:30
Rolnik Głogówek
3:1
Rekord Bielsko Biała
19.01.2019
17:00
Wanda Słomniczanka Słomniki
:
Rolnik Głogówek
23.01.2019
20:00

I liga futsalu kobiet (południe)

Gwiazda Prószków
3:4
Unia Opole
20.01.2019
17:30
AZS UŚ Katowice
7:4
Plon Błotnica Strzelecka
20.01.2019
18:00

I liga futsalu (południe)

Odra Futsal Opole
:
Maxfarbex Busko Zdrój
19.01.2019
16:30
Futsal Team Brzeg
2:5
Heiro Rzeszów
19.01.2019
18:00
GST Gliwice
6:3
Gwiazda Ruda Śląska
20.01.2019
17:00
AZS UMCS Lublin
3:0
FC Pyskowice
20.01.2019
17:00
Berland OSiR Komprachcice
4:5
KS Polkowice
20.01.2019
17:00
GKS Futsal Tychy
8:4
Futsal Nowiny
20.01.2019
15:00

II liga futsalu (Małopolska)

BSF Bochnia
:
AZS UEK Kraków
21.01.2019
20:15