facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

AKF czyli szukanie nowych talentów

W najbliższy weekend w hali Prądniczanki rozpocznie się kolejna edycja Akademii Kobiecego Futbolu. Celem zadania jest zorganizowanie 24 turniejów szkoleniowo-treningowych, które będą miały charakter otwarty, tzn. wezmą w nim udział drużyny z całego województwa małopolskiego zrzeszone lub niezrzeszone.

Projekt odbędzie się w trzech edycjach dla kategorii wiekowych U10 i U14. Na zakończenie zadania – latem 2019 roku oprócz finałowych turniejów organizatorzy planują zorganizowanie dla wszystkich uczestników imprezy mającej na celu integrację oraz promocję kobiecego futbolu na terenie Małopolski. W ramach imprezy przewidziane są m in. takie atrakcje jak gry i zabawy na urządzeniach rekreacyjnych, pokaz pierwszej pomocy, występ zespołu muzycznego, pokaz świetlny. Uwieńczeniem rozgrywek będzie zaplanowany wyjazd dla ok. 500 osób na mecz piłkarskiej reprezentacji kobiet.

Impreza odbywa się dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramch Budżetu Obywatelskiego. Celem zawodów jest wyszukiwanie talentów i wychowanie kolejnych pokoleń piłkarek nożnych. Warto podkreślić, że Małopolska jest regionem, w którym działa najwięcej klubów żeńskich w całej Polsce.

W zawodach wysyartują m.in.: AKF Bukowno, Piast Skawina, Naprzód Sobolów, Prądniczanka, Starówka Nowy Sącz, Puszcza Niepołomice, Victoria Gaj, AS Progres, Jedynka Krzeszowice, Glinik Gorlice oraz AZS UJ Kraków.

 

 

Źródło: Paweł Panuś

Dodano: 2018-04-13 14:25:41


futbol kobiet 

Komentarze