facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sędziowie vs MZPN czyli cios za cios

Sędziowie vs MZPN czyli cios za cios

Wciąż nie są znane losy piłkarskich meczów w okręgu krakowskim na najbliższe trzy weekendy. Spór zamiast dobiegać końca, najwyraźniej się zaognia.

 

 

Trwa pat w sporze pomiędzy sędziami z okręgu krakowskiego, a władzami Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W dalszym ciągu nie wiadomo co z meczami zaplanowanymi na najbliższy i dwa kolejne weekendy. Przypomnijmy, że krakowscy rozjemcy nie mogąc doczekać się na podjęcie przez MZPN tematu podwyżek stawek za dojazdy na mecze, które (z wyjątkiem krótkiego okresu obowiązywania nieco wyższych, niedawno i tak anulowanych stawek) od 10 lat ani drgnęły. Gdy kolejny już wyznaczony (zima 2018) termin podjęcia rozmów nie został dotrzymany, a wyznaczony kolejny (wrzesień 2018), 95% arbitrów z okręgu krakowskiego na znak protestu zgłosiło do KS MZPN 2-tygodniowe urlopy. Władze MZPN chcąc uniknąc paraliżu rozgrywek, podjęły natychmiast rozmowy z przedstawicielami arbitrów, przedstawiając im propozycję podwyżki o 15%. Zaoferowane stawki i tak odbiegały od tych, które przez krótki okres (2013-2017) obowiązywały do czasu ich obniżenia do obecnego stanu. Propozycje sędziów zostały bezwzględnie odrzucone, a dodatkowo Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zaatakował sędziów w felietonie, czym dodatkowo podgrzał atmosferę i wywołał burzę w środowisku arbitrów. 

Co więc z zaplanowanymi na najbliższe weekendy meczami w rozgrywkach prowadzonych przez PPN Kraków? Urlopy arbitrów, choć w teorii anulowane, to przez sędziów (rzekomo) będą realizowane. Oznacza to brak możliwości obsadzenia niemal wszystkich meczów w okręgu krakowskim. Podstaw do odwołania kolejki raczej nie ma. W teorii oraz w myśl przepisów, mecze na których sędziowie się nie pojawią, winny zostać rozegrane i poprowadzone przez wyznaczonych przez oba kluby rozjemców. Regulamin nie przewiduje jednak sytuacji masowej nieobecności arbitrów. Jak udało się ustalić informatorom Futbol-Małopolska (nieoficjalnie), mecze w klasie okręgowej zostaną obsadzone sędziami z innych okręgów (MZPN ma pokryć koszty ich dojazdu?). Brak nam jednak na razie wiedzy czy mecze klas niższych i młodzieżowych zostały obsadzone.

-[ZOBACZ TAKŻE: PARALIŻ ROZGRYWEK DO POŁOWY KWIETNIA?

-[ZOBACZ TAKŻE: SPÓR NARASTA. PARALIŻ ROZGRYWEK JESZCZE WIĘKSZY?

Dodatkowym ciosem w całą awanturę była próba anulowania wszystkich zgłoszonych zgodnie z regulaminem (z 14-dniowym wyprzedzeniem) urlopów, czego respektować sędziowie nie zamierzają. Co ciekawe, wywołało to falę... kolejnych urlopów. Na biurko Prezesa Kolegium Sędziów MZPN wylądowały kolejne urlopy obejmujące kolejny już weekend meczowy (14-15 kwietnia), a publikacja felietonu prezesa MZPN na jednej z pomniejszych stron internetowych, sprowokowała środowisko sędziowskie do napisania riposty/polemiki. Treść FELIETONU R.NIEMCA ZNAJDZIECIE TUTAJ a treść polemiki przygotowanej przez obserwatora MZPN - Pana Piotra Turczę, znajdziecie poniżej.Polemika do felietonu Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca z dn. 24.03.2018r., który ukazał się na stronie sportowetempo.pl
 
Całe środowisko piłkarskie zgodzi się z poniższymi tezami – idealną sytuacją byłoby, gdyby na boisku zawsze wygrywał lepszy, wyniki spotkań nie były nigdy wypaczone przez błędy sędziowskie (a decyzje sędziów winny być sprawiedliwe), mecze były toczone zgodnie z zasadami szeroko pojętego fair play, ewentualne naruszenia Przepisów Gry powinny być karane zgodnie z ich zapisami.
 
