Zaległe zwycięstwo Górnika (foto)

W rozegranym w Pcimiu zaległym meczu ligi juniorów, miejscowa Pcimianka uległa liderowi Górnikowi Wieliczka 1-4. Zwycięstwo wcale nie przyszło gościom łatwo, a gospodarze zwłaszcza w pierwszej połowie stawili twardy opór i napsuli sporo krwi faworyzowanym wieliczanom.

Choć nic nie zapowiadało takiego scenarriusza, bo spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla przyjezdnych, bowiem już w 3 min Kubik uzyskał głową prowadzenie po idealnej wrzutce Piątka z prawej strony pola karnego.  Ambitnie grający zawodnicy z Pcimia, mogli szybko wyrównać, ale strzał Jugowca Świerczyński instynktownie wybronił nogami. W 15 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Piątka, swą drugą bramkę mógł zdobyć Kubik, lecz z bliska głową uderzył piłkę obok słupka. Ten sam zawodnik miał w 30 minucie kolejną szansę po dograniu przez Głowackiego, lecz Barlik udanie interweniował. W 40 minucie centrostrzał Morawskiego z trudem wybija bramkarz Pcimianki, a dobitka Krusinowskiego jest nieskuteczna. W 42 minucie, po wrzutce z rzutu wolnego, Kurzawiński fauluje w polu karnym, a jedenastkę dość szczęśliwie wykorzystuje Panek, a Świerczyński może mówić o dużym pechu, bo wybroniona juz piłka wtacza się do bramki. Do przerwy było więc niespodziewanie 1:1, pomimo optycznej przewagi gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli Górnicy, w 46 minucie Piątek ładnie uderzył - jednak niecelnie. W rewanżu w 48 minucie Flig podał do Jugowca, który mocno strzelił, ale Świerczyński nie dał się zaskoczyć. W 56 minucie sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z 4 metrów za niebezpieczne zagranie wysoko podniesioną nogą, a skutecznym egzekutorem jest Piątek, który wyprowadza gości na prowadzenie. W 60 minucie groźnie uderzał Kubik, lecz Barlik był na posterunku. Gospodarze najlepszą okazję do wyrównania mieli w 61 minucie, kiedy strzał głową Stawowego trafił w słupek. To w zasadzie było wszystko na co było stać miejscowych, od tego momentu na boisku rządzili już tylko Górnicy. W 75 minucie Piątek podał piłkę Kłysowi, który pięknie trafił po długim rogu i było już 1-3. Pięć minut później, po ładnej akcji Rutkiewicza, Piątek płaskim strzałem zdobył czwartą bramkę dla przyjezdnych. W 82 minucie Krusinowski w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka, a w 88 minucie Piątek trafił futbolówką w poprzeczkę.

Zwycięstwo Górnika zasłużone, zwłaszcza druga połowa potwierdziła jego dominację, goście grali swobodnie i z polotem, a gospodarzom wyraźnie zabrakło sił jak i argumentów piłkarskich, by przez 90 minut stawić czoła rozpędzonemu liderowi. Wśród gospodarzy wyróżnili się Panek i Flig, w Górniku popisową partię rozegrał Piątek, dobre momenty miał Kubik, sporo ożywienia wnieśli wprowadzeni rezerwowi Kłys i Rutkiewicz. Statystyki mówią same za siebie, dwie bramki i dwie asysty, nie może być inaczej, tytuł FUTMAL MVP meczu wędruje do Marcina Piątka.