facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Piast nie stracił bramki

W hali Prądniczanki rozegrany został pierwszy turniej Małopolskiej Akademii Kobiecego Futbolu, w którym rywalizowało 12 małopolskich ekip z kategorii U-14. Turnieje rozgrywane będą w hali i na stadionie Prądniczanki do lata przyszłego roku. W pierwszym etapie zespoły rozegrają po 22 mecze, po których wyłoniona zostanie finałowa szóstka oraz zespoły, które walczyć będą o miejsca 7.-12.

 

 

Każda z biorących udział w zawodach drużyn otrzymała komplet strojów, w kolejnych edycjach otrzyma piłki, najlepsze zawodniczki wyjazda na mecz reprezentacji Polski kobiet. Środki na realizację tego zadania pochodzą z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głównym celem zawodów jest promocja żeńskiego futbolu oraz promocja najzdolniejszych zawodniczek.

W pierwszym turnieju najlepiej spisała się ekipa Piasta Skawina, która wygrała trzy mecze, zdobyła 14 goli, nie tracąc żadnego. Komplet punktów zapisały na swoim koncie także AS Progres Kraków i AS Świątniki Górne. Sześć "oczek" na koncie ma Prądniczanka, po cztery: Victoria Gaj, Respekt Myślenice i Starówka Nowy Sącz, trzy: AZS UJ Kraków i Puszcza Niepołomice jeden debiutujący na małopolskiej arenie AKF Bukowno, bez punktów zaś poostają: Jedynka Krzeszowice i Naprzód Sobolów. Kolejny turniej zaplanowano n 13 maja.

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-04-14 20:29:52


futbol kobiet 

Komentarze