Z jedną tezą felietonu Prezesa Ryszarda Niemca sędziowie bez wątpienia się zgadzają – z pokorą akceptują służebną rolę sędziego w środowisku i widowisku piłkarskim. Sędziowie mają pełną świadomość, iż są na boisku dla piłkarzy i kibiców, a ich nadrzędnym celem jest, aby czynić zadość zapisom Przepisów Gry. My, jako sędziowie piłkarscy, zawsze chcemy podjąć najlepszą możliwą decyzję – decyzję słuszną, zgodną z Przepisami i słynnym ostatnio „duchem gry”. Jeśli się mylimy, to nie wynika z naszej złej woli, lecz ułomności ludzkich zmysłów i błędów w sztuce (nieodpowiednie ustawienie, zła interpretacja danego zagrania i wiele innych). Nie akceptujemy w naszym środowisku „panów i suwerenów na polu gry”, ponieważ sędzia ma zarządzać sytuacją na boisku i prowadzić spotkanie, ale z szacunkiem do wszystkich jego uczestników. 
 
Jednakże z całą stanowczością nie zgadzamy się z słowami Prezesa Niemca o tym, że walka o własne prawa to ciągoty do złego, że rozmowa o ponoszonych przez nas kosztach to atak na jakąkolwiek władzę (także związkową). Chęć krakowskich sędziów, aby stawki dojazdów na mecze odpowiadały rzeczywistości i aktualnym tendencjom ekonomicznym nie można nazywać butą i nadmierną pewnością siebie! Jeśli Prezes Niemiec nazywa recydywą (w stosunku do czynu pierwotnego, jakim było przekupstwo i „handlowanie” meczami) prośbę krakowskich sędziów o to, aby ich wysiłki miały jakiekolwiek przełożenie na ich wynagrodzenia, to z pewnością nie wie czym jest recydywa. My, jako środowisko sędziowskie, żądamy przeprosin za te słowa. Chcemy, aby Prezes się po prostu zreflektował, że krzywdzi nas takimi słowami i je odwołał. Jesteśmy dla piłkarzy i kibiców, pracujemy na rzecz dobra piłki nożnej. Trenujemy, szkolimy się, przeżywamy swoje błędy i żądamy, aby traktować nas jak pełnoprawnych uczestników tej społeczności. Akceptujemy swoją służebną rolę, ale na równych z innymi prawach. 
 
Pokrótce nakreślę obraz naszej obecnej sytuacji. Sędziowie to ludzie kochający piłkę nożną – z różnych powodów nie mogą brać udziału w widowisku w roli piłkarzy, ale chcą „pozostać” przy tym sporcie, uczestniczyć w nim. Pomimo codziennej pracy zawodowej czy edukacji (sędziowanie na naszym szczeblu to co najwyżej dodatkowe źródło dochodu) sędziowie poświęcają życie rodzinne i towarzyskie, swój wolny czas, aby dalej uczestniczyć w kochanym przez siebie sporcie. Grać, mimo że nie kopią piłki podczas meczu, grać mecz na swój sposób. 
 
Kto był na jakimkolwiek meczu, ten wie jak ciężkie jest to zajęcie. Presja psychiczna, a także bezpośrednia (fizyczna) ze strony trybun i zawodników. Być może Prezes Niemiec nie był dawno na meczu niższej ligi i nie pamięta jak to jest lub nie zwrócił na to uwagi. Sędziowie na boisku są sami, nikt im nie pomaga. Obie drużyny próbują przekonać do swoich racji, trybuny zawsze mają swój ogląd na każdą sytuację, działacze klubowi czasami czują się skrzywdzeni, mimo że zawsze chcemy jak najlepiej. Do tego dochodzi kwestia przygotowania motorycznego i teoretycznego. Sędzia nie jest osobą, która tylko jeździ na mecze i „kasuje” za swoje usługi. Pracuje w tygodniu nad swoją kondycją, na bieżąco czyta przepisy, regulaminy, interpretacje, ogląda klipy i omawia kontrowersje z mądrzejszymi od siebie. Niestety, nie zawsze da się poprowadzić mecz tak, aby absolutnie wszyscy jego uczestnicy byli zadowoleni. Mówiąc skrótowo, poświęcamy o wiele więcej czasu na sędziowanie, niżby wskazywał na to tylko czas gry prowadzonych przez nas spotkań...
 
Słów kilka o sytuacji krakowskich sędziów. Jedne z najniższych stawek w kraju, mimo iż Kraków to jedno z najdroższych w Polsce do życia miast, to pierwszy absurd. Drugim są dobrzy sędziowie odchodzący od pełnionej funkcji właśnie z racji na te niskie stawki. Ciężko jest zatrzymać najlepszych, gdy wynagrodzenie nie jest konkurencyjne. Po co się „użerać”, gdy można zarobić w pierwszej lepszej pracy tyle samo albo lepiej? Bezstresowo? Po to, że jesteśmy pasjonatami. Jest nas tak mało, że standardem dla wielu sędziów jest „gwizdanie” po czterech meczów podczas weekendu. Rekordziści osiągają nawet liczbę 8 spotkań. Dlaczego? Bo nie ma innych sędziów, aby poprowadzić te mecze. Jak myślicie, jaki jest poziom koncentracji sędziego podczas szóstego czy siódmego meczu podczas jego „sędziowskiego” weekendu? Obecne stawki również nie zachęcają nowych osób do wstąpienia do naszego grona.
 
Prowadzimy dialog w celu podniesienia naszych stawek za dojazdy, aby znormalizować sytuację w tym zakresie. Ryczałty dojazdowe są obecnie na poziomie sprzed wielu lat. Ich wartość nominalna pozostaje na stałym niskim poziomie, a realna cały czas spada. Czy nasi partnerzy w rozmowach nie słyszeli o inflacji? Czy widzieli ceny paliw na stacjach benzynowych? Czy wiedzą, że samochód nie jeździ na powietrze? Czy wiedzą, że sędzia prowadząc spotkanie, nie gwizda jedynie przez 90 minut i to koniec jego pracy, lecz wyjeżdża z domu odpowiednio wcześniej, prowadzi mecz, opisuje jego przebieg w sprawozdaniu papierowym i uzupełnia inne formalności pomeczowe, wraca do domu (często po czasie sięgającym 4-6 godzin od wyjazdu z domu) i tam sporządza z kolei wersję elektroniczną sprawozdania? Do tego dochodzi czas poświęcony na przygotowanie motoryczne i teoretyczne, cykliczne spotkania plenarne i szkoleniowe, egzaminy i omawianie zawodów z obserwatorami. Niekiedy stawka „godzinowa” sędziego po powrocie do domu jest po prostu śmieszna, a biorąc pod uwagę stres, presję i wysiłek włożony w mecz, to wręcz nieco upiorna.
 
Panu Prezesowi, troszczącemu się o budżety klubów, polecamy zapoznanie się z uchwałą Opłaty w MZPN od sezonu 2017-2018 - Uchwała Zarządu MZPN nr 23/Z/2017 z ubiegłego roku. Z lektury dowie się o tym, co naprawdę obciąża lokalne kluby piłkarskie i dlaczego do nowej siedziby związkowej przychodzą z miedziakami.
 
Znakomity Pierluigi Collina rozpoczyna swoją książkę o sędziowaniu słowami Darwina Pastorina z Listu do mojego syna na temat piłki: „Bez sędziego piłka nie miałaby sensu: (…) nie można obyć się bez tego, który biega, biega i nawet nie dotyka piłki. Gdyby tak sędzia mógł strzelać gole! Gdyby mógł choć raz dostać szczere oklaski. Długie oklaski. Oklaski, od których cierpnie skóra...”. Panie Prezesie, czy Pan jako oficjalny reprezentant naszego wojewódzkiego ZPN zdobędzie się na takie oklaski? Czy dostrzeże Pan wreszcie naszą pracę?
 
 
Piotr Turcza (obserwator Kolegium Sędziów MZPN)


Treść powyższego tekstu Pana Piotra Turczy nie jest stanowiskiem redakcji Futbol-Małopolska i jest jedynie polemiką jego autora, który za jego treść ponosi pełną odpowiedzialność.

Źródło: własne / Piotr Turcza

Dodano: 2018-03-28 21:08:31


sędziowie  strajk 

Komentarze


Ekstraklasa

Wisła Płock
:
Zagłębie Lubin
27.04.2018
18:00
Legia Warszawa
:
Korona Kielce
27.04.2018
20:30
Lech Poznań
:
Górnik Zabrze
28.04.2018
20:30
Arka Gdynia
:
Piast Gliwice
28.04.2018
15:30
Pogoń Szczecin
:
Sandecja Nowy Sącz
28.04.2018
18:00

I liga polska

Olimpia Grudziądz
2:2
Stal Mielec
24.04.2018
19:00
Stomil Olsztyn
2:2
Ruch Chorzów
24.04.2018
19:00
Górnik Łęczna
2:1
Chrobry Głogów
24.04.2018
17:00
Puszcza Niepołomice
1:0
GKS Katowice
25.04.2018
17:00
Chojniczanka Chojnice
0:1
Raków Częstochowa
25.04.2018
18:00
Bytovia Bytów
1:0
GKS Tychy
25.04.2018
18:00

II liga polska

Gryf Wejherowo
1:3
Olimpia Elbląg
25.04.2018
17:00
Siarka Tarnobrzeg
2:0
Legionovia Legionowo
25.04.2018
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Wiślanka Grabie
1:1
Beskid Andrychów
25.04.2018
17:30
Sosnowianka Stanisław Dln
0:1
Clepardia Kraków
25.04.2018
17:30
Unia Oświęcim
0:0
Górnik Wieliczka
25.04.2018
17:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Iskra Klecza Dolna
28.04.2018
17:00
Clepardia Kraków
:
Jutrzenka Giebułtów
28.04.2018
11:00
Beskid Andrychów
:
Michałowianka Michałowice
28.04.2018
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Orzeł Ryczów
28.04.2018
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Poprad Muszyna
:
Barciczanka Barcice
28.04.2018
16:00
Lubań Maniowy
:
Tuchovia Tuchów
28.04.2018
17:00
MLKS Żabno
:
Poprad Rytro
28.04.2018
17:00
BKS Bochnia
:
GKS Drwinia
28.04.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Bolesław Bukowno
:
Przemsza Klucze
28.04.2018
 
Spójnia Osiek
:
Strażak Przybysławice
28.04.2018
 
Grębałowianka Kraków
:
Prądniczanka Kraków
28.04.2018
17:00
Piliczanka Pilica
:
Proszowianka Proszowice
28.04.2018
 
Sokół Kocmyrzów
:
Przebój Wolbrom
28.04.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Prokocim Kraków
:
Wieczysta Kraków
28.04.2018
17:30
Nadwiślan Kraków
:
Błękitni Modlnica
28.04.2018
17:00
Iskra Radwanowice
:
Bronowianka Kraków
28.04.2018
17:00
Skawinka Skawina
:
Kmita Zabierzów
28.04.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Raba Dobczyce
:
Gdovia Gdów
28.04.2018
 
Tempo Rzeszotary
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
28.04.2018
 
Orzeł Myślenice
:
Karpaty Siepraw
28.04.2018
 
Pasternik Ochojno
:
Gościbia Sułkowice
28.04.2018
 
Targowianka Targowisko
:
Wolni Kłaj
28.04.2018
 
LKS Mogilany
:
Czarni Staniątki
28.04.2018
 
Radziszowianka Radziszów
:
Zielonka Gamar Wrząsowice
28.04.2018
 

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Halniak Maków Podhalański
0:3
Nadwiślanin Gromiec
25.04.2018
17:00
Naroże
:
Niwa Nowa Wieś
28.04.2018
16:00
Zatorzanka Zator
:
Zagórzanka Zagórze
28.04.2018
16:00
Garbarz Zembrzyce
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
28.04.2018
16:00
LKS Żarki
:
KS Chełmek
28.04.2018
17:00
Dąb Paszkówka
:
LKS Jawiszowice
28.04.2018
16:00
Brzezina Osiek
:
Tempo Białka
28.04.2018
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Okocimski Brzesko
:
Novi/Rzezawianka Rzezawa
28.04.2018
17:00
LKS Gnojnik
:
Tarnavia
28.04.2018
17:00
Sokół Borzęcin Górny
:
Sokół Maszkienice
28.04.2018
17:00
Olimpia B.
:
Naprzód Sobolów
28.04.2018
17:00
Orzeł Dębno
:
Radłovia Radłów
28.04.2018
17:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa
:
Sokół Borzęcin Górny
28.04.2018
 
Radłovia Radłów
:
Olimpia B.
28.04.2018
 
Tarnavia
:
Olimpia Kąty
28.04.2018
 
Sokół Maszkienice
:
Rylovia Rylowa
28.04.2018
 
Strażak Mokrzyska
:
LKS Gnojnik
28.04.2018
 
Naprzód Sobolów
:
Okocimski Brzesko
28.04.2018
 
Orzeł Dębno
:
Jadowniczanka Jadowniki
28.04.2018
 

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Metal Tarnów
28.04.2018
17:00
LKS Wietrzychowice
:
LUKS Skrzyszów
28.04.2018
17:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Łukovia Łukowa
28.04.2018
17:00
Dunajec Zakliczyn
:
LKS Nowa Jastrząbka
28.04.2018
17:00
Zorza Zaczarnie
:
Olimpia Wojnicz
28.04.2018
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz)

Orzeł Wojnarowa
:
Jarmuta
28.04.2018
17:00
Gród Podegrodzie
:
Kolejarz Stróże
28.04.2018
17:00
Płomień Limanowa
:
Skalnik Kamionka Wielka
28.04.2018
17:00
LKS Rupniów
:
Huragan Waksmund
28.04.2018
17:00
Sokół Słopnice
:
Bobowa
28.04.2018
17:00

Klasa A (Kraków I)

LKS Niedźwiedź
3:0
Orzeł Bębło
25.04.2018
18:00
Hutnik II Kraków
9:0
Galicja Raciborowice
25.04.2018
18:00
Jastrzębiec Książ Wielki
2:3
Strażak Goszcza
25.04.2018
18:00
MKS Skała 2004
1:2
Szreniawa Koszyce
25.04.2018
18:00
Ekler Baranówka
3:1
Juvenia Prandocin
25.04.2018
18:00
Wierzbowianka Wierzbno
0:0
Pogoń Wronin
25.04.2018
18:00
Partyzant Dojazdów
:
Jastrzębiec Książ Wielki
28.04.2018
15:00
Galicja Raciborowice
:
LKS Niedźwiedź
28.04.2018
17:00
Ekler Baranówka
:
Wierzbowianka Wierzbno
28.04.2018
17:00
Pogoń Wronin
:
Szreniawa Koszyce
28.04.2018
17:30
Strażak Goszcza
:
Czarni 03 Grzegorzowice
28.04.2018
17:30

Klasa A (Kraków II)

Wawel Kraków
:
LOT Balice
28.04.2018
17:00
Prądniczanka II Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
28.04.2018
14:00
Wanda Nowa Huta
:
Krakus Swoszowice
28.04.2018
17:30
Dragon Szczyglice
:
Liszczanka Liszki
28.04.2018
17:00

Klasa A (Kraków III)

Bieżanowianka Kraków
:
Gajowianka Gaj
28.04.2018
17:00
Strażak Rączna
:
Wisła Czernichów
28.04.2018
17:00
Sokół Rybna
:
Wiślanie II Jaśkowice
28.04.2018
17:00
Tęcza Piekary
:
Tramwaj Kraków
28.04.2018
16:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Lotnik Kryspinów
28.04.2018
17:00

Klasa A (Wieliczka)

Wilga Instalbud Golkowice
:
Złomex Branice
28.04.2018
 
Wiarusy Igołomia
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
28.04.2018
 
UKS Sygneczów
:
Piłkarz Podłęże
28.04.2018
 
LKS Śledziejowice
:
Piast Łapanów
28.04.2018
 
Wilga Koźmice Wielkie
:
Zieloni Niegowić
28.04.2018
 
Wieliczanka Wieliczka
:
Zryw Szarów
28.04.2018
 
Strażak Kokotów
:
Błękitni Bodzanów
28.04.2018
 

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
:
Olimpia Łobzów
28.04.2018
11:00
Unia Jaroszowiec
:
Centuria Chechło
28.04.2018
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Arka Babice
:
Jutrzenka Ostrężnica
28.04.2018
16:00
Wisła Jankowice
:
UKS Dulowa
28.04.2018
17:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Start Kamień
28.04.2018
17:00
Błyskawica Maślachowice
:
MKS Alwernia
28.04.2018
17:00

Klasa B (Kraków I)

Polonia Wilczkowice
:
Zawisza Sulechów
28.04.2018
15:00
Kapitol Racławice
:
Spartak Wielkanoc
28.04.2018
15:00

Klasa B (Kraków II)

Strzelcy Kraków
:
Bronowicki Kraków
28.04.2018
17:00
Tyniec Kraków
:
Niegoszowianka
28.04.2018
17:00
Potok Więckowice
:
TKKF Kliny Kraków
28.04.2018
17:30

Klasa B (Kraków III)

Wisła II Jeziorzany
:
Piast S.
28.04.2018
14:30
Trzebol Wielkie Drogi
:
Borkowianka Borek Sz.
28.04.2018
14:30

Klasa B (Wieliczka)

Gwiazda Brzegi
:
Błyskawica Wyciąże
28.04.2018
 
Gdovia II Gdów
:
Czarnochowice
28.04.2018
 
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Batory Wola Batorska
28.04.2018
 
Gryf Wiatowice
:
Contra Sułków
28.04.2018
 
Naprzód Ochmanów
:
Sokół Chorągwica
28.04.2018
 
Iskra Zakrzów
:
Start Brzezie
28.04.2018
 
Promień Zakrzowiec
:
Rożnowa
28.04.2018
 

Klasa C (Kraków II)

Universum Kraków
:
Grom Kraków
28.04.2018
14:00
Gajowianka II Gaj
:
Rybitwy Kraków
28.04.2018
17:00
Clepardia II Kraków
:
Pogoń Skotniki
28.04.2018
14:30

Klasa C (Kraków III)

Tęcza II Piekary
0:3 v.o.
Topór Aleksandrowice
28.04.2018
17:00

Klasa C (Wieliczka)

Tęcza Słomiróg
:
Wiarusy II
28.04.2018
 
Start II Brzezie
:
Złomex II Branice
28.04.2018
 
Nadwiślanka II Nowe Brzesko
:
Czarni II Staniątki
28.04.2018
 
Wieliczanka II Wieliczka
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
28.04.2018
 
Ledniczanka
:
Czarnochowice II
28.04.2018
 
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Contra II
28.04.2018
 

Centralna Liga Juniorów (Wschód)

Cracovia Kraków
3:1
Korona Kielce
25.04.2018
14:00

Małopolska Liga Juniorów

Limanovia Limanowa
3:1
Dunajec Zakliczyn
25.04.2018
17:00

Centralna Liga Juniorów Młodszych (gr.D - wiosna)

Karpaty Krosno
1:0
KKP Korona Kielce
25.04.2018
15:30
Cracovia Kraków
:
Stal Mielec
28.04.2018
 
Juventa
:
Resovia Rzeszów
28.04.2018
16:00
KKP Korona Kielce
:
Motor Lublin
28.04.2018
14:00
Karpaty Krosno
:
Korona Kielce
28.04.2018
13:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja Nowy Sącz
2:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
25.04.2018
17:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Wisła Kraków
28.04.2018
10:30
Garbarnia Kraków
:
AP 21 Kraków
28.04.2018
11:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Dunajec Ostrowsko
28.04.2018
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Okocimski Brzesko
:
Hutnik Kraków
28.04.2018
10:00
Soła Oświęcim
:
Dąb P.
28.04.2018
11:00
Wiatr Ludźmierz
:
Limanovia Limanowa
28.04.2018
16:00
Pcimianka
:
Dunajec Nowy Sącz
28.04.2018
17:30

I Małopolska Liga Trampkarzy

Beskid A.
:
Cracovia Kraków
28.04.2018
10:00
Limanovia
:
Tarnovia Tarnów
28.04.2018
10:00
AS Progres Kraków
:
Sokół Stary Sącz
28.04.2018
11:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Wolania
0:7
Glinik
24.04.2018
17:00
Orzeł Myślenice
1:4
Unia Oświęcim
24.04.2018
17:00
Wolania
:
Unia Oświęcim
28.04.2018
10:00
Glinik
:
Karol Wadowice
28.04.2018
12:00
Okocimski Brzesko
:
Orzeł Myślenice
28.04.2018
13:00
Górnik Wieliczka
:
Puszcza
28.04.2018
14:00

I liga juniorów (Wieliczka-Myślenice)

Pcimianka Pcim
0:0
Górnik Wieliczka
25.04.2018
17:30
Gościbia Sułkowice
:
UKS Sygneczów
28.04.2018
11:00
Beskid Tokarnia
0:3 v.o.
Orzeł Myślenice
28.04.2018
 

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
2:1
AZS Wrocław
25.04.2018
16:00
Górnik Łęczna
3:2
Medyk Konin
25.04.2018
16:00
Unifreeze Górzno
2:3
AZS UJ Kraków
25.04.2018
16:00
SMS Łódź
1:2
AZS PWSZ Wałbrzych
25.04.2018
16:00
Czwórka Radom
2:1
AZS PSW Biała Podlaska
25.04.2018
16:00
Czarni Sosnowiec
2:0
Mitech Żywiec
25.04.2018
16:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny